Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Takže odhad, jak oko z kašparovy krávy. Podařilo se ti vytvořit úplně zbytečně krizovku a ještě si zanadávat na hovado v osobáku. Už bylo hodně bouraček, protože profík viděl světla ještě daleko...
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
úte čer 06, 2017 6:49 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

A taky je spousta hovad,kteří nejenže neuberou,když vidí že se před nimi někdo řadí do levého pruhu,ač jsou dost daleko,tak často ještě uraženě troubí,blikají a jejich jediná starost je,toho řidiče co si dovolil jít do levého pruhu,nějak vytrestat,vybrzdit,vyfakovat...

Opravdu to nemusela být chyba Drivera,sám jsem to taky párkrát zažil,kdy byl osobák opravdu daleko,ale neubral ani o fous,a cpal to do poslední chvíle a společně s brzdami stál i na klaxonu,a fakoval z okýnka :D
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
úte čer 06, 2017 10:02 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Já malokdy uhejbám.. Když chci někoho pustit z připojováku, tak mu uberu - ale nehážu pouštění na ty auta, co jedou v levém pruhu
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte čer 06, 2017 10:20 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Pokud omezí auta v levém pruhu jen proto, že pouští někoho z připojováku, tak dělá chybu a vytváří nebezpečné situace. Pokud chci být grand, tak jak říká David, uberu sám, ale neseru se do rychlého pruhu.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
úte čer 06, 2017 10:26 pm

Krocan
Příspěvky: 846
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

překážení

Příspěvek

Já nerad překážím, ale někdy se také spletu v odhadu. Co už potom? Musí to ten za mnou vydržet. Bývá mi líto, když mi to pak "dá sežrat". Celý den na silnici ustupuji, aby se ostatní měli dobře, zachraňuji chyby druhých, ještě se na ně usměju, rozdávám svůj prostor, rychlost, setrvačnost, spotřebu, čas, příležitost a slušnost a pak se prostě jednou spletu a někdo se ke mně úmyslně zachová jako k poslednímu hovadu.
A spletou mne na druhou stranu i večer xenonová světla, pořád mám zafixováno, že to auto za mnou bude rychlé a někdy se stane, že kvůli tomu čekám s předjetím, xenony ne a ne se přiblížit, až třeba kvůli tomu dojedeme do zákazu a pak se kilometry vláčím za pomalejším náklaďákem.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
úte čer 06, 2017 10:29 pm

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Vidím to podobne.Jinak by bylo zajímavé,kdyby šlo nějak zjistit,kolik záchranime zivotu pouhým ubraním plynu,když do protivky předjíždí auto.
Naposledy upravil(a) EL dne stř čer 07, 2017 5:44 am, celkem upraveno 1 x.
...rád se svezu s čímkoliv...
stř čer 07, 2017 5:42 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Krocan: To znám... "Ježiš dělej, ty mě předjíždíš jak když mě nepředjíždíš" :-D

Já to nechápu ale ani z druhé strany - osobákem jsem vždycky taky lítal. 150 nebyl problém.... Ale prostě jsem s těmahle věcma počítal a eventuelně ubral.. Ale někteří se nestydí ti to poslat i před čumák, kdy tě musel vidět

Ale je možné, že Drivero se stalo to, co se děje každou chvíli.. Osobák jede na krev až k němu a pak se může posrat (což sice při změně pruhu nesmíš omezit, alůe když jede nad limit, musí s tím počítat)
To je jako nerozlišování pojmu "dát přednost" a "neomezit" - vidím osobák, který je daleko, najedu na hlavní a než těch 32t, (z čehož 18t je živá hmota) rozhejbu, osobák je u mě a visí na nárazníku a bliká.... Přitom mohl sundt hnátu z plynu v momentě, kdy mě viděl najíždět
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř čer 07, 2017 5:43 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

nepouštět kvůli pár magorům co neovládají nervy a ani tu svoji káru by bylo smutné, každý ví, jaký je to opruz to potom rozjíždět z nuly a nacpat se do plynulé jízdy. Ale mě vyděsilo to jak šel na krev a dle zákona by se možná zabil kvůli mně, ikdyž nedodržel max povolenou rychlost na dálnici, nehledě na to že ta D1 je jedna velká stavba, takže vůbec tam lítat nad 130?? Nicméně je to dilema, myslel jsem , že mi nikdy nepovolí nervy a přesto jsem udělal průdký manévr vpravo, což se mohlo vymstít jinak. Zrovna ten den jsem jel i po pražském okruhu, kde byla ta hrůzostrašná nehoda tří kamionů - v podstatě na bezpečném úseku, nechápal jsem...ale fakt stačí vteřina.
stř čer 07, 2017 9:01 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Nepouštět z připojováku je na přes hubu

Příspěvek

Všichni by měli uhnout, aby se mohl z připojováku plynule zařadit, nepouštět je na přes hubu a každý většinou počítá s plynulým zařazením, pokud nejede místem kolona.
čtv čer 08, 2017 12:51 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

to Janek: souhlas, ale pak si musíš říct, že když jsi udělal A, tak už neuděláš B pokud tě někdo bude vytrubovat, páč pak už to smrdí krchovem.
čtv čer 08, 2017 8:22 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

JANEK 1: Pro tvoje info - "uhejbání" je regulérním přestupkem. Protože mimo obec jsi povinen jízdy pouze v pravém pruhu - do levého můžeš pouze při předjíždění, objíždění.... A vozidlo co jede v připojovacím pruhu, jede úplně v jiném pruhu než ty, takže jej nemůžeš předjíždět, objíždět...
Kolega za to kdysi dostal na slovensku pokutu

Když chci někomu umožnit zařazení z připojovacího pruhu (což za určitých podmínek je dle §12 i mou povinností), učiním tak snížením rychlosti nebo naopak přidáním. Tím uhnutím také (byť je to přestupek) - ale ne za cenu toho, že někoho tím omezím v levém pruhu. Pokud v levém pruhu jedou vozidla, tak si bohužel vozidlo v připojovacím pruhu musí počkat.. Stejně jako si musí počkat auta, co čekají na křižovatce na zelenou
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát čer 09, 2017 6:55 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Jinak děkuji tomu idiotovi ze Styrotrade (polystyren), co mě vytlačil na chodník a mám vorvaný gumy. Když jsi idiot a musíš do zatáčky letět jak kretén a musíš si zkracovat zatáčku, tak já ti těžko s betonem do kopce budu uhebat
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát čer 09, 2017 6:59 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

to David29, takže jsi nikdy nepředjel nikoho tak, že osobák za tebou nesnížil rychlost? Čili jsi ho omezil, čili spáchal přestupek? Nikdy? Pokud ano, tak jaký je mezi tebou a (ostatními 99 procenty co pouští) rozdíl?
pát čer 09, 2017 7:05 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

Spáchal. Ale rozhodně tu nepíšu, že je to tak správné a všichni to maj dělat

Mimochodem povětšinou tohle vůbec nedělám a naprosto většinovu rozčilování při předjíždění kamionů naprosto chápu.
Když už omezím osobák jedoucí v levém - v prvé řadě tak udělám, pokud v tom levém pruhu jede nelegálně (jak víš, v levém se jezdit nesmí, pouze předjíždět). Takže pokud za mnou je pravý pruh prázdný, a osobák jede v levém 500m za mnou - nemá v něm co dělat a má jet v pravém = že po mém levém blinkru mě už nemá co začít předjíždět.
Samozřejmě provoz a dvouproudé dálnice v jednom směru tohle nedovoluje, takže občas to taky udělám - ale ne stylem, že dám blinkr na poslední chvílůi a donutím osobák prudčeji brzdit... Ale hlavní je to, že nepíšu že je to tak správný a maj to tak dělat všichni
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát čer 09, 2017 7:12 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Kdo potkal debila ...mentála???? foto+video

Příspěvek

tak to snad schválně neudělá nikdo, ale pokud ho nemám za sebou opravdu blízko, nemůžu stopro vyhodnotit jestli ho omezím nebo ne. Někoho vůbec, někoho trochu a kamikadze ten je jasný, ten bude troubit tak jako tak.
pát čer 09, 2017 7:50 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů