Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

sof.... doktorát na nějakej nesmysl si koupim za tejden :lol: :lol: :lol:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned dub 26, 2020 9:38 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Za tejden ti nevydaj ani kartičku :wink:
O té ADR sem tu psal, jeden z důvodů proč sem ji nechal propadnout.. Na školení(celej výkend) ti hustili do hlavy čísla a značky, ale co se jak má, tě tam nenaučí a na otázku jak to funguje v praxi a vůbec po světě odpověděl nevím(uplně všecko k ničemu).. Když sem něco nakládal, tak sem na tom byl jako ten tvůj kolega.. Vzpomeň jak si začínal ty.. To si byl po školení hned nejlepší a všechnos měl podle příručky?? No tak..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned dub 26, 2020 9:48 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Ja jsem asi jediny cyp v okoli co mel cisterny,kapaliny,plyn+celou Adr,a nechal ji propadnout:-)nemam nic...ani hasicak nemuzu vest:-)za me ok.dojedu v patek a sef rekne.vem si cisternu a skoc pro naftu..se usmeju otevru lahvac a pockam na babu nez dojede pro me.
ned dub 26, 2020 9:54 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4499
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

to sof:Nebu´d naivní, všechno jde i mrtvá koza stáhnout. Ale aby jsem tě nějak neurázil. Taky jsem naivní. Vždy si myslím, že u vás po volbách se to změní, že spravedlnost zvítězí a vždy mě přesvědčíte, že jste národ Jánošíkov. (chudým bral a bohatým dával) :D :D :D
Nebo mi vysvětli, jak je možné, že si 21letý chlapec koupí v Blavě dva luxusní byty. :D :D :D A už víš kam mířím.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned dub 26, 2020 10:05 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Ja verím, že si doktorát kúpiš, lebo ide o hovno. Ale dnes sa autoškoly boja, aj v CZ a aj na SK po nich išla polícia. Za mesiac ti kompletné C+E+profesák + psychotest nikde nespravia.

Prouza s ADR to máš jednoduché. Buď voľačo o tom vieš, alebo nie. Ak si bol na kurze a prešiel si ho a spravil si test, tak o tom musíš voľačo vedieť. Minimálne aspoň to, že všetko čo potrebuješ máš v príručke a tú by mal začiatočník nosiť zo sebou, alebo si to nájdeš na nete.

Šofér čo nikdy na ADR nebol ti prinesie naložený ADR náves s takto vypísanou CMR. Ten o ADR nevie nič, ani hovno. Tomu šoférovi stačilo do CMR opísať správne údaje z dodáku. Keby bol na školení, tak to vie.
Obrázek
ned dub 26, 2020 10:14 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Když sem byl na školení, tak tam slovo CMR ani nepadlo :wink: Kam se co má psát už vůbec ne.. Říkám, musíš se to naučit sám, a to nejde, když to vezeš jako u nás jednou za půl roku sudy s vodu do ostřikovačů(metylalkohol asi) a pak nakládáš za rok čistící prostřefky v 5l kanystrech(a každej jinej). Na cisterně je to asi jiný, napustíš, neřešíš kurty a umístění, jen cedulky a jestli máš utíkat nebo hasit :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned dub 26, 2020 10:22 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Mesic zpet jsem meni bombu do varice,butan.sef to plati,vezmu ucet a jedu.v nemecku ze ohreji gulas z domu.ta bomba byla nejaka nova tipa,ne ta klasicka.zaparkuju na pwc u travy,ukoncim tacho,a jdu ohrivat.nasroubuji,zapalim,a..dva plameny,na varicu i pod,u ventilu...parada..jebnu sni do travy,poleju vodou,deset litru,ha ha,plamen jeste vetsi.zakopu do travy,to zhasne,taky nic.tak praskovy pristroj,ten to teprve uhasil..cela akce cca minuta,5 lidi cumelo a chechtalo se co bude
ned dub 26, 2020 10:41 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Já nedávno už podruhé obnovoval ADR. Ojebat to nijak nešlo, poctivá příprava na závěrečný test celý víkend. Test jsem měl vyplněný asi za 5 min., za plný počet a deset minut potom jsem už nevěděl nic. Asi jsem chuj, ale je to pro mě velice nezajímavá látka, takže se mi to vykouřilo z hlavy hodně rychle. CMR si teda ještě zvládnu vypsat, vím že 1202 je nafta,1203 benzín a při nehodě nehasit a volat hasiče.
Tím to hasne. A když jsem tam na tom kurzu viděl některé ty individua, tak se vůbec pak nedivím že někdo vypíše CMR tak jak to ukazoval Sof 😁
ned dub 26, 2020 10:42 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

No já teda nejsem expert, ale co je na tom CMR tak spatně?

Jožine cos tam dělal s tou bombou :D Ti tam šéf natlačil něco "lepšího" ne :D Já když ji odjistím tak si vytřu ten závit a kouknu na těsnění, bo se nechcu udusit v noci :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned dub 26, 2020 10:51 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Kto má platné ADR a občas ho aj vozí a nevie, čo je na tej CMR špatne, najlepšie urobí, ak ADR prestane voziť a s papiermi to urobí ako Jožin : )

Na tej CMR je správne napísaná iba váha. Ak šofér nevie ako to urobiť, stačí ak to opíše z papiera, ktorý dostal na nakládke. A ten dostať musí a vždy ho aj dostane. To dokáže aj cvičená opica. Šofér ktorý to nedokáže, tak na to už nemám slov.


Toto je doklad, ktorý dostane šofér na nakládke. Foto je len ilustračné, doklad nepatrí k tej CMR. Do CMR stačí ak sa opíše to, čo je je v rámčeku. Plus váha. To dokáže aj šimpanz. Ak to nedokáže šofér čo má ADR, tak už neviem čo mám na to povedať. Obkresliť do CMR tabuľku s číslami, tak ako to spravil ten šofér, to nespraví ani idiot...
Obrázek




Nepochopím ako by mohol šofér, čo bol na školení ADR takto vypísať CMR. Toto do vás na každom ADR školení tlačia, na každom školení vás upozorňujú, aké je to dôležité. Na každom školení vás strašia, že za malú chybičku, stačí len zabudnutá čiarku vám polícia dá veľkú pokutu. Ak si to šofér nepamätá a nevie ako to spraviť, stačí ak to opíše..
ned dub 26, 2020 11:15 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Raku.nevozim bombu jak vsichni v kabine,mam ji v kastlu na navesu zaspuntovanou.u Berlina za to davaji sto e ani nevis jak.kafe varim v konvici,jak gulas hreju varic slozim ,rozlozim pak.to byla ta nova tipa co je,kukni na pumpy at vis.nic,horelo to,vse uhaseno praskovym.
pon dub 27, 2020 7:35 am

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Neznám :shock:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon dub 27, 2020 8:56 am

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Ze ma jiny tvar nez klasicka,,dvojka,,2kg napln,poznas i ty bez guglu myslim.u nas jsou.ja uz je neberu,ten muj varic sni neumi,zkousel jsem dve a vzdy to fucelo zespod poprve i horelo:-)
pon dub 27, 2020 11:57 am

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

To bude rukama :mrgreen: kouknu, jen jestli to není polskej vynález :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon dub 27, 2020 12:15 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

No volal jsem už na druhej inzerát a mám takovej pocit, že řidičů je málo, ale nikdo žádnýho nechce :D Prej to mám zkusit později :think: Druhej mi říkal už v tejdnu, že se mu hlásí traktoristi a že jó, ale až od června :doh:

Dnes sem mimo to koukal na itala, couval do řady přes ruku do vinglu :doh: Před autama ke zdi tak na víc jak dýlku tahača s návěsem, couval za poslední auto za kterým je placu, že sem se tam otočil než dojel tendle.. No sice přes ruku ale nepudu mu ukazovat když tam má plac, navíc v tom autě kolem kterýho to lámal seděl další taloš.. No asi po pěti minutách a osmi pokusech na něj musel houknout bo mu bral špígl, tak tak šaškoval dalších 5 minut, to se eště opřel do jeho shrnutý plachty a pak to teda narovnal :doh: No a aby to usadil mezi pruhy tak jel snad 6x dopředu dozadu :wall: Šmarja pano :D Když nebudu mejt den tak na 3x to tam strčím i s telefonem na uchu.. A jak sem ho tak pozoroval tak sem začal přemejšlet :mrgreen: Proč jim to dělá takovej problém..
Furt to motal naopak a moc a málo a pak si to nesrovnal a furt to cpal k autu :roll: Jako chápu že to zní složitě prvně to zlomit tahačem obráceně(chci doleva, točím prvně doprava), ale dyť to snad napočtvrtý musí pochopit né? Pak to otočíš na správnou stranu a vodíš ne, pořád stejný jak osobák s vozejkem.. Ale čert vem návěs, vlek je horší, ale nic novýho tam přece taky není :idea: Máš to obráceně, prvně točíš kam chceš a pak musíš obráceně abys ho chyt kam potřebuješ, v hlavě přepneš jako že řídíš dvě auta za sebou, respektive to druhý a místo volantu honíš doleva doprava oje :wink: Proč se toho řidiči tak bojí?
Stejně dneska ta ženská, akorát ju zajímalo jestli umím s hydr. rukou, ale co tam bude dělat 50letej chlap z kovošrotu, kterej vživotě neviděl vlek? Nebo mi někdo bude tvrdit že naučit se s vlekem je jednoduší jak s rukou? Dyť je to jak videohra, za tejden si s ní otevírám pivo na 5m ale on do vrat přes ruku necouvne :idea:
Kurňa práca s tym :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte kvě 05, 2020 2:18 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů