Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

Odpovědět
Bender 86
Příspěvky: 424
Registrován: stř úno 02, 2011 10:25 pm
Bydliště: Ledeč na Sázavou

Příspěvek

V Duxfordu se určitě zastav, stojí to za to, ale chce to celý den
úte zář 30, 2014 6:11 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Bender 86 - díky moc. Já tama pravidelně kolem jezdím a pořád stírám slzu. Jinak pro mne by to bylo asi nejlepší tam dělat 45 ... :D Jak tam vejdu, budou mne muset vynést, nebudu chtít odejít.
A tak je to semnou pořád, třeba muzeum v Londýně a i jinde, či letecké základny ... Dal bych za to duši ďáblu. Ach jo.
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
úte zář 30, 2014 7:35 pm

Bender 86
Příspěvky: 424
Registrován: stř úno 02, 2011 10:25 pm
Bydliště: Ledeč na Sázavou

Příspěvek

To mi povídej kor když tam vznikla 310.. Je to tam moc pěkný, je to rozdělený do sekcí, podle zemí, taková ta půlkulatá budova, patří USAAF, je tam B52, B29, B17... no nebudu tě tejrat :D
úte zář 30, 2014 7:38 pm

NakejMagoj
Příspěvky: 494
Registrován: sob zář 06, 2014 7:24 am
Bydliště: Planeta Země

Příspěvek

Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne sob říj 11, 2014 11:49 am, celkem upraveno 1 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
úte zář 30, 2014 9:05 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

A prej nebudou tejrat.... Grrrr uáááá :crazy:
Parádní éra ... hned bych je bral domů a měl je po ruce. Achich ouvej. Inu marné.
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
úte zář 30, 2014 11:59 pm

Uživatelský avatar
FR1GTX
účastník zájezdu
Příspěvky: 1272
Registrován: stř pro 29, 2010 6:50 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

mně stačilo vlézt si tam do Concordu,ve své době výdobytku nejmodernější techniky..."palubovka" jak z Trambusu,stísněnej prostor jak v tobogánu...myslím,že když tehdy padal jeden za druhým,ti lidi v něm museli být šediví když věděli co se děje ještě než to zabalili...já osobně měl depresi jen z toho to letadlo prolézt a to stálo na zemi,nedejbože v tom letět :shock:
MAN=(M)ínusy (A) (N)egativa
stř říj 01, 2014 1:06 am

NakejMagoj
Příspěvky: 494
Registrován: sob zář 06, 2014 7:24 am
Bydliště: Planeta Země

Příspěvek

Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne sob říj 11, 2014 11:49 am, celkem upraveno 1 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
stř říj 01, 2014 5:34 am

Bender 86
Příspěvky: 424
Registrován: stř úno 02, 2011 10:25 pm
Bydliště: Ledeč na Sázavou

Příspěvek

Dobrý muzeum je tak v Yeoviltonu, je zaměřený na FAA, ale zase tam neni tolik lidí, a dá se tam dobře zaparkovat.
Neprodává naše armáda L159? :D
stř říj 01, 2014 7:45 am

Uživatelský avatar
FR1GTX
účastník zájezdu
Příspěvky: 1272
Registrován: stř pro 29, 2010 6:50 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

tak máš pravdu,spadl skutečně jen jeden,myslel jsem,že je přestali vyrábět právě z důvodu poruchovosti....no,já se o letadla zas tolik nezajímám a především mě do žádnýho nikdo nedostane,do Concordu tuplem :)
MAN=(M)ínusy (A) (N)egativa
stř říj 01, 2014 9:33 am

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

O děkuji za typ.
Jinak něco o Concordu - do dnes patří k tomu nejlepšímu co letecký civilní svět měl. Spadl proto, že po jiném letadle zůstal na ranvey nějaký kovový předmět. Ten rozerval pneu a kousek té gumy prorazil křídlo, bohužel tak nešťastně. Že prorazil i nádrž v křídle a bylo hotovo. Chvíli ještě lítal, ale mediální "hon na čarodejnice" způsobil strach veřejnosti. Jinak to je do dnes nejbespečnější letadlo. Vyráběl se v konzorciu Francie/Británie. Pro svou vysokou výrobní náročnost, byl i patřičně drahý. Jinak pro cestující naprostý komfort. Celé letadlo - 1.třída. V době kdy já letěl do Kanady (1998), stál lístek pro jednoho do New Yorku cca.280000,- Kč Tedy asi tak. A dal bych duši za to letět v tom. Je to jako duch - ten sen...

Proč v 21.století nelítáme nadzvukově? Kvůli ekofašistům! Nikdo nikdy už neudělá takové nádherné éro. Je to jako Bugati Veyron. Nikdo nikdy nepostaví nic podobného - eko lobby je mocná. A všichni připo...ranci se mohou zbláznit aby auto jelo rychle či baštilo moc. Kdo na to nemá, ať to nekupuje a neomezuje ostatní. Tak je to se vším v té to době.

Jinak rusáci (nesnáším ten národ, řeč a vše co odtama vyšlo) totálně okopírovali Concorde. Ale nebyli schopni dodržet kvalitu, tak to upravili po svém a hned za kabinu umístili tzv.kachní křídla. Vono taky oni musí vše ukrást. Prostě rusáci ...
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
stř říj 01, 2014 10:34 am

RADO71

Příspěvek

Důvodem ukončení letů byly vysoké náklady na nadzvukové lety....už o ukončení uvažovali.Ta nehoda to jen stvrdila.Nádherné letadlo.Kvůli fotky Concorde na obalu jsem si pořídil v dětství Velký obrazový atlas dopravy.Nelituju....a děti mi knihu totálně zničili :evil:

Obrázek

Ve slovenštině a odstartoval u mně zájem o všechno čím se něco vozí a cestuje...Parádní letadlo.V té době to byl souboj o nadzvukové lety západ-východ....
Jinak kdo má rád konspirační teorie a je roku narození jako já...asi zná Aféra Concorde :-)

http://www.csfd.cz/film/11579-afera-concorde/

:twisted:

http://uloz.to/xLmziRNX/afera-concorde-cz-1979-avi
stř říj 01, 2014 10:48 am

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne ned kvě 12, 2019 1:54 pm, celkem upraveno 1 x.
stř říj 01, 2014 12:32 pm

NakejMagoj
Příspěvky: 494
Registrován: sob zář 06, 2014 7:24 am
Bydliště: Planeta Země

Příspěvek

Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne sob říj 11, 2014 11:49 am, celkem upraveno 1 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
stř říj 01, 2014 2:20 pm

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Netopejr: Nemáš pravdu že vše kopírujou, když se budeme bavit o armadních letounech, je to světová špička spolu s US. A to že TU-144 je okopírovaný Concorde nebo naopak, to je jistě pravda když Aérospatiale – BAC a Tupolev spolu při návrzích a stavbách těchto letounů velice intenzivně spolupracovali :)

sof: Jojo, vím o čem mluvím :) Ale pokud jsi doteď fotil kompaktem (nedejbože na automatiku :) ) tak se s tím budeš trápit tak půl roku, než výsledky budou stát za to. Mě focení baví odmalička, můj první foťák byla papírová vystřihovánka z ABC, ovšem foťák fungoval, což dodnes nechápu :D Následovala kinofilmová Konica, pak dva kompakty, následně ultrazoom kterej mi dodnes leží pod postelí a teď mám Nikona D7000. S tím zrcadlem jsem se taky asi půl roku trápil, dokonce jsem pořád fotil i s ultrazoomem a fotky byly lepší jak ze zrcadla...... Denně si o fotografii a fotografování čtu, učím se a můžu říct že mě to baví stále víc a víc. Každým dnem mi má dojít Tamron SP 17-50mm f/2,8 XR Di II VC, tak se strašně těším :) . Jinak gratuluji k D7100 a objektivu kterej je výborná volba do začátků.

A budu mít na prodej Nikon 80-400/4,5-5,6 VR D AF ED, kdyby někdo chtěl třeba na letadýlka :)
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
stř říj 01, 2014 2:43 pm

RADO71

sof

Příspěvek

Popravdě jsem chtěl něco podobného o těch TU -144 napsat taky.Ale problém je v tom,že to co jsem o tom věděl dosud vycházelo z toho co bylo poplatné před rokem 1989.Někde jsem se dočetl,že TU sice vzlétlo dříve než Concorde,ale bylo to s rozdílem několik týdnů.Jestli spolupráce nebo špionáž,to ví jen oni.Ale v žádném případě bych si nedovolil o Ruských konstruktérech psát něco hanlivého.V řadě věcí byli hodně dobří a rozhodně měli co nabídnout a mají.Jak se začne do těhle věcí míchat politika,jde to do háje.
stř říj 01, 2014 2:59 pm

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů