Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: ZIMA

Příspěvek

Prouza, ty jsi komediant, ve 40 nevidíš a šlápnout na to :lol:

Norka má dobrou radlici
BES - běs
pon led 11, 2021 10:51 am

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: ZIMA

Příspěvek

Drivere :D

Pavle, aj sníh má lepčí ne :lol: To musíš prvně rozhulákat a pak položit :mrgreen:

Ale bylo tam pěkně vidět, jak jí to aerodynamika pěkně tlačí mimo :idea:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon led 11, 2021 11:03 am

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: ZIMA

Příspěvek

Rano jel za mnou jasnovidec.pul metru abstand.ja drevotriska az pod plachtu,on leer.lesni usek,eso,v nem led.ubral jsem jeste vice,to sklo jsem vnimal,nemenil rychlost jen volantem tocil.zadek ustrelil tak metr,ale pod kontrolou,rychlost fakt nizka.trucer jak to videl co se deje,najednou mel odstup 20m.a tak to je furt dookola.prazdny dojede plny,a musi v pred i kdyby se mel zabit.
pon led 11, 2021 11:17 am

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: ZIMA

Příspěvek

Prouza aj Pavel - so skandinaviou to nemôžte srovnat. Tu techniku tu majú vymakanu a hlavne sa v snehu cachtaju 8 mesiacov z roku, v CZ týždeň z roka, tam sa skúsenosti nepoberu. Je to ako s ich zvedackami, auto ma čapku do neba a stejne tie nápravy po zdvíha, u nás nemysliteľné vec. Tie radlice u nich som okukoval, mení sa naklon, uhol, zkosenie, hlavne brit majú, nie gumu ktora tu zem iba lize. Keď moc sneží, tak nesypu, iba hrnú, sypať začnú až prestane snežiť. Tu by sa to úplne zastavilo do tej doby. Každý druhý letné pneu, alebo zimné, ale 100rocne. Tak klinčeky v pneu a hlavne na snehu to umi, dyt už od mala tam ty fakani kocikuju tie ich volva co 50 môžu, ale na driftovacku to stačí... Pavel je omezeni koncepciou auta, alebo skôr koncepciou pluhu a použitím nadstavby, to sa nedá nič robiť. Nie je to z jeho vôle.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pon led 11, 2021 9:30 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: ZIMA

Příspěvek

Peter: břit máme na radlicích za traktor a neskutečně to mizí. Mě nástavba nelimituje, mohl bych jet klidně 140, kdyby to jelo, ale s tím inertem je to fakt max 45, jinak se to rozkutálí všude a na silnici nezbyde nic. A u té soli to bude nejspíš podobně, prostě 70 max (podle Prouzy 30 na autobahnu).

Jinak já mám radlici dobrou a na okno mi to nehází i když jedu rychle, ale ty český sráče z Kobitu na břečce opravdu 40 max, jinak letí všechno na okno a co mám kamaráda u dálničářů, tak se jim ty auta i přehřívaj, protože všechno letí na masku.


Obrázek

Já mám s touhle radlicí auto pořád čistý.
BES - běs
pon led 11, 2021 11:02 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: ZIMA

Příspěvek

Tady video z Norska, Arocs a úplně jiná radlice, než máme my a je u toho i rychlost.

https://www.youtube.com/watch?v=PsTHztn ... tvikplogen

Možná by to chtělo, aby jim mistr pluhu Prouza poradil, jak zahejbat těma velkejma pákama, šroubama a hejblátkama na ní. Možná teda i tu rychlost, rozjet to a nabrat nebo jak to bylo?

Jinak na těch radlicích, co máme my se dá nastavit jen výška břitu nad silnicí.
BES - běs
pon led 11, 2021 11:28 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: ZIMA

Příspěvek

Ano, Pavel je omezen :lol:

Pavle, mě věřit nemusíš, ale psali ti to tu i jiní, že prostě hrnou raci 40, solí a to třeba 80km daleko!!!!
Tak, a že jede 40? No jede, kdesi v zatáčkách, a na dálnici pojede kolik? Proč nejede rychleji i v zatáčkách? Asi se nedá jet, bo to musí obsluhovat, ale nemá kecy že nevidí, bo radla nakokot :wink: Tata z Liánou jezdil rychlejc, bez keců a bylo tu 30cm..


No a že nastavíš jen vejšku mi ani neřikej a vyfoť tu radlicu ze zadu :wall:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon led 11, 2021 11:56 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: ZIMA

Příspěvek

Ty to prostě nepochopíš, to je úplně zbytečný.

Tak tu radlici vyfoť ty. Hejblátka, velký páky a podobně


Obrázek
BES - běs
úte led 12, 2021 12:01 am

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: ZIMA

Příspěvek

Není Pavle :wink: Hele nevidim nic, jen péra(asi když něco vemeš, aby se nahla), tak tam bude štellung ne? Aspoň doraz.. Pak vidim levá-pravá pístnicu..
Něco tam bude, co není na ralde, musí bejt na autě a už mě nerozčiluj, já tu vašu techniku nikdy v ruce neměl, tak se těžko radí :lol:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte led 12, 2021 12:09 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: ZIMA

Příspěvek

To je zvláštní a přitom o tom víš mnohem víc jak já.
BES - běs
úte led 12, 2021 12:10 am

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: ZIMA

Příspěvek

No to nevíme, ale vyloučit se to nedá :mrgreen:

Kdejakej zahrádkář má na traktůrku pluh s hejblátkama a zrovna ty na silnice dělaj bez jakýhokoliv nastavování :think: To nebudu blboun já, ale někdo jinej(ne ty, konstruktér, popřípadě ten kdo to schválil a taky koupil) :idea:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte led 12, 2021 12:15 am

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: ZIMA

Příspěvek

Pavel - nemôže na prezentacnom videu valiť kotol. 😁😁 Tu je druhé video a tam už to sliepka valí, 40 určite nejde. Maju tie pluhy úplne inak ohnute, ako tu v CZ. Inak mne je jasne ze jak sypes drť, tak s tým musíš rozumne. Ale so solankou valiť môžeš, či? Bez hnutia teda. A chápem ze robíš s tým co ti dajú. Jazdiť matesom tak budeš rad ze prázdny pôjdeš 50, a po sichte z teho vypadne úplne hluchý.

A videjko

https://youtu.be/Bc67QQvAQzw
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte led 12, 2021 12:59 am

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: ZIMA

Příspěvek

stř led 13, 2021 10:05 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: ZIMA

Příspěvek

Jó, to si tak jedeš a najednou není posypáno :doh:
Dneska bych je kopnul, kolem Želetavy, jako dycky, 2cm a katastrofa, za Dlouhou Brtnicí hrabal kamec nahoru a to eso silničářský ho objelo, zahrnulo a jelo pryč, sotva to z něj padalo :wall:
Nesa kolega padl do škarpy, akce na celý odpoledne, bo dojel expert s radlicí a že se neminou, že má strach, tak mu kousek uhnul že :doh: Dalšího tahali, bo uhl busu :roll:
Včera zas jeden dojel, a že uhejbat nemusíme, že se mu tam stejně sypat nechce :wall:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř led 13, 2021 10:10 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: ZIMA

Příspěvek

Jo taky mě skoro tahali, když jsem uhýbal busu a pak jsem málem já tahal ty, co mě přijeli tahat. A dneska jsem s traktorem nejdřív napálil do stromu a pak vlítnul do škarpy.
BES - běs
stř led 13, 2021 10:18 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 22 hostů