Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Vsak jo.stačí zajet vice ke kraji at střelec rube dal a je to.nedávno jsem tak pustil oktávu RS.jel jsem do Boskovic za otcem.po tech úzkých. Protivanov..a ten mi pak tolikrát blikl blinkrama ze děkuje ze si musel palce zamotat u toho.asi ještě neviděl BMW někomu uhnout :D
ned pro 01, 2019 12:15 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

dnes ho pustíš, zítra toho stejnýho potkáš v protisměru, není lepší je eliminovat (v souladu se zákonem) než alibisticky tolerovat?
ned pro 01, 2019 12:34 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Asi jsi to nepochopil.jel za mnou.chtěl jet rychleji než moji stovkou.na prehledne!m úseku jsem to dal vice na kraj.nic víc.neubiral neprodával.neblikal jsem blinkrem.on zareagoval správně.ometl me a pak ta saskarna s blinkrama od něj. Levy.pravý.varovky....
ned pro 01, 2019 2:04 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Milan - pekne napísané, spomenul som si na svoje roky v autoškole. Učiteľ teórie po nás hádzal zväzok kľúčov a nadávky sa sypali také ze i riadny chlap by sa červená a inštruktor na jazdách mal rakosku a tou nás po rukách a nohách mydlil. Vždy najskôr upozornil, potom zvýšil hlas a potom rána rakoskou, blbe spojka, šup po nohe, ruka z volantu, šup po ruke, modrý sme chodili jak maľované vajca😁 ale malo to výhodu, do teraz si plno veci a pouciek pamätám. A povedať môjmu učiteľovi, že spojka je pedál, tak ma prehodí oknom😅 A doma žalovať? Ešte by my manka naložila, bo učiteľ ma vždy pravdu.

Je fakt ze doba stojí za pikacu, všetko sa strašne zrýchlilo, aut pribudlo, hranice sa preletí a valí sa furt. Tenkrat s Lianou bol väčší kľud a človek mal čas sa popri práci tak nejak aj nadýchnuť, i keď úplný med to tiež nebol. Ale teraz vedenie na vás stojí od pondelka do nedele a nesunda nohu z krku.

Lubosuuu - úplne ti rozumiem, nejde ani tak o jazdu ako o tú reakciu mladíka. Ta úcta chyba, za takú jazda by my tata nafackoval ešte a nie ze by som machra hral. 12-14 roční smradi a drzý sú jak dospelí chlap. Každý sa vidí jak bude podnikateľom a šéfom, a na ľudské hodnoty sa úplne zabudlo.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pon pro 02, 2019 11:58 am

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Peter - Díky za reakci a názor. Ano bohužel je to tak. Asi všichni podobného ročníku to vidíme podobně. Bohužel za našich let školních jsme trpěli mindráky a blbí byli blbými. Učilo se a myslelo nejdříve na kolektiv a ostatní. No nyní už 30 let se neučí kolektiv a hledej první chybu u sebe, ale já a pak já a v dálce možná ostatní. Dnes netrpí mindráky a jsou sebejistí a přešlo to do bezohlednosti a do sobectví směrem k drzosti. No a tohle vše se promítá do každodenního života a tedy i na silnice.

Ale s některými se ještě dá pracovat, mám jich ve třídě 20, od začátku nastavena pravidla sice tvrdá ale s cílem,aby byli dobří . Sem tam přikryji nějakou jejich klukovinu , snažím se chápat jejich starosti, nebyli jsme jiní , hlavně kolem koček a lásek. Někteří nemají ani rodinu a tak jim řeknu svůj názor na ženské a co dovedou, jak s nimi zavrtí . A oni šlapou. Po jízdách se sami hodnotí a to se osvědčilo jsou na sebe tvrdí. Výsledek , že třetina je dobrých, že je mohu doporučit i firmám, s kterými spolupracujeme.
Ale nejdříve se musí usměrnit a to je to co jim chybí na co se dnes ve školách kašle z obav, aby byli žáci, aby škola dostala peníze.
MILDATRUCK
pon pro 02, 2019 5:27 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

M. Č. :někteří blbečci si neuvědomují že "evoluce" si to vyřeší sama a když se budou chovat i ve 30-ti jak maminčiny jelita tak skončí pod mostem až tu rodiče nebudou. Jsou otevřené hranice a ukrajinec je pro mě na ještěrce půl bídy, nedohaduje se, maká, drží hubu a krok, chce se posunout, když tam je český pepík je problém, demonstruje bojkotem práce svůj postoj ke svému špatnému životu (čest vyjímkám). Já jsem stejný "kverulant" ale raději se zaměstnávám sám, než bych škodil ostatním v nějaké firmě. Jako národ degenerujeme páč se máme moc dobře, nemusíme bojovat o žvanec, všichni mají právo na nadstandart. Nezávidím ti práci s takovým matrošem. Nás mohli ještě učitelé mlátit..dostávali jsme i pěstí na solar kopance do píšťali a facky přes celou hubu..to vše ve škole (někteří i doma). Znova bych to zavedl.
pon pro 02, 2019 8:44 pm

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Tak zas jeden běžný den, ve kterém se ptám jací jsme ?

Je tu čtvrteční ráno a mne čeká pár žáčkův osobáku, kolega jezdí náklaďák. Hned první pilot mi dává zabrat, nemluví a seká chybku za chybkou, chodci u přechodů ho nevzrušují, plete si pravou s levou a po mém údivu a dotazu zná jen slůvko nevím. A tak ani já nevím zda je dnes blbý, slepý či se jen baví jak mne vzrušuje aniž by se mne dotknul. Po dvaceti minutách jeho tvorby už jsem k.o. , neboť tyto věci jsem už tisíckrát říkal. No nic snad se probere. Do toho na kruháči potkávám kolegu s Dafem a jeho žáčkem za volantem. kolega signalizuje posunky hluchoněmého ať jedeme za ním. No už se děsím co bude chtít. Po pár desítkách metrů zastavujeme na vhodném místě. A je to tu kolega je druhý člověk co mne už hned ráno dorazí. Ukazuje mi výkaz, kde jsou kolonky , kam se píší žáci a hodiny a další náležitosti a líčí mi jak takto a takto to bude vhodnější a jak to vymyslel lépe a jednodušeji něž autor tiskopisu. Mé oči jen zírají a chápu, že udělat zítra měsíční výkaz po jeho zásahu bude nadlidský úkol. už to nebude jen po něm vše přepočítat , neboť každý měsíc mu nějaké číslo už pátý den zdrhne a dá jíný výsledek , ale ještě budu dumat nad tím co vymyslel. Po deseti minutách se dopotácím s obavami z uzávěrky na konci měsíce do auta a velím vpřed. Snad se můj pilot mezitím probral. Další půlhodinku jezdíme po městě a zvoní telefon a na displeji kolegovo jméno. No asi vymyslel další zlepšovák. Beru telefon.
,, prosím tě dojeď jsme tady za mostkem a lesák nám obral pravé zrcátko .,, Super a je to tu ani ne po půl roce. To zas bude story. Minule jim dáreček co je připravil o zrcátko ujel, tak uvidíme jak dnes. Tak šup s žáčkem na sedadlo vedle a cestou si povídáme proč dnes blbne a konečně z něj dostávám, že nespal a konečně chápu styl jeho dnešní jízdy. Dorážím do vesničky , kde na kraji stojí náš Dafík s elky a před ním Renault s návěsem s kládami. Dávám výstražky a posílám pilota s trojúhelníkem. Beru záznam o dopravní nehodě , prohlížím si fotky jak to vypadalo při střetu. Pouštím si záznam z kamery a pak už se jen divím, že řidič ročník 74 ani netuší jaké doklady mi má dát, abych za ně vypsal protokol o nehodě. Už ani nekomentuji , že on neviděl, že už půlkou návěsu tedy třetí klanicí bere naše zrcátko a jede dál až do chvíle v níž náš žáček už stojící u kraje troubí a troubí , protože ještě metr dál a bral by celou naši kabinu. Ale řidič je v pohodě a jen praví:,, Však co, na to je zákonná pojistka a já stejně tady u firmy k poslednímu končím a usmívá se.,, V duchu mne napadá zda není ještě pod nějakým zbytkáčem. Podepisuje protokol s plánkem a s tím , že viníkem je on . Ani náznak lítosti či zklamání nad jeho dnešní šikovností. No ještě štěstí , že za volantem našeho seděl jeden z lepších , být to někdo z těch slabších tak by to leknutím stočil ještě více k němu. Zase dumám proč asi na tom autě jsou všude ta velká L v modrém čtverci.
Volám do Dafu , že dorazím, aby ohledali škodu , volám majiteli firmy, že za ním dorazím mu ukázat fotečky a protokol a ať nahlásí škodu na pojišťovnu. Nejdříve se snaží odporovat, když vidí fotky z místa tak měkne, zde není co okecat a záznam z kamery jasně ukazuje, že už bychom museli hodit dafa jen do baráku, aby se otření zabránilo. A pak už to byla jen pohoda v podobě návštěvy servisu a pak telefonátu s majitelem firmy s konečnou dohodou , že nic nebudeme řešit přes protokol, ale faktura za opravu půjde rovnou mu a bude na jeho firmu. Ono přece jen je lepší zaplatit 3000,- fakturou , než si nechat zvednout zákonou pojistku na tahač ze 45000 na 70000 díky škodné události.
Takže další den za mnou naplněný jiným programem než mělo být , avšak alespoň s výsledkem lepším než jsme čekali. A když nic jiného tak alespoň kamera, kterou jsem z vedení školy vymodlil se už zaplatila.

A tak snad jen prosba, tak jako já se snažím, žáčky naučit, že když někde mezi obcemi jedeme a za námi další kolega se soupravou tak říkám,, Až to půjde zajeď ke kraji a nechej ho jet , je v práci a bez nás před sebou, pojede rychleji.,, A končí to poděkováním a ůsměvem a radostí, že jsme kolegové. Tak prosím jen si vzpomeňme, že na začátku jsme byli každý za tím velkým volantem vyklepaní a ještě jsme odhad neměli .

Tak kolegové přeji hezké vánoce a mnoho dárků a úsměvů pod či u stromečku.
MILDATRUCK
čtv pro 19, 2019 6:18 pm

vašík
Příspěvky: 139
Registrován: stř úno 25, 2009 9:31 pm
Bydliště: kousek od Jaroměře

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Milane také přeji hezké vánoce a mnoho dárků a úsměvů pod či u stromečku a méně takových zážitků ale piš co tě potká dál.
Tak jsem vyměnil volant za důchod :hvizd:
čtv pro 19, 2019 9:53 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Je to marný, je to... :doh:
Tak už su zas v tom kolotoči a hned na novej rok.. no nervi moje :D Ráno letím do města na nákupy a sic je to už asi dva roky, co nám na hlavní z Hatí dali před odbočkou na Vrbovec 70ku, tak před půl rokem jí vyměnili za 70ku, ale už standartní velikosti, bo tam byla malá. Na tu tam nebyl důvod a tak se domnívám, že byla i neplatná.. No od tý doby každej rak jede vod tý cedule až do Znojma 69 :wall: Oni to neví no :roll: Dobrý..
Ale pak nám padla taková standartní mlha a paní s "pežó" 1007 nasadila od Hatí mlhovku dopředu, dozadu, nabok a navrch 60 až do Hollabrunu :wall: A opravdu se nedalo přes toho klaďáka, co jí tlačil, předjíždět :roll: No a v Schöngrabernu, kde mlha zmizla, mi rak dal před rozdvojením levej, klaďák mi ujel, na tu buchtu z mlhovkama v tom stoupání neměl a jeli sme pěkně vláček dál :wall:
No a kdo vydržel až sem, tak to nejlepší na konec.. Před Passau mě s LKW dojeli dvá závodníci, mlha, provoz.. Tak mě vzali zlehka 90kou, já ubral, nespěchám. Za čárou nasadili 79, ano tam co je ta samá osmdesátka jako všude, jen tam je navíc cedula 80 a pod ní nápis radar :wall: Boha jeho proč :doh: To je všude todle to, třeba ve zůžení.. No tak prouzík vklidu levej, všecko objel, pak sek ještě STDebila(debil=diagnóza IQ pod 70) a začal zákaz.. za 20km mě v zákazu ti dva předjeli na rovině 95 :wall: To nepochopíš, je to marný, je to..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv led 02, 2020 9:10 pm

Uživatelský avatar
MACÍNO
mat
Příspěvky: 447
Registrován: úte čer 16, 2009 5:31 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Píšeš, že nespěcháš, a pak tě sere, že na 80 jedete 80....to zas nechápu já...
čtv led 02, 2020 9:42 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Ale noták :D Mě to bylo jasný, že mě hned někdo sprasí, tak se kluci naučte počítat, jako ti dva.. prvně letí a pak maj čas, nebo jak mě vysvětlíte ty 80ky? Jednou pro ně neplatí a pak zas jo? To samý je přehupování přes kopec, sotva mě udělá a na kopci sundá nohu a já abych brzdil :roll:
Jinak, že mu uberu na 30s o 2km/h mě zdrží o 50m. Když za ním pojedu 5minut o 10km/h mě udělá kilák, kterej on pak bude dojíždět 10minut tou svou "pětadevadesátkou", nepočítaje kopce a jejich všelijaký zlepšováky :wink:
No možná sem to měl dát do téma Na doraz, ale že nespěchám neznamená že pojedu 80 za ADR cisternou, no ni? Počínám si tak abych nepřekážel :hvizd:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv led 02, 2020 10:25 pm

Uživatelský avatar
MACÍNO
mat
Příspěvky: 447
Registrován: úte čer 16, 2009 5:31 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Taky nejezdím 80, ale když to vezmu podle sebe, tak jen třeba tu trasu neznaj. Já když bych měl na ceduli nápis radar, tak taky jedu volnou, nepotřebuju utrácet kačky na pokutách. Pokud ty tam jezdíš často a máš to zmáknutý, je mi jasný, že seš nasranej a vožehlíš je tam...
čtv led 02, 2020 10:36 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

No to byly pošťáci jak já, potkávám je tam denně ty auta a radar ti tu nikdo na 80 nedá, maj snad až 20km toleranci a žádnej tam není.. Jako když to vemu do extrému, tak tam jedou šici do těch 90 a sem tam nejrychlejší a musím brát i osobní :oops: pak je tam 60, kde nikdo neubere a srovnáme se a na koncu tu 30 bere každej pořád tou svou 80kou já 60. Podotýkám že překročení nad 30 je o papíry s LKW. Tak jak to vlastně jezdí?
To se pak nediv, že všude potřebujem značky, protože rychlost nikdo nedodržuje, ale chraň bůh jet na dálnici na stovce sto, 80 na třicítce OK :wall: Už to vidíš kolego :D
No a pak mě bude Nemec vysvětlovat, že za deště to klouže, tak max 80 žádný kilo, když sem sotva vzal v zákazu ADRku, z kopca.. loni před štědrým dnem :roll: Vlastně už předloni..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv led 02, 2020 10:47 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Ze se furt vstekas....do švestek navydrzis....jak někdo chce ať jede co furt řešíš....
pát led 03, 2020 9:44 am

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

No nestekám se, ale když teda chěl jet a tlačil se dopředu, tak pak nějak nejel, a je tam stejná 80 jako všude.. To je přesně ten důvod proč to stojí hned, jak daj někde cedulu. Když to tam zná tak nesmyslně zpomalí, a když to nezná tak zpomalí eště víc, čumí a za ním 30km stau :wall: Jako o prázdninách u každý benzínky a na každý čáře :roll: No a jet mohli, já je pustil, ale nakonec nechceli nebo co :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát led 03, 2020 12:17 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů