Zde je volný prostor pro diskuze členů různých řidičských spolků v ČR.

Moderátor: Foglik

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

foglík

Příspěvek

Jestli si myslíš, že je to těžké na pochopení pro mě, tak pro mě je těžké pochopit, jak se budou na čemkoliv domlouvat, až když jich tam bude více, když se nemůžou domluvit teď, když je jich tam 5 a půl.

Jde asi o to, že po zkušenostech se sliby v politiků, není už mnoho lidí tak naivních, aby věřili, že pravda a láska vždy zvítězí.
Je to podobné jako když dávají dopravci inzerci na řidiče. Napíšou kam musíš zavolat, co musíš splňovat, kdy a kam se musíš dostavit na kádrový pohovor.
Ale když chceš, aby ti předem řekli jaká bude náplň práce a dali návrh smluvních podmínek, tak už nejsi zajímavý. Čím to asi je, že jim tak moc jde o to, abys zbytečně vyhodil svoje úspory za cestu k nim na firmu, aby ti teprve tam řekli co a jak?
Kdo není naivní, tomu brzy dojde proč to tak dělají…

Ale pokud jde o mně, tak vůbec nejsem proti tomu, aby tam všichni vlezli. Za svoje příspěvky se můžete hádat donekonečna, jak to vlastně všechno má být.
Vždyť i tady na foru je mnoho příspěvků s logem SŘ, ze kterých je zřejmé jak probíhá diskuse mezi členy a jak jsou si schopni vzájemně pomáhat.¨
Jen nezapomeňte, že tam budete všichni řidiči. Ti zaměstnaní i ti dopravci. Hledat shodu na některých věcech bude určitě zajímavé. Jen aby vám zbyl čas a síla také na něco jiného.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
stř pro 19, 2012 7:39 pm

Uživatelský avatar
Foglik
čelo až na záda
Příspěvky: 1899
Registrován: stř čer 04, 2008 9:41 pm
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Nikoho jsem nejmenoval. Jednotlivec nezmůže tolik, jako organizace se silným mandátem tisíců členů a pokud tohle nechápeš, tak ano, myslím i tebe.
Nechápeš podstatu sdružení, to už je patrné z toho, že tuto snahu o spojení srovnáváš s politiky, s praktikami dopravních firem a především - označuješ tento projekt jako "vás".
Ono totiž nejde o "vás", ale o nás, řidiče. Jaké si to uděláme, takové to budeme mít.
stř pro 19, 2012 10:48 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

foglík

Příspěvek

V tomto máš pravdu: „Jednotlivec nezmůže tolik, jako organizace se silným mandátem tisíců členů“
Ale když nejsou jasně deklamovány zájmy a priority organizace, tak se časem můžou jednotlivci stydět za to, čeho byli členy.
Známé příklady:
Komunistická strana před 1990 navenek zastávala přijatelné ideje, ale…
U nás každý veřejně odsuzuje akcie na neznámého majitele, ale…
Banky nám mají sloužit k bezpečnému uložení peněz, ale sami dělají podvody…
Všichni bojují proti úplatkářství, ale…
Politici škrtají všem, protože údajně nejsou peníze, ale zde je jeden z příkladů kolik peněz máme doopravdy:
http://www.novinky.cz/krimi/288333-kauz ... lceni.html

SŘ již delší čas spolupracuje s právníky AXA. Zabývají se vším možným. Jenže pro mne je nejpodstatnější, že se stále důsledně vyhýbají položit jim otázku, jak by jednoznačně definovali pracovní dobu a zákonný způsob odměňování řidičů.
A proč? Protože dopravcům vyhovuje stav který je teď…
Myslím, že řidiči budou opět normální, až se začnou chovat a myslet stejně jako všichni ostatní zaměstnanci. Proto je tato otázka nedprioritnější a její přesnou definicí by se vyřešilo i mnoho souvisejících problémů s přetěžováním, porušováním 561... Proto vlezu jedině do spolku, který se bude zajímat hlavně tímto problémem a až následně vším ostatním.

Ale to je jen můj názor. Kdo si myslí, že mu členství v tomto spolku něco přinese, ať tam klidně vstoupí. Třeba se toto téma stane časem prioritním i pro SŘ…
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
čtv pro 20, 2012 8:08 am

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Síbr - prosím o tebou formulovaný dotaz pro právníky AXA assistance.
Pošlu jim jej, aby nám na něj odpověděli.
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
čtv pro 20, 2012 8:14 am

Uživatelský avatar
Foglik
čelo až na záda
Příspěvky: 1899
Registrován: stř čer 04, 2008 9:41 pm
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Šíbr
KSČ byla politická strana, podléhající vlivu Sovětského svazu. Banky, akcie, to vše je získávání co největšího zisku. Současní politici, jak se ukázalo, se řídí především vlastním ziskem a zájmy lobistů. Přirovnávání podstaty občanského sdružení k vývoji současné politiky nebo k soukromým firmám zavání záměrnou demagogií. Přirovnávání k bývalé KSČ ... o tom ani nemluvě.
Zájmy i priority sdružení, možnosti jejich dosažení si stanovují členi samotní. Jakým směrem se sdružení ubírá, je čistě na jejich volbě, o tom nerozhoduje nikdo jiný.
Obviňovat sdružení, že se něčím zabývá nebo nezabývá, popřípadě že se něčemu vyhýbá, to je v podstatě obvinění samotných řidičů, že se nezabývají tím, co je podle tebe pro ně důležité. Zřejmě tedy střet názorů jednotlivce a většiny.
Sdružení je a bude takové, jaké ho dělají jeho členi. Je čistě na jejich úsudku, čím a jakým způsobem se bude jejich sdružení zabývat.
Co se týče otázek na AXU, je to úplně stejné.
Podáváš to tak, že se sdružení důsledně vyhýbá položení otázky. To je ale jen další tvoje demagogie.
Sdružení není jednotlivec. Sdružení jsou všichni jeho členi a tak je nesmyslné stavět to tak, že sdružení AXE nepoloží otázku. Otázky kladou řidiči prostřednictvím svého sdružení.

Na další tvé demagogie už odmítám odpovídat, myslím že je to na úsudku každého.
Naposledy upravil(a) Foglik dne stř led 02, 2013 10:27 am, celkem upraveno 1 x.
čtv pro 20, 2012 11:11 am

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Ano Foglíku, pochopil jsi to skoro dobře. Mám své priority a sdružuji se jen s těmi co mají priority podobné jako já. Sdružovat se ve sdružení, které má jiné priority, nebo dokonce protichůdné než jsou moje, by byl holý nesmysl. Obecné problémy v dopravě jako výše mýta, cena PHM, taxa za dopravu a další jsou prioritně věcí dopravců nikoliv zaměstnanců. Připouštím, že pokud by mne dopravci požádali, tak bych je jako zaměstnanec a občan mohl podpořit i v prosazování jejich zájmů se kterými souhlasím. Také nejsem spokojen se způsobem výběru mýta, také se mi nelíbí cenová politika PHM i jiných výrobků, také si myslím, že platby za dopravu i splatnosti jsou pokroucené jako celá naše republika. Ale není to můj hlavní problém jako řidiče. Pokud bych se angažoval jako občan v nějakém politickém sdružení, tak bych se tím problémem zabýval více. V dopravě jsem jen zaměstnanec a můj hlavní problém je plat a pracovní podmínky. Nejsem ochoten nechat si vzít svá práva jen proto že dopravce je odírán od ostatních, ale jsem ochoten podpořit jeho zájmy, pokud mi on neupírá moje práva.
Chápu tvé rozhořčení nad mými názory. Rozdílnost názorů je v demokracii běžná a je hlavním motorem pokroku. Nejsem si jist že znáš význam cizích slov které tak často používáš. Ale nemusíš se tolik rozčilovat. Není v tom nic osobního. Myslím, že je mezi námi přirozený názorový rozdíl generací.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
čtv pro 20, 2012 12:17 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Bohoušku jak svoji prosbu myslíš? Jako že mám za vás formulovat otázky?
To by jsi mi musel nejprve upřesnit co vás zajímá a na co se chcete ptát.
Dobře víš, že já spolupracuji s právníky už delší dobu a na spoustu otázek, které jsou pro vás zatím neznáme, už dávno právní odpovědi mám.
Pokud tě už začala zajímat pracovní doba řidiče, tak jim můžeš dát naši starou hádanku. Co je v nesouladu se zákonem na počítání pracovní doby řidiče podle tohoto příkladu?
http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php?t=6533

Pokud tě zajímá, v souvislosti na předešlé příspěvky, můj dnešní pohled na problémy řidičů, tak podle mne je už problém daleko složitější, než aby ho vyřešila jediná otázka na právníky.
Dnes je problém píše v dokazování. Když se v příkopě válí kamion a je pravděpodobné že důvodem byl mikrospánek, tak každého hned napadne, jak byl ten řidič nezodpovědný…
Ale kdo kdy řekne že kriminálka bude vyšetřovat zda může vyloučit podezření, že řidič byl pod vlivem nepříznivých pracovních podmínek, vydírání...

Dát řidiči fouknout, nebo zkontrolovat jestli si nedal travku na uklidnění umí každý pochůzkář. Ale co udělá policie, když jim řidič nahlásí, že je zaměstnavatelem nucen k porušování předpisů? Že je k jízdě nezpůsobilí v důsledku vydírání a vyhrožování svým zaměstnavatelem? Jak policie zasáhne, aby nedošlo k veřejnému ohrožení?

Jak to podle tebe dopadne? Vyhazovem řidiče? Asi ano. A co bude dál? Nic, jen bude veřejnost ohrožovat jiný řidič pod nátlakem zaměstnavatele.
Máme mnoho informací, že mnohdy už u příjmacího pohovoru je řidiči dáno jasně najevo že buď bude porušovat předpisy, nebo je pro práci řidiče nezpůsobilí.
Jak je možné, že se tihle vedoucí pracovníci nebojí žádného postihu? Není snad vynucování ohrožování zdraví veřejnosti i vlastního trestným činem? Jak se bránit následkům těchto trestných činů vedoucích pracovníků? Jak tyto trestné činy dokazovat?

Právníci AXA možná řeknou že je třeba se obrátit na IP. Ale IP nemá dostatečné pravomoci k vyšetřování trestných činů, ani k řešení jejich následků. Skončí to jen pokutou zaměstnavateli a následným vyhazovem řidiče. Co dál?
Poradí jak se obrátit na soud. Ale soud trvá roky. A pokud dostane řidič vyhazov za porušení pracovní kázně (i v případě že jen na základě smyšlených důvodů) nedostane ani podporu v nezaměstnanosti. Do rozhodnutí soudu takový řidič umře hlady i s rodinou. Takže soud ani nebude dokončen pro úmrtí žalobce… Věc zůstane nevyšetřena a časem promlčena?A co praví viníci?

Já teď nemám žádnou otázku na právníky, která by řidičům pomohla. Dnes už je dopravní mafie tak zakořeněná, že nepomůže nic jiného, než orgány v trestním řízení. Ale ty by musely zasáhnout stejně efektivně jako v metanolové kauze. Vždyť raněných a mrtvých v důsledku vydírání řidičů je ročně daleko více než 40.

Co řidičům pomůže? Podle mne by se měli hlavně zamyslet nad tím, proč si stěžují nejvíce oni. Proč si jeřábník nestěžuje, že musí zvedat těžší břemena než je nosnost jeřábu. Proč jeřábníkovi jde plat i když zrovna žádné břemeno nezvedá. A proč je obecná situace taková že jeřábník je většinou zaměstnanec, ale řidič mnohdy jen otrok…
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
čtv pro 20, 2012 12:20 pm

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

reakce na SIBRA

Příspěvek

Šíbr - je vidět, že nemáš co dělat.

Reagoval jsem na tvoji větu:
SŘ již delší čas spolupracuje s právníky AXA. Zabývají se vším možným. Jenže pro mne je nejpodstatnější, že se stále důsledně vyhýbají položit jim otázku, jak by jednoznačně definovali pracovní dobu a zákonný způsob odměňování řidičů.

Proto jsem ti dal možnost, položit svůj dotaz na naše právníky od AXA assistance.

Jinak se omlouvám, ale mám dost svojí práce, než se tu s tebou dohadovat. Pokud mi pošleš tvůj dotaz, přepošlu jej.

Jinak hezké Vánoce všem.
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
čtv pro 20, 2012 12:26 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Bohoušku, jsi ideální vedoucí SŘ. Když se na mě obrátíš s prosbou a já ti odpovím, tak mi napíšeš stejnou nabídku znovu. Ona ta prosba byla jen tak na oko? Napiš nám o co ti vlastně šlo, když dobře víš, že já s právníky spolupracuji už léta.

Stejně se chová i můj dispečer. Taky je naoko v pohodě a snaží se všem řidičům pomáhat i dodržovat 561. Ale ve skutečnosti sleduje jen svůj zájem a když je to nutné, tak i přes mrtvoly. Obelhal by vlastní matku, kdyby to mělo vliv na jeho výplatu. A taky se stále tváří jak moc důležité práce má. Přitom je jeho jediná práce, vydyndat z každého maximum za minimum. To je podle vás nejdůležitější.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
čtv pro 20, 2012 12:49 pm

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

SIBR

Příspěvek

Škoda slov, opravdu se nad sebou zamysli.
To, že jsem slušně vychovaný neznamená, že tě prosím milostivě na kolenou o něco, co stále postrádáš.
Nabídl jsem ti možnost - nevyužil jsi ji.

Ale opravdu komunikace s tebou je ztráta času.
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
čtv pro 20, 2012 12:59 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Já ti na tvoji žádost odpověděl.
Neustále opakuješ, že jsi mi něco nabídnul. Ale napsal jsi to jako že mně žádáš.
Říkáš tomu slušnost? Tak proč dokola zdůrazňuješ že jsi mi něco nabídnul?
(ve slušné společnosti se pomáhá nezištně, nikoliv z upozorňováním na to)
A proč zdůrazňuješ že se mám nad sebou zamyslet?
Něco za tu tvoji „nabídku“ ode mě chceš?
Já ti na tvoji údajnou nabídku odpověděl a uvedl jsem tam i proč ji nepotřebuji.
Necítím se, být ti nějak vděčný za tvoji snahu, ani nic dlužen.
Pokud máš pocit, že mi chceš ještě něco sdělit, nebo o něco dalšího požádat, případně něco nabídnout, nebo mne snad pokárat, či poučit, tak to prostě a jednoznačně udělej.
Tvoje naznačování nikam nevede. Jak píšeš: „jen ztráta času“.

Já v tomto vlákně jen chtěl napsat jen jeden svůj názor k příspěvku Foglíka. Taky jsem neměl zájem ztrácet další čas diskusí o tématu SŘ. Byl jsem jen následně vtažen do diskuse Foglíkem a následně tebou.

Mějte se, a taky přeji hezké Vánoce všem i mnoho úspěchů ve vaši důležité práci.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
čtv pro 20, 2012 1:29 pm

Uživatelský avatar
Foglik
čelo až na záda
Příspěvky: 1899
Registrován: stř čer 04, 2008 9:41 pm
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Demagogie je frázovité a lživé působení na lidi zneužitím lichých myšlenek, pocitů, předsudků a neznalosti. To je přesně to, co já vidím ve většině tvých anonymních debat tady na tomto fóru.
Své názory se tu snažíš podložit imaginární spoluprací s právníky.
Pokud je ti však nabídnuta možnost položit otázku na právní názor skutečnému odborníkovi, otázku nedokážeš formulovat a snažíš se nabízenou možnost odvrátit nesmyslným napadáním toho, kdo ti onu možnost nabídl.

Občanské sdružení je právní forma nevládní neziskové organizace. Účelem takového sdružení může být buď sdílení společných zájmů nebo jiná obecně prospěšná činnost.
Ty tu pleteš občanské sdružení s jakýmsi politickým sdružením a záměrně tu vyvoláváš debatu o ničem.

Myslím že naše debata je bezpředmětná a skončila.
čtv pro 20, 2012 1:56 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Tak jste se letech otálení konečně nějak vyjádřili k evidenci pracovní doby: http://portal.proridice.eu/index.php/th ... -idie-2013 Škoda, že jste ji léta vykládali jinak.
Dotaz:
Jak je to s časem o víkendech, nebo svátcích na několika měsíční pracovní cestě, kdy ji řidič nepřetržitě vykonává, ale nemůže během směny pokračovat v jízdě z důvodu zákazu jízdy, nebo musí dělat povinný týdenní odpočinek?
Pokud by tento čas byl počítán jako běžné volno řidiče, tak by to v praxi mělo za následek, že by řidič nemusel mít nikdy volno v místě bydliště, protože by veškeré osobní volno musel trávit na parkovištích mimo bydliště. Takže by na základě běžné pracovní smlouvy, mohl být na nekonečné pracovní cestě, až do doby skončení pracovního poměru. Jestli někdy odpovíte, tak díky.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
ned úno 03, 2013 3:04 pm

Uživatelský avatar
Foglik
čelo až na záda
Příspěvky: 1899
Registrován: stř čer 04, 2008 9:41 pm
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Proč se ptáš tady, v diskuzi členů?
Proč se nezeptáš svých právníků, nebo proč se neptáš přímo na stránkách sdružení řidičů, kde by byli schopni ti odborně odpovědět?
ned úno 03, 2013 9:44 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

foglík

Příspěvek

Netušil jsem, že tohle vlákno na TF je rezervováno jen pro členy SŘ. Myslel jsem, že je určeno všem, hlavně pro komunikaci s vámi. Taky jsem myslel, že pro sebe máte hlavně forum na vašich stránkách. Proč se neptám u vás na foru se zeptej Bohouška. Určitě ti to rád vysvětlí.
Jinak názor právníků na tuto otázku už znám dávno. Dokonce je nepřesně formulován, ale fakticky správně popsán již v tomto, již roky starém vlákně: http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php? ... as&start=0
Ptám se na váš názor jen proto, abych se dozvěděl jestli se od té doby váš názor změnil jen co se týká odpracovanách hodin, nebo i víkendů strávených na pracovní cestě. Tenkrát jste neuznávali nic, dnes už podle toho vašeho článku uznáváte alespoň část. Tak se chci dozvědět jak se k problémům pracovní doby a víkendům na strávených na cestě řidiči zaměstnanci stavíte dnes.

PS: a nemrač se pořád :wink:
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
úte úno 05, 2013 4:01 pm

Odpovědět

Zpět na „Řidičská sdružení ČR“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti