Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

i přesto , že poslední roky je zima na silnici vyjma pár dní snesitelná jsem rád , že v zimě moc nejezdim. ono stačilo to co si člověk už zažil jako když nás poslední prosincový dny poslali svážet stroje ze staveb.
on : potřebuju to přivéz
my : neblázni podívej se z okna
on : potřebuju to přivézt
stručně , tvalo to dvacet minut. pak následovala trasa za normálního stavu tak na hodinu i s naložením . ten den nám to trvalo od 08.00-19.00
kdo pamatuje silnici od letiště do horoměřic před opravou, tudíž urvaný krajnice, mráz , 5cm modrýho ledu, vítr chumelenice, rovina bez kopce. i tak auty klouzaly a padaly s vozovky do pole. do vesnice kde byly stroje jsme sjížděli pravejma kolama v závěji , protože to bylo to jediný co nás brzdilo. nahoru nevyjel favorit s novejma zimákama a klouzal zpátky dolu.
podařilo se a zbytek dne jsem trávili čekáním na sypač, kterej nebyl, protože ve větru se jim to stíhá hůř než normálně.
"on", byl spokojenej a já měl slipky s hnědym pruhem.
později silnici do horoměřic uzavrřeli a do druhýho dne tam tahaly kamiony.
od tý doby jsem se zařekl. prostě pokud to jde nevyjedu, pokud ano odstavim tak abych nezacláněl a byl v klidu, případně nablízku nějaký hospodě.
je jedno jestli je to v krkonoších, beskydech , na okraji prahy, protože tyhle auta nejsou stavěný na to aby se v tomhle počasí bezpečně pohybovaly po silnicích.
jenm ti co nezažili klouzající auto pod prdelí, naprostou bezmoc s tim cokoli udělat , ti pojedou dál............
a nebo jsou prostě lepší :wink:
Naposledy upravil(a) mates dne pon říj 13, 2008 5:01 am, celkem upraveno 5 x.
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
sob říj 11, 2008 8:11 pm

Uživatelský avatar
LUKA
chcanda
Příspěvky: 3580
Registrován: čtv črc 12, 2007 10:16 pm
Bydliště: Praha/Litvínov

Příspěvek

ač jsem mlaďas s hovno zkušenostma,tak na sněhu taky radši ne-e.. váha dělá svoje,párkrát jsem na sněhu jel a není to nic moc.. když auto jede z kopečka na jedničku asi 2 km/h,najednou se všechny kola zastaví......... :roll:

ještě že máme výjezd ze dvora do kopce,takž tím je to daný,nevyjedem ani od baráku a je klid :lol: :lol:
L I A Z 18.33 SB
sob říj 11, 2008 8:43 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Protože mám 4x4 se všema uzávěrkama tak mám zážitky takové že auto stále jede a jede a náhle začne klouzat zpátky z kopce a to je pak sranda :D . Taky sjezd z prudkého kopce s balonama je lahůdka zvlášť když je v něm železniční viadukt ve kterém mám půl metru na každé straně a v horním klenutém profilu ještě míň. A za ním je prudká zatáčka do prava takže není vidět do protisměru. Mě se takhle začalo auto na sněhu před tunelem stáčet do boku a jediná záchrana byla pustit brzdy a hned rovnat abych se tam vešel a zároveň jsem doufal že v protisměru nikdo nepojede. Dopadlo to dobře, ale zkušenost to byla velká.
Volvo FL 614.
sob říj 11, 2008 9:36 pm

Uživatelský avatar
Skála
Příspěvky: 101
Registrován: sob lis 10, 2007 11:10 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

ja jel z prahy do mělníka s 20.kontikem nelozenym na konci navěsu.hned asi po 5.kilometrech sem potřeboval odbočit na dálnici,zatáčka doleva mírně zkopce,kola stáli a auto jelo začalo se to lámat do jedničky,no naštěstí tam byl ostrůvek,od něj sem se odrazil souprava se srovnala a já pokračoval dál.asi za čtyry hodiny sem dojel do mělníka na celnici,hodinu sem vyclíval apak sem opět nasazoval řetězy abych vyjel aspon z parkoviště.Super kšeft :!: :!: :!: Jinak dobrá skušenost.
ned říj 12, 2008 10:48 am

martin_100
pomocný admin
Příspěvky: 2809
Registrován: stř bře 01, 2006 3:05 pm
Bydliště: beercity

Příspěvek

Vono kolikrát ani vosobák s novýma zimákama nejede.
Jednou v zimě sem s pikapem zastavil v rovný ulici u kraje a po montáži už nevyjel ... byl led jak prase. Jednička pustim pomalu spojku auto se ani nehne ... vylezu a koukam jak se jedno kolo bezmocně točí na volnoběh a auto stojí... Docela vtipná situace pro kolemjdoucí když viděli jak tojim vedle nastartovanýho kterýmu se točí kolo a nevim co stim. :lol:
pon říj 13, 2008 12:01 am

Uživatelský avatar
homer
Příspěvky: 1100
Registrován: ned zář 21, 2008 10:15 am
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No já jsem taky začínal v zimě a rovnou přes šumavu na strážný do Německa a můžu říct že to byl mazec, zaučoval mě můj otec, starej mazák ale příště bych si určo vybral začátek na jaro, myslím kamion... :!:
úte říj 14, 2008 4:53 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

výborná trasa :D :D :D :valetsesmihy: :mrgreen:
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
úte říj 14, 2008 5:11 pm

trucker martin
Příspěvky: 228
Registrován: sob pro 15, 2007 9:17 pm
Bydliště: kamion

Příspěvek

tam jsem minule dostal flastr
pát říj 17, 2008 8:10 pm

mirasa
Příspěvky: 1361
Registrován: sob kvě 27, 2006 5:11 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Tak souhlasím taky s těma co říkají, že dobrá škola, ale hlavně myslet.Musíš poznat co to auto dovede a co ne.A není srabárna někde zastavit na kraji a počkat na sypák,něž při nejlepším stát jak ferda v kopci a blokovat vše.Prostě myslet a nedělat hrdinu.40 tunový saně se blbě řídí.Jinak kozla zvednout a pokud je zvedačka tak tu taky s tím souhlasím.Zatížíš hnanou napravu co nejvíc,ne?A když kolem Tebe poletí 100 kamionu a budou řvát ať jedeš,kašli na ně,život je jen jeden.Polovina těhle spěchálků má problém i couvnout na suchu k rampě.Dopředu to umí skoro každej. I já. :lol: Držím palce a opatrně.
Práci čest,rukám klid.
FH 12 420 2000,FH 12 420 2001,FH 13 440 2007,
FH 13 440 2008, Man TGX 440 2009
Teď Béda Trávníček :)
sob říj 18, 2008 12:30 am

Uživatelský avatar
homer
Příspěvky: 1100
Registrován: ned zář 21, 2008 10:15 am
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

přesně tak, chce to v klidu a nedivočit, radši někde zastavit a dát si kafčo, neboť jak říká můj otec, po čem hovno je hned.... :lol:
sob říj 18, 2008 8:56 am

Lubo
Příspěvky: 1336
Registrován: ned srp 06, 2006 4:09 pm
Bydliště: Košice - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Pondelok sa idem informovať o miesto na zimnú údržbu ciest . Tak dúfam že ma vezmú teraz mam dosť malo prace na dodavku a na Mane alebo Liaze s pluhom si myslím že to bude riadny kus praxe . Takže keď ma vezmú tak pozor v zime na východoslovenské cesty :lol: :lol: :lol:
sob říj 18, 2008 9:28 am

trucker martin
Příspěvky: 228
Registrován: sob pro 15, 2007 9:17 pm
Bydliště: kamion

Příspěvek

oooo jej no jak pojedu sk v zime a uvidim pluh zastavim a utecu z auta co kdybys to byl ty :D
sob říj 18, 2008 9:51 am

netopyr
Příspěvky: 127
Registrován: pon zář 15, 2008 6:03 pm
Bydliště: kousek od Jihlavy

Příspěvek

začal jsem jezdit Prešov tak se těším v zimě :D
A čím je tvůj tatínek? Netopýr - on létá v noci.
sob říj 18, 2008 7:28 pm

dandys
Příspěvky: 324
Registrován: pon říj 16, 2006 7:28 pm
Bydliště: Bystřička

Příspěvek

jak je to a těma zimníma gumama jaké mají označení a musí být na celém autě??? Mám liaz 4x4 a mám nové gumy ze vzorkem do terénu a přijde mi to trochu zbytečné kupovat nové zimní......
ned říj 26, 2008 6:09 pm

riko
Příspěvky: 936
Registrován: sob dub 15, 2006 10:49 am
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvek

to bude povinné jenom tam kde bude ta nová značka,gumy musí mít označení M+S,ale nemusí to být jenom gumy,stačí mít sebou sněhové řetězy,ale to je u 4x4 k ničemu
ned říj 26, 2008 8:36 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 hostů