Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět

Berete stopaře?

ano
6
4%
ne
69
50%
občas
40
29%
jen stopařky
23
17%
 
Celkem hlasů: 138

Uživatelský avatar
crafter_van
Příspěvky: 143
Registrován: stř říj 20, 2010 4:10 pm
Bydliště: Nachodsko

Nikdy nikomu nevěř

Příspěvek

Po udalosti co se me stala jsem se přestal divit proč jsou řidiči takovy jaky jsou a přestavaji si pomahat nikdo vam na vysilačce neodpovi kdyz potrebujete stahnout domu nebo žadate o nějakou pomoc , protoze za kazdou touto prosbou se muže skryvat podvod!!
Ve středu 20.7 2011 14:15 jsem vyjíždel od benzinove pumpy na parkovišti z Rudne směr na Prahu. U Mc na me zamaval na přechodu chlapek , videl ze mam hradeckou znacku jestli bych ho nestatahnul smerem na hradec.Mel jsme v Praze nakou vykladku tak jsem rikal ze bych ho vzal treba aspon na tramvaj. Byl menši postavy s knirkem slusne oblečenej. V ruce dotykovy telefon lg kp500 bily. Začali jsme si povidat. Řikal že se vraci ze Švedska a stoji na druhe strane ve smeru na Plzen. Nekolikrat daval vyzvu na vysilacce jestli by ho nekdo stahnul a pak presel na druhou stranu a zkousel nekoho stopnout kdo by ho vzal. Rikal že ma skladat na Rudne v tom logistickem centru. Ale ,že mu dosli penize na karte a musi jed domu do Noveho Mesta N. Met a ,že zase ptom se vraci zpatky osobakem a že to musi složit ,ale že už tedka ho čeka 20 000 zaplatit škodu za nesloženi. A pak že se vraci nakladat do Nachoda. Jelikož jsem take od mista jeho bydliste tak jsem se vyptaval dal u jake jezdi spolecnosti a podobne. Řikal mi že jezdi (udajne) pro společnost Prisped , ktera sidli v Nahořanech u Noveho Mesta N. Met. Jelikoz spolecnost znam a ridi odnich parkat jezdili obcas pro nas podnik tak jsem nemel zadny duvod mu ani neverit. Takže bud je to opravdu zamestnanec tehle spolecnosti nebo tam kdysi pracoval. Popsal mi i kde parkuje s kamionem a vim ,že to auto tam občas stalo. Tak jsem se ho po chvilce zepatal kolik potrebuje doplatit. Řikal ,ze se jedna o 1700.. Tak jsem mu řekl,že mu tu castku pujčim ,aby se nemusel zpatky 150km vracet a večer az bude v Nachode tak me to doplati a všechno bude oukej. Byl nadšenej ze nebude platit penale za neslozeni a ,že ho mam vysadit v pruhonicich na bezine a nekoho odchyti skym se sveze zpet na Rudnou a složi a zavola mi až vyjede.
Jeste jsem mu daval vyzvu na cb jestli by ho nekdo nestahnul k autu ,aby se tam dostal co nejrychleji. Za 5 minut me vola ,že ho už kolega veze na Rudnou a ,že zavola. Večer jsem mu 100x volal psal sms a odpoved žadna. Bylo mi jasny ,že se bud jdenalo o podvodnika nebo o kolegu ,ktery do našich rad rozhodne nepatri. Ted me veme telefon a nic nerika a nema ani tu odvahu rict at jdu do prdele!!Jsem sam idiot duverivej že jsem nechtel po nem ani občanku nebo nejaky doklad totožnosti doufal jsme že i v nasich radach jsou porad jeste slusni lide , ale holt chybama se človek učí. Jinak v rozhovoru řikal , že ma prezdivku na cb 'Buček' a jeho čislo na mobil je : 773558277 za nejakou informaci o tom to človeku budu rad ,ale az si ho najdu on rad uz nebude!! Takže od tedka bych už zadneho stopare nikdy nevzal.A mam ponaučeni do života nikdy nikomu neveř!! Ps:omluva za čestinu
ned črc 24, 2011 6:24 pm

Venca6
Příspěvky: 235
Registrován: pon úno 22, 2010 3:03 pm

Příspěvek

hloupej jsi ty. znáš ho pár minut a hned mu dávat skoro dva litry? :lol:
jsi dobrá charita :lol:
ned črc 24, 2011 7:03 pm

Uživatelský avatar
crafter_van
Příspěvky: 143
Registrován: stř říj 20, 2010 4:10 pm
Bydliště: Nachodsko

Příspěvek

Ja jsem svou chybu v članku přiznal a neptorebuju tady slyset nejaky urazky :!:
ned črc 24, 2011 7:08 pm

Venca6
Příspěvky: 235
Registrován: pon úno 22, 2010 3:03 pm

Příspěvek

v tom případě se veřejně omlouvám.
alespoń máš ponaučení, že penize se pujčují v rodině, nebo max dlouholetým kamarádům.
ned črc 24, 2011 7:14 pm

Uživatelský avatar
crafter_van
Příspěvky: 143
Registrován: stř říj 20, 2010 4:10 pm
Bydliště: Nachodsko

Příspěvek

Ponaučeni mam to je jasna vec alespon je videt , kdo se v nasich radach nachazi.
ned črc 24, 2011 7:17 pm

Uživatelský avatar
savana-hokna
Příspěvky: 186
Registrován: ned pro 02, 2007 5:09 pm
Bydliště: Brněnská róra

Příspěvek

V našich řadách se nachází i kde jaký póvl. Bohužel. Kde kdo co má papíry na kamion šel jezdit. Takže obezřetnost na prvním místě!!!
NA OLTECU V PIVECU ŠKOPEK DĚLAJÓ,
VASROVICÓ Z ŠRAJBECU NÁM HO ZDRBAJÓ. AŽ POKLAPEŠ Z RIVECU NAHOĎ KE MĚ DRÁT, HODÍME KUS HANTECU A BUDEM ČECHROVAT...
pon črc 25, 2011 7:47 am

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

Sice to nebude sem do tématu ale když už je tu o tom řeč tak za dob dávno minulých když jsem jezdil u jedné hodně velké teď už skoro zkrachovalé firmy sídlící u Brněnských Chrlic tak tam jsem se vyškolil hned . Byl jsem ve Španělsku a o víkendu na zdivočelé žumpě kde tato firma měla neoficiální parkoviště přišel za mnou kolega z firmy který tam byl již pár let a jestli jdeme na pívo a nakoupit nějaké krmivo.Říkam jasně tak jsme šli . U obchodu černá huba a v ruce vynikající kup pro nás .. Báječnou videokameru jen za 40E .Kolega z toho unešený zkoušel a prohlédal a já jen vyvracel oči. Rozhodl se že bere .Já jako starý skeptik a negativista říkám at na to sere že je to na průser.Ale byl novou hračkou naprosto okouzlen takže neviděl doprava doleva.Mělo to malou chybičku že tolik peněz neměl tak říkám tady máš , v autě mi to vrátíš i když jsem věděl jak to dopadne.Přišli jsme do auta a jaké bylo překvapení když si kolega přinesl jen nefunkční atrapu sloužící tak mazimálně jako těžítko na stůl.Říkám si nebudu mít nějaké chytré řeči ať mě tou kamerou ve vzteku ještě nešlahne tak jsem čekal až vychladne a jen ho politoval jak naletěl a jen tak mimochodem že mi dluží .Překvapení bylo že nečekaně ani v autě onu sumu neměl jak sliboval s tím že jak dojedu domů nechá mi to na firmě . Samozdřejmě peníze jsem nikdy už neviděl .Telefon nebral a už jsem ho nikde nepotkal .
Od té doby už hodně přemýšlím a cizím lidem prostě nepůjčuju i když se to ve mě díky mé dobrácké povaze celkem mele že nemůžu pomoct když někdo potřebuje .Tohle už opravdu ne.
:mad:
pon črc 25, 2011 10:37 am

Uživatelský avatar
domca.f.89
Příspěvky: 665
Registrován: stř čer 10, 2009 3:19 pm
Bydliště: kousek od Dolního Dvořiště

Příspěvek

Tak já se přidám k tomuhle tématu, jednou jedinkrát jsem jela na stopa na kolečka, v pátek ve čtvrt na šest večer mi zabavili na čáře ve Sweizu auto a mě bylo líto toho chudáka, co pro mě v pátek večer pojede spešl dodávkou, protože všichni byli už doma. Vedle mě zastavil Zlíňák s frigem a jak jsme se dali do řeči, vypadlo z něj, že jede na Rozvadov, požádala jsem o svezení s tím, že dodávkář bude moct zůstat v pátek doma. Takže mě vzal a vše OK, jenže v půlce Německa se mu tak trochu rozbilo frigo a musel se k francouzským hranicím vracet do servisu, takže jsem si splašila kolečka na parkovišti od poláků a šla stopovat, věřte, že první ochotný byl turek. Nejdelších 22km v mém životě, když jsem zjistila, že přes ČR vůbec nejede oznámila jsem, že vystoupím a to mi začal nabízet kafe a cigára, odmítla jsem a naštěstí i na dalším parkovišti zastavil, tam už stál jiný Zlíňák s návěsem a naštěstí ten mě až na Rozvadov vzal. V Rozvadově už čekal přítel a jela jsem konečně domů, ale po téhle zkušenosti stopaře beru jen v případě, že je to holka a hodně sympatická a na stopa už nepojedu, to raději někomu zkazím víkend.
Renault Midlum - bývalí
SCANIA TopLine L124 (420) - bývalí
Mateřská dovolená - současný
pon črc 25, 2011 10:48 am

Uživatelský avatar
devoonloch
Příspěvky: 693
Registrován: pát úno 13, 2009 6:54 pm
Bydliště: Jaroměř

Příspěvek

Domčo, tak to musím říct, že jsi docela odvaha, já bych k cizinci nesedla. Slovák ano, ale to není cizinec. Dvakrát jsem se vezla domů s někým jiným a v obou případech velká pohoda a ochota a z toho jednoho se stal dokonce kamarád.
stř črc 27, 2011 10:40 pm

Pawel
Příspěvky: 457
Registrován: pát led 28, 2011 6:11 pm
Bydliště: Velké Žernoseky

Příspěvek

Domča teda odvaha,jinak si myslím že cizí nebrat nikoho a nic nikomu nepujčit
Daf xf euro6 480
R I P Škoda Felicia 1.3 MPI 1997
Škoda octavia 1.4 TSI style plus 2016
Instagram pavelladnak
stř črc 27, 2011 11:52 pm

Uživatelský avatar
domca.f.89
Příspěvky: 665
Registrován: stř čer 10, 2009 3:19 pm
Bydliště: kousek od Dolního Dvořiště

Příspěvek

No díky tomu už u nás ve firmě všichni vědí, kdo jsem a tak se nezapomeno občas zeptat: "Tak co turek." A jinak já už jsem vyléčená a domů jedině s někým od nás z firmy, stopa už nikdy a když už tak ne s cizinci. Jinak ti dva češi, co mě vezli Luboš a "Zuzka" byli bezvadní.
Renault Midlum - bývalí
SCANIA TopLine L124 (420) - bývalí
Mateřská dovolená - současný
čtv črc 28, 2011 6:48 am

jersey
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 04, 2012 10:32 pm
Bydliště: Praha

Svezení do Anglie

Příspěvek

ahoj,
prosím zda by mne a malého psíka jorkšíra někdo nezval sebou do anglie - potřebovala bych v Bristolu být 23.7. nevím jak dlouho trvá cesta, počítám den. Ráda přidám na cestu.
Mám problém vůbec někoho najít. Pejsek je hodný, vychovaný a čistotný. Ale holt letadlem ani busem to nejde:(
Jedu tam pracovat jako aupair.

Budu moc ráda pokud se mi někdo ozve, nebo se pozeptá.

Díky moc. ivet
čtv črc 05, 2012 11:56 pm

Uživatelský avatar
Icewinter
Příspěvky: 1114
Registrován: stř říj 07, 2009 11:37 am
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Příspěvek

Vsichni chtej nekam vozit, tak kdyz se tu najde nejaka pekna, ne moc ukecana, co umi varit a vyzna se v dobrym pivu, klidne ji budu vozit po svete :twisted:
pát črc 06, 2012 2:57 am

jersey
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 04, 2012 10:32 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

no jo, když já nechci vozit po světě, ale jen svézt:D
a pak v pivu se nevyznám - páč ho nepiju, no leda to ochucené:D a vařit - hm, něco svedu, ale holt na Jamieho nemám:D
pát črc 06, 2012 5:37 pm

Luky k
Příspěvky: 1
Registrován: ned čer 30, 2013 11:58 pm
Bydliště: Liberec

Stopem do Spanelska..?

Příspěvek

Dobry den, rad bych vas poprosil o moznost se s nekym svezt do Spanelska .. Treba za obed, nebo neco do kapsy :-) moc dekuji za odpoved :-) je mi 25.. Vice info na mailu :-) jeste jednou dekuji :-) lukas.kolomy@gmail.com
pon črc 01, 2013 1:46 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů