Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

výrobce na auto může dát co chce,někdo to schválí do provozu a je hotovo.
omyl pánové,výrobce at si tam dá vše co mu schválí,ale PČR a Odbor dopravy má super brožuru,a to je víc jak bible.
má zkušenost,auto socka,vyjelo z fabriky a po půl roce jsem ho mohl celé překopat vše špatně.
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
stř lis 11, 2015 6:19 pm

karel slezák
Příspěvky: 2349
Registrován: úte srp 24, 2010 9:27 pm
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Já už platil 700 v Rosicích jeden je na Husové směrem od Tetčič a druhej směrem na Zastávku!!!
http://www.youtube.com/user/kajaslezak
**všude musí být uklizeno, řekla babička a kopla hovno pod postel**
stř lis 11, 2015 6:23 pm

karel slezák
Příspěvky: 2349
Registrován: úte srp 24, 2010 9:27 pm
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jo a chci se Vás tady optat, nemáte někdo zkušenost s eletricko udírnou v nerezu?
http://www.youtube.com/user/kajaslezak
**všude musí být uklizeno, řekla babička a kopla hovno pod postel**
stř lis 11, 2015 6:25 pm

Uživatelský avatar
Leoš H
Příspěvky: 2668
Registrován: pát zář 26, 2008 10:30 am
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No v Německu elegantně vyřeší uchycení přední RZ na střed vozidla tak aby to vyhovovalo legislativě, s kterou u nás někteří bojují a speciálně schvalují jiné umístění než na střed vozidla. protože je tam závěs pro tahání a mřížku na světlech neřeší? No fakt nevím, co si o tom myslet. Uvidím až to budu řešit jak to dopadne.
* LIAZ 150.261 4x2 S3 s HNJ Fassi F95 *
stř lis 11, 2015 6:26 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

němci jsou němci.u nás se řeší blbosti.
dokonce mě ukázal kde má být správně pozičky,a já mu říkám "ty co tady jsou tam dal výrobce,a jsem si jist že mu to tady v ČR musel někdo schválit že to tak má být" a odpoved orgánu "za peníze vám schválí cokoli"
tak co si o tom myslet.
já osobně bych tam ty mřížky nechal a vůbec to neřešil,ono to rozbité světlo není laciná záležitost.
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
stř lis 11, 2015 6:33 pm

Uživatelský avatar
Leoš H
Příspěvky: 2668
Registrován: pát zář 26, 2008 10:30 am
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Roade: stejně ta mřížka má význam spíš na větve, než na kamínky. Na té starší jsem je dal dolů, ale na té novější to tak jednoduše nejde, radši budu mít papír o schválení od Scanie a pak se, když tak budu hádat. No já? Spíš řidič, je to na hlavu. Lituju teďka lesáky, pokud půjdou po tomhle tak vyberou skoro každého. :roll:
* LIAZ 150.261 4x2 S3 s HNJ Fassi F95 *
stř lis 11, 2015 6:37 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

to já vím že spíše větve,a těch je na stavbách až až.
pokud ti dají papír tak jo,proč by ne.
asi půjdou protože v pondělí jsem je viděl jak se vezly po cisterně od Vápeníka,zdřejmě už nemají co,tak se zaměřily na tyhle věci,a lesáci ti si pak můžou naplnit kastlíky,se světly a zrcátky.
já ti to povím tak,dneska jsem dostal šuš defekt v 5 ráno na dálnici,tak volám na PČR at mi pošlou šipkumže až mě nikdo nesrazí,jo vše v poho,ale dojela PČR a že jsem volal tak že chcou mé papíry a že to musí sepsat tak jo.za deset minut došel a dal mi podepsat protokol že mi kontrolovaly technický stav vozidla a že jsem OK.
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
stř lis 11, 2015 6:43 pm

Uživatelský avatar
Adonisos
Příspěvky: 691
Registrován: stř lis 03, 2010 6:05 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

No, on je problém už i na technické kontrole.. Kolega má nového D-Teca, návěs na kontejnery, byl s ním poprvé na technické a tam ho zdupali za mlhovku příliš blízko koncovým světlům!! Má takové ty kulaté holandské traktorového typu.. :lol: Ale když je to od výroby, mělo by to být v pořádku, ne?? Tak buď má u zadku legislativu výrobce, nebo si každý vymýšlí svoje pravidla..
Já bych policajty zas tak nehanil, oni jsou jen nástroj buzerace, problém bude asi o trochu výše, na což my jako šoféři nedosáhnem.. Polda tě zdupe za to, za co tě zdupat má.. Teda v drtivé většině případů.. Logiku to třeba nemá - třeba ty mřížky na světlech, ale jak píše Road, mají bibli a ta jim nařizuje 4.1.4.1.4-B.. Oni mají klid a vám to zavaří mozky tady na TF.. Nespravedlivé, já vím, ale jak jsem psal, problém je trochu výše.. Jasně, na arogantního tupce narazíme všude, i mezi náma, jsme jen lidi..
Ranní ptáče bez lahváče vůbec nikam nedoskáče!!
stř lis 11, 2015 9:36 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne pát kvě 10, 2019 4:02 pm, celkem upraveno 1 x.
stř lis 11, 2015 10:06 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

Leoš s tím hádáním-nehádáním,to máš úplně jedno,nám dali na 30 dní stk za 2 gumy na Tatře asi 3mm vzorek a řidič se s nima nehádal...Včera jsem byl na evidenčce se 148 a bavil jsem se tam s tím technikem na stk,tak říkal jak jím teď přibylo práce,díky těmhle opakovačkám u náklaďáků...Takže v podstatě je vše O.K. policajti vybírají pokuty a posílají auta na stk za každou hovadinu,páč se asi kšefty musí hýbat a dopravci jen solte love...V Brně a okolí každý den akce váhy+technická a to by bylo,aby se kasa neplnila... :savle:
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
stř lis 11, 2015 10:09 pm

Uživatelský avatar
Leoš H
Příspěvky: 2668
Registrován: pát zář 26, 2008 10:30 am
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jo jo nějak vydělávat musí. :roll:
On sám říkal, že 3nápravová Tatra je pro ně tutovka- prostřední náprava vždy přeložená a jejich další oblíbenci jsou Lesáci, balenkáři - sklopkaři a mixáci.
* LIAZ 150.261 4x2 S3 s HNJ Fassi F95 *
stř lis 11, 2015 10:19 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Trochu hlupy dotaz ale ako prelozim na sklopke tatra prostrednu napravu? Ked nalozim to co mi povoluje legislativa (ted placnu) 12t, tak ako to moze byt moc? To ma bagrak sypat na predne a zadne celo a minimalne do stredu? Myslim tým urobit miesto jednej kopky 2?
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pát lis 13, 2015 1:51 pm

Uživatelský avatar
Leoš H
Příspěvky: 2668
Registrován: pát zář 26, 2008 10:30 am
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Když mě kdysi dávno vážili T2ku na předku balony a naloženo 14 tun, prázdná 11,7 = 25,7 kg, oni navážili o trošku víc, ale i tak jsem prošel, měl jsem to nasypaný rovnoměrně ona je totiž o něco kratší než TerrNo, nejenom auto ale i korba. Na delším podvozku už může být problém, naložíš to moc na předek, přední náprava projde, střed ne a zadek je lehčí. když to dáš na zadek tak to samé. takže i TerrNo sypu na 2krát (obalovaná) ve štěrkovně to neodhadneš nikdy, zastavíš a jak ti to tam nakladač hodí tak to máš, maximálně potom můžeš pořádně zabrzdit a roztáhnout čepici na předek. No je to holt věda a nikdy netušíš jestli to vyjde, i když máš míň než co bys mohl vézt.
* LIAZ 150.261 4x2 S3 s HNJ Fassi F95 *
pát lis 13, 2015 2:03 pm

Uživatelský avatar
Benďa
pyrotechnik diabolek
Příspěvky: 1085
Registrován: čtv úno 24, 2011 9:12 pm
Bydliště: Žlutava

Příspěvek

Ono už neplatí pravidlo na sypké materiály kdy Tě mohli jebat jen za celkovou? Právě z důvodu co popisoval Leoš se to jednu dobu neřešilo. Sypký materiál nijak nezkurtuješ ani ho nemáš jak zajistit proti posunutí.
Nad alkoholem nikdy nikdo nezvítězil, jen moraváci remizují:-)
pát lis 13, 2015 3:04 pm

karel slezák
Příspěvky: 2349
Registrován: úte srp 24, 2010 9:27 pm
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Co tam ti inženýři v té Kopřivnici vymýšlí, když vyjedez pásu takovej paskvil? Nebo je to korbou?
http://www.youtube.com/user/kajaslezak
**všude musí být uklizeno, řekla babička a kopla hovno pod postel**
pát lis 13, 2015 3:05 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů