Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 18, 2020 3:10 pm, celkem upraveno 1 x.
pát říj 11, 2019 11:51 am

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Tak s cenama dolu lezli vsichni a hlavně velcí dopravci. Šlo jim o to aby auta jezdili. Dělala to urcite i firma kde dělám ted. Ale v té době sem nejezdil a dneska mě to nezajímá, zajíma mě vyplata, zazemí, přístup, chování apod.
pát říj 11, 2019 2:16 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

sof: ano roste produkce, roste počet kamionu na cestách, dalo by se říct, že ekvivalentně k tomu poroste vzhledem k tzv. nedostatku šoférů nárůst cen přeprav v důsledku pákovýého efektu, aby ty šoféry bylo možno motivovat (zaplatit) pak by se "autodoprvaní svět" dostal znovu do rovnováhy. Ale děje se opak :idea: ceny na jednotku klesají, tedy naopak "vytlačují" šoféry od volantu. Neříkám že tvůj pohled na věc je špatný, ale z vnitřního pohledu na věc hospodářský trh v EU další šoféry nepotřebuje, zvláště ti z Východu jsou toxičtí jak z pohledu bezpečnosti provozu tak udržitelnosti dopravního ekosystému. Představ si, že by donekonečna pokračovala situace tak jak jsi ji popsal-z jedné strany růst objemu přeprav z druhé strany příliv levných šoférů a já doplním pokles cen za jednotku..zákonitě dojde ke kolapsu.
pát říj 11, 2019 2:45 pm

Mareczek
Příspěvky: 424
Registrován: čtv úno 18, 2016 9:27 am
Bydliště: Karviná

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Pokud u nás budou firmy co budou platit 16800 + diety a blbci kteří si myslí ,že dostanou za víkend 100 eur a jsou v balíku,tak to půjde pořád někam.
Tuhle práci nebude dělat z mladých lidí nikdo pokud nebude muset. Kdekoli dostane 27 tis hrubého za 8 hodin. Dnes musíš být trochu blázen pokud pracuješ 13 a 15 hodin denně a ještě chodíš s prominutím srát do lesa .Někde se to bude muset vyvíjet . Bud´ budou v EU jednotné sazby za minimum na hodinu a lidi z východu budou jezdit .Firmy budou muset platit více a neojebávat kde se dá.Fráze o tom že diety v 33 až 55 .záleží na přístupu řidiče a spolupráci s dispem. Budou muset časem vynechat .To jsou věci dané zákonem o kterých se nediskutuje .Podle mého názoru dnes státní správa téměř vůbec nekontroluje dodržování zákona v oblasti dopravy. Proplacení přesčasových hodin atd . Jo kontrolovat řidiče to ano protože je to snadný a lehký cíl. Chlapi co dřou v autech od vojny, někteří neměli možnost se naučit pracovat z internetem anebo neumí ani pořádně ovládat chytrý telefon. Na těch se přiživuje banda podnikavců a ti lidé nemají kolikrát ani jinou možnost. Ti jsou schopni se hrbit do nekonečna . Člověk který byl i někde jinde se nenechá očurávat do nekonečna . Těch bude čím dál méně.Bud´změní profesi a přijdou jiní. Poláci ani Litevci zadarmo taky dělat nebudu.atd. Už mnoho z nás pochopilo že sedět 6 týdnů v boudě a potom jet na 6 dní domů dodávkou jak slaneček přes půl Evropy se nedá spojovat s nějakým normálním životem.Za 2300 eur v lepším případě,když dostane přídavky na děti. V době kdy stálo auto 150 tis a barák 1 milion tak to bylch ještě pochopil.Pro Kluky z východu je to jasně zajímavější a na jak dlouho?
Bude se muset změnit spoustu věci anebo je trh vyřeší sám . Nemyslím si že k lepšímu.Druhou stranou mince jsou borci kteří za 70tis by to nedělali. :D :D
ned říj 13, 2019 7:00 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

ridicu je porad plno.treba z ukrajiny.nikdo neni nenehraditelny ani ja ci ty.polovina lidi tady minimalne nema 50 na vyplatu ani nahodou,je jedno jak rozepsanou,sto eur za vikend tak stejne tak a lidi jezdi dal.do roka a do do dne tu je krize,cele to automotiva se sesype jak dum z karet.to teprv bude ridicu,truckeru co jezdily stabilky treba jen do VW a zpet,na jinou praci zcela nepouzitelni a budou pak vdecny za 30 cista.
ned říj 13, 2019 8:21 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

na vnitru na malých autech hlavně teda v Čechách je plno Ukáček. Venku večer tma mrholí, zima, vítr, borec běhá na pumpě kolem auta jen v tílku, nepociťuje žádné nepohodlí, chlad, není unaven ačkoliv už je od rána v "akci" :hvizd: nerebeluje, má dobrou náladu- tomu já nemohu konkurovat. :clap:
ned říj 13, 2019 8:30 pm

Mareczek
Příspěvky: 424
Registrován: čtv úno 18, 2016 9:27 am
Bydliště: Karviná

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Ono by hodně podnikatelů i firem tu krizi uvítali ale ona nebude až tak rychle. Hodně lidem by se hodila Myslím, že ještě potřebují chvíli aby lide vydělávali a platili to co jim napůjčovali v době krize 2008. Tá spotřeba pokud je tak to pasuje i taky te druhé straně . Ale to je téma na dlouho.
ned říj 13, 2019 8:47 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Rok uběhne za chvilku to se neboj.aut je mraky jak osobních tak lkw.
pon říj 14, 2019 7:49 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4500
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Řidičů je málo také proto, že se snižuje propustnost našich silnic, které se špatně a pomalu opravují. Dnes rozhovor s bývalým kolegou. V roce 2006 jezily stejnou práci 2 (slovy dvě) soupravy plus rezerva ( je to nepřetržitý provoz ) to znamená 6řidičů na 24 hod Dnes kvůli opravám a omezením, jezdí tu samou práci 3(slovy tři) soupravy a jedna rezerva to je 8 řidičů. Kdyby Arabela mohla otočit prstenem a vybudovala silniční sít, tak bude potřeba polovina řidičů. Ale to je zase jiná pohádka. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
úte říj 15, 2019 9:27 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4500
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Řidičů je dost a bude jich ještě více, až spedice a logističtí pracovníci budou pracovat na 100%. Teď jsem jel přepravu z CZ do D a když jsem viděl co mi naložili, nestačil jsem se divit. Kdyby mi ty bedny naložil skladník po trojkách, tak jsem vezl jedno pole. Po dvojkách jsem měl půl návěsu :D :D Když jsem se ptal co to jak to, tak mi skladník řekl že to je normální, ať to neřeším. Takže až nebude dostatek řidičů, tak takové přepravy nebudou. Už to tady někdo napsal, že nějaký přepravce říkal, že když zvedne telefon, tak do hodiny tady má kamion. Stále je to jen o tom, že se hledají lacinější a lacinější řidiči. Jediné místo, kde se dá zbohatnout.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv říj 24, 2019 10:05 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

tak třeba minulý týden vezu stánek na BVV z Prahy. Proč se nezeptají (nezajímají) za týden na volné auto?, "Asi jsem drahej", říkám si :doh: pak mi stejně volají, jestli bych to nejel znovu naložit v pátek, což bylo na druhý den. Oni si prostě věří, že dycky někoho seženou, ikdyž já bych na jejich místě měl nervy, že kam ten stánek odložím když mě z BVV budou pakovat. Prostě stačí přihodit litr a už se o to porvou a auto je tam cobydup :idea:
pát říj 25, 2019 3:50 pm

jirka.v
Příspěvky: 111
Registrován: stř srp 31, 2016 11:11 am
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Ja nevim kdo vymyslel ze vsude chybej ridici. Vsichni hledaj, ze jim proste jedno auto stoji nebo by treba koupili jeste jedno, protoze jim zbyvajici vydelaj skoro nic. Kazda firma muze mit do hodiny kamion na nakladce, staci par euro prihodit. Vidim to uplne stejne jako DriverBrno.
Vidim to stejne i s tema cenama. Driv se jezdilo treba v prumeru za 27kc. Dnes spis za 23kc. Jenze vse slo nahoru. Kdyz je vyberovy rizeni, tak vam uz sami reknou ceny konkurence a nabidnou vam ze to muzete mit vy, kdyz pujdete jeste o trochu dolu. Je moc dopravcu a firmy se snazi o globalizaci.
ned lis 10, 2019 12:17 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 18, 2020 2:57 pm, celkem upraveno 1 x.
pon lis 11, 2019 3:10 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

sof: já žádný trucker nejsem, spíš takový aviatik bez talentu a ani nevím jak dlouho mě to vnitro bude ještě bavit, a proto nechápu toto: proč zkušení srdcaři co jim nevadí brázdit Scandinávii a jiné dálky, prostě nepracují na tom uchytit se v nějaké normální scandinávské firmě se všemi benefity, které to nutně musí mít. Klidně se tam usadit i s rodinou. Východ pro šoféry bude čím dál víc vzdálen nějakým sociálním jistotám na stáří, pokud má někdo 50+ může se ještě tak max 10 let obsírat pod různými vykořisťovateli, ale nějaká hitparáda na stáří to nebude. To obecně platí pro jakoukoliv dělnickou manuální pozici, dobře už bylo.

Mne to pripadá tak, že nech sa deje čo sa deje, tak šofér bude vždy ťahať za ten kratší koniec a vždy nakoniec skončí ako hlupák.
no dobré ráno :clap:
pon lis 11, 2019 3:43 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Litovska je co?GIRTEKA?Ta to domrda uplne vsude myslim,chladaky potkas ale uplne vsude.ktem ridicum-tyden zpet dojel na Tovarni do Brna trucker od Waberers.rumun za volantem.vzal to tim zakazem.tam 3 auta odrel,zlomil sloup,zapadl,zaplatil pokutu.na vykladce hulakal plynulou rumunstinou ze se my vsichni chuji a ze za vse muze Gps.
pon lis 11, 2019 5:11 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 56 hostů