Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Tykráso, co se to děje? To už ke snad 5 sofér velkýho, kerej tendle tejden zařval :shock:
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/rid ... _campaign=
A ti hňupy jediný co umí, je měřit rychlost a buzerovat za parkování :wall:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned čer 07, 2020 11:45 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4500
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

to Prouza88: To není jen na D1. Takhle mě vybrali v Německu na A3. V zákazu předjíždění v kopečku zpomalili rumuna a jen čekali kdo se chytí. A chytil jsem se. Ani jsme nemluvili, neb vše bylo jasné, jen vytáhl z kapsy značně užívaný obrázek se značkou a s cifrou. Mladíci, kluk s holkou, víc jak 25 jim nebylo. Bylo to někde před Aurachem(CS). Jediná polehčující okonost byla, než jsme dojeli do křížení na Erlangen, tak už řešili dalšího hříšníka. Vsadím se že to bylo za stejný přečin. :D :D :D
P.s. A docela by mě zajímalo, jak by jsi s nima vyběhl. :housle: :housle: :housle:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned čer 07, 2020 12:13 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

No v Germánii asi neuděláš nic, ale tady bych si normálně stěžoval, neplatil a šel do správního, čísla odznaků a nějakej dopis na Inspekci Ministerstva Vnitra :idea: Šak ono by je to přešlo, někdo mi tekdá říkal že stačí stížnost a už ho zkoumá inspekce a má po prémiich.. Takle to zkoušet, to je něco na mě, já sem rovnej až na půdu, ale jak to někdo zkusí ještě kousek, tak sem hned v extrému na druhý straně :twisted: Tak jak tebe mě udělali taky, někde to tu myslím je, uviděl Rumun bengáče a hned šlapal po brzdách, to sem nevydejchal a už sem platil... taky sem jim řek svoje(slušně) a bylo to se slevou... Aspoň. :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned čer 07, 2020 12:19 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4500
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Ja jsem to měl taky se slevou. Neb na papírku měl cifru 98,50eur, jsem si říkal, jak mi vrátí 1,5eur jsem mu dal celou stovku. Tak mi vrátil 10eur na oběd. Teda bez komentáře, že to mám na oběd. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned čer 07, 2020 1:15 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

No to ti moc nedal :D Já platil 40 nebo tak nějak, taky z kila, a když mi ukazoval tabulky rak, tak tam měl 350 za abštand či kolik :roll:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned čer 07, 2020 1:41 pm

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

to jasné ze mají tabulky a od/do. já dostal v rakousku 100e za přejezdu kartu 100ea mohl mi dat až 250e. Na firmu přišel flastr 389e z itálie za překročení o 11km/h.

Jinak s tím ze by to dělali naschvál jsem se nesetkal. Ale slyšel jsem i drb ze mají snad i v říši kamion a schválně jedou 80

Ale většinou mi to přijde jak parkovistni kec
ned čer 07, 2020 3:04 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

já nevim.... stalo se mi že se na D1 "bincal" okolo 80 v neoznačeným , ti dálniční, za ním vláček...vomet sem je 90 a ještě blik na zařazení....zbytek za ním furt :lol: :think: :think: spíš je to o člověku , ale viděl sem že to němci dělaj taky ..ale ti i 70 a vybíraj si koho stahnou ..... když není zákaz pohoda , ale v zákazu je to prasečina ....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned čer 07, 2020 4:07 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4500
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

to wckr: Tak když češi mohou mít bonzovací Karosu :D :D , tak proč by nemohli mít němci kamion. :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned čer 07, 2020 7:41 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

389 e za 11km..... :wall: kolik by platil rak či Martin 450 za 120kmh pod kopcem? :shock:
pon čer 08, 2020 8:53 am

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

DE-CZ hranice Petrovice a koronavírus kontrola. Už je zo minulosť, ale ešte pred nedávnom to bolo aktuálne.

Takto bolo označené kontrolné miesto na vstupe do CZ.
V diaľke, pred hranicami svietila info tabuľa, že osobné autá majú isť v ľavom pruhu, ale to nemám na fotkách. Ale zaujalo ma to a keď prišlo zúženie a všetky autá sa museli zaradiť do pravého pruhu, tak som spozornel a začal si všímať, čo to vlastne cestáry od nás šoférov chcú.

Fotky idú za sebou, tak ako šofér prichádza ku kontrolnému miestu.
Všimnite si ako je označená rýchlosť. Do zúženia sa ide 80tkou. Za zúžením osobné autá majú prejsť do ľavého pruhu, ale značka "vodíci deska z5b" im povoluje iba jazdu v pravom pruhu. Nie som odborník na značky, sám v tom mám niekedy chaos. Ale takto, ako to označili to byť nemôže a podľa mňa je to veľký prúser. Asi až 20m za miestom, kde osobné autá majú prejsť do ľavého je nejaká podivná, amatérska značka, ktorá šoférom osobných áut ukazuje, čo majú robiť. Podla mňa je takáto značka neplatná. Neviem ako je to v CZ, ale na SK sú platné len oficiálne vyrobené dopravné značky. Takáto amatérska značka môže byť asi len niekde na jarmoku, pri kolotočoch, ale na diaľnicu takýto amatérizmus nepatrí. A potom nasleduje vyvrcholenie cestárskeho umenia s dopravnou značkou 60km/hod umiestnenou do jazdného pruhu. Tá značka konečne znižuje rýchlosť z 80km/hod na 60km/hod, ale len pre osobné autá. Značka pre kamióny v pravom pruhu chýba.

Fotky idú za sebou, tak ako sa ide ku kontrolnému bodu. Začína sa to prvou značkou, ktorá je len 1000m pred prekážkou a mala upozorňovať na to, že sa na ceste niečo deje a mala znižovať rýchlosť. Ale urobili ju zle.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Potom to pokračuje až na kontrolný bod. Aj tam je to vyriešené zaujímavo a dosť nešikovne. Osobné autá sú stále v ľavom pruhu a tam sú aj kontrolované. Ale, na kontrolnom mieste je ľavý pruh zavretý a tak musia osobné autá zase ísť pred kamióny. Fotku s toho miesta mám len túto. Je to u opačnej strany, ale je to vidieť.

Obrázek

Rovnako zle boli jazdné pruhy vyznačené aj z opačnej strany, von z CZ.
Obrázek

Podľa mňa mali cestáry na označenie jazdných pruhov použiť iné značky. Napr. vodíci desku z5c stredovú, alebo kužele.
Obrázek

Prvý krát upozorňovať šoférov na diaľnici, že je ľavý pruh zavretý len 1000m pred prekážkou a až tam znižovať rýchlosť na 100km/hod a aj to zo zle urobenou značkou je veľká fušerina. Takto označených cestárov na diaľnici som už videl viac krát v CZ a aj na SK. Podľa mňa je to taký Česko-Slovenský cestársky štandart a česko-slovenská cestárska škola.

Tu je video z toho prechodu.



------------------------------------------------------------------------------------
Nemci a ich korona kontrola na Padborgu. DK-DE prechod (Ellund)
Rýchlosť na diaľnici znižovali postupne, z ďaleka. Tak to robia vždy. Upozornenie na len jeden jazdný pruh a kontrolu mal šofér dostatočne včas, aby sa pripravil. Postupne znížili rýchlosť na 50km hod. V zúžení na 40 km/hod a na samom kontrolnom bode, kde kamióny nezastavovali mali 30km/hod. Rozdelenie áut, ktoré má kam ísť bolo jasné, veľké, zrozumiteľné a urobené profesionálne vyrobenými tabuľami. Všimnite si na fotkách, že Nemci dbali aj na vlastnú bezpečnosť a pred seba si postavili tri bariéri. Jeden krát tonovú IBC nádobu z vodou a dva krát kontajner z pieskom.


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Takto spravili Dáni koronavírus kontrolu na vstupe do Dánska z Švédska.
pon čer 08, 2020 12:24 pm

Bagr
Příspěvky: 2576
Registrován: stř bře 01, 2006 6:20 pm
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Sof:

Ano máš pravdu ta 1000m by měla být nad značkou 100. Akorát nerozumím proč tam je ledkový triangl, pokud by totiž vysvitlo slunce, tak nevidíš nic. Většinou se používá pouze v noci. Ty prahy s tpu šipkou tomu nerozumím. Ta značka by měla být potištěna originálně a takto nemůže trčet uprostřed. Jinak pro lepší orientaci jsou tuším na www.řsd.cz technické podmínky, jak se mají osazovat a vytvářet pracovní místa na komunikacích.

Nejde srovnávat ČR a Německo, myslím si, že každý má jiné technické podmínky.
Vše o Karosách na stránce:
www.karosa.webgarden.cz
pon čer 08, 2020 4:06 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4500
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pon čer 08, 2020 8:45 pm

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

jako sáhnete si svědomí, vedle mě kdyby jel hodinu tak nic nenatoci, max ze se dlabu v nose. Občas za den se podívám na blikající mobil , tot vše
pon čer 08, 2020 10:37 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

sofe: já nevim, jestli je to značený blbě, asi jo, ta značka v pruhu určitě, na to pořadí tabulek stejně nikdo nekouká, ale bejt to obráceně, tak tady kritizuješ CZ a SK, že úplně zbytečně ten provoz zdržujou třicítkou a svedením do jednoho pruhu a jako vzor by jsi dal někoho, kdo to takhle nezdržuje.

No a jestli ti je to jako málo, značení kilometr dopředu, tak nevím, všichni mají koukat na cestu.

Dáni mají současnou generaci FH jako šipku a u nás a hlavně u vás se ještě jezdí trambusama
BES - běs
pon čer 08, 2020 11:18 pm

Bagr
Příspěvky: 2576
Registrován: stř bře 01, 2006 6:20 pm
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Pavel Šebek:
Značené to je špatně, ten triangl a značka. Šipka to si myslím taky. Stačí aby jel někdo z ŘSD a hned by byl průser. Co my děláme zabezpečení málo kdo to dodržuje. Nikdo nekouká po značkách a kolik trianglů a šipek už nás to stálo. Hlavní je že se nikomu nic nestalo.
Vše o Karosách na stránce:
www.karosa.webgarden.cz
úte čer 09, 2020 9:14 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů