Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Řepná kampaň

Příspěvek

Před dvěma týdny jsem byl na cejchování tacha a tak jsem, jako obvykle, tahal moudra z technika, co je nového atd...
Dozvěděl jsem se, že:
- nové smart tacho zatím nejdou stahovat dálkově z pevného místa (např. ze stojícího vozidla, z mýtné brány apod.) během 2-3 vteřin, jak bylo původně plánováno,
- z jedoucího vozidla (např. BAG) ano, ale stažená data jsou jen základní, nelze stáhnout celou kartu řidiče nebo tachograf. Naše kontrolní orgány zatím nedisponují žádnou možností stáhnout data na dálku, nemají vybavení,
- jak píše 153, GPS data se ukládají zhruba po 3 hodinách,
- i nově plánované zařízení na monitoring zatížení se bude muset každé dva roky cejchovat a bude se tak dít pravděpodobně na stanicích STK. Jakým způsobem se to bude provádět zatím známo není...
ned říj 18, 2020 12:25 pm

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Řepná kampaň

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pát črc 22, 2022 1:49 pm, celkem upraveno 1 x.
ned říj 18, 2020 12:57 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Řepná kampaň

Příspěvek

153: Nemám tušení jaké si měl datum výroby auta, ale smart tacho jsou povinné od 15/6/2019, jak víme. Někteří výrobci, třeba MB je montovali už od přelomu 2018/2019. Levnější následnou povinnou výměnu tacho (stojí ca. půlku) ve starších autech stírá fakt, že naopak cejchování je více jak 2x dražší, obvykle 5.500,- Kč.
Ten technik mi říká poznatky z praxe, od uživatelů a ze školení, je mladej a zvídavej. Přesto beru takové info přes určitý filtr... Ono se toho nakecá... ;-)
Stejně tak se vyptávám i na STK. Někdy loni se proslýchalo, že na brzdové válce budou muset jezdit LKW naložená, tak jak to mají v SK (mají to ještě?). Když jsem se letos ptal, zda se to nějak vyvinulo, tak ticho po pěšině, alespoň zatím...
ned říj 18, 2020 1:18 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Řepná kampaň

Příspěvek

Na STK kam jezdim mati nove valce s vyssi nosnosti
ned říj 18, 2020 1:22 pm

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Řepná kampaň

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pát črc 22, 2022 1:50 pm, celkem upraveno 1 x.
ned říj 18, 2020 1:52 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Řepná kampaň

Příspěvek

to Venca R: Jsem v čechách, a už nejsem naivní, možná ano ale léčím se s tím. Takže je hezké že Dobrovice platí za tuny v TP, ale co takhle. Farma Venca R má na skládce 240tun řepy. Cukrovar dá příkaz dopravci, ať tam přistaví 10 souprav. Šef autodopravy tam pošle 5souprav, že to musí v pohodě odvézt a že jim pětistovku na vejplatu přidá, aby jako .... TY to naloží odvezou a před cukrovarem to vysypou na plac před váhou. Pak dá 200kč do kapsy honistovi, aby pěkně naložil 10souprav, které projedou přes ofiko váhu. No a výsledek už si domyslíš. :D :D :D Všichni spokojeni.
Kdysi se platilo celé kolečko, tam i zpět. Když jsi vzal do JZD řízky poblíž nakládky, měl jsi zaplacené dvě fůry za jízdu jedné.Funguje to tak ještě???
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned říj 18, 2020 7:13 pm

Prouza88
Příspěvky: 6762
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Řepná kampaň

Příspěvek

Už se těším, jak jedu na STK naložen :shock:
To překládání se snad ani nevyplatí(zdržení, něco to stojí) ale hlavně naložíš a jedeš skládat na jedno číslo, když to rozdělíš, potřebuješ dvě fůry nahlášený, a to tě nevemou :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned říj 18, 2020 7:35 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Řepná kampaň

Příspěvek

4215
te repy se zas o tolik vice nevejde a zadnej plac v Dobrovicich ani Mezirici pred vahou neni. Nerikam ale, ze to v jinych cukrovarech funguje stejne.
ned říj 18, 2020 8:51 pm

Karel334
Příspěvky: 1602
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Re: Řepná kampaň

Příspěvek

Nevíte něco o právní kličce ,když celková váha je do limitu a na jedné nápravě je o 0.5t více? Pochopím to jako přestupek,ale jak si mám odvážit každou nápravu ? Na pérech? Je někde taková váha? Kurva ,už se o to někdo z těch zastoupení dopravců a hosp.komor zajímá ? Máte nějaké poznatky .názor?
čtv lis 26, 2020 7:39 am

Prouza88
Příspěvky: 6762
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Řepná kampaň

Příspěvek

No to je věčný boj :think: A kteroupak si přeložil? Hádám hnanou na tahači :think: Jelikož vezeš sypký, tak to zkus ukecat že se to při brždění přesýpá a nejde s tym nic dělat.. Kdysi tu psal něco takovýho Roadtrain, že to snad měli jako pokyn, nebrat na nápravy sypký a cistetny :think:

Názor je, kup auto který s tym nemá problém, a to 6x4 a za to třeba i dvouosák, jestli chceš do 5os, ale velkej rozvor nebo dvoumontáž :wink: Pak máš rezervu na nápravy, že to ani neuvezeš :idea:
Toleranci ti daj na váze 2% ale ta je ti na nápravu k ničemu(~100kg) na celkovou už to k něčemu je.. Pak leda ještě 3% pokud je znečištění, zákon uvádí dokonce vodu, ale jak ty tolerance nakombinují nevim :think:

Zde odkaz na PDF s limitníma hodnotama..
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... Py3HHh7FRN
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv lis 26, 2020 8:39 am

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Řepná kampaň

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pát črc 22, 2022 2:14 pm, celkem upraveno 1 x.
čtv lis 26, 2020 3:35 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Řepná kampaň

Příspěvek

Žádná klička na to není,zrušili to při změně bodového systému,jak se přestaly odečítat body řidiči za přeložení...je to problém,co mame pokuty za přeložení tak v 90ti procentech byla celková cajk,ale problém na nápravě,nebo auto-vlek,skoro všude při nakládce vážíš soupravu komplet,hlína od bagru ze stavby úplně no comment...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
čtv lis 26, 2020 11:49 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Řepná kampaň

Příspěvek

http://nonserviam.cz/kdyz-myslis-tak-za ... ste-jedes/. Když by se vážilo na celkovou tak by se tolik nevybralo , je to jako s pitím za volantem , na západě mají toleranci a my pupek světa máme svoje pravidla, nedávno jsem mluvil s pánem co dělá u cestářů a pravil že nejvíce huntují cesty zemědělci s pořádnou technikou ( asi to maj odpozoravane) :D
pát lis 27, 2020 10:52 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Řepná kampaň

Příspěvek

to Ivan Hofman: No tak lidi žijou v tom, že traktor má velká kola a malý tlak na pudu(silnici), ale že jednim přejezdem projede souprava i 40ti tunová(12titunový traktor+Mega33 valník s obilím), to nikdo nevidí.
Ale k tématu. Dnes jsem potkal v Německu okolo Lobau české řepaře,němci asi nestíhají, no a v Liberci z Dobrovic letěli řepaři s řízkama s nepřehlédnutelnýma čepicema, no a za nimi němci pěkně řízky zaplachtované. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob lis 28, 2020 8:41 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Řepná kampaň

Příspěvek

Tak nám začala řepná kampaň 2023 a cesty jsou plné tatratraktorů. Návěsy s řepou s metrovou čepicí že i gumy jsou téměř na ráfku. Se divím, že to státu nevadí. Dnes jsem potkal dva a ty měli ještě provokatívně místo RZ cedulku Traktor. Dobrá myšlenka byla opět zneužita.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát zář 23, 2022 7:00 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Prouza88 a 10 hostů