Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Magoj-ja se vyucil pro csad.mechanik.v 17 .ti jdu na dilnu,a chlap,pupkac,stary mechanik na me hulaka... Vem si konev .nafasuj Fridex,a jdi dolit vodu do chladice na te Tatre...a tak jsem i udelal,zvednu tu kapotu na T148,ale chladic jsem nenasel...:-)
ned črc 21, 2019 8:46 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 18, 2020 3:17 pm, celkem upraveno 1 x.
úte črc 23, 2019 1:05 pm

Kalvados
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 14, 2012 9:15 am
Bydliště: Morava

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Jsem rád, žes tam napsal tu poslední větu, vypadalo to, že si jeho obhájce.
úte črc 23, 2019 1:08 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte zář 10, 2019 11:36 am, celkem upraveno 1 x.
úte črc 23, 2019 1:28 pm

Uživatelský avatar
vodic216
Příspěvky: 506
Registrován: sob lis 10, 2012 6:46 pm
Bydliště: Martin

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Čakal som na svetelnej križovatke a k semaforu prichádzal poľský kamión. Dosť blízko pred semaforom mu zrejme naskočila červená. Všimol som si, že kamión zabrzdil až nečakane prudko. A tesne pred zastavením sa mu rozblikali výstražné smerovky. Bol to nejaký novší kamión, ale už si nepamätám presne, čo to bolo.
Je možné, že ak mal nejaký autonómny režim, prípadne poloautonómny režim, alebo najaké asistenty, ktoré , keď detekovali na semafore červenú, tak sami núdzovo zabrzdili?

A ešte k tým brzdám, keď asistent prudko zabrzdí, čo to spraví s nákladom?
úte črc 23, 2019 2:08 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Na diaľnici okolo Trenčína, pri pumpe Zamarovce je v strede diaľnice zelený plot. Všimol som si to pred pár rokmi a nechápal som na čo tam je. Je len na krátkom úseku.
Obrázek Obrázek

Po prečítaní tohto článku som pochopil, načo je tam plot postavený. Strašná nehoda. Niekto chce pomôcť a zabije sa pri páde z mosta.

Dnes je na 40ton.net ďaľšia podobná nehoda. 33 ročná poľka, šoférka kamiónu videla v noci, v protismere nehodu. Zastavila a chcela pomôcť. Nevšimla si, že je na moste a že je tam diera. Keď preskakovala zvodidlá padla dole. Zomrela. O to tragickejšie je, že si to nikto nevšimol. Nikto o tom nevedel. Zistili to až neskôr, keď bolo záchranárom a polícii divné, že na opačnej strane nehody stojí kamión bez šoféra. S naštartovaným motorom a svietiacimi svetlami. Začali šoféra hľadať a našli ženu pod mostom. Ktovie ako dlho to trvalo, kým si to všimli a kým ju našli. Možno bola po páde živá. Možno bola pri vedomí, ťažko zranená, bez pomoci. Strašná nehoda.

Obrázek

Pri hľadaní informácii na poľskom nete som našiel ďaľšiu podobnú, strašnú nehodu. 37ročný muž išiel v aute s manželkou a dvoma malými deťmi. Bola noc, videli nehodu a muž chcel pomôcť. Preskočil zvodidlá, padol pod most a zabil sa. Pod tým článkom o žene, čo padla z mosta už nejaký kretén stihol napísať, čo to bolo za blbku, že si nevšimla dieru medzi mostami. Tá diera má asi tak 80cm na šírku. Kto z vás si to v noci, za stresu všimne?

Podobných nehôd sa muselo stať viac, len sa o nich nehovorí.

Ak sa rozhodnete na diaľnici niekomu pomáhať a budete preskakovať zvodidlá, spomente si na tieto nehody.
Naposledy upravil(a) sof dne úte črc 23, 2019 4:51 pm, celkem upraveno 1 x.
úte črc 23, 2019 3:13 pm

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Taková nehoda se stala na D1 kdysi dávno taky. Ještě když jezdil Hungarcamion tak měl jeden poruchu druhý jel do protisměru a chtěl mu dojit pomoct a taky propadl dírou v dalnici.
Zijte dlouho a blaze.
úte črc 23, 2019 3:23 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Jo,na D1 to byl turek myslim.taky skocil mezi svodidla a letel dolu.polka to same,skoda ji.chtela pomoct.polaci tak celkove maji snahu pomahat,viz ta nase rodinka z Nachodska u Baltu.ti lidi museli byt uplne out..a zazdila to ta tchyne,nebo co to bylo,jak jela pomoct.muj nazor je ne kazdy by mel ridit...
úte črc 23, 2019 5:15 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Propustky jsou i kolem silnic nižších tříd, a je jich celkem dost, pozor na to.
BES - běs
úte črc 23, 2019 5:20 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3409
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

takovou kravinu že jsem vlezl na středová svodidla jsem udělal asi v 19-ti letech v Německu, protože mi došel benzín a chtěl jsem koupit kanystr s benzínem naproti na pumpě v protisměru. Když proletěla Corvete 200 km/h, tak jsem se divil kde se tam vzala. Prostě tohle nemá cenu, nic nedoženeš maximálně pokud nepropadneš tak tě sejme někdo kdo jede pojede rychle v levém. Raději volat než takhle hloupě riskovat.
úte črc 23, 2019 5:50 pm

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

no a hlavne ja se divim, ze tam ta dira vubec je, to tam nemuzou dat nejaky dekl? aspon sit by stacila.
...rád se svezu s čímkoliv...
úte črc 23, 2019 6:41 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Je rozdil stat na viaduktu,kde je pod tebou nic,nebo normalni bahn.ten se da probehnou i kdyz tam corvete lita 2plus,staci vyckat na svuj okamzik.te polky mi je fakt lito.
úte črc 23, 2019 6:44 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

U těch propustků na jedničkách u nás bývá zábradlí nebo ještě k tomu rošt u těch novějších, ale tak stačí po tmě skočit blbě a je to :(
BES - běs
úte črc 23, 2019 7:30 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3409
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

těžko někdo dnes zainvestuje dodatečně pouze do roštů, když se hledají peníze na to aby mnoho mostů v ČR v blízké budoucnosti díky havarijnímu stavu nespadlo. A opravdu mi nepřipadne normální z jakéhokoliv důvodu přelízat středová svodidla zrovna na mostech. V době kdy se tyto mosty projektovali, nikdo nepředpokládal kolik bude idiotů co si myslí že jsou nesmrtelní. Co tak rovnou chodit po zábradlí? Po tom se dá taky chodit za určitých podmínek- napadne to někoho..asi brzy ano...takže pak už jenom ty sítě zavěsit pod mosty.
stř črc 24, 2019 9:27 am

Uživatelský avatar
Severnaya
Příspěvky: 1222
Registrován: sob úno 02, 2013 5:43 pm
Bydliště: Příbram

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

holt Havlovy zakony jsou na takovy typ kratke.....sama pravda a laska a takhle to dopada....
https://www.novinky.cz/krimi/511288-agr ... amion.html
stř črc 24, 2019 11:34 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 15 hostů