Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět

Zákaz předjíždění kamionů

Ano jsem pro zákaz
7
8%
Ne jsem proti zákazu
77
92%
 
Celkem hlasů: 84

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

Nadmer muzes v Italii predjet kdykoliv.Jede max 60kmh.Nehlede na tuny a kone co ma.convoi exceptionel tzv.
ned pro 23, 2018 9:39 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

Tak jsem si dal včera a dnes D1 z Prahy do Brna a zpět, no a když jsem to viděl, co se tam děje, tak jsem usoudil že kdyby tu dálnici zavřeli, udělali by nejlépe. Kroupa tady bije za zákaz předjíždění, a ono se v kopcích předjíždí i ve třetím pruhu. Měl jsem naloženo 24t a v kopci jsem dojel někoho kdo měl snad 30 a více tun, neb když jsem ho na horizontu předjížděl, tak měl na kabině 460 a nebo 500. Nechtěl jsem blokovat prostřední pruh tak jsem se celý kopec za nim táhl jak smrad. Samozřejmě, za náma měl maďar a nebo bulhar 20tun, jel o 10km rychleji, tak se do nás pustil, umíte si to představit, za nim kolona co měli jen 10tun nebo prázdný a ve finále ve třetím pruhu RO kamion, a za nim kolona osobáku. To se opakovalo kopec co kopec. Takže nějaké ZÁKAZY NIC NEŘEŠÍ!!!!!
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv úno 21, 2019 9:45 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

Jasne ze neresi.u nas se mrda na vse,kamiony v tretim levem naprosto bezna realita,nejen balkancu,slovaci jmenovite to maji uplne na praku,ma petsto,tak ide domov...naprava ve vzduch a hlava nehlava,ze by mel treba jen ubrat a nejezdit do tretiho to je pod jeho uroven.
pát úno 22, 2019 9:53 am

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

Nechci se dotknout slovaku.... Ale vidim to tak ze doma predjizdet nemuzou tak sou pak jak utrzeni ze retezu:)
sob úno 23, 2019 5:27 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

to mmartinzjm: :D :D :D Někdy si to taky říkám. Doma nemůžou, tak si to kompenzují u nás. :D :D :D Prostě obehnut za každú cenu. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob úno 23, 2019 9:10 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

Vcera me jeden bratko z SK,predjizdel v Nemecku asi 5minut.Spz TN....Ja nastaveny tempomat 87kmh,tonaz 25200kg,role papiru na stojato.Cesta absolutni rovina ta A38.Z parkingu Helmetal vyjizdel slovak zmineny,Dal jsem levy,pustil ho teda,predjel v mziku,zaradil se a pokracoval dale smer domu.Je mi naprosto jasne ze s novym FH 540 se neda jed za letitym FH 500jen.Dojel me po deseti minutach cca,tudiz mu to evidentne jelo rychleji o km za rok rychleji.Nasadil do leveho a jel.Pod dvou minutach uz byla kabina vedle kabiny...Za nim asi dvacet osobaku,mezi jinyma Porsche panamera co ma vice koni nez ten slovak ve volvu.Schvalne jsem se dival na hodinky...Po 4 minutach v levem pruhu se zaradil na mikrometry ,bez blinkru prede me a zrovna asi ejakuoval.Chudaci ridici osobaku,nastesti na Slovensku toto nazazivaji...Nepochopim nikdy takove kokoty proc predjizdi jak na to evidentne nemaji,delaji jen ze sebe blbce.Cele to je o tom ze najede na dalnici,tempomat na plno co to jede,a kdyz nekoho dojede sotva,horko tezko predjizdi,nema zadnou rezervu uz.Staci kdyby ubral1kmh,pojede celou dobu za mnou a byl by klid.Jenze kdo je kdo je jasne dane napisem z boku na kabine,540 je jiny level prece.To ze odbocil na treti parkoviste co me predjel,to uz komentovat radeji vubec nebudu.Polaci to maji napsane v zadu(PL-pusta lebka),prazdna hlava,ale SK nevim jak to prelozit :D (ne vsichni samozrejme,trotli jsou na nasic ,polskych i slovenskych islech.)
sob úno 23, 2019 4:49 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

Já bych ti to SK přeložil ráz dva, ale nechci tady dráždit některé precitlivele uživatele.
To co popisuješ zazivam každou neděli v noci. Říkám tomu běsnění. Je to jakoby v deset večer odstartoval nějaký závod a v ten moment se všichni řídí heslem- raději mrtvý,než druhy. Řidiči jsou jak smyslu zbaveni. Nevím čím to je.
sob úno 23, 2019 5:03 pm

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

Je to tou zkurvenou uspechanou dobou... Dispecer Ti na pondeli naplanunje po kokot vykladek prvni zacina 500+ a ty se z toho poser. Tak kazdy na to slape jak smyslu zbaveny... A jeste ktomu ty kydy kdo kolik ujede za ďěvinu :clap:
sob úno 23, 2019 5:12 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

Ty to auto ridis ty mas mit odhad,smysl,odpovednost nejakou.Nejaka blba doba,to jsou jen vymluvy nic vice.Bud na to mam a predjedu nekoho,pokud mozno co nejrychleji,nebo pockam,upravym rychlost,pockam treba na kopec nebo dlouhy levy oblouk.Najdou se i megatupci co jim to jede uplne stejne a nasadi do leveho v dlouhem pravem oblouku :shock: .Jezdim takzet osobakama po nasich cestach a myslim si o to m svoje,jak jedu deset minut za truckem v bavoru,kde mam asi 1000 otacek na otackomeru...
sob úno 23, 2019 5:27 pm

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

Jozine ja reagoval na Jakuba... Ne na tebe...
sob úno 23, 2019 5:47 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

Ja na tebe nereaguji vubec ale.
sob úno 23, 2019 6:01 pm

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

Nelzi Jozine... Pises blba doba...vymluva.a o tom sem psal ja.
sob úno 23, 2019 6:46 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

Mě přijde že specialita Čechů je předjíždění z kopce. Normálně bych ty lidi střílel. Jedu 86 dojede mě auto a nepredjede mě na rovince. Ale.na hoře na kopci to podle do levého a pak kolot troubí a ukazuje že jsem jednička že mu neuberu z kopce. Před koncem to pustím klidně přes 90 abych se rozjel do protikopce. Dementov. Dělají to jenom proto aby neslapal na plyn na chvíli na 90 třeba. Aby měl.ekonomiku. za tohle bych bral papíry.
stř úno 27, 2019 6:59 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

wckr: Jestli by neměli spíš střílet a brát papíry těm, co brání v předjíždění... On totiž také existuje pohled toho druhého řidiče. Když jedno auto dojede jiné, je známka toho, že to vzadu má prostě průměrnou rychlost vyšší než to vpředu... Manévr předjíždění z kopce pak může být mnohem rychlejší než zdržování předjížděním na rovině, tedy ohleduplnější k ostatním účastníkům provozu. Ale to řidič prvního vozu nepřenese přes srdce a nebo zrychluje, aby měl "ekonomiku"... ;-)
stř úno 27, 2019 8:52 am

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Zákaz předjíždění vozidel nad 3,5t

Příspěvek

jozine asi by te taky neubylo, kdybys o 3 km/h na tempomatu ubral.
stř úno 27, 2019 9:03 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů