Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: ZIMA

Příspěvek

Dnes jsem si to vyzral do dna jak se rika.Jel jsem oblibeny Halenkov,navazim tam regaly od nas,zpet vzdy prazdny na plac.Po Vsetin to vzdy jde,je bilo i na ceste ale nejak to jede.Za Vsetinem odbocis na Hovezi,ujedes deset km a jsi uplne v jinem svete,snehu vsude tuna,silnice lehce shrabnuta,pod ni led.Opravdu o drzku po prazdnu,na tachosu 30kmh,protiprokluz vypinam,dam to do manualu a jen lehtam,jakekoliv pridani plynu ci zatoceni ma fatalni dusledky.Mistni jsou tam asi na to zvykly,slozil jsem nasadil svou rychlost a jel smer Usti,tam uz to je vzdy lepsi,a nikdo me nepredjizdel nikdo ani neblikal :D .Jen jeden autobusak,ktery jezdi stylem,vyhodim blinkr ze zastavky a jedu,chuj stim co je vedle me,jake je pocasi,mi to poslal primo pod,kola.Tak jsem zastavil,od odjel,rozjezd do kopce samozrejme,byt mirny,prazdne auto v tom hnusu moc nechce jet :D .Takze pomalu s plynem,okno dole,polouchat co se deje pod koly.Akce klapla,dojel jsem do Senov u NJ,odbocil k memu oblibenemu bistru Rock,dal si pecene zebro a jel domu,po suchu,snih nikde :D Ne vsak kazdy dojel do cile,jako kolega s nakladem piva,na sedmitune :(
Obrázek
čtv led 03, 2019 9:35 pm

vojta0202
Příspěvky: 124
Registrován: pát bře 06, 2015 10:07 pm
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIMA

Příspěvek

Prosím o radu zkušenější :)
Dnes jsem poprvé jel na nakládku s plachtou shrnovací. Jezdím jinak jen s valníkem s rukou - stavebniny.
Jak to sakra děláte s tím sněhem na střeše? auto stálo od pátku, do dneška. Na střeše minimálně 15 cm zmrzlého sněhu. Takže samozřejmě shrnout střechu - bez šance. Na nakládce bylo asi 10 aut a nikdo z nich neměl nahoře takovou vrstvu sněhu. samozřejmě jsem musel dělat kaskadéra - přistavit auto k hromadě silničních panelů - na ty panely metrové schůdky a další cca 2 metry které zbývaly na střechu, jsem musel tak nějak vyšplhat po kabině až na plachtu, pak půl hodiny ručně shazovat to zmrzlé svinstvo.
Proč ostatní kolegové neměli na střeše tolik sněhu? Jak to děláte vy? Máte fígl jak zabránit takovému zasněžení? :D Kromě parkování pod střechou teda. Nebo máte jednodušší způsob jak se toho pak zbavit?
úte led 08, 2019 6:14 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: ZIMA

Příspěvek

jedu jedu tak 5 km, pomalu to taje, pak dojedu na oranžovou tak 60 km/h a před přechodem prudce brzdím. Ledové kry se tříští na zebře a chodci ve zmatku uskakují :o :shock: , je to celkem legrace :lol: Práce má být zábavou :hvizd:
úte led 08, 2019 7:56 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: ZIMA

Příspěvek

Vojta - po parkingoch bývajú lešenia postavené, tak K tomu prísť a už V pohode dosahnes, na plachtu nelez,ujede ti na tom noha a máš O zábavu a starosti postarané. Keď bude kolejka u lešenia, tak pak už len kotol, plný pravý, plný ľavý a ono to spadne :D
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte led 08, 2019 8:01 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: ZIMA

Příspěvek

Budu se opakovat.ja si led a snih sundavam sam bez rampy.lozim nahohu za kabinou.bez rebriku,vezmu koste z navesu.na vyjebanem schvarzmuler jsou vzdy prvni tri pole provisla plne ledu.to smetu a jdu dozadu tam to byva taky.konstrukce me unese v poho a to mam 100kg+
úte led 08, 2019 8:44 pm

vojta0202
Příspěvky: 124
Registrován: pát bře 06, 2015 10:07 pm
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIMA

Příspěvek

Tak já tam lezl po čtyřech při tom uklízení :D Jenže to bylo sólo - není šance se tam dostat mezi kabinou a nástavbou není místo. Žádná rampa nebyla, vyzvednul jsem ráno auto, jel jsem 15 km na nakládku po bundesce a na nakládce jsem auto předal. Zkoušel jsem hned v prvních zatáčkách sníh shodit pirátskou jízdou :D ale to nešlo, bylo to zmrzlé a drželo to, že ani při 80 km/h nic neodletělo.
Peter: já jsem právě nikdy na parkingu neviděl žádné lešení. Například někde v CZ/ SK to je ? Na dálnicích?
úte led 08, 2019 8:58 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: ZIMA

Příspěvek

V Cz a Sk asi nikde,alebo O tom neviem,túto stranu nejazdim. :D možno niekto domáci poradí, tuším Pavel Sebek je u cestarov so sypacom, tak možno bude vedieť, zdá je vôbec niekde také parkaro
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte led 08, 2019 9:13 pm

úte led 08, 2019 10:53 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: ZIMA

Příspěvek

mam dojem ze na rozvadove. tak se tam stav vzdycky :-D
stř led 09, 2019 8:33 am

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: ZIMA

Příspěvek

U nas je na place,sef ji postavil,ale trucker ma stejne tisic duvodu proc k ni nezajed.Od klasickeho,to je dobre,to spadne,po nebudu si jebat vykon...A je tam x schodu to taky ne kazdy da :shock: .
stř led 09, 2019 4:27 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: ZIMA

Příspěvek

V reichu,svajce, malých nemcu V teplákoch, to kostuje 730eury, drahý špás za nevylezenie pár schudkov😒 inak jak je teraz ten schnee chaos dole na juhu, tak za noc pripadne aj pol metra,to už je na tej plachte piekne množstvo. V pondelok sa niekomu podarilo so snehom na plachte spustiť alarm na výšku V tunely na Salzburg, stalo to tam pol dňa, tak aj v rádiu hlásili nech tiraci čistia plachty, na každom pakingu to tam majú postavené tie stojany. Za spustenie poplachu výšky v tunele odmena 4000eury + zaplatit výjazd technikov a záchranných zložiek. .. šéf za to asi nikoho nepochvali :hvizd:
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
stř led 09, 2019 4:37 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: ZIMA

Příspěvek

U cestářů sice jsem, ale tu rampu jsem vlastním okem nikdy neviděl, jen na obrázku.
BES - běs
stř led 09, 2019 7:38 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: ZIMA

Příspěvek

V Rakousku jsou fajn ty bundesky,viz B1,pod kazdym kopcem znacka nasad kety,tam stoji policajt co se nudi,nahore je sundas atp.
stř led 09, 2019 8:01 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: ZIMA

Příspěvek

ted jsem projel a4 od a7/a5 az na petrovice. celou dobu huste snezilo, snehu vsude spousta, akorat dalnice cerna. nechapu jak to mistni ndr silnicari takto zmakli. opravdu respekt.
stř led 09, 2019 11:44 pm

Djali
Příspěvky: 50
Registrován: pát kvě 23, 2014 7:24 pm
Bydliště: Slaný

Re: ZIMA

Příspěvek

Pavel Šebek - říkal tvůj šéf pan Rýgl že jednu takovou rampu postavili na Rozvadově za 250 000 Kč😱😱😱 tak musíš tam. Akorát nechápu jak to může stát takový prachy. To si zase někdo pěkně namastil kapsu
čtv led 10, 2019 8:56 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů