Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

sof píše:
pát zář 03, 2021 8:49 am

Nechápem, ako ceny všetkého raketovo rastú.
jednoducho .... svět jde do sraček, masivní přemnožení krys (člověka) který vyžrali skoro do mrtě svoji sýpku....strategický suroviny začínají docházet (rozuměj...je stále těžší je získat) až prostě zbydou jen drobky.... neskutečná spotřeba lidstva, jako celek při naprosto mizivý recyklaci všeho, co se vyhazuje -spaluje - zakope....ten neskutečný luxus ve kterým žijeme a ani si to neuvědomujeme se blíží ke konci .... je jen otázka jak rychle a jak drasticky se ten pád rozjede....je třeba vytěžit a vyrabovat, co se dá .... a specielně masy lidí ....připravit je o maximum , co jde ...stále ještě vládnou mnohem větším množstvím peněz, než potřebují k přežití.....a tak mají volnost bez kontroly...to je třeba zatrhnout a zlikvidovat....je potřeba udržet jen takový počet pracujících ( otroků) aby zajistili blahobyt 1% jedinců, který vlastní 99% majetku na zeměkouli.... zbytek jsou jen paraziti, kterých je třeba se postupně zbavit..... a jedno jakým způsobem..... neber ceny za poslední měsíc , ale poslední dekádu ..a udělá se ti špatně o kolik stovek % je vše jinak....nikomu to nevnucuju....ale přijde doba, kdy živí budou závidět mrtvým .... jde jen o to jak rychle.... v zázraky se věřit nedá ..takže ? jaký šance má homo udajně sapiens v globálu ???? veškerý ty eco hovna a s elektrikou a s eco autama a nesmysly a hovadiny, co vymýšlí vyjebaná eu je jen šaráda k hovnu ....evropa se na tom všem podílí ani ne z jedný třetiny ......eu ovládli zvrácený psychopati, ultralevičáci a podobná svoloč, genderový zvrácenci a pod, kteří nikdy nic nevytvořili, nikdy nepoznali, co to je skutečná práce ....výsledek zvrácenýho filozofickýho neziskovýho svinstva na kterou je jedinej lék ...olovo do palice .....

nikomu to nevnucuju, ale vím, že podobně smýšlí mnoho odborníků, co se podobnými věcmi zabývají mnohem víc, než já :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát zář 03, 2021 11:02 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Nafta v Belgii za 1.43e se asi pořídit dá, ale mimo dálnici. Většinou to jsou ty pidi pumpy bez obsluhy. Včera Shell Marke u Kotrijku 1.59e.
sob zář 04, 2021 6:46 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

to Martin440: Nejen odborníci, ale i laici takto smýšlí. Na škole nám řekl učitel. Chceš li pochopit součastnost, musíš pochopit minulost. Nikdy mě nebavil dějepis, ale s přibývajícím věkem, se čím dál více ohlížím za sebe. Planeta Země není nafukovací. Co se stane když nafouknete balonek na maximum? To samé je i se zemí. Teď se jen upouští vzduch z už nafouknutého balonku. Takže připravme se na nejhorší. Bude hůř.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob zář 04, 2021 9:23 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nejs ... .seznam.cz
Jsem si vzpomněl na pana 153. Máte život ještě před sebou. :D :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob zář 04, 2021 9:36 am

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

to Martin440: Nejen odborníci, ale i laici takto smýšlí.
Ja som to nedávno spravil opačne. Svoje názory poznám, viem ako rozmýšlam a viem čo považujem za dôležité. Doteraz som čítal, pozeral a počúval média a informácie, ktoré sa my zdali rozumné a viac-menej som s nimi súhlasil. Pred nejakým časom som to spravil opačne a začal som čítať informácie z médii, ktoré sú silne pro EU, pro LBGT, pro Green Deal, pro black live matter, pro migračné, proti Ruské atď. Začal som čítať diskusie v týchto médiach, aby som vedel ako na politiku a alarmistické články o klimakríze reagujú ich čitatelia.

V poslednej dobe som ako dokonalý euroobčan, ktorý nasáva len nezávadné slniečkárske názory.

Skúste to spraviť aj vy. Možno budete prekvapený. Čo mňa najviac prekvapilo je Green Deal- Európska zelená dohoda- klimakríza. Ľudia z týchto médii a ich čitatelia tomu veria, naozaj si myslia, že zachraňujú planétu a že ak hneď teraz, okamžite, neznížime co2, tak za pár rokov sa stane niečo strašné s počasím. Keď sa skončí covid, tak klimakríza bude hlavná téma, ktorá sa na nás z mainstreamových médii začne valiť.

Čo ma ešte prekvapilo je porovnávanie správ o situáciach, s ktorých existujú nespochybnitelné dôkazy, napríklad video. Porovnať ako o rovnakej situácii reagujú zlé dezinformačné a hoaxové média a naopak, tie jediné správne a dobré informačné média.

Svoje závery na to kto má pravdu a kto nie sem dávať nebudem. Ale čítaní pro-EU správ sa zo mňa nadšený euroobčan, klimaalarmik, vítač a slniečkár nestal.
sob zář 04, 2021 11:34 am

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Pro Didiho. Stojím v Oostende na Shellu a cena nafty je 1.43 eura. Benzín 1.44. Takže pokud to správně chápu tak je v Belgii levnější nafta než na Slovensku.
Zijte dlouho a blaze.
sob zář 04, 2021 2:57 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Jsem v práci týden, tankoval jsem v Antwerpách ve středu 1.59e a v pátek na Marke taky 1.59e, ad blue 0,99e. Třeba na Ostende je levnější, nevím. V podstatě to ani moc nesleduji. Tankujem na Shell a ceny mají v každém státě nějak zprůměrované. Ať nafta na stojanu tolik nebo tolik, cena je pak jiná. Na osobák mám od firmy mol kartu. Je úplně jedno jestli tankuji na dálnici za 38kc nebo ve městě za 34kc, mě stáhnou dejme tomu 32kc/l.
sob zář 04, 2021 3:25 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

sof píše:
sob zář 04, 2021 11:34 am
to Martin440: Nejen odborníci, ale i laici takto smýšlí.
Svoje závery na to kto má pravdu a kto nie sem dávať nebudem. Ale čítaní pro-EU správ sa zo mňa nadšený euroobčan, klimaalarmik, vítač a slniečkár nestal.
děláš dobře
.... pravda není vítaná...... :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob zář 04, 2021 10:42 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Dávat euro za chcanky Adblue je masakr :wall: .na Mohelnicaku to stojí 7 Kč litr :)
ned zář 05, 2021 9:05 am

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

O cene toho benzínu na Slovensku, to som písal o tom najdrahšom benzíne (100), ten tankujem, lebo v ňom nieje biosračka a autá my po ňom žerú menej.

Pozrel som sa teraz na ceny, za aké môžem doma tankovať.

Na OMV kde pravidelne tankujem stojí nafta 1,3€. Benzín super (natural) 95- 1,44 €, Benzím premium 100- 1,65€.

Na asi najlacnejšej pumpe stojí benzím 95- 1,4€ a nafta 1,26€.

Na pumpe pre kamióny stojí nafta 1,27€.

A na dialnici pumpa OMV stojí benzín 95 - 1,45€ a nafta 1,32€.
————————

Tie ceny, to je pre mna zaujímave zistenie. Pumpa, ktorá by mala byť najlacnejšia, (tir petroleum) sa len minimalne líši od značkovej OMV.
úte zář 07, 2021 3:53 pm

Mareczek
Příspěvky: 424
Registrován: čtv úno 18, 2016 9:27 am
Bydliště: Karviná

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Já tankoval v pondělí Rakousko 1.17 EU.nafta .Chorvatsko kolem 35.5 Kč .Bosna kolem 29 Kč . Benzina Albert Karviná 30.40. Brno ONO. 28.9 Kč .
stř zář 08, 2021 5:42 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

V rakousku jsi sjel na ten diskont?nebo primo autobahn ceny.?
stř zář 08, 2021 8:11 pm

Mareczek
Příspěvky: 424
Registrován: čtv úno 18, 2016 9:27 am
Bydliště: Karviná

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

V Rakousku jsem sjel z dálnice samoobslužná pumpa 24 hodin .
Rebenland Center Straße 2, 8472 Vogau, Rakousko.
stř zář 08, 2021 10:02 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Jj,to jsem myslel.jak na tebe pusobi ten motor co tam mas?realne,bez prehaneni.?neni ti 20,tak ti budu verit
čtv zář 09, 2021 6:52 am

Mareczek
Příspěvky: 424
Registrován: čtv úno 18, 2016 9:27 am
Bydliště: Karviná

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Na rovinu ti řeknu že je to nejlepší ropák co jsem kdy měl. Pořád jsem v tom hledal chybu. Zatím mě jen překvapuje. Přečetl jsem o tom mraky článků . Je to jedna.z nejpovedenějších jednotek vůbec co byla ..Co se týče výkonu to je balada. Nesnáší to jízdu po městě to je moje dedukce. Určitě má i svoje mouchy .Bylo na ty auta nakidáno upoustu hnoje .Připisují to konkurenčnímu boji. Taky si myslím že to málokdo umí opravovat. Je málo servisů co jsou poctivě a ty značkové nejraději opravují auta do 5 let .tam není co pokazit.Našel jsem pár kontaktů na diagnostiku a servis . Jsou to většinou mladí lidé co se vyučili po garážích dnes mají svoje firmy a umí neskutečné věci a nechtějí za to raketu. Tím chci říct že v minulosti hodně špatné reputace mohl dělat i neodborný servis.Vse v těch autech se točí kolem EGR,DPF,Výstřiky, musí fungovat všechny termostaty a čidla teploty jak na chlazení tak teploty dpf.Treba pokud se auto nezahřivá na požadovanou teplotu tak nespustí regeneraci filtru.DpF. atd. Našel jsem na FCBoku. skupinu která má přes 6 tisíc členů jen modelů e61,E60. + Nějaké polské.a.slovenské fóra. Můj nádor je že ty auta v Bavorsku vymysleli fakt ti nejlepší.Nemci ty auta prostě umí. Určitě je servis dražší pokud někdo je zvyklý udělat na koncernu rozvody na 1.9 .za.6 tisíc ve stodole u Bavora to je za 20. Ve stodole to jde ale musíš mít na to vercaik a diagnostiku. Asi tak.
čtv zář 09, 2021 9:07 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Typek a 7 hostů