Mýtné (??? :-) ) v Rusku, tipy na truckstopy, pravidla apod.
Odpovědět
jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Rusland-opet.

Příspěvek

Zdravim vsechny.Rozhodl jsem se opet jezdit do ruska.Par let jsem tam nebyl,v roce 2000 naposlet myslim.Pred tim pravidelne asi 7 let v kuse.Nejake zazitky mam ale vzdy jsem dojel domu nejak.Chtel jsem pochytit nejake rozumy od fundovanych lidi,co tam jezdi nyni,co tam noveho.Myslim tim hranice,Brest,Kuznica ci Bobry,jak to tam funguje,Gaiky zda fungujou,moskva je asi klasika a tak celkove.Na kidy pozbirane na Rozvadove u piva o kamazu bez svetel ,co krizi cestu,nejsem moc zvedav.Zajimaji me fakta jen,jak tam je ted.Dik vsem zucastnenym.Jozin.
Neřeším...
pát lis 11, 2011 7:08 pm

sepultrans
Příspěvky: 44
Registrován: čtv kvě 20, 2010 9:01 pm
Bydliště: benešov

Příspěvek

.............
Naposledy upravil(a) sepultrans dne ned dub 22, 2012 4:02 pm, celkem upraveno 1 x.
sob lis 12, 2011 8:52 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Diky ti kolego za vycerpavajici odpoved.Ten Krivij log nebo jak si to psal neznam,tak kouknu do mapy.Vycleni v Moskve a jinde asi zalezi na penezich,takze postat den ci tyden se taky da porad?Na te Orsi se kdysi stavalo fest,to je pravda,pak se hned odpocivalo na Smolensk ci Jarcevo.Rondel kolem Moskvy je predpokladam hotov ale zacpa ve dne noci.To uz tam je tak uvolnene ze se chrape na pumpach?To cumim,kdysi jak si nebyl za 2m plotem bylo slozeno do rana.
Neřeším...
sob lis 12, 2011 3:12 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Fronty na celnich, tak je to dano tim navalem kamionu ze vsech koutu sveta! Tak se ani neni cemu divit. Ale dnes uz na tech celnicich je zavedeny poradek, takze kdyz clovek najizdi do celniho prostoru celnice, pres vahu, tak na te vaze dostane listek s poradovym cislem, a podle tohho cisla uz prochazi pres jednotlive kabinety a vyrizuje papiry. Takze se odbouralo to predchazeni se mezi ridici. Celnik zavola cislo,a ridic podle cisla se dostavi k okynku a resi. Na ruskych celnicich uz se ani nechodi do kabinetu, ale v halach jsou prosklene prostory odelujici ridice a celniky, kde clovek poda papiry primo do okynka a vse je hezky videt kazdemu, takze tak nejak penize se nedavaji nakolik nikdo je verejne brat nebude. Takze tak nejak se odbouralo uplaceni. Ono tak jak ja chodim po tech celnicich z AZS tak mam spousty kamaradu jak celniku, tak i brokeru, a ti rikaji. My mame takove platy, ze nema smysl brat uplatky. Kazdy si to set sakramantsky rozmysli. Takze ta nejak doba a era uplatku, alespon na verejnych pracovistich pomalu ale jiste skoncila.
Procleni v Moskve, tak ja kdysi vozil cokoladu z Figaro Bratislava do Moskvy, cekani na procleni den nanejvys dva. Pak jak se zavedlo to SGS tak tyden nekdy i 10 dnu bylo bezne, a ja uz toho mel dost a tak jsem s MKD prastil. Byla doba kdy jsem otacel Bratislava Moskva 4-5 krat do mesice, pak se zavedly celnice mezi Ukrajinou Ruskem, tak uz jenom 3-4, a nastupem SGS a prutahy v overovani, cekanim po 7 az 10 dnu, tak sotacelo na Moskvu jenom 2 mozna 3x do mesice co uz nemelo nejaky smysl.
Jak dnes jezdi kamionaci, tak ja uz ani nevim. I kdyz k te praci mam porad velice blizko, ale uz delam v rezimu AZS co vyzaduje specificke celni projednavani zalezitosti, a tim padem je i casova narocnost.
sob lis 12, 2011 4:08 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Arktk-vtom mas pravdu.Byla doba ze jsme jezdily 4 krat do Moskvy a zdalo se nam to normal.O tom vyclivani v Moskve teda radsi pomlcim,jak to asi fungovalo....Takze jsem pochopil ze tam je plno zmen k lepsimu.Na case teda.doba jak mi kydal snih na Bobrech za krk a bolsevik se za oknem dlubal v nose se teda asi nevrati.Jsem teda zvedav az tam zajedu.Dik za postrehy.
Neřeším...
sob lis 12, 2011 6:16 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

jozin:

Tak ja osobne jezdim jenom vychod! Sem tam tady jak se tomu rikalo "na zapad" dnes uz moderne EU. Ja kdyz jedu do Nemecka, Rakouska a pod. tak z toho precizniho poradku je mne normalne na blyti! Takze radci ten vychod! Vse ma svoje vyhody a nevyhody! To je jasny! Ale v Rusku se citim tak nejak volneji nez tady! Je potreba mit vetsi toleranci pro vse, a tak to clovek nejak neproziva, a lehce stravi uplne vse!
Jak se dnes jezdi do Moskvy uz ani nevim, ja jezdim za Ural a dal! Moskvu jenom projizdim! :lol:
Je pravda ze Rusko uz to neni toto Rusko co bylo v 90-ych rokach! Takze ty zmeny jsou citelne, hlavne kdyz clovek tam delsi dobu nejezdil, a ted najednou pojede tak se nestaci divit!
Ja si ziju tak nejak svuj zivot, takze takove ty parkoviste jako Jarcevo, pripadne Mozajskoe, Solnecnyj v Moskve ted uz ani nevim zda-li jeste funguje 16-yj Avtomobilnyj proezd (ceske parkoviste) a podobne, i kdyz je velice dobre znam, ale jsem se tam nestavoval. Tak z Ukrajiny, tak kdysi byl takovy cesky kolchoz ve Brodech, tak tam bylo i parkoviste pro ceske kamiony, a ja se tam stavoval na jidlo. Tam to bylo ceske JZD na Ukrajine, a obsluha vsechno byly cesi, a delali tam velice dobry bramborovy salat a rizecky, tak tam jsem se stavoval se poradne najist! Pak jak jsem slysel tak ti cesti majitele se mezi sebou pohadali a se nejak postrileli nebo co, tak to skoncilo. A tak jsem radci sam vojak v poli! Take tak i furt sam jezdim. Tam se clovek v prvni rade musi spolehat sam na sebe. Jak uz jsou dva, to uz je problem!
Dnes jak kluci stihaj otacet Moskvu v otackach mesicne ani nevim. Ale kdysi jak jeste nebyly hranice mezi staty byvaleho SSSR tak se v klidu otacelo i po 5-6 krat. Co dnes to asi stezi bude pravda!
Ja jak si tenkrat zvykl jezdit do Ruska pres Ukrajinu, tak takhle jezdim pres Ukrajinu do Ruska porad! Bielorusko mne nejak neoslovuje! Ono je to i tim ze delam s tatrama, a v tom Bielorusku nejak tech tater moc neni, tak to neni ani nejak extra urodna zeme pro mne! Na Ukrajine mam najete svoje kanale, takze po ceste je cistim! :lol:
A doba kdy u silnice stal zigulik a manici ukazovali pest a vztycenym palcem na nadrz, co znamenalo ze prodava naftu z kanystru, take uz skoncila. Dnes mam takove benzinove pumpy jak i u nas!
Je to vse i tim, ze rusove si zacali uvedomovat ze je to bohata zeme, bohaty stat, a take si zacali uvedomovat svoji hrdost na svoji zem. Takze dnes uz neprodavaji kradenou naftu redenou vodou u silnice jako kdysi. :lol:
sob lis 12, 2011 7:02 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Vidim ze vis o cem mluvis,to je fajn.At ti to jezdi teda.
Neřeším...
sob lis 12, 2011 7:26 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

jozin:

Diky moc za prani, tobe take at se dari! :lol: Ono po pravde, ja Rusko nejezdim! Ja Rusko ziju!!! :lol: :lol: :lol:

A ted uz budu Rusko zit tady s tou krasavici! :lol:

Obrázek
sob lis 12, 2011 7:33 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

To je kára, fakt pěkná...
sob lis 12, 2011 7:38 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Venca R:

Tak toto plati na ruske silnice!!! Ja jezdim furt jenom tatrou, i kdyz toto je moje prvni Tatra provedeni EURO-2 jinak furt jsem jezdil normalni beznou 815-kou. Ale co se tyce vychodu, jako Ukrajina, Rusko, Kazachstan, dale jak jsem jezdil Uzbekistan, Kyrgyzstan, Armenie, Gruzie, tak muzu si dovolit rict ze Tatra je na vychodnich silnicich kralovna!
Ono zase ten muj pohled je smerem meho zamereni, takze jezdim kam je potreba, a tak se casto setkavam z extremnimi jak klimatickymi tak terennimi podminkama co Tatra je na takovou praci nejidealnejsi!
Dalsi jeji vyhodou je ze je maximalne jednoducha, takze si clovek umi poradit ze vsim, bez potreby specializovaneho servisu, co v Rusku neni na kazdem rohu, a vzdalenosti mezi mesty jsou zavratne!
No a jak je znamo nebylo by Rusko bez poradne zimy, a tim padem dalsi vyhoda tatry je vzduchem chlazeny motor, co ve srovnani s vodnikem v te tatre nema co navic zamrznout, a take odpadaji potencionalni mozne poruchy jako vodni pumpa, hadice, remeny, chladic, termostat a podobne.
Projizdet pohori Uralu v zimnim obdobi, kdy rusti silnicari se nicim nelisi od tech ceskych, takze ty silnice jsou zasypany snehem, ledem, tak zase plati jenom Tatra! To nemusim jezdit na Ural, staci hned tady za hranici Ukrajiny smerem na Karpaty! :lol:
Takze u mne furt plati jedine Tatra! :lol:
sob lis 12, 2011 7:51 pm

Bender 86
Příspěvky: 424
Registrován: stř úno 02, 2011 10:25 pm
Bydliště: Ledeč na Sázavou

Příspěvek

Ty Bobry,jak řikáte to sou Bobrowniki?
sob lis 12, 2011 8:01 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Arktik-nejaky p.Skocek,nebo tak nejak,z Havirova,jezdil uz pred 20 lety jen sajuz,jen s tatrou,nic jineho neuznaval,naposled jsem ho videl v sestikole ,ta piskova barva,vysoka bouda myslim,dve turbiny.Moskvu nejezdil,bo to bylo kousek.Toho asi neznas??? Jo,Bobry jsem myslel bobrovniky,kdysi se tam jelo po kostkach temer az z Bialistoku,za deste priprava na led.
Neřeším...
sob lis 12, 2011 8:38 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Nedavno se v Rusku transformovala milicia na policiu takze dnes uz neni GAI ale Doroznaja Policia, a dopravni milicajt uz dnes neni Gaisnik ale PIDR co je Policejni Inspektor Dorznoj Regulaciji. Jinak v slengovem ruskem jazyce PIDAR je BUZIK! Takze z nazvu dopravnich policajtu PIDR si dela sramdy cele Rusko! Ale Putin se trefil presne!!! Jednou PIDR tak je to zcela vystizne jako Pidaras!
V dnesnim Rusku uz se nedycha do cepice jako kdysi aby milicajt zjistil zda-li ridic neni vozralej! Pripadne jak se dychalo primo milicajtum rovnou do rypaku! Dnes uz maji testery lepsi nez tady u nas!
To same radary na mereni rychlosti. Kdysi mneli takovy ten rucni "kanon" kde rano nekomu nameril vetsi rychlost, co na tom kanonu pak ukazovalo cely den, a pak s tim obtezovali kazdeho jenom proto aby vydelali. Jinak bych ani nedoporucoval ruskym policajtum nabizet penize bokem! Dnes uz maji monitorovanou sluzbu, takze nikdy nevite zda-li nahodou neni prubeh mereni rychlosti monitorovan. To radci je potreba pockat az si policajt sam rekne!!! A uz vubec se nebavit o penezich kdyz si vas zavola aby ste si sedli do jejich auta, co take je to zvykem nakolik v to stesnenem prostoru ziguliku je citit zda-li ste nechlastali a pak policajt vybere tester a se bude dychat na ostro.
Dnes silnice v Rusku uz jsou kvalitni, takze si davat bacha na rychlost, cert nikdy nespi, a na dobrych usecich silnic stoji furt. Pokuty uz dnes jsou vysoke, a najkou tou pastikou, nebo polivkou v pytliku se clovek neodmaze!
Ted se zase obnovuje system ze i pri obycejnem prestupku o pokute nebude rozhodovat policajt na silnici ale soud. Co v realite znamena ze pri poruseni predpisu silnicniho provozu vas policajti vemou rovnou k soudu. A kdyz clovek nema na zaplaceni pokuty, tak soud muze udelit odpracovani stanovene pokuty spusobem verejne prospesnych praci.
Takze tak nejak dnes vypada jezdeni v Rusku alespon v nejake kostce! :lol:
sob lis 12, 2011 8:50 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

jozin:

Tak tatry od nas jezdili Rusko, tenkrat ty piskovo zlute DIAM-ky to byl takovy "BUM" v tom 93, 94 rokach nakolik liazky na tech rozmlacenych silnicich nic nedrzeli, takze spousty lidi si zakoupilo ty tatry, ono ty DIAM-ky byly docela levne. Ja je mnel take. Prvni jsem mel 4x4 pak druhou uz 6x6.
Tenkrat se jezdilo asi tak, ze kazdy mel nejak zajetou svoji trassu, nekdo jezdil vrchem pres Brest, na Kobryn, Minsk, Orsa, Smolensk, Moskva, ja jednoho casu jezdil Uzgorod, Lvov, Cervenograd, Kovel, Kobryn, a pak dal na Minsk, Smolensk, Moskva. Ale nejvice jsem jezdil Uzgorod, Lvov, Kiev, Gluchov, Bacivsk, Brjansk, Moskva. Zase kdyz jsem jezdil smer nekam na Sibir, tak ani ne tak na Brjansk jak z Kieva dolu na Charkov, pak Belgorod, a dale Voronez, Penza, Samara, a dale na Ufa, Celjabinsk, Jekaterinburg a od tud uz i tam kde sam cert mne byl bracha! :lol:
Takze nekdo jezdil jenom vrchem, nekdo zase spodem, ty moje trassy co ja jezdil tak tak co si pamatuju tak moc po nich jezdili slovaci z Bratislavy firma KOMATRANS nejaky Martinkovic z Bratislavy. Take mneli tatry, ale i liazky, a pak MAN-y. Tady kamarad z Koprivnice mel take ty piskovo zlute tatry take jezdil Rusko, jezdi dodnes akorat uz dnes ma Renaulty. Tak mozna i znam ale jmeno mne nic nerika, mozna kdybych cloveka videl tak jo! Vzdyt jak to mezi ridici chodi. Neptas se na jmeno prijmeni rodni cislo a cislo pasu a obcanky! Ze jo! Nazdar, cau a hotovo!
sob lis 12, 2011 9:01 pm

Bender 86
Příspěvky: 424
Registrován: stř úno 02, 2011 10:25 pm
Bydliště: Ledeč na Sázavou

Příspěvek

Takže jak mně každej straší že kdo má uniformu je bandita apod.to už asi neplatí co?
sob lis 12, 2011 9:02 pm

Odpovědět

Zpět na „Rusko + SNS“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů