Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Ladix
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 3421
Registrován: stř lis 07, 2007 10:19 am
Bydliště: kousek od chlumce nad cidlinou pres dalnici

Příspěvek

fogliku vsak jasny ne unas to je taky na pikacu jak stojis jinde nez u firmy tak nejaka svine vypousti kola :mad:
M-B Atego 1218 frigo
ned pro 07, 2008 4:24 pm

Uživatelský avatar
Olda
Timy1123
Příspěvky: 5905
Registrován: stř bře 01, 2006 4:37 pm
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

fatal_netware píše:Podle vyhlášky při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy; při zastavení musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro oba směry jízdy.
...to znamená že vedle tebe musí bejt 6m volnýho místa :?:
takhle sem nedávno platil pokutu s feldou, stál jsem na silnici (resp asf.cestě) široký cca 6m a vedle mě bylo přesně 3m místa.
Na městský mi pak ukázali fotku jak vedle mě stojí policejní ochcávka
a plácali mi že tam musí bejt místo 3m v každým směru
takže jsem z toho pochopil že celkově 6m...ale vůbec se mi to nezdá. :roll:

Dycinky jsem měl za to že obousměrný 6m cestě musíš vedle sebe nechat 3m, ale asi teda tam nesmíš stát vůbec.
ned pro 07, 2008 4:57 pm

fatal_netware

Příspěvek

Je to citace z vyhlášky. Rozdíl je jen : zastavení a stání
Oboje je ve vyhlášce specifikovaný.
Ty mě zkoušíš?
ned pro 07, 2008 5:03 pm

fatal_netware

Příspěvek

§ 2 Vymezení základních pojmů
n) stát znamená uvést vozidlo do klidu nad dobu dovolenou pro zastavení,
o) zastavit znamená uvést vozidlo do klidu na dobu nezbytně nutnou k neprodlenému nastoupení nebo vystoupení přepravovaných osob anebo k neprodlenému naložení nebo složení nákladu,
p) zastavit vozidlo znamená přerušit jízdu z důvodu nezávislého na vůli řidiče
ned pro 07, 2008 5:07 pm

Uživatelský avatar
Olda
Timy1123
Příspěvky: 5905
Registrován: stř bře 01, 2006 4:37 pm
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ne nezkouším, jen jsem natvrdlej a prostě tomu tak nějak nerozumím. :oops:
Takže na obousměrný cestě nemůžu stát, protože vedle sebe musím
mít 6m místa jo :?: :?: :?:
ned pro 07, 2008 5:08 pm

fatal_netware

Příspěvek

Zastavit znamená uvést vozidlo do klidu na dobu nezbytně nutnou k neprodlenému nastoupení nebo vystoupení přepravovaných osob anebo k neprodlenému naložení nebo složení nákladu,
Polopaticky je to zastavení na čas potřebný ke složení a naložení nákladu či osob. Vyhláškou to není časově omezeno, protože náklad můžeš skládat či nakládat deset minut nebo týden. Ale těžko už ten týden obhájíš když nemáš žádný papíry k nákladu, nebo tam to auto týden stojí a nikdo nikde. Rozdíl by byl čistě teoreticky, kdyby po celou dobu týdne tam někdo pendloval potom by se to dalo nazvat ještě zastavením. Ostatní je doba přesahující dobu pro zastavení a je to už bráno jako stání:
Stát znamená uvést vozidlo do klidu nad dobu dovolenou pro zastavení.
Je to lepší?
P.S. Jen taková věcná neměl by to znát každej řidič?
Naposledy upravil(a) fatal_netware dne ned pro 07, 2008 5:16 pm, celkem upraveno 1 x.
ned pro 07, 2008 5:15 pm

trucker martin
Příspěvky: 228
Registrován: sob pro 15, 2007 9:17 pm
Bydliště: kamion

Příspěvek

ja bych to videl tak ze bud ma nekdo sousedy normalni nebo ne ja vzdy rozprahnu naves u hriste a kozlem pekne domu zatim to nikomu nevadilo je to fakt o lidech a zavisti skodolibosti
ned pro 07, 2008 5:16 pm

Uživatelský avatar
Olda
Timy1123
Příspěvky: 5905
Registrován: stř bře 01, 2006 4:37 pm
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Sorry špatně jsem se vyjádřil a špatně jsme si rozuměli vím co je stát a zastavit :doh:

Mě jde o tohle...
Na obousměrný cestě teda můžu parkovat (dlouhodobě třeba až do rána)
jen když vedle mě bude 3m v každým směru to znamená 6m volnýho místa JO :?: :?: :?:
ned pro 07, 2008 5:19 pm

fatal_netware

Příspěvek

Přesně tak, ale musíš dodržet ještě ustanovení paragrafu 27
Jestli chceš tak Ti ho tady švihnu ale je dost dlouhej :D
ned pro 07, 2008 5:24 pm

fatal_netware

Příspěvek

Olda píše:Sorry špatně jsem se vyjádřil a špatně jsme si rozuměli vím co je stát a zastavit :doh:

Mě jde o tohle...
Na obousměrný cestě teda můžu parkovat (dlouhodobě třeba až do rána)
jen když vedle mě bude 3m v každým směru to znamená 6m volnýho místa JO :?: :?: :?:
Na oplátku můžeš mě odpovědět na otázky co jsem se ptal na vláknu Trucking v USA:
Pro Olda:
Máš někoho z rodiny v USA?
Je těžké sehnat pracovní víza pro USA?
Co obnáší nový řidičský průkaz v USA?
A je těžké tam sehnat práci?
ned pro 07, 2008 5:27 pm

Uživatelský avatar
Olda
Timy1123
Příspěvky: 5905
Registrován: stř bře 01, 2006 4:37 pm
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

1.Ne
2.Nevim
3.Nevim
4.Nevim

Dík za objasnění těch 6m

konec OT :idea:
ned pro 07, 2008 5:30 pm

fatal_netware

Příspěvek

Tak to promiň Oldo, tak to jsem zase špatně pochopil já Tvé příspěvky v jiném vláknu. Přesto díky za odpovědi.
ned pro 07, 2008 5:54 pm

105daf
Příspěvky: 22
Registrován: pon lis 17, 2008 11:06 am

Příspěvek

Přeji šťastné kilometry bez nehod Vám všem .
Naposledy upravil(a) 105daf dne pát čer 12, 2009 7:58 am, celkem upraveno 1 x.
pon pro 08, 2008 9:32 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Tak já to mám v tomhle dobrý. Mám vedle baráku plac, že bych tam mohl dát 6 souprav, možná víc. Nebo mám, já ne ale majitel kterýmu to vrátily po komunistech je ůplně v pohodě a když jsem se ho ptal, jestli tam můžu parkovat, tak řekl, že je rád, že se tam aspoň něco děje,protože tam není.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ale samozřejmě sousedi... Najednou jim začal praskat barák, co jsem tam začal jezdit. Ale jezevci s tatrama a losovozy na to vliv nemaj. A druhej soused, za dob kdy to nebylo ničí a nebo všech a pak asi deset let potom tam parkoval Liazku z vlekem a to bylo v pohodě. Ale já když jsem se zastavil domu jen na skok (vykoupat, najíst a dál) Tak jsem nechtěl couvat, protože tam na to moc místa není, tak jsem to nechal na cestě mezi barákama a už to bylo špatně. V hospodě mě potkal a povídá: Mě to až tolik zase nevadí, ale nejlepší bude, když už tam parkovat nebudeš. A na každodení studené starty liazu a kouř do našeho dvora, na to asi zapomněl. Teď už doma neparkuju, takže je to stejně jedno.
BES - běs
pon pro 08, 2008 1:46 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

a ty mas tedka teda tandem nebo ten bilej tahac? mozna by bylo i reseni vlek/naves zaparkovat nekde na navsi a u baraku parkovat treba jen s konem..

edit: heh, ted ale vlastne nevim jestli si Te nepletu s Hrochem, ten ma asi tu zelenobilou. .tahac :D Had, Hroch, kdo se v tom ma vyznat :D
Naposledy upravil(a) Globe dne pon pro 08, 2008 10:59 pm, celkem upraveno 1 x.
pon pro 08, 2008 10:04 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 44 hostů