Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
fatal_netware

Příspěvek

Pro: Dcerkaluciferova o 100% praseti :smich: :valetsesmihy: souhlas

Jinak mi vysvětlete prosím Vás v čem je vepřový tučnější než například hovězí či skopový ( neberu v potaz drůbež ani domácího králíka, kteří mají suchý maso a taky ryby )?
Já když vezmu na vaření libovej pěknej kousek vepřovýho, tak v tučnosti nevydím mezi skopovým či hovězím skoro žádnej rozdíl. Něco jiného je, když si vezmu kus vepřovýho masa s tukem. Ale to je jen má volba jestli jej chci nebo nechci.
Podle mě jde hodně o přípravu. Jestli, že to maso smažím na oleji, tak výsledek ohledně zdraví je někde úplně jinde a je jedno co používám za maso.
Už dávno jsem si uvědomil, že olej na tepelnou přípravu skoro nepoužívám.

Ještě jednou pro Dcerkaluciferova:
Sám jsem byl vegetariánem 7 let. Plně s tebou cítím a chápu Tvé pocity. Člověk může žít bez problémů bez masa, ale musí vědět čím to nahradit. V době kdy máme internet tak se dá vygooglovat cokoliv.
sob led 24, 2009 8:42 pm

Luciferka
Příspěvky: 513
Registrován: sob říj 04, 2008 4:28 pm
Bydliště: U velikých řek

Příspěvek

Podle mě se maso nedá vynahradit níčím, člověk by maso jíst měl....já si uvědomuju, že to není dobré, ale nic s tím neudělám. Když jsem vodila synka do školky tak jme měli den co den průšvih, protože dával svoje maso, klukovi, který měl maso od rodičů zakázané.Nějaké náboženství či co....Člověk by měl papkat co snese, nejíst maso není dobré
sob led 24, 2009 9:02 pm

fatal_netware

Příspěvek

Pro Dcerkaluciferova:
Moje švagrová má syna, kterej je na tom stejně jak ten tvůj. Od mala nejedl maso. Švagrová říkala, že to měla od školky pořád: Váš syn nejí maso !!!! A co nadělala nic. Synovi je teď asi 22 hraje hokej a zatím žádné problémy. Můj bratr nejí maso 15 let a ten by Ti pověděl věcí :smich: :valetsesmihy:

Jinak pozdravuj syna. Že má fištróna a daleko to dotáhne :smich: :valetsesmihy:
sob led 24, 2009 9:11 pm

Luciferka
Příspěvky: 513
Registrován: sob říj 04, 2008 4:28 pm
Bydliště: U velikých řek

Příspěvek

fatal_netware Myslím, že to poznaj, až je budou bolet klouby....Ve sportu jsem reprezentovala republiku, na tom to nic nemění
sob led 24, 2009 9:20 pm

ja
Příspěvky: 183
Registrován: čtv pro 11, 2008 4:54 pm

Příspěvek

Dcerkaluciferova: to můžou a nemusí.....s kloubama mám problém (i když s masem ne :wink: )....

Co kdo dneska děláte dobrého.....? Hoďte nějakou motivaci.....nejhorší pro mě je vymyslet co mám vařit
ned led 25, 2009 10:03 am

fatal_netware

Příspěvek

Pro Ja:
Sic jsem si včera upek kýtu vepře i na dnešek, takže dneska nic moc extra nevařím.
Ale pro inspiraci mám v záloze:
- kačena
- skopový pečený
- tuňák pečený

( né vše do hromady, preferuji odděleně :D )

Pomohlo?

P.S. A zapomněl jsem, v pátek mi přítelkyně udělala kuřecí maso se špenátem česnekem a rýží a bylo to bezvadný. Inspiraci jsme nabraly od Indů :D
Naposledy upravil(a) fatal_netware dne ned led 25, 2009 10:29 am, celkem upraveno 1 x.
ned led 25, 2009 10:27 am

Helena

Příspěvek

Klouby souvisí s vitamínem E, doporučuju jíst celozrnej chleba a lískový oříšky, popřípadě si koupit v lékárně ten vitamín. Ale oříšky by měly stačit. A taky se musí dost pít, aby se v kloubech neusazovaly soli (nebo sole? :shock: ). Dneska u nás vaří zase dobrovolně manžel :D . Takový jednoduchý ale dobrý jídlo, brambory upečený na pánvičce mezi dvě vaječný omelety a já to jím s plnotučnou hořčicí. Dá se k tomu jíst kyselý zelí, ale nedušený, přímo ze sklenice, zůstanou tam všechny vitamíny. Já jsem mu tu kuchyň včera uklidila, aby se mu dobře vařilo :D .
ned led 25, 2009 10:28 am

Helena

Příspěvek

fatal, když jsi byl tak dlouho vegetarián, tak poraď něco bez masa, jo? Pro mě :D .
ned led 25, 2009 10:30 am

fatal_netware

Příspěvek

Na klouby je nejlepší Selen. Ale zastávám názor, že když už má něco z masa kloubům pomoci, tak jedině rosol ( želatina ) z kostí takže zase žádný maso. Jinak výtažky z rosolu ( želatiny ) jsou i v práškách a dají se brát jako doplněk stravy.
ned led 25, 2009 10:33 am

ja
Příspěvky: 183
Registrován: čtv pro 11, 2008 4:54 pm

Příspěvek

fatal_netware: mňam mňam.....kačenu jsme měli před týdnem, ale rybišku jsme neměli už dlouho, asi zase na rodině budu dělat pokusy....jen ji v týdnu musím někde pořídit.....a kuřecí po indicku bych si taky dala....dííííky

Heleno asi to nebude ta pravá rada, ale u nás vedou jahodový knedlíky, nebo jablečný.
ned led 25, 2009 10:43 am

fatal_netware

Příspěvek

Pro Helena:
O čočce jsem psal, fazolky máš ráda, tak z jiné mísy:
Vařené brambory s čínským zelím cibulí, kořením, troškou zálivky a tvrdým sýrem na to.
Smažené tvarůžky ( nejlépe pravé Olomoucké )
Květák jako mozeček s bramborem.
Brácha dělá skvělý čočkový karbenátky, ale recept bych Ti musel zjistit.
Vařená brokolice, pečené brambory, sýrová omáčka ( nejlépe rozvařit apetito s mlékem ) a pomeranč.
Dušená mrkvička na másle s brambory.
Rýže vařená v kokosovém mléku s rozinkami.
Pečený lilek se zelenou cuketou courgette s fazolovými lusky a brambory.

Stačí?

Otázka pro všechny co to tady čtete: Jsou ústřice vhodné pro vegetariány? A co potom takové mušle?
ned led 25, 2009 10:45 am

Helena

Příspěvek

díky moc, ta rýže s tím kokosovým mlíkem, to zní zajímavě a ten lilek taky, ale co to znamená courgette?
ned led 25, 2009 10:58 am

fatal_netware

Příspěvek

Pro Helena:
Při vaření rýže s kokosovým mlékem si musíš dávat veliký pozor při vaření rýže. Nesol ze začátku, když tak dosol až před podáváním dle libosti. Ale to hlavní musíš to pořád míchat, nebo péci v troubě při nízké teplotě. Ráda se připaluje

Courgett je typ zelené cukety. Jinak to jde polít na konec medem s máslem.

A abych nezapomněl vždyť u Vás je k dostání špargl, ten je taky skvělej s bramborem a máslem :D

A hřeb dneška. Včera jsem na trhu koupil jahody, před chvílí umyl nakrájel a přidal cukr ( to voní ) a cca za tři až čtyři hodinky se šlehačkou to bude žrádlo :banana:
ned led 25, 2009 11:25 am

Uživatelský avatar
čertík
Příspěvky: 414
Registrován: úte led 06, 2009 4:26 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Taky jsem si koupila jahody,ale já je ráda jen tak bez cukru,nebo s bílím jogurtem... :D
ned led 25, 2009 12:22 pm

Uživatelský avatar
Pedrozo1
Příspěvky: 241
Registrován: stř říj 22, 2008 6:07 pm
Bydliště: příbramsko

Příspěvek

Tak u nás doma se teď ve velkym mrazáku schovává srnec co se lehce připlet pod auto, kanec co švagrová vyhrála v tombole a daněk, co jsem dostal... Takže je toho docela dost. Hmm a ty medajlonky z toho hřbetu...To je ňamka. Sice trošku nevegetariánské ale hodně výživné..... A na cestu proč ne, že jo... :D
ned led 25, 2009 3:05 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 5 hostů