Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Bo máš těžký Volvo, proti Manu ať nežeru 500kg ale ty nemáš retardér. No a ten šwarz by šel taky vyměnít za lehčí, menší nádrž a máš tunu dole. Nenatankuješ a máš pomale druhou :idea: A co si pamatuju tak sem měl sklopku Stas, starý obyč F2000 natankovaný kolem 13t, to silo bude lehčí, bo tam není hydraulika a je samonosný :arrow:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte pro 10, 2019 2:05 pm

Trucker-1
Příspěvky: 39
Registrován: sob lis 24, 2018 7:49 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

A já mám neodlehceny frigo daf 16700 s plnou
úte pro 10, 2019 2:25 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

No ale eště máš pod ním paletovej koš žejo, bez palet sme vozili 23,500 tzn po prázdnu 16.500 natankovanej Man 1200L a Schmitz doppelboden s termokingem 300 a 250l nafty. Odlehčený frigo sem neviděl, uka?
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte pro 10, 2019 2:33 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Cisterna na váhe, asi je s poloprázdnou nádržou nafty.

Obrázek Obrázek Obrázek

To prevrátené silo by malo byť ešte ľahšie. Tak ako Prouza napísal, silocisterna je súčasť rámu, nemá hydrauliku, je hlinníkové. Neviem koľko môže legálne naložiť, tých 29 čo som napísal to asi nebude, ale 27-28 by možno mohlo. Keď budem v robote pozriem koľko váži to čo je u nás.
stř pro 11, 2019 12:01 am

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Ano, hoďte to sem někdo, jak je to těžký a jakej to má objem, ale bacha ne ty skápěcí sila, ale tydle velbloudy na cement :idea:
Sof, aj když mám všecky v rodině na cisterně, nikdy sem se nedozvěděl na co sou ty obří cisterny? Objem tak 60-70000L, 4m vysoký, 13mdlouhý, od tahače dozadu i oválný na výšku snad 3 kolomory. Nevíš?
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř pro 11, 2019 12:27 am

Krocan
Příspěvky: 846
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Horoměřice

Příspěvek

Na tý silnici jsem vykoulel bagr, DH 112, v osmdesátýmdevátým. Jel jsem z Libčic, proti mně lítaly Tatrovky, za nima vlály vleky a před jednou jsem uhnul moc, až jsem se skoulel z náspu do obilí.
Pracovní bota, která ležela původně na podlaze mi při tom letu roztrhla obočí.
Mašina byla skoro nová, měl ji nafasovanou mladý kluk, komunista a bral to jako svátost. Zrovna byl na vojenském cvičení a technik mu slíbil, že do ní nikdo cizí nesedne. Potom smutně koukal, když přišel a mašina byla na dílně. No, bylo mi to líto.
Ještě k těm Libčicím; taky jsem tam jezdil válcem okolo základů nového komína ve Šroubárně (bylo to asi deset dnů) a teprve poslední šichtu jsem zjistil, že tam je nějaká vibrace a že má být zapnutá. Komín dodnes stojí, tak snad dobrý. A ukradl jsem tam velkou Ruskou vlajku, na Čarodějnicích sloužila jako deka a ráno, jak jsme šli domů, tak kámoš usnul zamotanej do ní před prvomájovou tribunu. Za chvíli přijel táta dalšího kamaráda- policajt a prudce nás nasměroval z náměstí, že jedou STB na nahlášenou provokaci. Tak jsme rozverně kráčeli k domovům a za chvíli další Žigul VB a policajt- soused toho zamotaného do vlajky, ho nastrkal do auta a dovezl ho domů, aby nebyl průser...
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
stř pro 11, 2019 1:15 am

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

https://tn.nova.cz/clanek/cesky-ridic-s ... ivoti.html

A to se ho tu někdo zastával a kolik toho ten pi ..čus už má na kontě.
čtv pro 12, 2019 12:57 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

pamatujte si hlavně tu firmu MIKOSTAR které můžeme poděkovat, že takový hovada se vůbec dostanou profesně za volant a tak nějak vylepšují skore této profese. Zmrda asi nemá cenu řešit..
čtv pro 12, 2019 2:07 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Tak jsem dneska měl to štěstí zúčastnit se autonehody na a46 u Neussu. :-D Cukal jsem ještě ráno po tmě ve stau, co tam je furt a najednou křup a bylo to. Klasická nehoda osobáku a kamionu ve stau. Chlapík se chtěl zařadit přede mě a já ho v té tmě neviděl. A to ani po té ráně. Musel jsem vstát abych ho našel :-D Vzal jsem mu zadní levý blatník, já mám očesaný pravý přední roh. Týpek byl v pohodě, akorát trval na tom, že to je moje vina, já zas, že se nemůže řadit přímo pod kamion, že ho nemůžu vidět. Po 2 hodinách dojeli policajti, od obou si vyslechli, co se událo a k mojemu překvapení nekompromisně označili za viníka toho chlápka. Diskutoval, ale oni ho stopli, že jsem ho nemohl vidět a hotovo. Tak taková pohoda před svátkama. :-D
čtv pro 12, 2019 2:28 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Pavell-stane se...to neslo vidět ani jeho světla?? :D ten z mikostaru určité nemá co dělat za volantem ale na druhou stranu dostat dva roky za neexistující nehodu??nikdo nebyl raněn. Hmotná škoda nula.Tímto se ho nijak nezastával jen uvažují nahlas
čtv pro 12, 2019 2:36 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

jose, asi by to šlo, ale jel jsem dost nalepený na kamionu přede mnou a vůbec jsem nepočítal, že to někdo do tak malé mezery pošle. Viník je on, tak jsem za to nemohl a hotovo :-D
K tomu týpkovi z Mikostaru, jak psal kolega výše, jestli byl už 5x trestaný, tak tohle nebyl ojedinělý zkrat a je dobře, že jezdit nebude. To vězení by mu možná stačilo i kratší, když ne žádné...
čtv pro 12, 2019 2:43 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 18, 2020 7:49 pm, celkem upraveno 1 x.
čtv pro 12, 2019 3:12 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Svět nemá logiku.dva roky za ne-nehodu.Jiny usne.rozbije vše kolem.svuj tahač i ten před ním.ucpe dálnici na celý den a dostane pokutu sto e za abstand
čtv pro 12, 2019 3:24 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Je vidět, že logiku nemají lidi od volantu. Ten doprotivky nedávat stoprobacha tak je po smrti. Každopádně kamioňák by měl vědět, že dvojitá čára je zeď a přes tu se nejezdí. Trochu mě to udivuje od profesionálů. V takovém místě bylo štěstí, že to nedopadlo jinak. Toto obhajovat může naprostý debil.
čtv pro 12, 2019 4:10 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Já nikoho neobhajují,kolego.ten debil byl asi na mě.na druhou stranu.nebyt,,kolegy,, s kamerou.vubec by se to neřešilo.ted byl zaber od soudu v Pasau.hezky tam přišel oblečený jen co je pravda :shock:
čtv pro 12, 2019 5:21 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů