Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
John 15
Příspěvky: 210
Registrován: pát čer 20, 2008 11:12 pm
Bydliště: Bojkovice

Příspěvek

Všechny díly co byli na Coolu se dají stáhnout z http://www.uloz.to/ Stačí zadat do vyhledávače Ice road truckers a vybereš si díl, který chceš.
pon úno 28, 2011 5:06 pm

kruji
Příspěvky: 2440
Registrován: sob pro 05, 2009 10:55 am
Bydliště: hodonin

Příspěvek

|Amíci z toho dělají show, mrkněte sem, co předváděli rusové za 2. světové. Dostal mne záběr v čase 2:40
http://www.youtube.com/watch?v=SPgKIdnP ... re=related
Lesu zmar!
čtv bře 17, 2011 8:40 pm

Ma'a Nonu
Příspěvky: 668
Registrován: pát črc 03, 2009 7:46 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

No to je jak na pouti, fuj. To byl nějakej ponton? Někdy mi připadá, rusové nemají pud sebezáchovy....
čtv bře 17, 2011 9:09 pm

Bender 86
Příspěvky: 424
Registrován: stř úno 02, 2011 10:25 pm
Bydliště: Ledeč na Sázavou

Příspěvek

http://www.youtube.com/watch?v=ylKy9_3OavQ
Tohle znáte?Je to myslím 3 řada nějaký díly sou na ulož to
ned črc 17, 2011 9:31 pm

Kelník
Příspěvky: 9
Registrován: čtv srp 22, 2013 3:54 pm
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek

x.zdenda
...a teď můj názor
Co mi přišlo divný je, že v prvním díle se polovina řidičů raduje, že prošli testem na drogy. Proč? Tak když nic neberu, tak je to jasný né, co bych se radoval.
Pak se ptám, proč to nepřepravujou i v lété, když jsou tam jezera? Co lodě? To neznaj? Neříkam že by v těch bažinách měli přepravovat 15ti tunový věže na vodu na nějaký kánoji, ale to nejdůležitější po malých nákladech by se přece dalo, né?
Pak mi ještě napadá, když jsou ty doly tak bohatý a vlastně tam těžej těžký prachy, proč to nepřepravujou letecky? Třeba ten písek a tak, vždyť to se dá přepravovat helikoptérou, v dnešní době.
Nemyslim si že je to reality show, ale mám názor, že je to točený jako reality show, prostě tak blbě, ty prostřihy a tak, tipicky americkej dokument, českej kameraman a režisér by to natočil mnohem líp a ještě by uvedl zmiňovaný technycký data různých věcí, kdežto tihle novináři prahnou taky jen po prachách a ne po kvalitě dokumentu.
Koukám na to jen se zájmem o ty přepravy a o ty kamiony, teď se mi taky líbilo jak to jeden nevyjel ten kopec a udělal za sebou 8mi kilometrovou Stau a zpoustu lidí tim nasral, jsem rád že to tam taky znají. Prostě se na to dívejte trochu s nadhledem, vono zase takových dokumentů moc nebude, i když tenhle postrádá kvalitu.
Sleduju se zájmem toho 25ti letýho, jak jezdí sedmím rokem na tom nadměru. Zdílím stejnej názor, že čim delší a širší, tím větší rozložení váhy na tom ledě, vždyť to nás učili už na základce v první třídě, a je to takovej kliďas prostě, kdyby tam bylo víc času s ním, ale to je fuk.
Každopádně to musí bejt dost namáhavý na psychiku, myslim hlavně v noci a spánek, já bych to dělat nemohl už jenom při představě že pojedu 460 kiláků třeba 40 hodin, když jsem zvyklej to dát obrazně za 9 hodin v jiným tempu, do toho ta zima a že nemaj vybavený auta jako mi tady, to je celkem jejich problém a boj. Jinak koukam na to rád, vždyť na ostatních kanálech v tu dobu dávaj stejně kuloví.



To nemyslíš vážně,že ne ? srovnej náklady na přepravu "starým" tahačem,pořizovací náklady,údržba,pilotní licence.... A stavět letiště na aljašce pro nějaký vyřazený bombardér,který potřebuje dráhu aspoň 2km mě připadá legrační vzhledem k podmínkám,které tam panují.
Nehledě na to,že někteří šoféři jsou zaměstnaní pouze přes zimu na jednu zakázku a jiní jezdí celoročně po aljašce pro stejnou společnost.Proto udržovat letadlo se nevyplatí.

Bender 86 šikovná dcérka že ? :) zrovna teď jde na slovákoch tato řada.Dalton Highway Fairbanks-Prudhoe bay
Naposledy upravil(a) Kelník dne čtv srp 22, 2013 10:17 pm, celkem upraveno 1 x.
čtv srp 22, 2013 10:07 pm

lukasV

Příspěvek

Aneb jak udelat z helikoptery bombarder :roll:
čtv srp 22, 2013 10:14 pm

Kelník
Příspěvky: 9
Registrován: čtv srp 22, 2013 3:54 pm
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek

to chceš přepravovat vrtulníkem po kýbloch ? :twisted:
čtv srp 22, 2013 10:20 pm

lukasV

Příspěvek

20t (nosnost) vrtulniky nie su vynimkou.
čtv srp 22, 2013 11:48 pm

Kelník
Příspěvky: 9
Registrován: čtv srp 22, 2013 3:54 pm
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek

Vrtulník s nosností nad 25t není výjimka ? :lol: např. Mil Mi-26 nebo Mil Mi-12.
Ovšem platí to co sem napsal.Pilotů nebude takové množství jako kamioňáků. Kdo ti bude v polních podmínkách opravovat vrtulník ? Většinu běžných poruch zvládne opravit i proškolený a zručný traktorista u staršího náklaďáku.Cena oprav,údržba,dostupnost ND...je zas věc další.
Na aljašce je problém sehnat rychle alternátor do KW..
pát srp 23, 2013 12:23 am

Mack
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv úno 08, 2007 12:42 am
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

hlavne se prevazi pri zamrzlych jezerech z duvodu nejlevnejsi prepravy (kazdy podnikatele chce mit co nejvetsi zisk a ne rozhazvat)
a letecky se dopravujou veci do tech dolu viz priklad (polarni piloti)
pát srp 23, 2013 12:29 am

Kelník
Příspěvky: 9
Registrován: čtv srp 22, 2013 3:54 pm
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek

Je to možné.
Myslel sem spíše přepravu rozměrnějšího nákladu.Ropné plošiny,kontejnery,buňky,trubky...
pát srp 30, 2013 6:21 pm

nickmuj
Příspěvky: 2
Registrován: úte říj 14, 2014 3:14 am
Bydliště: Písek

kdy bude v češtině další serie?

Příspěvek

ZDAR
Nevíte kdy bude v češtině další serie?Nejlépe titulky...

Všimnul jste si někdo,že v 2 serii letí přes tu polární zimu létající talíř nad těma trakama? :D Mám i fotku.Letí to asi půl minuty a má to černý filtr.
sob říj 18, 2014 5:16 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů