Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

já se také naposled přidám ...a to v tomto asi smyslu.....

-že někdo nabízí pomoc případným zájemcům = chvályhodné
-že někdo jen "mlhavě" píše o případných problémech a dosti vyhýbavě=moc a moc bych se zamyslel
-není tu (aspoň pro mě) popsán jediný důvod, proč bych měl mít zájem jít dělat do neznáma pozn. blbce a nechat se drbat, k tomu mám nepřeberně možností v CZ a to i u firem špičkově vybavených -co se týče vozového parku a techniky
-málo-kdo si uvědomuje, jaký je rozdíl v "naší" práci v evropě a na am.kontinentu -nedá se to srovnávat s evropou a s CZ už vůbec ne -v porovnání "naše vnitro" je tam "městský rozvoz" ..záměrně přeháním
neviděl sem nic co by mě přesvědčilo aspoň malinko.....já sám už o to ani za mák nestojím...mám to svoje, čeho se nemíním vzdát a ona ta fin. stránka po odečtení nákladů...... no snad všichni vlastníte ten čarovný strojek jak na něm běhají číslice,tuším, že na něm napsáno jak u nás tak v USA Made in China :D nehaním -nenadávám-nechci urážet , jen by si každý "nadšenec" měl dobře spočítat do čeho jde ( a většinou se doví max 20% toho co by vědět měl) a čeho !!!! chce dosáhnout -v tomto se slidelem souhlasím ...vše ostatní jsou zatím pro mě jen nadatlovaná a nepodložená písmenka.....

-------------------
doufám, že jsem byl pochopen správně,co jsem měl na mysli....
Naposledy upravil(a) martin440 dne stř črc 14, 2010 12:51 am, celkem upraveno 2 x.
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte črc 13, 2010 11:39 pm

slidel
Příspěvky: 226
Registrován: stř črc 09, 2008 12:21 pm

Příspěvek

smazano
Naposledy upravil(a) slidel dne ned úno 10, 2013 9:37 pm, celkem upraveno 1 x.
stř črc 14, 2010 12:24 am

Aligator30
Příspěvky: 122
Registrován: sob říj 31, 2009 8:36 pm
Bydliště: Kaňovice,Moy(NI)

Příspěvek

Pro shimi:
Já jsem ty chytráku nikam neemigroval,já mám pořád české občanství,v čr dům a rodinu.Já sem jenom napsal jak to semnou bylo jako poívzbuzení pro ty kteří by to chtěli zkusit někde jinde než v čr!Tak nevím co se do toho sereš :lol: .A jak napsal Slidel-to že tu dobře placenou práci máš ještě neznamená že ji mají všichni.Uvědom si že ta firma u které jezdíš může jít v dnešní době do kytek a už tu dobrou práci mít nemusíš.
Takže příště než začneš někoho urážet,tak se trochu zamysli...jestli ti myšlení nedělá problémy. :lol:
stř črc 14, 2010 8:57 am

r.-
Příspěvky: 494
Registrován: úte lis 22, 2011 6:16 pm
Bydliště: P´boro

Příspěvek

zase se to neda ani cist :( schimi , nevidim jediny naznak toho ze by tebe ci jakehokoliv ceskeho ridice nekdo z nas urazel ... Jsem Cech a jsem na to hrdy ... jsem Rad ze mas v poho praci a preji ti to ... Pokud vim tak tohle vlakno je o truckerstvi v Kanade , potazmo par prispevku od nas ;) snazime se duchaplne prispevky , Pokud by mel nekdo zajem ... To ze nekdo odjede za praci jinde se delo desitky let pozadu a bude dit nadale , neni v tom jen honba za penezi, ale taky je to v lidech , nekdo chce vice poznat jine zeme , naucit se jazyk apod. Jiny zase nevystrci nos z republiky , tot vse ... ;) Tak nevim proc delat z tohoto vlakna a vubec celeho fora necitelnyhnus ...
stř črc 14, 2010 10:28 am

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

PÁNOVÉ, ASI VÁM TO TU ZAČNU OSTŘE HLÍDAT, NĚKTERÉ PŘÍSPĚVKY TU UŽ JSOU UŽ DOST NA HRANĚ. Jestli se tu budou dál vyskytovat popudivé, urážející a sváry vyvolávající příspěvky, začnu postupovat dle mých pravomocí. Rád si tu přečtu debaty na toto téma, nikoliv však hádky. Děkuji za pochopení.
stř črc 14, 2010 10:52 am

slidel
Příspěvky: 226
Registrován: stř črc 09, 2008 12:21 pm

Příspěvek

smazano
Naposledy upravil(a) slidel dne ned úno 10, 2013 9:38 pm, celkem upraveno 1 x.
stř črc 14, 2010 12:10 pm

r.-
Příspěvky: 494
Registrován: úte lis 22, 2011 6:16 pm
Bydliště: P´boro

Příspěvek

Myslim ze muzes pokracovat , list jsi uz obratil tak se bavme jako lidi ;) vlastne jsi to pojal jako pribeh na zacatku , napsat zkusenosti jak plusy tak minusy atd. ;) S tou zadluzenosti domacnosti to je vsude podobne a rekl bych ze diky mensim prijmum v cr neni nastesti zadluzenost v cr tak velka jak zkrach recko ci spanelsko , anglie , irsko apod. no je to sice vlastne OT ... :D ale tady si anglani bezne uzivali s kreditek na kterych meli limity v poho 20-30tis£ coz selskym rozumem se muselo nekde projevit ... A stim minimem to je prave ten rozdil , vydelas si tady necelych 900£ za jakoukoliv 8h primitivni praci a muzes si z toho dovolit splacet hypo , auto , jidlo , Proste normalne Zit ... tohle at se nikdo nezlobi za nakych 15tis a to prehanim moc v cr nejde ... :( Pri srovnatelnych cenach snad skoro vseho ... jen ty platy ne ... :(
stř črc 14, 2010 2:01 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Já bych se rád něco dočetl o samotném ježdění :wink:
BES - běs
stř črc 14, 2010 2:09 pm

Uživatelský avatar
-Ondra-
Příspěvky: 2039
Registrován: ned bře 08, 2009 11:11 pm
Bydliště: Křižanov

Příspěvek

To by vazne nebylo na skodu,zatim jsem se jen dozvedel ze ze zacatku tam budu uplny looser a budu rad ze budu rad.Taky bych uvital nejake fotky z cest,krajiny,Trucku atd...
stř črc 14, 2010 2:15 pm

slidel
Příspěvky: 226
Registrován: stř črc 09, 2008 12:21 pm

Příspěvek

smazano
Naposledy upravil(a) slidel dne ned úno 10, 2013 9:39 pm, celkem upraveno 1 x.
stř črc 14, 2010 2:58 pm

slidel
Příspěvky: 226
Registrován: stř črc 09, 2008 12:21 pm

Příspěvek

smazano
Naposledy upravil(a) slidel dne ned úno 10, 2013 9:39 pm, celkem upraveno 1 x.
stř črc 14, 2010 4:07 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

To slidel....

konečně se debata začíná dostávat žádoucím směrem....konkrétní věci-platby-nakládky -vykládky -styl přepravy(přepřahy nebo vlastní návěs) a pod ... to jsou věci, které si myslím nás zajímají (aspon mě jo) i když se k tomu nechystám ,ale zajímá mě prostě vše okolo dopravy a logistiky

samotnej popis práce v časovým sledu, jak to funguje :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
stř črc 14, 2010 7:00 pm

Demolition Man
fandík
Příspěvky: 1067
Registrován: pát led 09, 2009 4:22 pm
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Příspěvek

Tak jsem se začetl do příspěvků slidela a myšky a přijde mi to jako kdyby se dva rozešli a hádají se přes forum :-D Ale ted k věci.Snad každej trucker sní o tom míst americkej tahač s obývákem na cestě a jezdit si po americe.Ale jak tady bylo už řečeno od slidela.Jsou dva typy lidi a to ti,kteří chtějí vydělat velký peníze a odjet zpět do čech a druzí co chtějí tam žít a nevracet se,těch bude málo...

I já nad tím přemýšlel.....ale je to jako kdybych šel skočit bungee jumping bez lana.....a ono řešení fakt existuje.Najít si informace na internetu,v knihovnách a prostě všude možné.Angličtinu bych dal určitě na první místo....nestačí znát good morning,How are you?, s tou aj prostě musí být na takové úrovni aby se domluvil.Protože co se stane,až přijede a najednou si nabije držku...??,Nebude mít třeba ani jak se vrátit domů.Takže jen tak bez informací bych takovou dálku nejel....je to jinej svět...svět kterej známe z akčních filmů a telenovel.......Já si osobně budu važit Evropy ve které žiju... a jestli se do ameriky podívám,tak jenom na výlet...
stř črc 14, 2010 7:39 pm

fatal_netware

Příspěvek

schimi út červenec 13, 2010 8:49 pm : Důrazně žádám slidela a ostatní, aby přestali urážet české řidiče a dopravu v CZ globálně.

Pro schimi:
Můžeš mě prosím Tě napsat, kdy jsem urážel české řidiče a dopravu v CZ ať jmenovitě či globálně když už mě tady jmenuješ?
( mé příspěvky nemažu a upravuji jen vyjímečně kvůli pravopisným chybám, tak by to zas neměl být tak veliký problém je vyhledat )

Můj příspěvek v tomto vlákně z po červenec 12, 2010 9:20 am je o situaci, která v Anglii byla a stále je a jestli to není pravda tak mi to prosím Tě vyvrať.
stř črc 14, 2010 7:49 pm

Uživatelský avatar
-Ondra-
Příspěvky: 2039
Registrován: ned bře 08, 2009 11:11 pm
Bydliště: Křižanov

Příspěvek

Ja jsem zhruba pred 3-4 rokama mel moznost jit do USA na rozvoz potravin s malym autem.Znamy tam mel firmu a ze by me i vzal a se vsim pomohl(Papirovani,ridicak,legalizace atd.)Nakonec jsem vymekl a nikam neodletel i kdyz jsem tam mel jistotu,proste jsem vubec nevedel do ceho jdu.Ted to taky nevim a nemyslim si ze me osobne donutili nejake okolnosti jit do USA nebo KANADY.Kdyz uz bych chtel/potreboval honit penize tak bych sel spis do Nemecka,Holandska atd...Prece jen vim do ceho bych sel a hlavne neni takovy problem se dostat za rodinou.Tim nechci odsuzovat praci za velkou louzi,ale ja osobne bych sel delat Trucking spis kvuli zazitkum a z poznani "noveho sveta" nez kvuli vidine penez.Ony ty prachy taky nejsou vsechno a nemyslim si ze tam jsou o tolik vetsi vyplaty nez v EU.Samozrejme ne v CR,myslim treba zrovna to Nemecko atd...Je to tak pul roku co jsem mel moznost jit do Irska,jenze delat podradnou praci nekde na farme,v tovarne atd...Okolnosti neprali nicemu tak jsem nejel nikam.Kdyby mi nekdo zarucil praci a podal nejakou pomocnou ruku do zacatku tak bych se asi nebal,ale nic proti nikomu,dneska clovek nemuze verit kdekomu a na znamy se uz taky moc spolehat neda.Kazdopadne ti preju hodne stesti a zdaru v praci.At se dari :wink:
stř črc 14, 2010 9:12 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 29 hostů