Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

osobní ne, ale tchán jezdil celej život po vysočině se sypačem a říkal že je to fajn
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
úte říj 07, 2008 7:52 pm

advtrucker
Příspěvky: 485
Registrován: pon led 22, 2007 12:22 am

Příspěvek

no jestliže nebyli připoutaní, a měli povinost tak učinit, tak za jejich smrt nemůže řidič, neboť si jí způsobyli sami, svojí nedbalostí. a nesvědčuje tomu i to, že byli venku pod autobusem, který ležel jen na boku. ale jako obvykle bude plná vina hozena na řidiče, jak je to obvyklé, tím spíš, že je tak mladý. njn, hlupáci co jim bylo za těžko si zapnout pitmej pás, jsou teď mrtví a řidič si může hodit mašli.
úte říj 07, 2008 8:11 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

advtrucker: no já dostal v pátek papíry a profesák a v neděli večer let´s go. VOLVO FH 12 420 r.v. 1994 a za tím sklopka SDC bez ABS, do zasněženého terénu. Martin440 může jistě potvrdit, do jakých míst se
jezdí do JZD nákladat a vykládat. A neříkám, že potíže nebyli... No a škola k nezaplacení. Jak píšeš sám, tak zkušený trucker neví co má dělat, když má návěs ve smyku...... Ale jak se to naučím, když budu 10 let jezdit špáňo po dálnici???
BES - běs
úte říj 07, 2008 11:58 pm

HAD
Příspěvky: 1102
Registrován: sob čer 24, 2006 9:21 pm

Příspěvek

přesně jak řikáš, tři roky ježdění ve stavebnictví mi dali takovou školu...
tuhle mi kupříkladu ten můj závozka řikal, že si ani nedovede představit jak by měnil takhle velkou gumu... řikám vole já když byl dobrej tejden tak jsem dělal gumu jenom jednou a to nebylo jenom sundat píchlou a nandat rezervu...
stř říj 08, 2008 8:18 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

Čonkin píše:
Dotaz pro ostatní: Má někdo zkušenost s použitím podmetacích řetězů?
jo je to špičková věc když to začali dělat stálo to + pár tis.eur

To ostatní :.....

neblbněte mu hlavu pokud je aspoň drobet rozumnej tak začít na zimu je to nejlepší ,,,,aspon bude opatrnější ,a pozná vo co gou -neříkám ,že to nemusí bejt rasovina (podle zimy) stačí nebejt mistr světa -ono to jde ze začátku těžko ,každej nerad "přiznává" ,že začíná -takže to vypadá asi tak:

jistě to je jasný!!!
to jsem viděl!!!
tosem taky zkusil!!! atd....
sám to mám za sebou.... jednou mi jeden kolega kdysi řekl ještě v ČSAD -když sem jezdil asi rok a něco:
"když Tě tak poslouchám tak Ti je aspoň 125 let" ... :D

asi tak ---tak používejme rozum a hlavu a nebuďme na sebe kurvy- :wink:
každý at si to přebere jak chce -nikoho nechci urazit...
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
stř říj 08, 2008 8:59 pm

petan.s
Příspěvky: 11
Registrován: stř zář 24, 2008 8:39 pm
Bydliště: 2P5

Příspěvek

ja vim sem vul ze budu zacinat na zimu ale delam ve fabrice a zacali davat plat 8500kc cistyho a s tim se neda vyjit :mad: tak sem rychle rozsiril ridicak na C+E a chtel bych jit jezdit, myslim si ze zacit na zimu je lepsi protoze budu jezdit opatrneji a nebudu ten machr co si mysli ze uz to umi.
pát říj 10, 2008 7:35 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

pokud máš možnost a firmu ,která se "nebojí" a máš trochu rozumu jdi do toho -pokud to máš v krvi tak se to podá pokud ne tak to rychle zjistíš ,až začne ta správná zima -hlavně hlava- na chytrý kydy se vyser......pak to popluje skoro samo ....-když sem bláznil na zasněženým place s kamionem prvně v r,1991 tak si hromada lidí ťukala na čelo co je to za blba .... skus si to vyzkoušet -jestli budeš mít tu možnost -zkušenost k nezaplacení....

beru to tak (z vlastní zkušenosti) ne každej ,kdo je mladej je blb... znám hodně mladíků co po půl roce strčí do prdele "starýho tzv. fíru "
(někteří si to a sobě myslí a umí hovno)...když má couvnout s vlekem na kanál tak radši nechá na sedačce Marlbora :D ...a tak dále...... :lol: :roll:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát říj 10, 2008 9:38 pm

Josef UR
Příspěvky: 62
Registrován: úte zář 23, 2008 11:29 am
Bydliště: PLZEN

zprava

Příspěvek

Jo hoši už nám to začne,když se podívá na ty řetězy je mi špatně :mad: :mad: :wink: :wink:
pát říj 10, 2008 9:50 pm

trucker martin
Příspěvky: 228
Registrován: sob pro 15, 2007 9:17 pm
Bydliště: kamion

Příspěvek

ja kdyz jel prvne zimu tak mi zkuseni poradili kdyz muzu zvedni si napravu na navesu,pokud jde a prizvednout kozla at se prenese vaha podotykam jen do kopce.Pouzil jsem to na jirikove z nemecke strany a vyjel jsem jako jeden z mala
pát říj 10, 2008 10:04 pm

advtrucker
Příspěvky: 485
Registrován: pon led 22, 2007 12:22 am

Příspěvek

hmmm...to je zajímavý..
mě zas někdo řekl, abych si z kopce zapnul uzávěrku...pěkná blbost..nedoporučuji!!
sob říj 11, 2008 2:44 pm

gugýto
Příspěvky: 3642
Registrován: pon pro 18, 2006 7:14 pm
Bydliště: Okres HODONÍN

Příspěvek

Tak já si spíš myslím,že kozel spustit dolů ne? na Návěsu nápravu a jet
Rozvážet a Loupat
Cibka Express.
sob říj 11, 2008 2:57 pm

petan.s
Příspěvky: 11
Registrován: stř zář 24, 2008 8:39 pm
Bydliště: 2P5

Příspěvek

tak uzaverku z kopce fakt neee akorad by sis roztrhal diferak a nebo by ses vyvalel v pangejtu
sob říj 11, 2008 6:34 pm

advtrucker
Příspěvky: 485
Registrován: pon led 22, 2007 12:22 am

Příspěvek

na sněhu diferencial neroztrhneš, ani na rovině...to je problem např v zatáčce a pevnem povrch...
problem byl spíš v tom, že se veškerá ta vaha opře do jedne napravy a ta pak ujede do strany a hrozí stožení do tzv. jedničky...
nejlepší je asi jet co nejpomaleji a brzdit, ale ne moc, aby nedešlo ke smyku...prostě by se měla ta vaha rozložit na všechny kola...jak člověk přestane brzdit tak je konec...
sob říj 11, 2008 7:34 pm

Mack
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv úno 08, 2007 12:42 am
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

jj o tom uz jsem take neco slysel, ze v zime se ma vypnout motorovka ci retarder apod. proste vse co brzdi pohonou jednotkou (teda krom 8x8 apod)

ze pak to hezky klouze
http://alpextrading.cz
Vnitrostátní a mezinárodní přeprava s hydraulickou rukou
Ostrava - Poruba
sob říj 11, 2008 7:36 pm

gugýto
Příspěvky: 3642
Registrován: pon pro 18, 2006 7:14 pm
Bydliště: Okres HODONÍN

Příspěvek

Zapni retardér na blbých mokrých kostkách když si prázdnej a taky klouže:)
Rozvážet a Loupat
Cibka Express.
sob říj 11, 2008 7:53 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů