Mýtné (??? :-) ) v Rusku, tipy na truckstopy, pravidla apod.
Optiček
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 21, 2012 5:13 pm
Bydliště: Chorvatská 8, Praha 10

Kazachstán, Uzbekistán

Příspěvek

Ahoj všichni, máme s kamarádem možnost jezdit s plachtou Kazachstán a Uzbekistán. Je to finančně velmi zajímavé, tak se chci zeptat, jestli máte někdo zkušenosti, jak to chodí v těchto zemích, jaké náležitosti budeme potřebovat, jak je to s průjezdem Ruska apod. Tuším že na průjezd UA snad vízum nepotřebujeme. Nebo to radši nechat a věnovat se(značně podhodnocené) EU :x
stř kvě 23, 2012 1:26 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Kamarade, tak moc ti neporadim, protoze ja kamionama uz roky nejezdim. Ale v Kazachstanu delam porad, tak jsem tam na dennim poradku.
Takze jake jsou poplatky na celnicich a podobne to ti ten nereknu, a jeste ted co nedavno vesel Kazachstan do sjednocene celni unie z Ruskem a tak nastali velke zmeny na hranicich mezi Ruskem a Kazachstanem. Takze ted nevim jak to tam funguje.
Ale tak v prvni rade by ses mel neucit podzrav moslimu, Assalam alejkum, protoze Assalam alejkum v Kazachstanu to je zhruba 2.000 tenge. Takze jak celnici, tak milicajti, kazdeho co pozdravis, tak Assalam alejkum a podas mu ruku ve ktere mas do kostky slozenych 2.000 tenge, se slozi bankovka mezi palec do dlane a pri podani ruky ten ci onen milicajt ji sikovne vytahne ze to ani sam nespatris, tak aby nikdo nevidel a ty mas vse vyreseny! Jedes dal.
Penize hybou svetem, takze vse je zalozeno na uplatcich komu kolik a jak. Akorat ted ti uz presne nereknu jaky je postup a kolik kde se jak presne plati protoze to jako kamionak nejezdim.
Jinak v Kazachstanu je klid, v pohode, silnice jsou uz dobre, nove vystavene, i pres Irgyz, takze se da jezdit v pohode i PVC vozem.
Kdyz tam jedes poprve, dokdy se nenaucis, tak ti poradim abys sis furt udrzoval plnou nadrz, protoze vzdalenosti mezi mesty jsou obrovske, pump malo tak nevis kdy bude dalsi pumpa, abys nezustal viset nekde v pousti bez nafty. To same parkoviste, navim jak budes dodrzovat ty bezpecnostni prestavky, protoze vy tady europsti ridici jezdite na kolecka a karty, v Kazachstanu tech odstavnich parkovist je malo, prevazne ve mestech, a kdyz mas z mesta do mesta po 800 km, tak v pousti jen tak nezastavis abys udelal bezpecnostni prestavky a tak ulahodil policajtum v Cechach, kteri chcteji dokladovat krouzky za posledni mesic. Ted se stavi silnice tak mozna i tech pump a parkovist je trosicku vice. Je potreba mit sebou dostatek pitne vody, v poustich je horko, susi to hubu, at mas co pit. Nevim, Kazachstan se rychle meni ze dne na den, takze se to slozite vysvetluje. Ja uz tam delsi dobu nebyl.
Na Ukrajinu viza nejsou potreba, Rusko jo tam budes potrebovat tranzitni viza, a Kazachstan take vizum. Viza do Kazachstanu se daji udelat na pockani, zase udelas Assalam alejkum a mas vizum na pockani, jinak je delaji do 10-ti dnu.

Jo a zapomel jse to podstatni! :lol: Penize! Tak v Kazachstanu mas Tenge, kurs je 1 USD = 149 Tenge a 1 EURO = 189 Tenge. Litr nafty se pohybuje na 150 - 160 Tenge za litr.
stř kvě 23, 2012 9:07 am

Optiček
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 21, 2012 5:13 pm
Bydliště: Chorvatská 8, Praha 10

Příspěvek

Díky za odpověď, je vidět, že se vyznáš ;) Ještě by mě zajímalo, jak je to se signálem mobilních telefonů a co je lepší, jestli fungovat na roaming, nebo někde dohnat simku nějakýho jejich operátora? Taky jak je to s bezpečností na silnicích, myslím okrádání, přepadání atd... A jak je to s domluvou? Rusky, nebo se dá i anglicky? To ale asi jen ve větších městech... A ještě jestli bys nevěděl, jestli se dá někde cestou sehnat nějaká navigace, která by mi usnadnila cestu? :) dík za odpověď
čtv kvě 24, 2012 7:13 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Vsude se domluvis v pohode rusky. Na ty dve trassy ktere jsou v Kazachstanu nepotrebujes navigaci! :lol: A kdyz jo, tak normalne koupis v Rusku GLONASS. Ja mam na Kazachstan svoji kazasskou simku, mas to levnejsi nez nas roaming.
Co se tyce okradani, tak v klidu v pohode. Ono na vychode kdyz okradou ridice tak je to prevazne jeho neopatrnosti. Takze bacha si musis davat i tady v CR. Tak tam je to asi taky tak jak tady. Na vlaknu tri T mas ten vychod vice popsanej. Jak Ukrajinu, tak Rusko i Kazachstan. Ted posledni stranky vlakna se zabyvaji zapadnim Kazachstanem mesto Atyrau. Ale je tam i Shymkent Jizne-kazachstanska oblast kde jsem spoluzakladatel DP a jezdi tam autobusy MHD zn. Karosa. Takze kdybys byl nekde v Shymkentu a uvidis tam jezdit karosy, tak to jsou moje! :lol: Takze se trosicku v tom Kazachstanu vyznam! :lol:
čtv kvě 24, 2012 7:43 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Taky me ceka cesta do Uzbeku,nikdy jsem tam nebyl,tak nejake rozumy bych pobral od nekoho kdo tam byl.
Neřeším...
čtv srp 02, 2012 8:39 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

No kamarade, tak v Uzbekistanu, Taskent, Samarkand, Angren, to ja uz fest dlouho nebyl. Takze dnesni Uzbekistan ti nepovim! Posledne co jsem tam jazdil tak jsem sklapeci tatrou navazel kameni z Novonikolaevky (JuKO) na stavbu celnice Cernjaevka - Taskent. A to uz je pres 10 let! :lol:
čtv srp 02, 2012 9:47 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To jo no.Nejak dojedu,jako vzdy :D
Neřeším...
pát srp 03, 2012 8:07 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Neboj. nestratis se! :lol:

Ja ted uz nevim, do Uzbekstanu ja uz dlouho nejezdil. Jak rikam, naposled co jsem navazel tatrou kameni na stavbu celnice, a to uz je roku a roku!
Mne jeste zustalo za pytel tech uzbeckych somu, nemaji zadnou hodnotu, abys koupil jeden chleba tak potrebujes alespon dve igelitky tech jejich penez! :lol: To vim ze zustalo dodneska.
Jinak ten prujezd byl a zustal, pres hranice problematicky, cekani na hranicich "X" dni, Uzbekistan dela problemy, proto jsem tam prestal jezdit. Karimov tam dela divy!
Jinak jsem jezdil do Angrenu tam jsou uhelni doly a jezdilo tam hlada tater, tak jsem tam jezdil. Pak jsem jezdil Samarkand, po Taskentu dalsi civilizovane mesto, a jinak jenom pisek a pisek! :lol: Ty jejich auly! :lol:
pát srp 03, 2012 10:05 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Mam jet Bucharu.Do Kazachu uz hranice neni,neceka se,maji tu svou Unii.Do uUzbeku nevim,az dohrkam podam hlaseni jak tam co tam.
Neřeším...
pát srp 03, 2012 3:02 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Tak kdyz jedes pres Kazachstan, tak nevim kterou trasou pojedes, nebo pres Aktjubinsk, Irgyz, Kyzyl Orda, a ten muj Simkent na Taskent takze pres tu celnici co ja tam navazel kameni a sterky! :lol: Cernjaevka! :lol: A kdyz pojedes okruzni cestou po Kazachstanu, tak pojedes pres Kostanay, Astanu, Cu, Dzambul, a zase ten muj Simkent a na Cernjaevku do Taskentu! :lol:
Takze ten muj Simkent te nemine! :lol: :lol: :lol: Se tam podivej ale pres mesto nepojedes, spise vypadovkou za mestem, ale co kdyz, tak tam mrkni jezdi tam na 200 mejch mestkych karos, tak tam mozna nejakou potkas! :lol:
Z Simkentu do Taskentu to uz mas kousicek nejakych 110 km, na hranici do Cernjaevky 100 km! :lol:

Ja se vecer zeptam Raschata jak to ted vypada na hranici Kazachstan Uzbekistan tak ti to sem napisu co rekne! :lol: Stare tatrovacke kamarady tam mam porad! :lol:
pát srp 03, 2012 3:26 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ok.Postav na kafe.1.9 bude start myslim,ted mam dovcu.Nevimjak tam ale v Rusku jde temer vse platit kartou tak ty dve igelitky penez snad na chleba nebude treba.A beloruska mena taky neni zrovna valuta ,million zadny peniz.
Neřeším...
pát srp 03, 2012 5:46 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Tak jsem se ptal Raschata jak to tam ted vypada na tech celnicich z Kazachstanu do Uzbekistanu a zpet, tak rikal kamiony bez problemu 2-3 hodiny zdrzeni.
pát srp 03, 2012 7:50 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

3h jsou podstatne lepsi nez 3 dny na Brestu :mad:
Neřeším...
sob srp 04, 2012 7:36 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Tak ja tam tudy uz davno nejezdim tak nevim, a jak jsem se ptal Raschata tak povida ze bez problemu. Posledne jsem byl v Taskentu jak jsem tatrou navazel sterky. A to uz je davno a nepravda! :lol:
Ale do Simkentu bych urcite jel se podivat! Ted potrebuju udelat novy pas, nakolik ten co mam tak uz je zabity razitkama. Tak jak udelam novy, tak zase trosicku pojezdim v tech svych krajich.
Ted se tam ve velkem jezdi China, Z Urumchi do vsech kouty Kazachstanu, Ruska, i tady na Ukrajinu, takze prace na navesy tam je, a nejenom na klasicke plachtove, ale i na nizkolozne nakolik se vozi stroje a technika, slovem tam je prace dost. Tak bych to sel omrknou co a jak. :lol:
sob srp 04, 2012 8:09 am

f.lubo
Příspěvky: 198
Registrován: pát led 01, 2010 4:10 pm
Bydliště: vsetín

Příspěvek

Jožine a co se do těhle destinací vozí?
lubo
sob srp 04, 2012 11:24 pm

Odpovědět

Zpět na „Rusko + SNS“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti