Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

Odpovědět
delivio

martin440

Příspěvek

nebo to třeba nadchne někoho
:D


takto vypadá ta analýza je to v PDF souboru ukázka http://www.soliditet.cz/library/Files/P ... y-list.pdf
čtv pro 13, 2012 9:22 pm

pát pro 14, 2012 11:22 am

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Jj podobné sekery létají evropou stejně často jako tomahawky v americe za dob indiánských válek.
Včera jsem koukal na ČT 24 - Hydepark. Mluvila tam kandidátka na prezidenta Fišerová.
http://www.novinky.cz/domaci/287788-on- ... erova.html
Ten náš bordel, který tam ostatní kandidáti hodnotili jen vyhýbavě, váhavě a vybírali co nejmírnější slova, zvládla tahle úctyhodná paní pojmenovat docela výstižně, ostře a ještě k tomu slušně. Snad i tady budeme mít opět prezidenta co se nezastává podobných zlodějin, jaké si dovolí dělat různí Stadleři.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
pát pro 14, 2012 12:14 pm

delivio

sibrchivu

Příspěvek

mrknu na to později na ten díl.
Za rok to začne i u nás, tak nějak čekám.Ne zas , že by to u nás nefrčelo. On ten Stadler to okoukal stejně u nás jak to má dělat :wink:

Každopádně mu to v Austrii dají sežrat více. Uvidíme jestli nové firmy budou inzerovat u nás, nebo se budou soustředit zas na Bulhary.
pát pro 14, 2012 4:06 pm

delivio

Reakce na některé problémy ve fóru

Příspěvek

Je super jak si zde stěžuji a žádám o rady jak z problému, nebo jak na ně. Jasně na tom není nic divného. Jsme přece komunita co by měla držet při sobě.

Aspoň se to předpokládá, podle stejného tématického zaměření. Je pěkné, že si poradíme a pomůžeme. Je to přeci normální u stejně zaměřených lidí.
Nedělá mně problém poradit, pomoci radou a informací. Klávesnice snese hodně. Důkazem je třeba plodnost klávesnice Wievegha (nic proti němu) je to jeho práce.

Jsou zákony-zaplať pánbůh , že aspoň nějaké. Máme občanské iniciativy, sdružení, spolky, kde chodíme pro informace a rady, ale vždy až máme problém a hledáme informace jak z něj. Občanská iniciativa moje je slabá a štve mně to. A co teď ? Změním to aspoň za sebe.

Problémy, protiprávních jednání atd je zde plno a ještě bude a to proto, že mně nezajímá jak se povede tobě, nebo druhým.
Na radu a pár info střípků mně stačí pár minut ťukat do klávesnice. Pomohl jsem radou- jsem iniciativní. To stačí protože více být nemusím.
Musím se šetřit. Přijdou další kolegové co mají problém, potřebují informaci, nebo radu jak se dostat z nelehké životní situace a moje klávesnice nemá zrovna kvalitu. Nestačí to?
Co více pro to můžu udělat. Někdy stačí like, nebo share, jindy větší úsilí. Jaká forma je v podstatě jedno. Je lepší něco dělat, jak vůbec nic. Jen mám takové tušení, že ostatním je to fuk.
Škoda, že na to přijdu až jsem v problému a špatné životní situaci.

A jak je to doopravdy? Mám se fajn.Nemusím řešit existenční otázku pár let. Relativně mně může být fuk, jak se tobě daří, nebo komu jsi naletěl, popřípadě zda uživíš v tomto skvělém oboru své blízké a sebe.
Přesto mně to vadí, že se ti nedaří a rujnují tě ti neplatiči,neschopnost domoci se práva atd. Proč? Protože si uvědomuji, že co řešíte teď, může potkat mně za čas. A je jedno jestli jsi řidič, nebo dopravce.

"Ale nebudu sedět a čekat, až to za mně někdo vyřeší s pocitem, že to stejně změnit nejde".
pát pro 14, 2012 11:58 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

delivio

Příspěvek

nn "Stadler" si to už trošku zopáknul....není to poprvně a ani první Fa Unitrans mám dojem, že se jmenoval to taky v tichosti sfouknul....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob pro 15, 2012 8:59 am

delivio

Příspěvek

to jsem netušil, že už exceluje delší dobu. Není rozhodně sám.Dík za info martin440

Je to poté velký boj těch slušný dopravců (měli by být státem chráněni jako ohrožený druh) se na trhu udržet.
V horším případě to sklouzává do problémů- viz současný stav.
____________________

V silniční nákladní dopravě neznám lidi, kteří by mysleli a konali, jako Vladimír Kovář ( IT obor ) a jemu podobní. No možná jeden se tak jeví je zde na fóru.

cituji jej "Aby lidi pracovali pro nás, je fajn jim život zpříjemnit, už třeba jen proto, aby je práce bavila" konec citace.

Doporučuji si přečíst článek v časopise Ekonom, nebo najít info o něm na netu.

Nebo by vlastníci i chtěli, ale administrativní personál (dispečeři, disponenti) si vždy vyberou většinou špatně, nebo neprofesionálně ?
Nad tímto poslední týden přemýšlím.
sob pro 15, 2012 10:33 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

k platový "realitě" v CZ mi připadá asi nejuniverzálnější asi toto.......

Jestliže předseda Nejvyššího správního soudu upozorňuje na ztrátu schopnosti státu vynucovat právo, je to přece zpráva první kategorie. Takový stát se přece rozkládá, což bezprostředně ohrožuje demokratické zřízení.

V České republice jsme zřejmě klidnější. Kromě Haló novin a několika internetových serverů si konference téměř nikdo nevšiml. Zůstala pod rozlišovací schopností veřejnoprávních médií, která víc zajímaly protesty studentů proti komunistické radní v Českých Budějovicích.

Neschopnost státu vynucovat právo je jednou z hlavních příčin, proč česká ekonomika funguje hluboko pod své svými možnostmi. Podle teorie institucí v ní existují vysoké transakční náklady, které brání efektivní kooperaci. Stručně řečeno vysoké transakční náklady jsou příčinou, proč se nekooperativní chování vyplácí. Za těchto podmínek je totiž výhodnější pravidla nedodržovat, než se podle nich chovat. V takové společnosti se pak kriminální chování stává standardem. To platí obecně pro všechny společnosti, bez ohledu na to, jakou měly minulost.
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned pro 16, 2012 9:12 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Martin správně píše: „V takové společnosti se pak kriminální chování stává standardem.“
Teď už jde jen o to: jakým kriminální chováním si občané zajistí přežití.“
Když už nám soudní špičky říkají, že běžnými demokratickými způsoby to nepůjde, tak bychom se měli zamýšlet nad otázkou: jak to půjde?

PS: Možná: Jako tenkrát na západě.
Koupím krátkou střelnou zbraň s velkou kadencí a pásem na patrony.

http://m.rozhlas.cz/cro6/komentare/_zpr ... i--1146602
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
pon pro 17, 2012 8:20 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

delivio

Příspěvek

Možná: Jako tenkrát na západě.
Koupím krátkou .......
toť můj názor, že už je skoro pozdě, bohužel není "demokratický".... :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon pro 17, 2012 4:59 pm

delivio

martin440

Příspěvek

V tom má jednoznačně p.Žák pravdu
Horší je řada lidí si to neuvědomuje a ještě to podporuje. Stejně jako my řidiči napříč politickými názory jednotlivých osobností.
Doma přesto říkáme svým dětem a vnoučatům, že se to nesmí.


A bude hůře. To není bubákování, ale fakt. Dohnali jsme to do takových extrémů, že nikdo neví jak s toho ven.
Řidiči boj o svá práva zahodí jak papír a dobrá myšlenka se omezila na víkendový sraz několika řidičů a už u počtu dva se polemizuje o čísle. Tři je moc a dva a půl nejde. Tak "Pepa má smůlu" stejně donáší a bydlí ve stejném 30 tisícovém městě jak půl vedení firmy.

Za kolik jezdíš je populární dotaz, aby jsem si dokázal, že nejsem tak velký trouba popřípadě, zda bych utáhl s toho co řekl své výdaje. Po zhodnocení zjistím, že stejně dojíždět nebudu a s vlekem neumím.

ještě jsem to nespočítal a nezastírám, že to nebude jednoduché, ale podle toho jak to zde skenuji, tak v mnoha případech jsme to podporovali kluci.

nechávám si dodávat info na určitá klíčové slova s googlealerts
Poslední dobou mně chodí příspěvky na slova pozitivní kolaborace. Jak ji využíváme my řidiči, kromě datlování do klávesnice je pro mně prozatím hlavolam.
Firmy už se učí tomu dávno. Důvod je jasný.
Nám jde skvěle opačný postup
Naposledy upravil(a) delivio dne pon pro 17, 2012 9:54 pm, celkem upraveno 1 x.
pon pro 17, 2012 5:57 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

:think: mezi řádky za 1 :thumbud: :think:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon pro 17, 2012 9:51 pm

RESL TRANSPORT

Příspěvek

Pokud se na to člověk diva jak z jedne či druhé strany řeky tak musím jen souhlasit a podpořit tento názor !!!! :clap:
pon pro 17, 2012 9:56 pm

delivio

Příspěvek

Tak jsem se trošku hrál. Sice jsem to ořezal, ale načetlo to jinak. příště doladím tak omluvte kvalitu.

Obrázek
pon pro 17, 2012 10:02 pm

RESL TRANSPORT

Příspěvek

Hrál ? Možna ? Ale ono to neni daleko od reality... ( definice slova daleko ) kurna Blízko :-)
pon pro 17, 2012 10:07 pm

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů