Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

martin440 To bys jel hlavně i správně - s kamčákem nemáš v levém co dělat, pokud nepředjíždíš, neobjíždíš, neodbočuješ...

Zpět k tématu
https://youtu.be/WHDBAnXQmyE?t=44s

Tady je vidět, jaký jsou lidi ovce a jak blokují vyhrazený jízdní pruh (a přesně z důvodu téhle kolony tam je).
A všimněte si blba v tom Seatu, co "všechny" ojebe jízdou ve vyhrazenbém pruhu, a když může všechny "ojebat" zcela legálně, tak tam stojí s nimi...

Popis y YT:
Seat vyjebávač, ovce co stojej v koloně tam kde nemaj a paní co nezná předpisy, tak je dobře, že zlému pirátovi zabránila se plynule připojit. Upozornuju, že tam bylo krásné místo a vše by vyšlo jak má, ale pani se v ten moment naučila rychle rozjíždět a ještě na mě cosi gestikulovala
Naposledy upravil(a) David29 dne sob pro 05, 2015 11:01 pm, celkem upraveno 1 x.
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
sob pro 05, 2015 10:58 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Nechcel som sa uz do tejto debaty zapajat ale neda mi to. Na tom videu s tym taxikom od SOFa, dyt tam stacilo len ubrat trochu plynu, bolo to posledne auto, takze keby preslo bola by volna cesta. Pribrzdenim by bolo stratenych par sekund, takto su stratene 3min. Aku to ma vo finale logiku?? Stacilo by keby David trosicku premyslal, nebral zakon tak doslovne a ktomu podla svojho vysvetlenia a hlavne predvidal situaciu na ceste. Je predsa sofer z povolania tak musi predvidat aj za inych a vidiet situaciu inak ako ju vidia iny... Proste premyslat a predvidat kazdu sekundu a 99,9%situaci, ktore nastanu by boli zvladnute v pohode a s prehladom bez zbytocneho rozculovania a nadavok, vsak staci pouzivat hlavu. Ma ju na krku na to aby premyslal a nie na to aby mu nenaprsalo do krku a on sa neutopil... Tak a teraz smelo do mna...
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
sob pro 05, 2015 10:59 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

peter gasparovic Vždyt ve svém vyjádření jasně píšu, že taxikáře jsem aboslutně nevnímal a koukal jsem po řidiči v tom pickupu... Já nevim, moje příspěvky jsou neviditelné?
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
sob pro 05, 2015 11:03 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

David - Tak ten v tom pickupe sa aspon omluvil, ale na zaciatku je 30Km/hod, mal si tam 34 a ku koncu pridanych na 37, keby si to stiahnul na povolenych 30, pickup i taxik by presli v pohode. Stojim si za svojim, proste zbytocne vyhrocena situacia.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
sob pro 05, 2015 11:11 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

hele to na těch hájích je nějáké staré video,ne?dyt už delší dobu je autobusovej pruh časově neomezenej a ten kde se normálně jezdí,se musí dávat přednost autobusovýmu,a ty kurvy to mastěji busovým a je to tam vždycky vo držku.
nicměně co nového u mě.... potkal jsem samosebou krypla kterej se sral a nejel a když jsem ho předjížděl tak přidal,natlačil mě na auto předemnou,proběhla oboustraná gesta znovu sem chtěl předjet a znovu mi vtom zabránil. tak sem se zašel krypla zeptat co má za problém.měl důvodnou obavu o svůj život atd.takže jsem obviněn z výtržnictví a jde to k soudu :wink:
2x Nissan atleon 210
sob pro 05, 2015 11:21 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

DAVID29

Příspěvek

toho taxikáře bych taky nepustil :lol:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
ned pro 06, 2015 6:48 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

peter gasparovic Podle rozhodnutí NS je rychlost vozidla co má přednost nepodstatná. Když ten co dává přednost, má šanci vzhledem k rychlosti vozidla které má přednost, tu přednost dát - vždy to jde za tím, kdo dával přednost.
Když pojedu po rovince na okrsce 105km/h a někdo mi nedá přednost - viník je ten, co měl dát přednost
Když pojedu v zatáčce po okrsce 105km/h, může mít ten co měl přednost část spoluviny

Tomik To je starý tak tři roky
Ted je to tam udělaný proti ovcím. Já bych sice nechal variantu co je na videu, občas tam poslal pár MP co by sebrali celou kolonu co stojí v BUS pruhu a oni by se to časem naučili stát v tom levém.
Ted jak to je udělaný ted, je kvůli ovcím. A občas stojí hlídka před kulaťákem a seberou řidiče, co projedou bus pruhem

Jinak s těmi BUS pruhy maj lidi vůbec problém. Když v něm nemaj co dělat, tak jedou. A když můžou v něm jet, tak stojí v koloně. Tady je dva v jednom.
https://www.youtube.com/watch?v=COcKIL40OWg
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned pro 06, 2015 11:01 am

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Davide, nemění to nic na tom, že když budu v zipu na řadě, ty mě nepustíš, a já budu potřebovat nový předek z Tvého povinného ručení, mám ideální možnost... Jestli to chceš na slovíčkaření, tak budeš mít pak na bločku ,,porušení ustanovení o jízdě v jízdních pruzích". Samozřejmě obhajuji zip, tak jak má být. To znamená na konci. Najezdím více spíše s osobákem, ale třeba po Brně zip funguje při osobákách bez problémů, ale na D1 se mi tam začnou srát návěsy půl kilometru přes zůžením, nebo zase opačně, když se řadím, tak jsou na sobě nalepený metr, aby jim tam náhodou nikdo nefrkl... Neglobalizuji, jen uvádím častý příklad...
ned pro 06, 2015 11:10 am

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak až se ti to někdy povede, tak dej vědět, jak jsi dopad.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
ned pro 06, 2015 11:29 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

TeSi Slovíčkaření to není. Protože při dávání přednosti tě smím omezit, ale když tě nesmím ani omezit, tak ti nesmím jakkoliv překážet v tvém rozletu a pohybu.

Když budu ten, co dle tebe má dát přednost (když nebudu slovíčkařit), tak pokutu a zavinění DN nehody opravdu nedostanu, pokud se nepřiznám že jsem tě nechtěl pustit a najel do tebe
To je to samý, jako vybrždění - není svěděk, není soudce
Protože pořád platí ustanovení v tom odstavci "Přejíždět z jednoho jízdního pruhu do druhého smí řidič jen tehdy, neohrozí-li a neomezí-li řidiče jedoucího v jízdním pruhu". Co bych mohl dostat je pokuta za nesprávný způsob jízdy v jízdních pruzích, max. spoluvinna - ale vina DN by byla pořád na řidiči co měnil jízdní pruh - protože on je pořád ten, co nesmí ohrozit
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned pro 06, 2015 11:30 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Hele a co tohle? :-)
https://www.youtube.com/watch?v=bN6nc24rsfo

0:10 Jak by najel vedle mě, byl bych opřenej o klakson
0:24 V tenhle pkamžik by mi asi bouchly saze a osobnímu rozhovoru by se asi nevyhnul :-D

A nebo kdybych potřeboval pojistnou událost, v čase asi 0:12 bych to do něj pustil
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned pro 06, 2015 11:58 am

tatrák pája
Příspěvky: 375
Registrován: úte črc 01, 2014 8:57 am
Bydliště: praha

Příspěvek

Hlavně ti ukázal "jsi jednička kalousku"
ned pro 06, 2015 7:23 pm

Uživatelský avatar
LUKA
chcanda
Příspěvky: 3580
Registrován: čtv črc 12, 2007 10:16 pm
Bydliště: Praha/Litvínov

Příspěvek

ty vole tady se hází paragrafama , ale selský rozum , úcta , vyhovění a především chování řidiče profesionála se začíná vytrácet ze silnic . . .
L I A Z 18.33 SB
ned pro 06, 2015 7:35 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

LUKA A ono to nějak nesouvisí?
A ono to porušování ZIPu není jen porušením předpisů, ale i dost neohleduplné vůči ostatním :wink:

A nemám problém u křižovatky přes plnou čáru pustit z pruhu co je určený pro odbočovaání doleva do "svého" pruhu co jede rovně řidiče, co přijede a vyhodí blinkr a čeká až ho někdo pustí (třeba protože se rozhod že pojede jinudy nebo se zapoměl v pruhu). Ale pokud tam přílítne frajer co se začne cpát před kolonu, div nevytlačí auta co v tom pruhu dávno jsou - tak to víš že ho nepustím - už třeba jen kvůli té plné čáře

tatrák pája Mě ne, video není moje
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned pro 06, 2015 9:31 pm

Uživatelský avatar
LUKA
chcanda
Příspěvky: 3580
Registrován: čtv črc 12, 2007 10:16 pm
Bydliště: Praha/Litvínov

Příspěvek

ty by jsi měl být profesionální diskutér na internetu ale za volant radši nesedat
L I A Z 18.33 SB
pon pro 07, 2015 9:20 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 16 hostů