Pravidla provozu, tipy a rady na cesty po Turecku
Zajda
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 12, 2009 3:57 pm
Bydliště: ČR

Poprvé do Turecka. Pomoc kluci

Příspěvek

Zdar kluci, mám jet poprvé do Turecka a jsem z toho trochu špatný, jelikož jsem tam nebyl. Můžete mi někdo poradit? Děkuji předem
Zajda
čtv srp 13, 2009 3:44 pm

Ma'a Nonu
Příspěvky: 668
Registrován: pát črc 03, 2009 7:46 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

Kudy máš jet?
čtv srp 13, 2009 5:51 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

se modli at nemají ramadan

Příspěvek

známý od kolegy tam zůstal trčet 3 tejdny
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
čtv srp 13, 2009 7:07 pm

Ma'a Nonu
Příspěvky: 668
Registrován: pát črc 03, 2009 7:46 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

Nestraš ho, neni to nic strašnýho. To jsou vždycky historky "jedna bába povídala". Já tam byl před pěti lety, tak se asi dost změnilo, ale vždycky cestou potkáš nějakého čechoslováka, třeba v Sofii na Vikingu (parkoviště a hospoda) nebo jinde cestou a ti tě vždycky protahnou dál. Uvidíš, nakonec se ti tam zalíbí a nebudeš chtít na západ :D
čtv srp 13, 2009 10:33 pm

Uživatelský avatar
Volvo FH 480
Příspěvky: 480
Registrován: pon dub 06, 2009 8:36 pm

Příspěvek

Tak my byli tedka v Recku a je to katastrofa tata tam byl asi po 5-ty a ja poprvi no silnice to je katastrofa.Nenech si nikde mit okna vsude je vyhod protoze pak budou chtit prachy a jen prachy bud jim je das nebo ti neco udelaj na aute treba vemou tyc a rozbyjou lampy nebo neco.Radsi stuj jen tam kde vas je hodne protoze by se ti mohlo stat ze rano budes bez nafty a jinak ok. az na vedro my meli kousek od Athen 41 stunu (humus)
Volvo FH 480 Globetrotter XL euro V
...REVOLVOLUTION...
čtv srp 13, 2009 11:38 pm

Uživatelský avatar
pavel78
Příspěvky: 1298
Registrován: čtv led 29, 2009 2:06 pm
Bydliště: Budyně nad Ohří

Příspěvek

zajdo jestli jedeš na kapikuli - kapitan andreevo, tak ten přechod znám, jinak jiný neee, můžu ti napsat co a jak. a vyclíval jsem na halkali v Istanbulu, kdyby něco napiš co by Tě zajímalo snad bych pomohl, ale Turci - řidiči , jsou v pohodě, aláhovo oko a jsi jejich, hlavně s nima držet krok :wink:
:hand:
pát srp 14, 2009 10:20 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

první co řekneš je " ssallam alejkum " nebo "saam allah"a
"gjaborda arkadaš" tj, ahoj kamaráde...... pokud je to "poblíž" ...Istambul až do Ankary tak není problém pokud se budeš chovat slušně ...jako v zemi , kde jsi prvně a trochu s úctou , bez velkýho divení a focení všeho, co Ti připadá "exotický" ...místní někdy nemají pochopení........tak nebude problém ...většinou každej má snahu pomoci (řidiči) bez velkých nároků na odměnu a snahu porozumět .....pokud budeš mít čas a "turecký" příjemce bude ochoten požádej ho jestli by Tě nedoprovodil na.. BAZAR ...je v "asijský" části Istambulu a stojí za to se tam jen podívat.....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob srp 15, 2009 12:37 am

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

Já jsem občas(3x) parkoval v Istambulu na Londra camping.Samej čechoslovák.Je tam i sprcha a nedaleko je konečná stanice metra.Nasedneš na krtka a na opačné konečné je bazar.Je lepší tam chodit ve vícero lidí.Na bazaru nebyl problém domluvit se rusky.Jinak celnice Halkali je nedaleko Londry.Je za kopcem.A upozornuju Tě důrazně,že asfalt když namokne,tak tam klouže jako led.Na Halkali po dešti jsem skoro ani nevyjel.Toto bylo před 7 lety.Ted to bude asi o něčem jiném.Ideální je se někoho chytit při první jízdě,aby jsi věděl co a jak.Jinak každej se tě bude snažit nějak oje..t.Za mostem(jméno si už nepamatuju)přes Bospor začíná už Asie.Ráno a odpoledne byl zákaz jízdy pro LKW okolo Istambulu a ADR přes most mohla myslím snad pouze v noci.Já jsem to vzdal tam jezdit.Na zpátečku jsme tam čekaly i 3 týdny.A hlavně horko jako vepř a to já ku....y nesnáším :mad: .Jinak zkušenost dobrá.Jezdila tam parta lidí,kteří si ani neuměli představit,že by mohli jezdit dále na západ než pouze do Nejdku nakládat vlnu.Byla to parta,která na sebe i počkala a popřípadě i pomohla.A to už i tenkrát byl jev,který na ''západě''byl až absurdní.
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
sob srp 15, 2009 5:27 pm

Ma'a Nonu
Příspěvky: 668
Registrován: pát črc 03, 2009 7:46 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

Na Kapikuli si připrav drobný, za každý razítko chtějí euro nebo dvě. Nevím ale jak je to teď s vízem, jestli je potřeba. Dalo se sehnat v Plovdivu na Shellce přes taxikáře, za 25E. Přes most Kemala Atatürka, na asijskou stranu se platí jen za ADR, ta smí ale jen v noci, jak psal V8.
sob srp 15, 2009 10:50 pm

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

Ještě k vizům.Potřebuješ pracovní(služební)vizum a ne obyčejné turistické.Měl jsem 2 pasy,aby se dalo vždy potřebné vizum obstarat.Vizum mělo myslím platnost 1 rok,ale po vjetí do Turecka pouze 31 dní.Na Kapikuli bylo potřeba 11 razítek pro vjezd a 10 pro výjezd.Dalo se tenkrát projet i za 15-20DM.Pro nepamětníky-DM=peníze v Německu před zavedením eura :D .
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
ned srp 16, 2009 1:00 pm

Uživatelský avatar
pavel78
Příspěvky: 1298
Registrován: čtv led 29, 2009 2:06 pm
Bydliště: Budyně nad Ohří

Příspěvek

V8: turistické už jsou zrušené úplně, ale to jen tak mimo, byli jsme letos v Alanyi na dovče :wink:
:hand:
ned srp 16, 2009 2:25 pm

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

Tak to jsem asi mimo já :oops: .Omlouvám se za nepřesnosti.
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
ned srp 16, 2009 2:41 pm

martin.324
Příspěvky: 2
Registrován: pát led 01, 2010 5:52 pm
Bydliště: Irelevnatov

víza a kvalita cest

Příspěvek

Pavel 78

ty se bavíš o turistickém vízu, s náklaďákem nejedeš k moři, ale děláš obchod. V8 má podle mě pravdu.

M

Mám tam za 3 metry vézt 6tunový hřídel, veze se to až do Turkmenistánu v Ankaře by se to mělo přeložit, to je asi 700km za Bulharskem, jaká kvalite cesty

Na co si dát pozor?

M
ned led 31, 2010 7:31 pm

chucky71
Příspěvky: 11
Registrován: pát led 08, 2010 2:20 pm
Bydliště: Rokycany

Příspěvek

Ahoj, je v čechách nějaká firma co jezdí turecko, myslim stabilně,ALE POZOR, mam jen sk. C, díky :2d:
úte úno 23, 2010 1:45 pm

Uživatelský avatar
RoadHunter
Příspěvky: 9
Registrován: pát úno 19, 2010 11:09 pm
Bydliště: OV

Příspěvek

pro chucky71
obávám se, že jestli chceš jezdit do TR, tak si budeš muset udělat sk.E! Pochybuji, že tam nějaká fa.jezdí s menším autem. Aspoň já tam nikoho takového nikdy neviděl...! :naughty: :blush:
úte úno 23, 2010 8:00 pm

Odpovědět

Zpět na „Turecko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů