Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Pokračování.
Dnes vím nebylo to jen černé ale i bílé. Měli jsme mazáky ,kteří vyžadovali své tři sparty na nočním stolku. To bylo jejich mínus, ale i oni měli svá plus proti té pakárně, kterou jsem zažil až o 25 let později. Ano ta mazácká byla i v něčem lepší než profi. To tak jednou jeden voják z povolání vzal kamaráda Romana s jeho avií a jel si odvést cihly na chatičku. No a když se vraceli , tak Roman zapomenul při sjezdu kopce u Brněnského zimáku, že pokud nenašlápne třikrát nezabrzdí. Stihnul to jen jednou a bum avie skončila v zadním čele trambusu co už stál. Výsledek pochroumaná avie s pomačkaným čumákem a bez předního okna. Lampasák od toho dal ruce pryč a vše by šlo za Romanem. Ale byli tu mazáci, jež vyžadovali tři tvrdé sparty. S pátou hodinou jsme všichni naklusali na dílnu , tedy všichni my tři mladí plus tvrdí mazáci. A celou noc se dělalo na avii. S úderem třetí hodiny ranní už na čumáhu zasychala barva a pod ní dosychal kit. Jen to okno nebylo kde vzít. A tak se tvrdé jádro mazáků vydalo směr Brno noční. Z nás mladých nikdo netušil , kde se toulali a kde bylo ještě v mototechně otevřeno. Ale někde museli mít otevřeno, neboť s úderem půl paté , když se Brno začalo probouzet , napochodovali tito naši mazáci s něčím zabaleným v dece do dílny. A potom vítězně uložily na gauč mechaniků čelní sklo avie. Zbývalo sehnat drát a vsadit okno na místo. Ano dokázali vyžadovat své sparty , ale na rozdíl od oné gumy , jež dala od Romana ruce pryč dovedli stát za námi bažanty. A tak nakonec se podařilo i onu příhodu a rozbitou avii zamaskovat. No když si vzpomenu co před rokem dělal jeden zelený mozek ve Vyškově z uškublé oranžové odrazky za problém. No jiná doba.
MILDATRUCK
pon črc 23, 2018 11:14 pm

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Tak nevím , zda si někdo z vás vzpomenul na ty roky. Pokud ano a nevadilo to tu, tak třeba se ještě rozpomenu.

Dobrou noc všem stejným bláznům a pohodové kilometry . Milda
MILDATRUCK
pon črc 23, 2018 11:17 pm

vašík
Příspěvky: 139
Registrován: stř úno 25, 2009 9:31 pm
Bydliště: kousek od Jaroměře

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Paráda Milane asi to bylo všude stejné :-) :think:
Tak jsem vyměnil volant za důchod :hvizd:
úte črc 24, 2018 1:30 pm

Kalvados
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 14, 2012 9:15 am
Bydliště: Morava

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Aby si na tebe dali současní kolegové pozor, až budeš příště psát o nich.
stř črc 25, 2018 2:34 pm

Uživatelský avatar
vodic216
Příspěvky: 505
Registrován: sob lis 10, 2012 6:46 pm
Bydliště: Martin

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Milan, vynikajúce. Píš ďalej. Mám pocit, že by si mohol vydať aj knihu :) Ja mám tiež všeliaké zážitky zo ZVS. Len neviem tak písať ako ty :D
čtv črc 26, 2018 9:20 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Milan - super,pisa dalej👍🏻

Sof - pravdu mas bratu. jazdil som teraz 3tyzdne iba norsko,oslo,kristiansad,bergen,odlo,alesund,trondheim a po 6 zase zpatky do osla a pekne na novo a mozem potvrdit,horuco strasne tu je. opaleny su jak cigos,ani v grecku ci italii ma tak neopieklo. skandinavci nesiu tieto teploty velmi zle,videl som pana na chodniku,jak sa zvalil jak strom a museli ho ozivovat,nadrz pred trondheimom takmer sucha,miestecka kam som sa chodil cachtat cez pauzu su uplne suche...je to neskutocne co sa to tu deje,teploty vysoko nad 30stupnov,ochladenie prakticky ziadne. pridavam par foto na ukazku


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv črc 26, 2018 11:01 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 10:59 am, celkem upraveno 1 x.
pát črc 27, 2018 8:49 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Sof - pokial to bude jak minule,pol hodky prsalo,zaplavilo cesty a za hodinu zase hic,tak to potes pan boh. nesu tu strasne blbo ty ludia tu,zima im dala tento rok zabrat,teraz leto,ake sa x rokov nepamatuje,ktohovie co nas to tu este caka. Budes vikend v norsku? Jazdis este stale tou dlhou supravou? Nedavno som stretol Tomasa od vas co u nas jazdil,tiez tahal 2navesy do norska. Cakam kedy to vybalia aj na nas😁

A dnes vecer

Obrázek
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pát črc 27, 2018 9:31 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

25m

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 10:59 am, celkem upraveno 1 x.
ned črc 29, 2018 9:15 pm

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Jiná doba v zelené.

Čas šel a tak jako se vše měnilo změnilo se to i v té zelené barvě. Záklaďáky vystřídali profíci. Mnohdy však ve věku téměř shodném jako u záklaďáků. Politruky vystřídali kaplanové. Tatry vystřídali tatry . Znaky ze dveří aut zmizely a přemístily se na nárazníky. V zeleném suknu, ověšené vším, se začalo ve větší míře objevovat druhé pohlaví. Místo soudruhu se začalo říkat pane a za přítele jsem postupem času vyměnili nepřítele a s přítele jsme učinili nepřítele. No doba překotných změn a tak si člověk říkal , že to bude jiné . A bylo to jiné po třiceti letech. Tehdy mne jen jednou ,jakožto vojáka ZVS buzeroval autonáčelník za to že kráčím bez čepice. Říkal jsem si bude to jiné, jako O.Z. si udělám svou práci, naučím kluky jezdit, a bude klid. Omyl ,stál jsem v pozoru v černých montérkách častěji než jako ZVS. A za čepici buzerovali každý nástup, jako bych bral jejich o třetinu větší plat.
Na výcviku se za volanty objevovali mladí sotva do armády vstoupící mladíci a mezi tím i chlapi v letech mých. S těmi to šlo, dali si poradit a měli pokoru k autu i zodpovědnost k okolí. Horší byli ti mladší. Vždyť on už má najeto 3500km s náklaďáčkem v podobě T 810, ale hlavně on už byl v misi , takže co mu bude nějaký občan povídat. S těmi to byl zážitek jak za volantem tak na teorii. To si člověk říkal, kde dělali první řidičáky, neboť mnoho žaček co dělalo po roce 89 řidičák na B toho znalo víc. Za jízdy nejčastěji vyslovovaná slova byla:,, Dál od kraje , už jedeme příkopou.,, Zrcátka mydlila větev za větví a vybírat za každý dotek větve cigaretu, tak si otevřu ne trafiku, ale továrnu na cigaretové výrobky. Padali i úsměvné výroky, když po druhé jízdě s přívěsem jste slyšeli:,, Už to mám v oku , paráda .,, A v další křižovatce vlek skákal po hranečnících matky zahazovali kočárky do sklepních oken přilehlých budov. Padali i nám instruktorům úsměvy ze tváří , když ve vedrech, ve kterých i ryby se schovávali ve stínu kořenů, byli posluchači nuceni jezdit ustrojeni dle řádů a odpadali za volantem. A pokud by si sundali blůzu , měli jsme o potrestání postaráno. Mlčení bylo základním pravidlem a cestou k odměně v podobě pochvaly. Kdo nemlčel byl pod drobnohledem . A časem nahrazen mlčícím ,, moulou,,. A tak ti co vymýšleli jak co nejvíce naučit odešli a došli ti co pokud jste je posadili vedle sebe a vzali je do těžkého terénu jen třeštili oči, či před překážkou vystupovali. K tomu než se něco udělalo byl stoh papírů a nařízení. A tak pokud by někdo použil ventilátor jakožto zbraň a rozfoukal papíry - zvítězil by. Pak tu byli někteří ve funkcích velitelů skupin , díky nimž vznikali vtipy jako tento: Kdy se za Vás postaví váš velitel? No když se proti vám bude střílet. Opět se stálo o různých výročích na buzeráku a poslouchali se moudrá slova. A protože vše se jen tak neztratí tak jsem opět projevoval svou hlavu a zapomínal se obléct do saka s kravatou v den výročí a oslav NATA. A opět se našli tací , kterým to vadilo a nemohli pochopit, že mám jeden oblek a ten je zrovna v čistírně. Když buchnula guma pátrali a hledali viníka , který by to uhradil. Když kolegův žák vyklonil sloup v zatáčce u Kauflandu byl hodinový nástup a rady od lidí , kteří se nedovedli ani rozjet Uazem.
Ale byla i legrace podobná té dřívější, když na přechodech se opět natírala zelenou barvou topora a násady kladiv a krompáčů a černou kovové části těchto nástrojů. A opět se dalo zblbnout celou skupinu. Stačili vzít pistoli a nastříkat si své auto a už všichni běhali zda to tak má být. A také jsme opět poznávali , že pět vrstev barvy nahradí jeden svár .
MILDATRUCK
čtv srp 09, 2018 2:30 pm

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Tatra ve Vy umí sama couvat i do kopce a tak se klínovalo. Proti tomu nic, ale mnozí dovedli opravdu vymyslet....
Obrázek
MILDATRUCK
čtv srp 09, 2018 2:37 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

.

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 11, 2020 3:12 pm, celkem upraveno 2 x.
sob srp 11, 2018 8:58 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Milane : ""Kdy se za Vás postaví váš velitel? No když se proti vám bude střílet."" Ty vole cvrknul jsem si do gatí :clap:
ned srp 12, 2018 11:22 pm

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Tak dnes ještě pro dokreslení jaké to bylo v současné army, pro Luboss

Snad to bude pro zasmání , co vše dokáží , když se postavíte za kamaráda a kolegu, co vše dokáží zorganizovat. Jak vypadá vytýkací dopis a výslech pro to co je uvedeno. Dnes se tomu už jen směji, tehdy ne , nechápal jsem.
¨
Opsano dle originálu.
Úřední záznam.
Místo jednání : VU .... Vyškov Datum .. prosinec 2016

zahájení : 10,25 ukončení 10,35

Přítomni: N ÚS... ...........
Starší instruktor .............. (legrace - mladší o pár let a praxe v oboru minus 30 let)

V úvodu jednaní seznámil mjr. ................... přítomného se situací , kdy dne 7.9. 2016 došlo k porušení pracovní kázně ........ tím, že opustil pracoviště v době 15,30- 15,40 a následně odjel z areálu kasáren zapůjčeným soukromým vozidlem značky........... SPZ........... vchodem kasáren Sever za účelem provedení kontroly techniky v Parku vojenské techniky VU............ . Jako vysvětlení uvedl , že tuto svou činnost provedl na základě požadavku nrtm. V.K. O.z. ......... však své konání provedl bez souhlasu nadřízeného i bez jeho vědomí. Tím svévolně nedodržel stanovenou pracovní dobu, která mu byla stanovena do 16.hod.

Po té mjr................... požádal o vyjádření o.z. .......... , který uvedl, že si není vědom pochybení, které provedl z důvodu snahy pomoci kolegovi ze skupiny a neuvědomil si skutkovou podstatu svého jednání, která byla následně vyhodnocena jako předčasné, svévolné opuštění pracoviště bez vědomí nadřízeného. K věci dodal, že se po provedené kontrole svěřených vozidel v Parku techniky vrátil zpět na pracoviště a až následně odjel ze zaměstnání domů spolu s prap. ...... , který tuto skutečnost potvrzuje.

Náčelník Ús ....... vzal vyjádření na vědomí a upozornil o.z. , že se vystavuje riziku zahájení řízení k ukončení jeho pracovního poměru .


Při projednávání byli přítomni , zápis jim byl přečten a stvrzují svými podpisy. O.Z. odmítl zápis podepsat.


Tak asi takto to vypadá v Army. I když jdete zkontrolovat svěřenou techniku a to na pokyn tehdy V.K , který den před tím velí skupině , protože každý den někdo jiný užijete si tuto legraci , jako odměnu , že se postavíte za kamaráda, který umí a má čest, ale nedrží hubu. A pracoviště opustíte i tím ,že jdete překontrolovat techniku s kterou jezdíte a za níž odpovídáte.

Dnes už se jen směji a mlátím do hlavy jak jsem tam mohl nechat ze sebe čtyři roky dělat debila.
MILDATRUCK
čtv srp 16, 2018 11:10 am

BUBENIK
Příspěvky: 532
Registrován: čtv dub 29, 2010 5:34 pm
Bydliště: doma

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

No Milane,tak to je mazec.
Já když jsem byl u AČR jako O.Z.,kdy jsem tam nastoupil po absolvování ZVS ( 92-93 ),jako O.Z. ( 94 - 95 ),tak byl v armádě takovej bordel,že jako o.z.jsem se tam měl velice dobře a to také díky tomu,že jsem dělal o.z.na rotě kde jsem byl i na ZVS v Brně - Řečkovicích na Špici,takže jsem tam ty zelený mozky znal a věděl co od koho můžu čekat. Ještě štěstí že tenkrát si na o.z.nindo netroufl,chodil jsem sice v armádních montérkách,ale k tomu botasky,normální civilní trička/košile různých barev. Když jsme jeli přesuny techniky do oprav ( Mostkovice,Horka na Moravě apod. ),,tak na útvarech se dycky ptali gumy co jsem zač,když byl nástup,tak vojáci v pozoru,já ne,ruky v kapsách,nebo za pasem. Jo tenkrát bylo dobře. Když jsem potřeboval dovézt písek,tak jsem si půjčil od armády T815 S3 a dovezl si písek ( tenkrát za 55kč/hod.,nafta armádní. Atd.
To co jsi psal a stát se zo mě,tak bych je nejspíš poslal do pr...e,nebo i jinam.
Pane Tohle není vobyčejnej nákladák To je TATRA

A teď šroubovákem tady to udělátko takhle pošoupneš...no....takhle...no a je to v prdeli
čtv srp 16, 2018 10:14 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů