Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Frenky

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: DAF LF 55 / 250 euro 3 nepravidelný chod motoru

Příspěvek

Během prosince jsem řešil 2x "mikroprasklinu" na vedení nafty v plastových trubkách. Najít to, je občas fuška.
Pokud si vysokotlaké čerpadlo i samo tahá naftu z nádrže, tak bych také zkusil externí 10l kanystr s naftou, z něj rovnou hadici do čerpadla. Taky bych si rovnou dal ještě jeden na přepady ze vstřiků, ať je vidět ta kvalita repase... ;-)
sob led 19, 2019 11:27 am

lukaslbc
Příspěvky: 34
Registrován: pon pro 10, 2018 8:02 pm

Re: DAF LF 55 / 250 euro 3 nepravidelný chod motoru

Příspěvek

Tak jsme zkusili dát kanystr z naftou přímo k podávačce (je součástí vysokotlakého čerpadla) a opět bez výsledku, chvíli jede a pak nouzák. Nicméně určitě je znát lepší zvuk motoru (jemnější) a trvalo mu déle, než padnul do nouzáku. Všechny hadice profouklé. Vyčištěný (zkontrolovaný) domeček na jemný filtr, nové filtry, plovák jak nový, čerpadlo úplně nové - originál, vstřiky 2x na stolici, senzor tlaku na railu nový, přetlakový ventil na railu OK a prostě ne a ne a ne... Jsem už bezradný, jde to do Dafu, auto už dva měsíce stojí, nemám na to nervy, potřebuji aby jezdilo. Každopádně moc děkuji za rady.
úte led 22, 2019 3:29 pm

mikac
Příspěvky: 427
Registrován: stř led 07, 2009 7:25 pm
Bydliště: Valašské klobouky- Lipina
Kontaktovat uživatele:

Re: DAF LF 55 / 250 euro 3 nepravidelný chod motoru

Příspěvek

tak to je mazec teda, to už nevím taky co bych dělal. A co turbo kolik tlačí ? ale to by asi neházalo nouzový režim , to turbo má regulaci přímo tlakem s turba. Když jsem to řešil já, ješte mi říkaly plynový pedál ten je elektronický. Pokud máš diagnostiku aspon univerzal delphi , jde tam videt v procentech jak sešlápneš pedál od 0 až po 100 % plný plyn, možná zkusit ješte toto. Máš nějaký chybový kod z diagnostiky ? ono když dáš do google číslo chyby cummins tak jdou ješte najít v angličtině nějaké rady. V dafu to určitě opraví za několik tisíc, ale bude jezdit.
Obrázek

LF 45.170 7,5t
LF45.220 12 T
úte led 22, 2019 9:19 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: DAF LF 55 / 250 euro 3 nepravidelný chod motoru

Příspěvek

...co EGR,když to padá do nouzáku po ohřátí? spíš ale kabeláž,nebo Ř.J.
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
úte led 22, 2019 9:58 pm

mikac
Příspěvky: 427
Registrován: stř led 07, 2009 7:25 pm
Bydliště: Valašské klobouky- Lipina
Kontaktovat uživatele:

Re: DAF LF 55 / 250 euro 3 nepravidelný chod motoru

Příspěvek

u euro 3 EGR není
Obrázek

LF 45.170 7,5t
LF45.220 12 T
stř led 23, 2019 12:30 pm

lukaslbc
Příspěvky: 34
Registrován: pon pro 10, 2018 8:02 pm

Re: DAF LF 55 / 250 euro 3 nepravidelný chod motoru

Příspěvek

Tak tak, EGR tam není. Diagnostiku mám, plynový pedál v pohodě, bez výkyvů. To zadání chyby do googlu jsem zkoušel, píše to chybu 1077 - 14 únik, netěsnost čerpadla, ale všechno vyměněné, zkontrolované a bez výsledku. Přesně jak píšeš, sice to bude trošku dražší, když se to dá přímo do Dafu, ale v konečným výsledku vlastně ne. To co to auto mohlo za ty dva měsíce, co stojí vydělat, je daleko větší provar, než kdybych to tam dal rovnou a dejme tomu do 14ti dnů opět jezdil... No, dám vědět, až to pojede, jestli to byla dobrá volba...
stř led 23, 2019 6:13 pm

mikac
Příspěvky: 427
Registrován: stř led 07, 2009 7:25 pm
Bydliště: Valašské klobouky- Lipina
Kontaktovat uživatele:

Re: DAF LF 55 / 250 euro 3 nepravidelný chod motoru

Příspěvek

tady je překlad :

Tlak na palivové kolejnici nelze udržovat při maximálním výkonu čerpadla (elektromagnetický ventil řídicího ventilu palivového čerpadla je zcela otevřen) v důsledku: - vnějšího úniku paliva z vysokotlakého okruhu palivového systému vysokotlakého okruhu - těsnění ventilu ventilů s omezovačem tlaku kolejnice s nadměrným vnitřním průtokem vedoucím přívodem paliva do vstřikovače nebo plnícím ventilem plnicího ventilu palivového čerpadla elektromagnetický ventil (B334) - nedostatečné palivové čerpadlo (kapacita je příliš nízká) -Engine se spustí, ale nebude hořet. - Dlouhá doba startu před zapálením motoru. - Možná zpožděná reakce motoru při ovládání pedálu akcelerace, pokud je zapotřebí velké množství energie.

netesnost vysokotlakého okruhu- to je od čerpadla. Já to vidím na ty trubky co jdou od lišty přes trubky a do hlavy. fakt mě to taky dost pozlobilo, jedna cca tisíc korun v dafu,ale nejspíš to budou objednávat z holanska jo a podložky pod tryskama nevím jak tu, ale mě objednávali nové. Koupil jsem trysky na kterých byly měděné podložky asi 1,6mm a meli mít 1,2mm. Fakt jsou to až takové ptákoviny, všechno je to udělané na mm.
Obrázek

LF 45.170 7,5t
LF45.220 12 T
stř led 23, 2019 9:40 pm

lukaslbc
Příspěvky: 34
Registrován: pon pro 10, 2018 8:02 pm

Re: DAF LF 55 / 250 euro 3 nepravidelný chod motoru

Příspěvek

A jak se ti to projevovalo, když byly ty trubky špatný? Kromě toho nouzáku. Měl jsi problémy třeba se startováním, hádalo se to na volnoběh, apd.? Mě to startovalo na drc, volnoběh čistej, necukalo, ale na zvuku v nižších otáčkách při přidávání plynu bylo slyšet, že tam je někde něco špatně, jako kdyby tam šlo trošku méně nafty, než je zdrávo, jak to pobralo turbo, tak už nebylo slyšet nic.....
čtv led 24, 2019 1:38 pm

mikac
Příspěvky: 427
Registrován: stř led 07, 2009 7:25 pm
Bydliště: Valašské klobouky- Lipina
Kontaktovat uživatele:

Re: DAF LF 55 / 250 euro 3 nepravidelný chod motoru

Příspěvek

mělo to divný zvuk,šel z toho modrý dým a musel sem hodně pumpovat naftu než to chytlo, protože tama dost padlaa nafta.
Obrázek

LF 45.170 7,5t
LF45.220 12 T
čtv led 24, 2019 5:38 pm

lukaslbc
Příspěvky: 34
Registrován: pon pro 10, 2018 8:02 pm

Re: DAF LF 55 / 250 euro 3 nepravidelný chod motoru

Příspěvek

Tak dnes jsem si byl pro auto v Dafu. Pánové, můžu vám říct, že na mě udělali super dojem a můj ,,garáž´´ mě ..., no minimálně překvapil. To Mikac - palec nahoru! Stalo se to, co jsem měl za absolutně nepravděpodobné, vzhledem k tomu, že auto přeci bylo na opravě v servise, kde by měli vědět, co dělají. Při montáži totálně zdeformovali ty trubky, co jdou skrz hlavu ke vstřikům. Neskutečný, běhali kolem auta skoro dva měsíce, dělali psí kusy ... a nakonec toto. Hlavně mě ubezpečovali, že z hlavy přepad měřili a že je nádherný, jak má být. A když jsem to dovezl do Dafu, tak mi hned volali, že to teče jak Niagary. Ježiš, já jsem tak neskutečně naštvanej. Nejhorší na tom je to, že ten nepravidelný chod toho motoru při nižších otáčkách tam je furt, ale už nepadá do nouzáku...
Naposledy upravil(a) lukaslbc dne pát úno 08, 2019 8:51 pm, celkem upraveno 3 x.
stř led 30, 2019 5:03 pm

mikac
Příspěvky: 427
Registrován: stř led 07, 2009 7:25 pm
Bydliště: Valašské klobouky- Lipina
Kontaktovat uživatele:

Re: DAF LF 55 / 250 euro 3 nepravidelný chod motoru

Příspěvek

takže to bylo trubkama jo ? no výborně.. já jsem taky měnil trysky i čepradlo a ono by stačili ty trubky a trysky, ale tak čerpadlo ti může odejít za měsíc tak je to sakum prdum. Doporučuji tankovat benzinu, cca po 5 ti nádržích se to auto pěkně rozjezdilo a to má 930 tisíc :)
Obrázek

LF 45.170 7,5t
LF45.220 12 T
stř led 30, 2019 6:15 pm

lukaslbc
Příspěvky: 34
Registrován: pon pro 10, 2018 8:02 pm

Re: DAF LF 55 / 250 euro 3 nepravidelný chod motoru

Příspěvek

Jojo, přesně tak, trubky v ... To ti přeji hele, že ti to frčí, ale to moje je asi zakletý, pořád má nějaké problémy. Teď jsem si všiml, že tam mám zase zvuk navíc. Když jsem to vezl do servisu, tak to nedělalo, ale nyní je na volnoběh slyšet v pravidelných intervalech foukání, to už není možný. Když diagnostikou vypnu 4.tý válec, tak foukání přestane. Takže teď jsou tři možnosti. Prý v Dafu neměnili podložky pod vstřikama, ale že se prý nemusím bát, že to dělal zkušený motorář, no, tak co mě napadá dál je, že ty vstřiky nedostávali až do teď plnou dávku nafty až do teď a nyní to prostě ten 4. tý nedává. Myslíte, že to je reálný? Nebo je to normální jev? Já už si u tohoto auto nejsem jistý fakt ničím.....
stř led 30, 2019 6:29 pm

mikac
Příspěvky: 427
Registrován: stř led 07, 2009 7:25 pm
Bydliště: Valašské klobouky- Lipina
Kontaktovat uživatele:

Re: DAF LF 55 / 250 euro 3 nepravidelný chod motoru

Příspěvek

Problémy jsou pořád, drobnosti naštestí,ale jsou. Už sem psal víše, že mě měnili i ty podložky měděné pod vstřikama jsou dva druhy,ale ty máš 6 válec já čtyř, ale mělo by to být stejné až co mám euro 4 to je jiné. Zkus mě poslat posledních 6 čísel VIN, ty podložky dohledám mám soft od dafu. je to dělané uplně na přesno . Když jsem vstřiky objednal mimochodem pasují i na WV , new holand , iveco atd, ale asi mi tam dali na iveco a ty mají jiné rozměry. Jsou tam podložky tlouštky myslím 1,6mm a 1,2mm. A nebo zkus poslat i video jaký to má zvuk. Já sem dávno měnil i za pár korun těsnění pod výfukovým potrubí co jde z hlavy.
Obrázek

LF 45.170 7,5t
LF45.220 12 T
stř led 30, 2019 9:05 pm

lukaslbc
Příspěvky: 34
Registrován: pon pro 10, 2018 8:02 pm

Re: DAF LF 55 / 250 euro 3 nepravidelný chod motoru

Příspěvek

Takže shrnuto a podtrženo. Ráno jsem pro jistotu zavolal do Dafu, technik mi řekl, ať s tím přijedu, že to začnou hned řešit. Udělali mi kafe, sotva ho položili na stůl, sednu si a vidím vysmátýho mechanika, jak se vrací od auta a říká, máte to hotový, na jedné z těch trubek, co jdou od lišty k hlavě byla na půl odloupnutá barva a ta tam kmitala a vydávala zvuk, jako když někde něco šustí / fouká v pravidelných intervalech :D. Ještě to se mnou projel a konstatoval, že sice ten zvuk není asi úplně tak, jak by měl být, v těch nižších otáčkách, ale že by to neřešil, že udělali vše a viditelná závada tam prostě není a že by mi z toho nerad udělal na dlouho odstavenou kasičku. Jinak podle mě, jak píšeš o těch podložkách, myslím, že je rozdíl v té tloušťce jen pro to, aby to bylo ve správné výšce oproti těm trubkám, co jdou skrz hlavu a tam mi to sedí, protože nouzkáky už se nekonají....
čtv led 31, 2019 9:57 am

mikac
Příspěvky: 427
Registrován: stř led 07, 2009 7:25 pm
Bydliště: Valašské klobouky- Lipina
Kontaktovat uživatele:

Re: DAF LF 55 / 250 euro 3 nepravidelný chod motoru

Příspěvek

tak to bylo rychlo opraveno :-D ano podložky jsou kvůli výšce aby to pěkně sedlo tak jak má. ted už enom jezdit a jezdit :)
Obrázek

LF 45.170 7,5t
LF45.220 12 T
čtv led 31, 2019 11:48 am

Odpovědět

Zpět na „DAF“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů