Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Frenky

Odpovědět
xdada1
Příspěvky: 5
Registrován: ned led 13, 2019 4:10 pm

Netočí se motor

Příspěvek

Začla zlobit spojka jako kdyby odcházel posilovač občas se šla občas ne ale skoro jsem domů dojel.Až na posledním semaforu zase nevystavovala tak jsem to musel chcípnout přes klíček a od té chvíle nejde motor nastartovat vypadalo to jako kdyby baterie startér jen cvak a nic. Takže poslední 2km odtah. No a nakonec jsem zjistil že motor Cummins se nehne ani velkym klíčem + metrová trubka za matici vrtule. Neměl někdo podobný problém????
úte led 15, 2019 3:31 pm

Zrzek19.33TBV
Příspěvky: 233
Registrován: stř kvě 02, 2018 1:05 pm

Re: Netočí se motor

Příspěvek

Vyhodit převodovku a zkontrolovat spojku. Mohlo se v ní něco vysypat tak že to bloklo motor. Vyndej ucpávku u posilovače a čekej co vypadne.
čtv led 17, 2019 11:33 pm

wacky.mario
Příspěvky: 22
Registrován: pon zář 09, 2013 12:15 pm
Bydliště: Dubá

Re: Netočí se motor

Příspěvek

Metr trubkou za řemenici vrtule? Vtip? Copak vrtuli máš na klice? O nepoměru řemenic ani nemluvím... najdi normálně vzadu na bloku díru na přípravek a zatočit normálně racnou přes připravek za setrvačnik.... a nebo vyndat kryt důle jak říká kolega, kouknout a případně za zuby setrvačniku opatrně pajsrem, ale jestli se snažíte za matici na vrtuli točit motorem a divite se že to nejde, tak se snad do sundáni skříně ani nepoušťejte... sorry, ale musel jsem...
... kde ostatní jsou na laně, Magnum samohybný zustane...
pát úno 01, 2019 11:11 pm

mikac
Příspěvky: 427
Registrován: stř led 07, 2009 7:25 pm
Bydliště: Valašské klobouky- Lipina
Kontaktovat uživatele:

Re: Netočí se motor

Příspěvek

a proč by to němělo jít ? ano vrtule je přímo od kliky, kde je viskospojka a tam je i vyříznutá díra na klíč, aby jsi z motorem mohl zatočit ;)
Obrázek

LF 45.170 7,5t
LF45.220 12 T
sob úno 02, 2019 10:22 am

xdada1
Příspěvky: 5
Registrován: ned led 13, 2019 4:10 pm

Re: Netočí se motor

Příspěvek

Opraveno, vypadané 2pružiny z lamely.
úte bře 05, 2019 9:07 am

Odpovědět

Zpět na „DAF“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů