Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

Pucanges,
myslis, ze sa my to nestava? To si zase zle pochopil. Stava sa to kazdemu, je to normalne, ze niektori takto jazdia. Ale stalo sa my to uz moc krat a asi si take veci nepamatam. Nezaujmaju ma. Neprezivam to. Kedysi som to aj tocil na kameru. Ale, ked si taky zaznam pustis o pol roka, zistis, ze vlastne islo o hovno. Vyhli ste sa, nehoda nebola, nic sa nestalo. Len niekto pustil do gati..

A je pravda, ze od isteho casu mam takychto prekvapeni menej. Cumim aj do spetnych a casto vidim debila a viem ze spravi hlupost este skor, ako to napadne jeho. Mne takyto strelci az tak nevadia. Vadia my taky, ako pisal gugito alebo to co pisal teraz tu ( alebo inde) gepas. Pomali soferi. Obehne ma pred zuzenim a potom vybrzdi. Alebo pred tunelom a vybrzduje v tuneli. Ale, je to tak bezna vec, ze uz ma nevzrusuje ani to. Hovorim tomu "zakon zuzenia", mozes ist po dialnici celu cestu sam, nikde nikoho- dlhe kilometre a ked prides k zuzeniu, vzdy sa vzadu objavi osobak, tesne pred zuzenim ta obehne, vybrzdi a potom cele zuzenie spomaluje. Nespravis s tym nic.. Nema zmysel ani nadavat.

Mne sa zda, ze takych pomalych-vystrasenych soferov pribuda. A nedivim sa tomu. Radarov vsade jak nasranych, o boby uz mozes prist v kazdom state. Fotky z radarov pridu uz zatebou aj ked si cudzinec. Do toho furt z medii same nehody.. Ludia sa na ceste boja. Nehody a aj toho, ze pridu o papiere..

Ked sa za volantom ukludnis a zacnes to menej prezivat, debilov ubudne. To vsak neznamena, ze ma nejaky debil z cesty nezostreli. :D a ani ja niesom svaty, aj ja robim chyby. Ale robim ich stale nemej. A tie velke picoviny co som porobil sa my uz nestavaju. Mal som aj dost stastia za volantom a dufam, ze ho budem mat aj nadalej. Obcas je ho treba.

Niekto sa za volantom nedokaze ukludnit a moc to prezivaju. Mam takych kolegov. Nieje ich vela, ale su. Jazdim s nimi domov a tak viem co su zac. Dokazu picovat celu cestu. Raz im vadi pomale auto, potom rychle.. Sranda je ked ako soferi kamionov picuju na soferov kamiov. :D Preco obieha? Preco kokot zavadza? Co sa tu jebe ked ideme domov. To pocuvam celu cestu. :D Niektori tu jazdu autom na moj vkus moc zeru. Ale, pritom aj ked picuju celu testu tak o nich nemozem povedat, ze su to zli soferi. To urcite nie. Len maju iny jazdny styl.
úte srp 11, 2015 7:08 am

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

Citát
Mne sa zda, ze takych pomalych-vystrasenych soferov pribuda. A nedivim sa tomu. Radarov vsade jak nasranych, o boby uz mozes prist v kazdom state. Fotky z radarov pridu uz zatebou aj ked si cudzinec. Do toho furt z medii same nehody.. Ludia sa na ceste boja. Nehody a aj toho, ze pridu o papiere..

Ked sa za volantom ukludnis a zacnes to menej prezivat, debilov ubudne



To je velice zajímavý nápad!!! Tak zrušme radary, bodový system, zakažme vysílání bouraček v TV a máme tých debilov vyřešené. A ještě bych pokutoval všechny ty co jezdí podle předpisů za to že zdržujou SOFa!
úte srp 11, 2015 11:55 am

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Příspěvek

JakubS : jestli jsi si přečetl celý Sofův článek, Tak jsi si musel všimnout , že Sof píše že z takových řidičů radost nemá, ale je dost starý zkušený a trpělivý, na to aby se kvůli každé nepříjemnosti za volantem vztekal, a stresoval. Vztekání a stres zkracují život , kluci žijte dlouho. Kam furt spěcháte na hřbitov?
úte srp 11, 2015 12:21 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

Myslíš to jak psal že mu střelci nevadí, že mu vadí pomalí řidiči? To je hodně zkušené, to ano :D
úte srp 11, 2015 12:31 pm

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Příspěvek

Kapitola : Chci do práce.

Michal přišel domů a těšil se na klid a pohodu po vyčerpávajícím dni. ,,Ahoj,našla jsem si práci.,, s radostí na něj promluvila. ,,Jakou?Proč?,, divil se a přemýšlel o tom, jak to bude s dětmi . ,,Budu chodit do obchodu prodávat.,, Už viděl jak táhne po rozbitých kachlících 800kilovou paletu. Paletu, s kterou i on mnohdy zápasil než ji dostal z kamionu na rampu. Nechtěl, aby se zase takhle dřela. Vždyť i proto, aby tohle nemusela, investovali před léty své úspory do kamionu s plánem,že Alena bude doma v klidu dělat účetnictví. ,,Jak
to chceš dělat s dětmi?,, ptal se. Měla to už vymyšleno:,,No budeme se střídat ,když já budu v práci tak se postaráš ty a naopak.,, ,,A jak jako,copak já vím kdy se vrátím.,, zvýšil hlas . Alena mu vysvětlila, že on může jít někam do práce kde bude dělat od do. Pomyslel si něco o nesmyslu, neboť podle kalendáře a letopočtu se nacházel v období drsného kapitalismu rozvíjejícího se v Čechách, kdy každý zaměstnavatel zapomínal na skutečnost , že i zaměstnanci mají své životy. V hlavě si představoval, jak on bude v práci od do a ona od do a budou se navzájem míjet s výsledkem- Alena utahaná a finance stejné. Alena však viděla plus v tom, že bude v práci. Prostě dorazily dny, v nichž se jejich život mněl přizpůsobit jinému rytmu . Ten večer se nedohodli, Alena prohlásila, že si to nějak zařídí a uložila tento den do paměti tak aby nezapomněla. Obrovské mínus on získal a ona mu ho napsala.
Následující den se ozvala Michalova máma. Když Michalovi zazvonil telefon a tam svítilo číslo končící 31čkou oblil ho pot a přepadla myšlenka na to co se děje. Zase si připadal jako malý kluk a očekával co provedl, či co se na něj či rodinu řítí za katastrofu. Vzal to. ,,Co děláš Michale,jsi doma,musíme spolu mluvit.,, ,,Ne nejsem,jsem v práci.,, ,, Tak si sakra udělej čas a stav se ,Alena chce, abych hlídala děti.,, Jako by ho to nenapadlo,tohle mu ještě scházelo.
Položil to a připadal si jako zrníčko pohybující se mezi mlýnskými kameny. Mlýn se skládá z dvou mlýnských kol, jedno stojí a druhé se točí po něm, či spíše po zrníčcích obilí mezi nimi. Mlýnská kola tu dvě byla, jen zrníčko bylo jen jedno, tím byl on. Nevěděl, která z jemu drahých žen byla spodním kolem a která horním,ale věděl že šanci na ,,přežití ,, má jen to zrníčko,které se mezi kola nedostane a nebo které včas vypadne. On však byl mezi nimi,už když se narodil jako chlap a tím získal 50-ti procentní šanci stát se zrníčkem. V okamžiku kdy pronesl slovo Ano získal dalších 50 procent. Prostě byl zrníčko.
S pocitem zrníčka odemykal dveře bytu. Alena vykoukla z kuchyně a vítězně pronesla: ,,Už jsem to vyřešila s tvou maminkou,hlídat bude ona.,, Super pomyslel si. O nás bez nás. Je tu to čeho se bál,každý den bude plný zajímavých zvratů. Každý den uslyší dva názory na jednu věc. Každý večer by si mněl nasadit soudcovský talár a mněl by rozhodnout co je správně a ať rozhodne sebe lépe bude to zle. Jedna z žen se bude cítit špatně. Nelíbilo se mu to, ale co mohl dělat,vždyť když se ženy pro něco rozhodnou jsou tvrdší než muži.
V dalších dnech Alena běhala kolem dokumentů potřebných pro nástup do zaměstnání a po večerech mu dávala najevo skutečnost, že ji nepodpořil. Nálada se dostala na bod mrazu,ještě že tu byla malá Kamila, která ještě nepoužívala ženské zbraně a objímala se ráda a tak krásně hřála.
Michal nechápal Aleninu touho po jiných lidech, nezažil to co ona. Ale vzpomínal si na své dětství, ve kterém většinu všedních dnů trávil u babičky a dědečka a mámu s tátou viděl jen večer. Nechtěl, aby i Míša S Kamilkou zažívali to samé. Na tohle Alena zapomněla, asi si neuvědomovala tuhle skutečnost, těšila se do práce. Alena vnímala jeho protesty jen s pohledem, že Michal je sobec a chce ji zavřít doma,uložila ho do šuplíku. A na šuplík dala štítek- sobec myslící na sebe. Jejich cesty se začaly rozcházet , tehdy poprvé nešli k sobě a spolu,ale každý svou cestou.
MILDATRUCK
úte srp 11, 2015 1:23 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Já se taky přidám ,, Mildo dobrý !
úte srp 11, 2015 3:44 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

JakubS s tým jeho čiernobielym myslením ma inšpiroval k tomu, aby som sa zamyslel, čo my vadí asi najviac na českých a slovenských cestách. Sú to policajti.

Čo by sa stalo, keby sa z večera do rána vyparila polovica policajtov?

Podľa mňa nič. Nikto by si to ráno nevšimol a nikomu by nechýbali ani celý deň. Na cestách by bolo menej strachu a väčší kľud. A možno by aj klesla kriminalita, pretože tá druhá polovica, čo by ostala, by nemala čas kontrolovať šoférom lekárničky, nemala by čas na skovávačku v kríkoch na konci dediny s radarovou pištolkou, nemala by ani čas na mlátenie ľudí na prechodoch pre chodcov a už vôbec by nemala čas na zevlovanie pri ceste a rozháňanie kolóny kopancami ako ten slovenský kokot. Na takéto chujoviny by nemali čas a robili by to čo majú, bojovali so zločinom. Jak vravím, vyparenie polovice policajtov by si nikto nevšimol, možno len meteorológovia, pretože by sa zväčšila ozónová diera. Čo by bola škoda, pretože planétu treba chrániť.

Napadol ma užitočnejší spôsob využitia nadbytočných policajtov. Ráno, po príchode do práce by každý druhý policajt vyfasoval namiesto obuška a pištole lopatu a krompáč. A potom by sa spoločne odvelili na D1ku stavať parkovisko. Žiadne sa tam nestavá. Parkoviská tam chýbajú a keby nadbytočný policajti nejaké začali stavať a aj postavili, určite by to zlepšilo bezpečnosť a pohodu na českých cestách. A keby bolo hotové, dvoch-troch policajtov by som tam nechal, nech sa starajú o čistotu a hajzle a zvyšok by som poslal o 50km ďalej, stavať ďalšie parkovisko. Parkoviská chýbajú všade, policajti by mali o prácu postarané na dlhé roky, kľudne až do výsluhového dôchodku. Ja som dobrák od kosti, výsluhový dôchodok by som im ponechal. Za výstavbu parkovísk by si ho konečne aj zaslúžili. Kľudne by som im nechal aj ich plat, hodnosti a frčky. Aj zelené reflexné vesty by si mohli nechať ak by ich to potešilo. Aspoň by sa trochu odlíšili od cestárov.

Jazdím po nemecku veľmi často. V jednej oblasti som si všimol po dedinách kade môžu jazdiť kamiony malé postavičky pri ceste. Figuríny malých detí, malých reflexných panáčikov s vlajočkami, alebo pri ceste vystavené obrázky, ktoré namalovali malé deti, aby šoféri na nich dávali pozor. Zdá sa my to také milé, normálne a na mňa to zaberá. Dávam si väčší pozor.

Obrázek Obrázek

Nedávno som videl v telke dve reportáže, jednu českú a jednu slovenskú. V tej ceskej sa obyvatelia nejakej obce chválili a zároveň sťažovali. Cez ich dedinu chodili rýchle autá a oni na nich nastražili policajta. Figurínu. Kokota v uniforme, reflexnej veste a s ďalekohľadom na očiach jak čumí do diaľky a hľadá niekoho, komu by dal pokutu. Vraj to fungovalo- chválili sa. Ale len do chvíle, keď im policajta niekto ukradol. A na nového nemajú peniaze, sťažovali sa.
Niečo podobné sa stalo aj na slovensku. Bola reportáž o jednej dedine, kde si ľudia na ploty povešali zelené reflexné vesty. A jeden miestny do kamery vysvetľoval ako to funguje. Vraj keď šofér kamiona uvidí zelenú reflexnú vestu, myslí si, že tam stojí policajt a začne brzdiť. A funguje to, chválil sa.


Obrázek


Myslím si, že tento príklad z nemecka a čiech (slovenska) hodne napovedá o našej mentalite a kultúre na cestách. V jednej krajine sa šoféri boja toho, že niekoho zrazia, že ublížia malým deťom. V inej krajine sa šoféri boja policajta, že im dá pokutu. !?!
úte srp 11, 2015 11:53 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

SOF- No nevím teda. Mame na to oba přesně opačný názor. Já teda nejsem zrovna velký fanoušek policie, ale představa že by zmizeli uplně mě spíš děsí. Co by tak asi nastalo? Neskutečný zvěřinec na cestách. Návrat do doby kamenné. Opět by vítězilo právo silnějšího (rychlejšího).
To řešení těch školek v německu je sice milé, ale to co tak působí na Tebe (mě) asi nebude stejně působit na mladého vyfetovaného fracka, který si v pátek vypujčí od tatínka BMW, aby udělal dojem holky v okolí.
A nemůžeš to brát podle sebe. Ty jsi profi, vyježděný starý vlčák který ví co si může dovolit, aby to bylo ještě bezpečné, ale co ti ostatní? To vidím na svoji manželce- jízda s ní na sedadle spolujezdce= jistá hádka a prošláplý důlek v podlaze předemnou. Zatáčky po dvou kolech, nejlíp s mobilem u hlavy a metr za autem před námi. :roll: Kdo ji dal řidičák netuším a žasnu že ho ještě vůbec má. Navíc bez bodů !!!
Oproti tomu její otec- důchodce, rozvážný pán... Jezdí celý život a když nás jedou navštívit tak trasu kterou se dá normálním stylem zajet za 50 minut, on potřebuje dvě hodiny!!! Sám říká že už se bojí jezdit, že raději opatrně.
Chci říct že jsou mezi řidiči obrovské rozdíly, co se umu a uvažování týče a když se pak setkají na stejné cestě, tak musí vzniknout zákonitě problém.

Ted je otázka co je lepší. Za mě chápu, že ne každý je profi driver a nepotřebuje stíhat termíny vykládek apod. A to že Tě pak nějaký takový vybrzduje a snaží se Tě vychovávat... to už je jiná písnička.

Ale bez policajtů... to by bohužel nešlo. Jinak ted v pondělí mě o5 plesknul blesk, takže očekávám liebesbrief od verkehr polizei. Marné :oops:
stř srp 12, 2015 6:54 am

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

Ale bez policajtů... to by bohužel nešlo.
ale šlo.. bez českých a slovenských určite.
Hlavná pracovná činnosť cz-sk polície je výber pokút. Nič iné. Akýchkoľvek, začokoľvek. To je jedno. Nejde o bezpečnosť, ide len o pokuty. Dnes sú cz-sk policajti úkolovaný, doslova robia na úkol. Tak ako sústružník vo fabrike musí za šichtu spraviť určitý počet kusov, aby splnil normu a mal plat, tak aj policajt musí za šichtu vyzbierať určitý, minimálny počet pokút. Ked pokuty nedá, má prúser a náčelník ho pekne poje..pokarhá.

A to je ten hlavný rozdiel, prečo my napríklad nemecká polícia nevadí, ale cz-sk áno. Ked ma kontroluje nemec, nikdy som nemal pocit, že my chce dať pokutu za každú cenu. Samozrejme, aj tam môžu byť debili a stať sa to môže. Ale, ked ma kontroluje čech/slovák hľadá, za čo by dal pokutu. Oni sa s tým ani netaja. V podstate sú to dobráci, stačí im málo. A tak to býva za 500, za 1000, za málo. Sofér je spokojný, že dostal málo, policajt je spokojný, že má dalšiu čiarku v zozname. A ked si policajti splnia dennú normu, začnú sa venovať normálnej policajnej práci. To znamená, že sa dakde zašijú a čakajú na koniec šichty.

Príklad, že to ide aj bez polície ja dánsko. Tam políciu na ceste nestretnete. Ako šofér občas stretnete policajné auto ktoré ide odkialsi kamsi, ale o vás sa nezaujíma. Policajnú kontrolu, čo by zastavovala autá a robila kontrolnú kontrolu, tak ako u nás, som tam ešte nevidel. Na cestách policajti niesú a dokonca v dánsku niesú ani stacionárne radary. Nespomínam si na žiadny a to mám dánsko prejazdené skoro celé. Majú tam prenosné radary, skované v dodávkach. Ale podla toho ako často tie dodávky stretávam (teda skôr nestretávam) tak tipujem, že na celé dánske kráľovstvo majú len dve-tri radarové dodávky. Podla toho čo vidím na dánskych cestách, tak si myslím, že bežný dán dokáže jazdiť po dánsku celý život bez toho, aby ho čo i len raz zastavila polícia. (platí to pre osobné autá) Jediné miesto v dánsku, kde si všímam policajnú aktivitu je dialnica do Kodane. Tam občas vídavam, že zastavujú rýchlejších šoférov. Ale mimo tejto dialnice policajta nestretnete.
stř srp 12, 2015 11:59 pm

slobo
Příspěvky: 697
Registrován: stř srp 19, 2009 2:09 pm
Bydliště: ICTY local in The Haague

Příspěvek

Mik Schack, Bryggeriet DK
Politiets fart kontrol

Obrázek
čtv srp 13, 2015 3:52 am

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

Tak to že naši policajti pokutujou za kokotinky a nedělají pořádně co by měli, na tom se shodnem. To říkám furt že jsou i zadarmo drazí. Ale neumím si představit ten chlív co by tu byl, kdyby lidi věděli že jsou nepostižitelní.

Ale to je jedno. Filozofujem o nesmyslech.
čtv srp 13, 2015 2:51 pm

Der Sankte
Příspěvky: 768
Registrován: pon úno 04, 2013 9:57 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

V pátek lehce před polednem jsem překonal předsudky a pomohl jsem dvěma balíkářům od Rabenu, kterým nechtělo chytit Iveco 7,5 tunka v Praze na Kutnohorský u ONA. Byli prázdní, takže si s nima poradil můj stařičký MAN bez problémů a na pár metrech je roztáhl, jen jsem jim přetrhl již natrženou kurtu :D . Chlapíci říkali, že jsem byl snad padesátý auto, který se jim podařilo uprosit, přitom kamion by je ani necítil :roll: . Bylo to na dost blbým místě pár metrů před křižovatkou a na chvilku jsme tam zastavili provoz, ale pomáhat se musí, jen mě za všechny zamrzelo, že to trvalo tak dlouho, než našli někoho ochotného :roll:
pon srp 24, 2015 1:07 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4490
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Příspěvek

Dnes jsem navštívil Mladou Boleslav a koukal jsem, že MP rezignovala na rozdávání pokut za parkování na přivaděči k rychlostní silnici u Hypernovy a stalo se z toho oficiální parkoviště pro Mladou Boleslav. Asi budu žádat o vrácení peněz když jsem tam zastavil, před pár lety a šel si nakoupit. Než jsem se vrátil, už tam stáli a měl jsem nákup o 500kč dražší.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pon říj 19, 2015 9:13 pm

Der Sankte
Příspěvky: 768
Registrován: pon úno 04, 2013 9:57 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Asi myslíš ten sjezd z R10 směrem na Jičín, viď? Tam je to bohužel běžné :roll:
úte říj 20, 2015 3:15 am

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Vrazda na parkovisku.

Moj dnesny zazitok, ktory tak nejak otriasol mojim zivotom.

Dnesny den zacal uz krátko pred polnocou, ked ma hlasic zobudil asi hodinu pred priplavanim do Travemunde. Oci som otvaral len velmi tazko,tych pár hodín spanku ma moc neosviezilo. Rychla sprcha, vycistit zuby, zbalit veci a uz som vykracoval o 2 paluby vyssie kde uz sedeli moji kolegovia. Za hodinu uz sme vyrazali z pristavu na asi 20km vzdiale parkovisko, kde sme odstavili auta, hupsli do 2 dodavok a trada smer CZ.

Kilometer za kilometrom sme ukusovali, chlapy si vypravali storky z ciet a ja uz sa videl doma, miestami som klimbal,ked pred hranicami na Petrovice sme zastavili na odpocivadle na cikpauzu a samozrejme rychle cigarko popri tom.

Za 10min, opat zaburacalo 100dieslovych konikov, ked spolujazdca v prvej rade a mna ktory som sedel v zadu zaujala na pravo zena,sediaca na lavicke, tak nejak v divnej poze akoby zlomena a pred nou flasa alkoholu. Hned sme sa ozvali a zastavili auto. Kolega sediaci v predu na nu zapiskal ale nic. V tom sa ozvalo, Hosi ta to ma asi za sebou, kto k nej pojde??

Nikto sa k tomu nemal, tak som siel ja. Myslel som si ze s nou zatrasiem, zda je ok, ale ked som k nej prisiel, videl som otvorene usta, mierne pootvorene oci bez zivota a na krku 2 zatiahnute elektrikarske pasky. Pani asi 40-50r bola mrtva. Bolo mi jasne ze samovrazda to nebola. Ani som sa jej nedotkol, par krokov ustupil, zavolal na chalanov ze je mrtva a ze krk ma stiahnuty paskami.

Kolega hned v navi nasiel nazov parkoviska a ja volal na 112. Po chvile zvonenia to zval unaveny hlas, bolo kratko pred pol osmov rano a nez nieco stihol povedat uz som ho prerusil a povedal mu kto som, kde stojim a ze sme nasli zahrdusenu zenu. Chvili bolo ticho a pak ze tam posiela hliadku. Pri cakani vyjizdelo z parkoviska auta s D RZ,vsimli si ju tiez a auto ubralo, pridalo, ubralo, pridalo, ubralo a nakoniec pridalo a najelo na dalnici...Ani nie za 5 min.prisiel baworak a v nom sedela drobna policajtka a 2m vysoky policajt. Ona to brala v pohode no on po zhliadnuti mrtvoly doslova zbledol jak stena a len sa odtial vypotacal a hned nekam volal. Za 2min tam bola zachranka, pak druha, pak 2 vozy policajtov. Vzali nam obcanky, spisali si nas,miesto zapaskovali, zavreli parkovisko a my sme museli cakat. Lekari sa jej snazili zodvihnut ruku, ale slo cele telo.
Najhorsie na tom bolo ze sme cakali na Coronera, takze ju nezakrili ani plachtou a mali sme ju furt na ociach. A ako na nu zacalo svietit slniecko tak sa zena na lavicke postupne zvazovala z polohy sediacej do polohy leziacej.
O 10.30 tam Coroner stale nebol, tak si nas este raz vypoculi, vzali si na nas cisla a pustili nas. Tfuj no pocity mam s toho stale takove vselijake. Co mohla takato pani urobit ze sa stala obetou zlocinu???

Takze taky bol moj dneskajsi den. Do smrti nan nezabudnem. Neni to tak davno co som v lete zachranoval opilca, ktory upadol na chodniku, roztal si lebku a valila z neho krv... Ludia ho prekracovali a ja autom zastal, otocil sa, vyskocil z auta a uz som volal zachanku, co s nim. boli tam za 2min ale pre mna to bolo nekonecne. Po telefone mi povedali aby som s nim nehybal, ale aby som na neho hovoril aby neupadol do bezvedomia a ak by upadol do soku vytiahnut mu jazyk aby sa nezadusil.. No pozvracany clovek a siahat mu do pusy... nic prijemne...

Tak budte prosim opatrny, stat sa moze cokolvek a nikto nevieme ako dlho na tomto svete budeme... Idem si dat velkeho panaka...
Naposledy upravil(a) peter gasparovic dne ned lis 01, 2015 10:33 am, celkem upraveno 1 x.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
ned lis 01, 2015 12:21 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů