Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět

Jel bych na východ

ANO
202
80%
Ne
52
20%
 
Celkem hlasů: 254

Uživatelský avatar
Icewinter
Příspěvky: 1114
Registrován: stř říj 07, 2009 11:37 am
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Příspěvek

Joo jeste mam dotaz... je to tam podobný jako v poledne na barrandaku? :)
sob bře 03, 2012 5:38 pm

pavel14
Příspěvky: 58
Registrován: čtv čer 25, 2009 11:38 am
Bydliště: vysočina

Příspěvek

Zajímalo by mě jestli pan majitel někdy točku absolvoval sám nebo alespoň jako spolujezdec. Stejně tak bych si rád přečetl odpověď na otázku od sibra, myslím si, že se slušně zeptal na celkem důležitou věc, tak nechápu proč do něj všichni šijete...

PS: to srovnání, co JÁ všechno musím za řidiče zaplatit a JÁ riskuju mnohem víc. Promiň ale řidič riskuje (chápu jeho volba) mnohem více, Ty riskuješ pouze peníze ale on vlastní kůži.
sob bře 03, 2012 6:03 pm

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

-

Příspěvek

jak mě síbr někdy sere tak v tomto mu to nezazlívám....není to jen o tom dovezt dom 60 klacku je i druhá strana mince a jo máte pravdu co je víc prachy nebo život i když ne vlastní....
sob bře 03, 2012 6:32 pm

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

-

Příspěvek

tak já se síbra zastanu a on mi v sz napíše že sem schizofrenik :lol: nemám slov už mi prosím nepiš děkuju.
sob bře 03, 2012 8:33 pm

maikinovis
Příspěvky: 176
Registrován: ned úno 26, 2012 7:20 pm
Bydliště: Tachov

Příspěvek

Tak prr hoši. Asi jsem se špatně vyjádřil, ale nikde jsem nenapsal že kluci neriskujou život. I když v Evropě, při hustotě provozu zde a tam, je 100x vyšší pravděpodobnost že zařvou při nehodě. Já to bral ve smyslu narážky sibra na rizika pracovně právní. Když tady napíšu že se o řidiče postaram tak kdo bude chtít uvěří a kdo ne tak napíše že je to účelové a kecam. Mě se to prostě ještě nestalo tak o tom tady nemůžu psát. Proto jsem tohle vlákno založil, aby jsem se i od dalších nejen od sebe dozvěděl nějaký takový informace. Stejně tak jsem hned na začátku psal, že na co budu znát odpověď tak odpovím pokud ne tak to přiznám a nebudu dělat všeználka jako někdo. Abych odpověděl i dalším: NE ještě jsem to nejel a ANO chystam se to odjet sám. Nejel sem to protože mám ještě spoustu další práce a normální řidič to ví. Stejně tak pokud chci aby firma pořádně fungovala spim cca 4 hodiny denně a někdy ani to. Ono je jednoduché řešit pouze své problémy, ale když těch zaměstnanců a aut je víc tak ty problémy se násobí a vy je řešit nemusíte. Majitel musí řešit vše se všema. Takže kdo to nikdy nezkusil stejně to nepochopí. Sibr ten případ z Turecka znám pouze z médidí já ho nevyšetřoval takže znám jen pohled jedné strany a z toho se nedá učinit objektivní závěr, tak mne omluv, že se k tomu nevyjadřuji. Timto to ukončim protože to stejně nemá cenu a budu se věnovat pouze danému tématu.
A proto žádám a prosim i ostatní ať přispívají a diskutují. Kašlete na právní a pracově právní problémy. Protože ty se řeší s každým jednotlivě když se vyskytnou a když nastupuje, Děkuji. :twisted: :twisted:
sob bře 03, 2012 8:48 pm

Uživatelský avatar
Mysak Veverka
Příspěvky: 227
Registrován: ned bře 16, 2008 8:10 am
Bydliště: Pardubice

Příspěvek

No takový hezký téma to bylo :roll: :roll: .To je to čeho jsem se nejvíc obával.Člověk ve snaze...ale co škoda slov. :roll: :roll: :roll:
sob bře 03, 2012 8:54 pm

maikinovis
Příspěvky: 176
Registrován: ned úno 26, 2012 7:20 pm
Bydliště: Tachov

Příspěvek

Mysaku neboj zase to bude dobry. Hned jak se mi vrátí kluci asi za týden, tak dam k dobru nějaké foto a článeček. Jinak se nebojte dál diskutovat, psát a ptát se. Zatim mě to baví i přes nějaké rýpnutí, ale to zde na Truck foru je už folklor v každém vláknu jak jsem si už stačil všimnout :lol: Brouk pytlík má nepřekonatelnou touhu spisovat neskutečně fundované sálo dlouhé články do každého tématu. :roll:
sob bře 03, 2012 9:05 pm

Venca R
Příspěvky: 1976
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

Pro někoho je kór težký napsat Nemam na to koule, nejel bych tam
sob bře 03, 2012 9:10 pm

maikinovis
Příspěvky: 176
Registrován: ned úno 26, 2012 7:20 pm
Bydliště: Tachov

Příspěvek

Obrázek
Jen pro zajímavost oprava simeriku na zadní nápravě. A dalo se to opravit i v polních podmínkách. Páč máme šikovné kluky.

Obrázek
Tohle je autodoprava v AFGOŠI
Obrázek
No a místní tuning To by se naše policie divila co??? :lol: :lol:
sob bře 03, 2012 9:13 pm

Uživatelský avatar
Mysak Veverka
Příspěvky: 227
Registrován: ned bře 16, 2008 8:10 am
Bydliště: Pardubice

Příspěvek

Maikinovisi...nemůžem si dopisovat přes SZ?Tvoje vlákno se mi líbí.Taky vlákno Resl transport a stopem do španěl.Se všema bych si rád popovídal takovou nenásilnou formou.Zde na odiv všem to bohužel nejde a ačkoli respektuju Síbra a jiných a jejich otázky ohledně pracovněprávních vztahů.Jinak to zde asi nepůjde.Rád se nechám "Verbovat"...Po tajmůůůů jak by řekl Vinnetou :D :D Nebo to byl jeho fotr???? :D :D

Obrázek
sob bře 03, 2012 9:14 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

mmartinzjm

Příspěvek

NO nekecej takhle to nebylo. Klidně sem tu SZ zkopíruj celou. Bude z toho všem zřejmější co jsem napsal. A třeba tě uklidní, když ti potvrdí, že v té SZ není nic proti tobě.
Jinak jsme si to přes SZ už vyříkali, tak myslím, že jsi pochopil, že rozumnou domluvou, se vše často vyřeší lépe a snadněji než fňukáním a stížnostmi.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
sob bře 03, 2012 9:17 pm

maikinovis
Příspěvky: 176
Registrován: ned úno 26, 2012 7:20 pm
Bydliště: Tachov

Příspěvek

Klidně piš i SZ pokud budu stíhat tak odpovím. Někdy čas je někdy neni žádnej :lol:
sob bře 03, 2012 9:19 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

maikinovis

Příspěvek

Díky že jsi se konečně vyjádřil k věci a přestal překrucovat můj dotaz. Jinak já tu věc znám taky jen z medií a přesto, že jsem to nevyšetřoval, tak věřím tomu, že ten kluk o ničem nevěděl a spadl do ho bez vlastního zavinění. Ono je to pak úplně jiný problém, než když tě přimknou v EU.
A o přístup i o možnosti dopravní firmy v takových situacích mi šlo. Taky nevím co všechno je pak ve hře. Ani nevím jak firma může pomoci. Dovedu si představit, že když se něco podobného stane novinářům, tak jejich zaměstnavatel pustí nějaké ty peníze do právníků a taky ovlivní veřejnost, aby případ nezapadl v zapomnění a nějak se to řešilo na úrovni diplomatů.
Pokud se něco stane vojákům, tak mají taky nějaké další zajištění i v době, kdy už třeba službu vykonávat nemůžou. Kromě toho jim jde mzda po celou dobu dokud se případ nevyřeší a jejich rodina nemá existenční problémy a můžou být i nápomocni v řešení.
Zaměstnanci stavebních firem to mají většinou méně rizikové, ale třeba kamarád tam vyměřoval tunel a kdykoliv šel do volného prostoru tak, ho doprovázela ozbrojená jednotka.
Nikdy to sranda není. Tak mě zajímalo jestli na podobné situace mají dopravní firmy nějaké postupy atd. Třeba jsi uvedl nějaké pojistky. Zajímalo by mně o těch pojistkách více bližších informací. Co pojišťují? Na kolik? …
Pokud tyto věci nikoho nezajímají, tak za to nemůžu. Mně to třeba zajímá. Taky by mně zajímalo co by říkali, nebo napsali ti, co tam na východě nějaký ten den, nebo měsíc v base strávili. Myslíte, si že by to byly jen nudné kecy? Já myslím že ne. Ale dovedu si představit, že by takové povídání možná zvedlo sebevědomí řidičů, aby si řekli o lepší platy, nebo lepší podmínky. Pak by se to dopravcům mohlo zbytečně prodražit. To je jediný rozumný důvod, který mně napadá k vysvětlení některých reakcí tady. Proč vám tak vadí, že se jeden magor na něco zeptal? Místo překrucování si klidně povídejte dál.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
sob bře 03, 2012 10:01 pm

maikinovis
Příspěvky: 176
Registrován: ned úno 26, 2012 7:20 pm
Bydliště: Tachov

Příspěvek

Sibr myslim že máš pravdu udělej vlákno basa na východě a tam řešme právní vztahy a basy a já nevim co ještě tady v tom vláknu to je mimo mýsu. Ty si zřejmě nebyl v base ani tady jinak by ses pořád o to nezajímal. Co se týká toho Slováka posrali to Slováci ne dopravce a novináři a vojáci jsou taky něco jiného nech to už být. Tohle vlákno to fakt akorát znehodnocuje a degraduje. Udělej vlastní k tomu tématu a klidně se tam o tom můžem bavit. Zde jak už jsem několikrát zmiňoval jsem zamýšlel řešit něco jiného.
sob bře 03, 2012 10:13 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

maikinovis

Příspěvek

No dělat ho jinde je blbost. Tady se nikdo s podobnou zkušeností neozývá, tak tady asi nikdo takový nebude. Jen jsem rád, že byl můj dotaz nakonec správně pochopen. Podle názvu vlákna jsem pochopil, že je to tady o všech okolnostech spojených s cestováním na východ kamionem. Jestli je to tady jen o sluníčku atd, tak to znám. Jinak ten kluk není Slovák, ale Čech. Jen doprava byla ze Slovenska na východ, nebo spíše do turecké basy. A kdyby se tady časem objevil někdo, kdo má zkušenost s okolnostmi, které mne zajímají, tak ho prosím na mne odkažte, nebo mi hoďte link. Díky.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
sob bře 03, 2012 10:35 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů