Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

Odpovědět
delivio

Příspěvek

Parádní :clap:
ned led 12, 2014 12:56 pm

Uživatelský avatar
Adonisos
Příspěvky: 691
Registrován: stř lis 03, 2010 6:05 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Tak co Vojtasu, už ti to začalo?? Budeš letos zase někde kolem Hlučína či Opavy??
Ranní ptáče bez lahváče vůbec nikam nedoskáče!!
stř črc 16, 2014 9:44 pm

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Tak zdravím všechny příznivce zemědělské techniky. Minulý rok žně neklaply, Lexe mi prodali na Ukrajinu a já začal hledat práci už pozdě. Ovšem letos opět sedlám kombajn, a to už více jak dva týdny. Zatím jsme na Slovensku a zrovna dnes v noci se přesunujeme k Velkému Mederu....... Z toho Slovenska se snad nevyhrabem :D Jinak letos velká změna, sedlám New Holland CR 9080 s lištou Varifeed 9,14. Co se týče Opavska a okolí, zatím nemám info že by jsme tam měli jet. Už máme dost hektarů a ze Slovenska pojedem nejspíš už na Vysočinu. Ale jak už jsem zde několikrát psal, ve žních se situace mění z minuty na minutu takže opravdu nevím zatím. Ale budu sem dávat info a každý je u mě v kabině vítán :)

!!! Prosím všechny o pochopení, že nemohu všude zastavit a pouštět kolony, ovšem jakmile to jde tak pouštím. Mám šířku 4,20m a délku necelých 20m takže to není žádná sranda. Děkuji za pochopení

Tady je ten můj banán

https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hph ... e=54DD4695
Naposledy upravil(a) Vojtas.DAF dne úte lis 18, 2014 2:43 pm, celkem upraveno 1 x.
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
stř črc 23, 2014 6:35 pm

Jakub_2510
Příspěvky: 52
Registrován: stř pro 28, 2011 3:03 pm
Bydliště: Pata

Příspěvek

Nazdar a to toho Veľkého Medera sa budeš presúvať odkiaľ? :)
stř črc 23, 2014 6:44 pm

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Ze Skalice. Takže Holíč, Senica, Trnava, Galanta, a dolů na V. Meder. Vyrážíme kolem půlnoci, takže kolem 7h ráno tam budem
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
stř črc 23, 2014 6:51 pm

murder
Příspěvky: 150
Registrován: pon lis 28, 2011 4:01 pm
Bydliště: mám

Příspěvek

Kurník kombajn mám vysněný, ale bohužel ještě jsem se do kabiny nedostal :-(. Vím že to je makačka, ale přesto úpřimně závidím.
stř črc 23, 2014 7:07 pm

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

murder: Není všem dnům konec :) Nevím kolik ti je, ale ideální je mít nějakou zemědělskou školu, nejlíp opravář zemědělských strojů (jako já). Ale není to nutnost!! Stačí i šikovnost a zapálení do práce. Hlavně ale musíš vědět jak ta mašina funguje a co se na ní nachází. Všechny kombajny jsou víceméně stejný, takže pak je to o nějakým školení na danou značku který většinou zařizuje zaměstnavatel. Znám i nějaký službaře co berou kluky bez praxe, je to jako všude, ta praxe z nebe nepadá......
Makačka to opravdu je, ale spíše psychická (únava, nevyspalost). Je běžný že celej den sečeš, v noci se přesouváš, ráno dojedeš na podnik a jede se síct. Při každým takovým maratonu bych se na to nejraději vyflákl, ale prostě je to srdcvka a už jsem i v takový fázi, že za to mám velice dobře zaplaceno. Jsem na tuto práci hrdej
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
stř črc 23, 2014 7:34 pm

murder
Příspěvky: 150
Registrován: pon lis 28, 2011 4:01 pm
Bydliště: mám

Příspěvek

Tak mě už táhne 43 rok, tak jsem to myslel, ta psychika, výdrž....
Já mám svou práci jezdím na autobusech, právě to skloubit nejde, když je sezóna sečení tak je i sezóna autobusů.
Ale ten pohled zezhora na ty lány, ta zvěř co musí být vidět (je mi jasný, že to někdy i nějaký kus odnese) to je podle mě to co k té práci táhne....
Prostě jednou bych se chtěl alespoň na chvilku podívat jestli to tak opravdu je ;-). Jasný horko, prach, riziko požáru, kvalt před počasím...

Jo jinak dnes pojedeš kolem mých rodičů (pod Galantou)
stř črc 23, 2014 8:24 pm

Uživatelský avatar
Adonisos
Příspěvky: 691
Registrován: stř lis 03, 2010 6:05 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Trošku jsem se o tuhle práci taky začal zajímat a mám na to stejný pohled jako murder.. Celkově to zemědělství a spolupráce mě zajímá.. Nedávno jsem fičel od Opole na Ostravu, bylo krásně a poláci vytáhli do polí, na každém druhém už nějaká ta mašina byla, málem jsem si hlavu ukroutil.. :lol: :lol: Je to bomba, kamion je sice velký, ale před tím kombajnem přece jen respekt!! :) Pokud budeš mít, poděl se o fotky!! Ať se daří..!!
Ranní ptáče bez lahváče vůbec nikam nedoskáče!!
stř črc 23, 2014 9:41 pm

murder
Příspěvky: 150
Registrován: pon lis 28, 2011 4:01 pm
Bydliště: mám

Příspěvek

Dovolím si hodit to sem, neskutečná obluda ta lišta :o (v druhé půlce videa)
http://youtu.be/vSsMwQ_4Hcs
pát črc 25, 2014 11:01 am

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

murder: Tak nějak jsem to cítil a cítím i já. Pohled na krásnou krajinu, člověk se podívá i do těch největších prdel...í a pozná tam nový lidi. Drtivá většina lidí k nám chová úctu a respekt a i policajti nám ochotně pomáhají. Člověk si zajede na pole a má klid, nemusí řešit případný pokuty za ptákoviny atd, atd........ Na druhou stranu je to taky dost špinavá práce, ikdyž jsi v klimatizovaný a pohodlný kabině tak minimálně každý ráno po údržbě je na tobě milimetr prachu, seš jím "nažranej", zamatlanej od vazelíny. když sečeš ležáky tak jedeš metr dopředu, dva dozadu, furt lezeš vyhrabovat hlínu z lišty a to je po hodině na mašlu. Ohledně tý zvěře tak človk toho vidí opravdu hodně. Zničehonic se před tebou postaví ohromnej daněk s krásným parožím, pak vyběhne z obilí jezevec, nějakej ten divočák a teď co jsme u Maďarských hranic tak tady vidím krásný ptactvo co se u nás vůbec nevyskytuje. Na druhou stranu je to jak píšeš...... Zrovna dneska mi přímo do lišty skočil kolouch, no nestačil jsem ani šáhnout po vypínači a už byl za kombajnem na kousky, měl jsem zkaženej celej den, je to smutný no :( A odkud jsi? Pokud budem někde blízko tak tě velice rád svezu a uvidíš to vše v praxi

Adonisos: Fotek mám už teď dost, až bude čas tak to proberu a někam hodím. Odkazy sem potom dám.

Jinak teď jsme v Sokolcích, je tady 14 kombajnů a to je masakr :D Není vyjímkou 8 kombajnů na 10Ha pole. Nádherná podívaná
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
sob črc 26, 2014 11:03 pm

RADO71

Příspěvek

Jestli můžu,tak tahle fotka soutěžila o nejlepší foto zvířat 2012
Zátiší jelena s kamionem :2. cena

Obrázek

Oceněný snímek Life in the Border Zones je dílem Vladimira Medvedeva. Vznikl na cestě Jasperským národním parkem – náhle uviděl jelena wapiti, jak odpočívá ve vysoké trácvě v těsné blízkosti dálnice. Fotograf neváhal a hned zastavil, nastavil svůj fotoaparát a vyfotil krásného jelena s projíždějícím kamionem za zády. Pak místo urychleně opustil – nechtěl jelena vyrušovat při jeho „rozjímání“.

Přijde mi nádherná.
To jen,že jste zminili techniku versus zvířata.

Zdroj:National Geographic,česko
ned črc 27, 2014 2:29 am

Uživatelský avatar
Johnny_P
Příspěvky: 2092
Registrován: ned srp 09, 2009 12:56 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvek

Vojťas ty jezdíš New Hollandem? To tě možná potěším, když napíšu že v Kolíně jich už 9 shořelo, letos zatím jeden a vždy kvůli stejné závadě :lol: :lol:

foto po odtažení z pole:
Obrázek
Scania R streamline Topline E6 (2015) + plachta Krone(2015) lowdeck
Mými životními vzory jsou Kentán z Montargi, Bender a Homer Simpson
ned črc 27, 2014 7:17 am

murder
Příspěvky: 150
Registrován: pon lis 28, 2011 4:01 pm
Bydliště: mám

Příspěvek

Díky za nabídku, když se zadaří rád ji využiju. Jsem od Přelouče ale za tímhle popojedu rád i někam dál.
ned črc 27, 2014 7:52 am

Gallič
Příspěvky: 206
Registrován: sob bře 16, 2013 7:02 am
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek

Jedna z mála písní o kombajnech : https://www.youtube.com/watch?v=WCn2fuJhbsg
ned črc 27, 2014 11:48 am

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: zdenekjihlava a 14 hostů