Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Frenky

Odpovědět
solide
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 15, 2016 10:38 am
Bydliště: Havlickuv Brod

Daf 2300 problemy s ABS

Příspěvek

Ahoj, mame hasicsky DAF, s nahonem 4x4. Toto auto je rok 1990, ma najezdeno 40tis km. Auto je ve vybornem stavu. Zacalo nam ale ted svitit kontrolka ABS a nevime co s tim. Dali jsme auto do servisu, kde nam rekli ze sice nejako napojili auto na diagnostickou jednotku , ale ze to nebylo 100%, nakolik je auto stare a take zjistili ze leve, zadni kolo brzdi na 40%. Neporadi nekdo jak dale postupovat? Jsme dobrovolni hasici a kazda koruna ve vsi je dobra. Dekuji za kazdou, dobrou radu. J
pát lis 25, 2016 1:21 pm

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Dejte to někomu kdo má diagnostiku která umí i tohle auto (má v sobě data k tomu konkrétnímu typu) žádným univerzálem to nebude na 100%, řekne vám které kolo to je. Může to být zubatý kroužek na náboji, snímač, kabeláž, řídící jednotka, velká vzdálenost mezi kroužkem a snímačem. Co mám zkušenost s Dafem tak po opravě Abs musím diagnostikou smazat chybu v autě, u Iveca mi po výměně snímače kontrolka zhasne sama. Zkusil bych s tím zajet do Dafa v Humpolci, většinou za diagnostiku chtějí okolo 1200kč a měli by na to mít data. Je mi jasný že tohle jsi slyšet nechtěl ale Abs ti žádný "garážový technik" bez znalostí neopraví. Zaráží mě že nenačetli Abs ale zjistili že kolo brzdí na 40%, to zjistili z čeho? Z diagnostiky, válců nebo od oka ?
pát lis 25, 2016 5:53 pm

Vejr
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 24, 2010 11:06 pm
Bydliště: Kladno

Příspěvek

sežeň si někoho co umí anglicky, v nouzi google a študuj : http://www.abstroubleshooting.com/index.html
pak najdi v autě ABS řídící jednotku(ECU), je na ní napsáno Wabco nebo Knorr- Bremse, případně Haldex. Podle čísla na ní na těhle stránkách najdeš schema připojení tlačítka a žárovky(wiring diagram) a podle návodu dají se vyblikat závady. Minimálně alespoň určíš pozici kde je chyba. U takhle starýho auta bych si tipnul na vyrezlý kroužky.
Osobně jsem takhle odhalil závadu na Midlumu se kterým si origo diagnostika nevěděla rady a chtěli mi vyměnit komplet brzdy za raketu. Nakonec stačil jeden kotouč
:wink:
pát lis 25, 2016 6:07 pm

solide
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 15, 2016 10:38 am
Bydliště: Havlickuv Brod

V nouzi spoznas pritele

Příspěvek

Kluci, mockrat dekuji, co bych si bez vas pocal :idea: Auto zatim mame v Dafu servisu, kde jsme se s nimi domluvili ze nam auto pouze zdiagnostikuji. Jejich ortel je velmi rozpacity, ze to je "asi" ridici jednotka ABS, nebo cidla jsou dobre, do ABS aby to potvrdili na 100% se ale nevedi dostat. Neporadite sikovneho technika v okoli H.Brodu se kterym mate dobre skusenosti?
pon lis 28, 2016 8:14 am

solide
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 15, 2016 10:38 am
Bydliště: Havlickuv Brod

problem vyresen

Příspěvek

celý problém je vyřešen , a řídící jednotkou to chvalabohu nebylo. Pod pojistkovou skříní byly seškvařené kabely do sebe. Problém s brzdami je také odstraněn rozhýbáním mechanismu. :D
Pomohl DAF servis v Jeřmanicich :idea:
úte lis 29, 2016 9:45 am

Odpovědět

Zpět na „DAF“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 6 hostů