Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

po té 50-tce si člověk v práci dá i rád šlofíka https://www.novinky.cz/krimi/492253-rid ... urace.html
pon pro 17, 2018 8:46 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4499
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Chtěl jsem se jen zeptat, nebo poradit. Občas když takhle někoho předjedu, tak si všimnu, že řidiči svítí dvě ve vrcholných případech tři navigace. Má to nějaký hlubší význam, že jedna navigace nemá to co druhá? Nebo zda řidič testuje která navigace je lepší?? Nebo občas vidím, že jedou ve dvojce, a každý řidič má před sebou svou navigaci. Taky o tom přemýšlím co to jako je, zda každý věří té své navigaci, nebo zda jeden druhého kontroluje, zda jede dobře??? Nemá někdo nějaké vysvětlení???
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
stř pro 19, 2018 8:55 pm

jose rabano
Příspěvky: 7526
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Ja napocital tri,ridic od Nika Chrudim,plus nejaky mega chytry mobil na okne,Takze tutovka ze trefi :D
stř pro 19, 2018 9:38 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Tak kdyby jste poznali moje německé kolegy, tak by jste se možná ani nedivili. Ti chuji nenajdou bez navigace ani výjezd z pumpy! :pray: A když musí na vykládku někam, kde ještě nebyli, tak to nejprve obtelefonují půlku firmy, nechají si to vysvětlit, nechají si to i nakreslit, kolikrát jim musím na navi zadat přesně ten bod, kudy vjet na vykládku. Pak zapne asi tři navigace a stejně tu jedinou, osamocenou šopu se solí jedinou široko daleko, projedou plným plynem a pak se hodinu zkuší zase vrátit (bo kurva tam není kruháč).
O nějakých větších fabrikách, či naopak vykládkách někde v poli už se nebudu vůbec bavit.
Takže jo, věřím že si to někdo sichruje třemi navigacemi. Mě by to akorát mátlo, když by mi ukazovala každá jinudy.
stř pro 19, 2018 9:54 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4499
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Takže pro člověka jako jsem já, který pozná, kde je východ a západ podle slunce, je to nepochopitelná věc. Tak vám pánové děkuji. Myslel jsem že to má hlubší význam. :wink: :wink: :wink:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
stř pro 19, 2018 10:14 pm

jose rabano
Příspěvky: 7526
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Tu navi pred spolujezdcem mivaji truckeri z BG a RO,co tady bacuji pol roku v kuse.Spolujezdec co zrovna nespi asi dava pokyny kudy kam.To ja myslel ze nemci jsou vetsi frajeri nez pise Jakub.Ja si uz nenechavam nic vysvetlovat protoze vzdy dojedu z opacne strany :D nez ostatni,tudiz pak nic nepasuje a vlevo je vpravo vlastne.Ja se snazim cist znacky ,znaky sipky jak se blizim vykladce kde sem nebyl,pokyn navi neni podstatny az tak moc.V italii pouzivam na krizovatkach pred vykladkou taktiku ,,stop pneumatik,,vetsinou kde lezi saze na zemi,tak tudy se jezdi :D
čtv pro 20, 2018 8:36 am

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

já už po navigaci jako takové vůbec netoužím, dokonce bych řekl že je na hovno to vlevo vlevo otočit atd, když mám mobilní internet na pusal, pustím na tabletu mapy, podívám se kde mě to lokalizuje, zadám místo kam chci se dostat, a vidím co mám v cestě, sám si optimalizují kudy a během cesty vidím jak jsem na tom, když špatně odbočíme vidím na mapě kde se otočit co tam je jaká Pešina atd., To za 200 m odbočíme doleva lesa mě vůbec nechybi
čtv pro 20, 2018 4:10 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Zlatej almanach. Mám s tím projetý celý čechy. Taky si člověk svou cestu lépe uvědomuje a dodnes (5let zpět) trefím na místa, kde jsem byl třeba i jednou v životě - když si teda vzpomenu, že jsem tam byl :-D

Klucí, taky nemáte rádi když někdo přijde k autu a prostě vám otevře dveře? Já si tam snad nalepím "Klepejte a vyčkejte"
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
čtv pro 20, 2018 9:59 pm

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

To je znama vec, ze clovek diky navigaci sparchanti. Jeste v praveku bez navi jsem take trefil a dnes je to takova samozrejmost, ze znam jednoho co jezdi linku u pekaru a ikdyz tam vsude byl stokrat, stejne to do te navigace datluje. Takova deformace.
David29: mam jednoho kolegu co otvira dvere zasadne bez klepani. Me jednou take tak navstivil a ja opreny o dvere cumel na film a drzel v ruce kafe. Vzal za kliku, tak jsem letel po hlave z kabiny, kafe na mikine a malem jsem si kopl do notasu na polici. Ale musim rict, ze je gentleman. Dole me chytal....
pát pro 21, 2018 5:15 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Většinou se zamykám, tak má dotyčnej smůlu :-D Ale prostě mi to vadí, když někdo bere za kliku.
Já taky přece k někomu do kanclu nevtrhnu jako komando

Já si to nedovolím ani ke kolegovi, jen když vidím že o mě ví. Ale když po někom něco chci, přijdu a zatukám.,,
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát pro 21, 2018 6:19 am

jirkaman
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 14, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Ještě bych se vrátil k těm navigacím. Patřím také ke generaci, kdy bylo samozřejmé s mapou na volantu trefit kamkoliv. Dnes si dávám telefon s Waze i na pár kilometrů známé cesty po Praze. S obdivuhodnou přesností mi spočítá potřebný čas na cestu po Praze, na dálnici zase mohu ubrat kilometr před kolonou. Při delší cestě si zapínám ještě na tabletu Sygic. Pokud se někde rozcházejí, je třeba zbystřit a správně se rozhodnout. Na Sygicu i v neznámém kraji vidím dopředu ostré zatáčky s doporučenou rychlostí a rychlostní omezení, takže mohu jet mnohem plynuleji. Na obou mám nastavené zobrazení povolené rychlosti a zvlášť v CZ v neznámém kraji dodržovat rychlost je dost vyčerpávající. Často se na obou povolená rychlost liší, Sygic např. omezení rychlosti zobrazuje až za křižovatku do míst, kde je omezená rychlost v protisměru. Někdy se také stane, že se vykládá třeba ve 12 hotelích, které ani předem nevím a nechci ztrácet čas. Pak navigace střídám. Podle jedné jedu a cestou do druhé navigace zadávám následující hotel a pak zase naopak. Jsem rád, že nemusím jako dřív každých deset minut odpovídat na debilní dotazy jak je to ještě daleko a kdy už tam budeme. Přečti si to a neotravuj. A kdyby náhodou obě navigace chcíply, tak mám ještě v záloze vestavěnou navigaci. Mapy jsou sice staré, ale aspoň mohu zavzpomínat na časy, kdy jsem trefil i podle 10 let staré papírové mapy. Tady mám navíc šipku, kde zrovna jsem.
sob pro 29, 2018 7:01 am

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne čtv kvě 09, 2019 5:27 pm, celkem upraveno 1 x.
sob pro 29, 2018 10:47 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

JakubS......

by jste se možná ani nedivili. Ti chuji nenajdou bez navigace ani výjezd z pumpy! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: ..

sof.... hm to je material :lol: :lol:

ja mam navi hned od začátku v compu , nikdy sem ty malý mrzáky nepoužíval ,,,, bo v tom pííí vidim :lol:

a při těhle debatách si dycky vzpomenu na tohle :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

https://youtu.be/1xmoax5_8bI
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob pro 29, 2018 11:02 am

jose rabano
Příspěvky: 7526
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Kdo umite aspon castecne polsky cist nebo mate nejaky prekladac je dobre si obcas precist polsky portal ,,40ton net,,.Je tam plno zajimavych a hlavne aktualnich informacich o doprave,zamestnani technice uzavirkach,policejnich kontrolach,nobo i nabidka prace.opravdu zajimave pocteni.(nejsem polak,nezboznuji je,ani nejsem rasista).Jen bydlim deset km od cary,takze od detstvi jejich jazyk ovladam tak nejak podvedome.Zajimave je pocteni o platech,ze mam mit kazdy 10 000zl netto(60 000kc)ruzne odchyty v nemecku ci PL nekterych jedincu,treba na vypinac v tachografu v D,v PL nejaky turek asi deset prekroceni za tyden,mista novych fotoradaru atp.
úte led 01, 2019 7:16 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

čtv led 03, 2019 8:58 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 14 hostů