Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Mě spíše zaráží se si nenechá někdo poradit bo jeho ego to neunese.o volantu vím myslím dost,o dřevě a nějaké tvorby z něj, pergoly atp, podstatně méně.tak jsem osobně rád jak něco kutim,vrtám,a dojde někdo do dílny a řekne mi jak to dělá on.rad se nechám poučit a nedělám machra.
pát bře 26, 2021 8:47 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4499
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

toJožin: Protože to je trend doby. Nikdo ti nesmí říct, že jsi blbý, neb by ti to mohlo zlomit psychiku a mohl nést následky. Když jsem bylmladý, tak mi mistr říkal: "Umíš hovno a chtěl by jsi pomník" Zkus to dnes říct nějakému mlaďákovi.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob bře 27, 2021 9:50 am

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

ono je otázka, jestli je v době "fofr" autoškol správný přístup "sedni ke kolegovi a on tě zaškolí..." metodicky je to špatně pokud nemá "kolega" nějaké edukační schopnosti a náladu, navíc práce za volantem není jen o ježdění rovně, ale o zvládání krizových situací v krátkém čase, já tomu říkám "zápletky" :) kdo s kolegů má náladu řešit vlastní starosti + to ještě někoho učit..jeden z deseti ? Z někoho kdo se jeví jako nemehlo, může být nakonec spolehlivý a bezpečný šofér, pokud ho ovšem výše získaná zkušenost zcela neodradí. Já jsem dělal předvojenčák půl roku ve Svazarmu a potom jsem něco odjezdil na dodávce teď pět let na šestnát tuně, ale skočit do tahače a odjed turnus nebo týden na vnitru ..no asi bych to nějak dal..ale takhle by to probíhat nemělo...si tedy já myslím.. :)
sob bře 27, 2021 1:50 pm

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

U nás je na to pár lidí, kteří na to mají zkušenosti, povahu a i ty "nervy". Já bych to nedělal ani za 70k. Pro uplny začátečníky, to jsou lidi kteří mají praxi na kamionu menší než 2 roky máme školící středisko.
sob bře 27, 2021 2:34 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Já měl supr rychokurz. Od vojny v 95. jsem v náklaďáku neseděl a vr. 2011 jsem koupil od firmy soupravu Magnum tandem. Svezl jsem se cca 100km na sedadle spolujezdce a pak mi to řidič dal se slovy, zpátky jedeš ty :D

To samé s návěsem v r.2015, dojel jsem pro něj do Chrudimi ke Zrůstovi, tam mě pomohli ho zacvaknout a měl jsem samovýuku.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
sob bře 27, 2021 8:19 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

jedno blbé odbočení, špatně zvolená cesta nebo navi, takové prekérky nováčka pěkně vyškolí :mrgreen:
https://en.mapy.cz/s/kudegunogu
jednou tam pry borec ometl čtyři osobáky :doh:
sob bře 27, 2021 8:42 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Driver, tie "fofr" autoškoly, to myslíš tie autoškoly , čo sú teraz? Nemáš to naopak?

Kedysi po 95tom roku si si spravil C, k tomu si si vybavil bez jazdy E a bol s teba šofér. (socializmus a zväzarm + vojenská autoškola je moc ďaleko, na to si pamätajú už len veteráni ako Martin440)

Dnes spravíš C, potom robíš E a potom ešte dlhú-veľmi dlhú dobu chodíš do autoškoly, aby si dostal profesák. Potom sa ešte musíš nechať kompletne vyšetriť, vybaviť si kartu a stane sa s teba profesionál, certifikovaný majster volantu .... Kde máš tie fofr autoškoly? Poraď my nejakú. Ja si chcem spraviť D a k tomu si znova musím robiť kompletný (dlhý) profesák, ten s kamióna my neuznajú....

Dnes je to práve naopak, kedysi si spravil vodičák rýchlo a potom v praxi si začínal pomaly. Dnes si mladý robí vodičák strašne dlho (autoškola + 280 hodín) a keď ho spraví, je z neho "majster volantu" a už si žiadnu prax nemusí robiť.

CZ a SK šoféry v MKD niesú a už ani nebudú. Kto vraví opak, vraví kraviny. Každým rokom robí medzinárodnú dopravu menej českých a aj slovenských šoférov. Kto to na cestách a parkoviskách v zahraničí nevidí, tak by mal ísť očnému. Ešte pred desiatimi rokmi ste český, alebo slovenský kamión s českým, alebo slovenským šoférom stretli všade v EU. Dnes, čím ďalej idete od hraníc, tým menej CZ a SK šoférov stretnete. Čecha alebo Slováka ste stretli všade, dnes? Skoro nikde. Pokiaľ niekto jazdí len po Lipsko, alebo Heilbronn, tak si to nevšimne, tam je CZ a SK áut plno. Ak idete od hraníc ďalej, CZ a SK autá zmiznú a cca 1000 km od hraníc máte väčšiu šancu nájsť na parkovisku štvorlístok ako CZ-SK kamión s CZ-SK šoférom.
sob bře 27, 2021 9:02 pm

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pon črc 25, 2022 11:27 am, celkem upraveno 1 x.
ned bře 28, 2021 11:23 am

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1567
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Mně osobně trvalo rozšíření z C na D + E dva dni. Jeden den v autoškole nějaké testy pak asi 50 km jízdy z Karosou a chvíli technika na modelu Pragy V3S . Za týden jízdy s testy a bylo hotovo. To ještě byli řidičaky nezatavene do fólie takže ihned razítka a bylo vyřízeno.
Zijte dlouho a blaze.
ned bře 28, 2021 12:06 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Já dělal D v r.96 a stálo to okolo 3000,- Kolik h jízd bylo, už si nepamatuju, vím, že všichni při zkouškách jezdili jak posraní 60 v 90.
Technická část zkoušky probíhala při jízdě v busu a musel jsem jim furt radit, věděli úplné kulové, neznali základní věci, pří jízdě si nebyli vůbec jistí. No asi taková byla úroveň budoucích řidičů autobusů a to všichni měli už dost praxe na C.
Dělal jsem si D, abych mohl jezdit s klubovým busem FC Polanka n./O. To byly časy a zážitky :D
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
ned bře 28, 2021 12:28 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Jen tak ho po roce s C na E taky nedali. Pokuď si dobře vzpomínám, šel jsem tam s papírem o prokazatelné praxi 1 rok od zaměstnavatele. To byl rok 1993. No neříkám, že si ho někdo přes kamaráda nesehnal, nemyslím si, že se to nějak kontrolovalo.
ned bře 28, 2021 1:23 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4499
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Na všech vašich příspěvcích je něco pravdy(hodně pravdy) ale stejně se nemohu zbavit dojmu, že v dnešní době je to o něčem jiném(autoškola) Docela by jsem si popovídal s Milanem Černým, ten sedí v té první linii.
To sof: To že nevidíš čecha na parkovišti je asi tím, že čech se radši na víkend zašije do průmyslové zony a tam chčije do flašky a se..e do igelitky, než aby celý víkend hlídal auto a klepal se na parkovišti, co se stane. A na druhou stranu nač bydlet v autě za 25tis, když v CZ můžeš lítat od pondělí do pátku za 20tis. Ne všichni jsou bez rodiny.
Já si taky vždy říkám, co vede ukrajince a inostrance k tomu aby jezdili u české firmy. Kdyby jsem byl UK, tak taky jdu za lepšími penězi dál na západ.Však když žiju půl roku po parkovišti, tak radši budu jezdit u němce, než u čecha. Jinak teď jsem byl v Zeebrugge, na tom autohofu. Je to tam samí polák(PLznačka) bulhar a vedou rumuni. Ty tam mají i osobáky (v době mé přítomnosti tam bylo 30PKW ve chlívkách pro LKW) O autohofu Eifeltor v K"olnu tu psal jožin.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned bře 28, 2021 2:05 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4499
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

to wckr: U vás 30lidí ubude, tady 3 přibydou:http://www.truck-forum.cz/forum/viewtop ... 36&t=20446
A kolik takových měsíčně přibývá.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned bře 28, 2021 2:14 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Osobne si myslim ze rusky polsky mluvim skvele.jak Rak nemecky,1B.Na A38 Rohnetal pumpa jsem podruhe potkal cloveka,ridice.firmaJMIT.auto Daf,tandem.furt tu tapetuji,nemecky plat,80cista atp,bla bla.a to je myslim Mongol.jak vzhledem,tak reci.rusky mluvi hodne spatne.o cestine ani paru.tak si myslim ze nas je furt dost.
pon bře 29, 2021 10:19 pm

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Ann u jmit mají nějaké mongoly či co. Bavil sem se s čechem od nich. Nijak extra nepicoval, dobrej chlap, dobrej víkend.
úte bře 30, 2021 5:20 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů