Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

To nebyl ukrajinec,ale litevec.jsem snim mluvil.zapomomel jsem dodat ze furt cumel do mobilu na yutub,a to vytacelo nemce do bleda.a vubec se nedivim.misto toho aby se naucil zakladni fraze,jak couvnot na rampu a k cemu je racna,beru to jako vrchol debilsmu .
pát zář 10, 2021 5:29 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4499
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Včera jsem poslouchal na rádiu nějakou promovanou psycholožku. Ta začínala svou pracovní karieru u pracovní agentury jako personalistka. A ta řekla, že celá tato sféra a náplń její práce je a byla o tom najít levnějšího zaměstnance. Takže lidí je dost, jen najít toho správného. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv zář 16, 2021 10:33 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Ja bych to nedramatizoval stema ridicma. Otazka zni jinak.mas kartu,nemas kartu.hotove.
pát zář 17, 2021 8:01 am

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pon črc 25, 2022 1:03 pm, celkem upraveno 1 x.
pát zář 17, 2021 10:53 am

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

153: dnes už zákazník víc tratí na tom pokud ten materiál nedostane včas nebo jestli vůbec, než na tom jestli ušetří pár korun na řidiči (dopravě). K něčemu ten koronáč byl, alespoň já to tak cítím, skočily kompenzace a taky asi skočilo pár řidičů resp. víc aut v kopřivách. Ale i u mě je to jakési specifikum fungování v autodporavě, velké firmy potřebují stabilní práci a tam to bude asi zase trochu jinak. Jinak smekám , že v tvém věku seš schopen/ochoten ještě kopnout do vrtule :thumbud:
pát zář 17, 2021 11:00 am

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Vykladam u Bruntalu.3 auta Csad Ostrava.vsichni 3 ukrajinici.z toho dva ani slovo cesky.treti se snazi..a jaka to byla kdysi top firma,tam se dostat...jak rikam,lidi co maji kartu do tachografu je mraky.
pát zář 17, 2021 11:16 am

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

CSAD Ostrava je žumpa, dostat z nich prachy je nadlouho, asi si myslí že na ně Ukáčka budou dělat zadarmo.
pát zář 17, 2021 12:53 pm

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pon črc 25, 2022 1:03 pm, celkem upraveno 1 x.
pát zář 17, 2021 2:17 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

20let zpet top firma.na prachy,na vse.tyden hamburg,(750km z ostravy)vikendy na Bouchalce zasadne na hotelu.nespali v autech...a dnes?skoda slov.
pát zář 17, 2021 2:21 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

153: můžeš třeba krmit labutě, chodit na procházky s vnoučaty atd..poslední co bych chtěl v důchodu dělat je hrkat a spát v kabině:) samozřejmě mě ber s rezervou.
pát zář 17, 2021 4:06 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4499
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Pane 153: Já vás plně chápu, jako starobní důchodce. Vy se každé ráno probudíte a máte pod polštářem cca 500kč, se kterými můžete na 100% počítat a které máte rozpočítané má dáti/dal. Výdělek z nájemního řidiče máte jako bonus k tomu důchodu a buď budete chodit týden na večeři do nejlepšího hotelu, nebo budete jíst suchý chleba jako celý měsíc z důchodu.
Jinak , to máte pravdu, že když teče do bot, tak se nekouká na peníze.
Příklad: Hovořil jsem s kolegou z jiné firmy a ten mi říkal, že ukrajinec hodil po šéfovi klíčema, že za 2500kč čistá ruka na den, poslané jednou za měsíc, nebude dělat. Tak nějak jsem si to spočítal na hodinovou mzdu (při 15ti hodinovém výkonu a devítkách pauzách)takový standartz fabriky. Ale je to na pohodu, nejsi tlačen kilometry a fakturací. Pak se tady někdo zmínil o tom neštěstí v Roline. Gúglil jsem na fc a mimo vyjádření k té nehodě, tam byl inzerát, že přijmou řidiče brigádníka za 2650kč na den a pošlou to na účet každý odpracovaný den. Zajímavá byla diskuze pod inzerátem. :D :D Doporučuji přečíst a zamyslet se nad tím. :) :) :)
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát zář 17, 2021 8:56 pm

romus145
Příspěvky: 883
Registrován: sob úno 16, 2013 6:14 pm
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Protože koncem roku chci také skončit s kamionem taky padla volba být nájemný řidič. Mě peníze netlačí, nejsem tedy důchodce, ale mám i vedlejší příjmy. Teď pokud se mi podaří bych měl mít dalších 15 tisíc měsíčně za pronájem. Ale je to tím, že sem jezdil a šetřil každou korunu abych mohl něco vybudovat. Další možností je turnus 6+6 nebo u nás nabízí 6+9 na Skandinávii. A když vidím, že kolikrát hledají na poslední chvíli, že borec nedošel do práce a dávají 3 tisíce na den je pro mě lepší čekat doma a vyhlizet takové práce. Já si dělám aritmetický průměr, díky tomu že mám i nasporeno si mužů dovolit být doma 2 měsíce za 20 tisíc a další měsíce si vydělat 40. Pokud má člověk v průměru za sem tam dělání 30-35 tis měsíčně je to výhodné. Kdo hrotí peníze to pro něj asi není to pravé.
sob zář 18, 2021 8:33 am

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pon črc 25, 2022 1:03 pm, celkem upraveno 1 x.
sob zář 18, 2021 10:19 am

romus145
Příspěvky: 883
Registrován: sob úno 16, 2013 6:14 pm
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Jsem živnostník, mám volnou živnost k zaměstnání. Samozřejmě vím, že bych socko a zdravko musel platit. Jde o to, že pokud bych dělal např. na bagru stejně je drtivá většina práce na živnost na smlouvu jí je málo. V tom případě je pro mě výhodné dělat buď sám na sebe se svými stroji a když se namane výhodná točka na kamion jet. A nebo být zaměstnaný na turnus 6+6. Tam bych samozřejmě mohl ve svém volnu jezdit, ale vím, že některé firmy u turnusu mají ve smlouvě zakázáno toto dělat. Proto by bylo výhodné v době 6 dnů volna dělat na živnost a nebo být doma. Samozřejmě jr to vždy o tom co za jakou práci chce. Poměr peněz a času být doma nebo dělat v okolí. Znám spoustu lidí co mají vlastní kontejnery na suť a přes zimu když není práce dají stroje na údržby do dílen a sami pak jezdí s kamionem u někoho. Tato myšlenka napadla i mě, ale je problém, že v okolí je tolik kontejnerů, že bych se nechytil ani v sezóně :D
sob zář 18, 2021 2:17 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4499
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

to 153: Vykání úcta k člověku, staršímu člověku. :D :D :D Třeba tě už předběhla drahá polovička a tu pětistovku ti z pod polštáře vzala. :D :D :D :D Důchod je nejspolehlivější a nejjistější příjem. Jediná nevýhoda je že nevíš jak dlouho ho budeš brát. Můj táta v žertu říkal: "Je jedno kolik bereš důchodu, ale hlavně aby jsi ho bral co nejdéle."
Jinak v té diskuzi na FC bylo. Skupina počítačů, kdy si řekl 2650kč za odpracovaný den X 31dní v práci, ti každý měsíc přibyde 82 150kč že to je slušný. Pak skupina, že ti to nedají, a skupina, že POZOR je to brigáda. A takové ty dohody, zda ano, nebo né. Vlastně jsi to popsal Romusovi, ale myslím, že takto na tom FC se vedla diskuze.
to romus145: Takových lidí je, že dělají na turnusy, a na černo, opakuji na černo si přivydělávají. Jinak ty pronájmy je to cesta k zbohatnutí, ale jsou to též starosti. Hlavně ti přeji dobré a bezkonfliktní nájemníky. Každý taky vidí jen 15tis za nájem, ale nikdo už nevidí to okolo.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob zář 18, 2021 7:10 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů