Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Áno sof, já mu taky ještě jednu přidám! Gaunerovy :D
Proč krucinál nepořežete ty stromy u cest? Dyť to je 100 mrtvejch ročně o strom?!? To to nikoho nenapadne, nebo zas musí přijít "trakerskej pohled" :mrgreen: Nebo tam aspoň dejte svodidla :idea: Místo radlice, kterou ste za zimu nevytáhli, ste si měli vzít štěpkovač, motorovku a vlek na siláž.. Ruku snad jednu máte..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned úno 23, 2020 6:25 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4466
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

To sof, Prouza88: Nejsem cestář, ale trochu se mě to týkalo. 40let nás vedla strana, 30let nás vedou zákony. Všechny pozemky mají svého majitele a ze zákona si tam nemůžeš dělat co chceš. Před nějakým časem nás oslovilo místní SÚS, že u silnice xy máme pozemek a potřebují souhlas s tím že ho budou "obhospodařovat" . Když jsem to dohledával, tak jsem zjistil, že se jedná o příkop u silnice, kde děda a praděda sekal trávu pro svou kravku. Sofe, ty jsi takový pátral, zkus zjistit, komu ta borovice patří? Co když patří zrovna panu Kuldovi a ten měl v úmyslu za dva roky prodat tu borovici za cenu škody superb :D :D Potom je tu ještě životní prostředí. Ani na soukromém pozemku nemůžeš pokácet vzrostlý strom, aníž bys jsi neměl pvolení.
Osobně si myslím, že kdyby se nemuseli dodržovat zákony, že by stromy v okolí cesty byly do 200metrů pokáceny. Kdo by nechtěl mít doma denně fůru dřeva a ještě to mít zaplaceno v rámci pracovní náplně.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned úno 23, 2020 8:27 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Tady se můžete podívat, jestli za to mohl strojvůdce nebo strom...

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... e=emb_logo

K tomu prořezu ještě něco napíšu.
BES - běs
ned úno 23, 2020 10:07 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Náhodou my to vyšlo a bolo to tak ako som napísal... šofér kamiónu sa nepozeral do prava, vlak nepočul... Video sa končí slovami: "Dyť ho musel vidět, blbec jeden". Nemusel, keď sa nepozeral nevidel. Keď mal pustenú muziku, nepočul.

Pavel, kde som písal, že za to môže strom? Kto písal, že za to môže strojvůdce? -- Na toto odpovedať nemusíš... Prečo tie stromy nesekáš?-- na toto by si odpovedať mohol.

Asi je to naozaj tak ako písal 4215, cestári sa vyhovárajú na to, že stromy im nepatria a že oni by aj chceli, ale nemôžu. :wall: Od slovenských cestárov som takúto hlúpu výhovorku už v médiach počul.
ned úno 23, 2020 10:28 am

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Jak zaznělo ve videu.. je to debil a tím i jasný :doh:
Ale furt to nechápu(troubil jak vzteklej, možná jel víc jak těch mejch 30(asi platí něco jinýho..)), proč mu tam vjel :shock:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned úno 23, 2020 10:52 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4466
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

To video je jasný důkaz a konec veškerých diskuzí. Jak píše sof. Nejsmutnější že nás to může potkat všechny. Doprava se zrychlila a nestačí se podívat jednou,dnes musíš se podívat 3x a více.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned úno 23, 2020 10:58 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Takže je to přesně tak, jak píše 4215

Asi za tím bude zase trakerskej pohled, protože netrakerským vidím, že u nás (Voticko) v době vegetačního klidu (zimní období) je jedna parta, která nedělá nic jiného než prořez, za nimi další parta, která štěpkuje silnice II a III třídy, I třída se nakládá rukou a sváží. No a podle práce jezdí většinou ještě další parta na prořez.



Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A k tomu co se smí nebo nesmí řezat asi takhle:


Obrázek Obrázek Obrázek

A tu fůru dřeva denně doma máme a ještě za to dostaneme zaplaceno, tady jsou ty zmíněné topoly, teda jenom část. Koupil jsem je za 100kč


Obrázek

Ještě dodám, že pokuta za pokácený strom je 100 000 Kč pro zaměstnance a 1 000 000 Kč pro firmu, ale za to ruku do ohně nedám, to jsem jenom slyšel na školení.
BES - běs
ned úno 23, 2020 11:03 am

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Dík za info, supr :idea: Tady to asi není vhodné, ale myslel sem to jinak.. je gut, že dáte dopryč náletovku a suchý, ale já myslel obecně všecko kolem cesty(třeba jen jedničky), až tak 5m za koryto struhy.. A vy tam eště nasázíte zpátky nový, prosichr dub :wall:
To tam opravdu není nikdo kdo by si řek, "tak moment, to bude nebezpečný, nasázíme to támle jako remízek u tý odbočky a uděláme tam štěrkoparkáč.."??
Kapišto :wink:

Tady:
https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazo ... tni-riziko
1800 mrtvejch o strom za 2000-2010 :doh: A nejen ten..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned úno 23, 2020 11:21 am

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Na kolínsku nebo to bylo na kutnohorsku se stromy neprořezávaj ale faktury za prořez se proplácej spřátelené firmě kam se chodí na oběd :D , někde o tom psali
ned úno 23, 2020 1:29 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

už to že jedu dýl podél trati kterou budu přejíždět..velký respekt. Jediné vysvětlení, je že řidič soupravy je bývalý mašinfíra a v tu chvili mu přecvaklo a myslel že sedí v té lokomotivě, no a to co jede za ním je silniční vozidlo co zastaví před přejezdem- on má volno. Je to blbá konstrukce, ale jiná mě fakt nenapadá, ikdyby mi chyběl pravý špígl tak zastavím a 3x se přesvědčím. Ten řidič není nepozorný je to blázen.
ned úno 23, 2020 1:54 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4466
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

to Ivan Hofman: No to je dobrý byznys, jak odklonit peníze ze statního. Jsme češi a dokážeme vše ojebat. Je to jako s tou autoškolou, v jiném vlákně. :D :D :D Nejlepší že napadli soudního znalce proti starny, že udělal audit a neměl kulaté razítko, nybrž jen hranaté. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned úno 23, 2020 3:04 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4466
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

to driverBrno: Ale houby, podíval se do pravého zrcátka, nic neviděl, tak si myslel že je to v pohodě, podíval se do levého a potom si už jen kontroloval protisměr když si nadjížděl. Fatální chyba která ho stála jak psali 10mega+ 300tis kč.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned úno 23, 2020 3:13 pm

Vejr
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 24, 2010 11:06 pm
Bydliště: Kladno

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

tady je video z auta co jel za ním https://www.novinky.cz/krimi/clanek/vla ... a-40314380
ta trať je asi 5-7 metrů od silnice. Když bude mít blbě nastavenej pravej špígl, tak aby viděl na prdel vleku při couvání na rampu, může bejt vlak i mimo zornej úhel. A do širokoúhlýho se možná nepodíval. Vlak houká, měl by ho slyšet. Navíc to místo musí znát. Souprava je dlouhá, než se otočí o 90°aby viděl na trať z okýnka tak už je kabina za přejezdem.
ned úno 23, 2020 4:33 pm

Uživatelský avatar
Severnaya
Příspěvky: 1222
Registrován: sob úno 02, 2013 5:43 pm
Bydliště: Příbram

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

... dle manažera firmy KULDA je to jen nešťastná náhoda, prostě pohoda, to se stane komukoliv, no a co, proč by ho měli sankcionovat :housle: , prý to je "nejzkušenější hovado na firmě" ....
ned úno 23, 2020 7:41 pm

Mickl
Příspěvky: 255
Registrován: stř led 30, 2013 6:11 pm
Bydliště: Česká Třebová

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

to: Vejr viděl bych to úplně stejně jak píšeš. Jezdím tam často a několikrát mě to tak napadlo. Když si abnormálně nadjedu abych stál kolmo a viděl jestli něco zprava jede tak jsem celej roztahlej na silnici. Než se potom rozjezdu tak do mě ze zatáčky napálí několik osobáků protože tam letí jak hovada. Průšvih je troubení. To neukecá
ned úno 23, 2020 10:02 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů