Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

delivio

Příspěvek

samozřejmě jsem si to našel, protože jsem opravdu nevěděl o co jde. Pouze si netroufám odhadovat, co jsi tím chtěl naznačit.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
sob srp 03, 2013 6:45 pm

RADO71

Příspěvek

:-) chce se mi psát Mea culpa,ale prsty se k tomu nemají.Koho by napadlo,že se jedná termín,nikoliv o dvě slova :-) Ale budiž,vysvětlils a jestli zapadá necham na druhých :-)
sob srp 03, 2013 6:54 pm

Plechus
Příspěvky: 294
Registrován: sob lis 22, 2008 5:42 pm

Příspěvek

Copak mi to tady semeníte pánové? :D Kdybych alespoň věděl, o co jde.. Jenže příspěvek Rada je editován, takže vím prd.

No nicméně z jiného soudku:
První delší cesta je za mnou- byl jsem na kurzu co jede noční Prahu s 19-ti tunovým Cargem. Celej den jsem se těšil a večer jsem do práce mazal snad o hodinu dřív, abych si to všechno prohlídnul, zkontroloval a měl čas si pokecat s digitálním tachografem. Pak následovalo couvání k rampě, kde jsem se sice trefil, ale musel jsem se několikrát jít kouknout, kolik místa vzadu ještě mám- vůbec nemám v těch zrcátkách odhad a to auto je dlouhý jak "tejden před vejplatou". Nicméně nakonec jsem to završil úspěšným zaplněním nákladového prostoru a hurá směr Praha. Cesta cajk, většina je stejně jen rovně po dálnici/široké silnici. Pravá sranda začala až v Praze-Malešicích. Tamní depo je o "malinko" větší než budějovické a nebýt parťáka, asi bych tam zabloudil. Vykládky šly překvapivě hladce, zato místo, kde jsem měl naložit na zpáteční cestu, to byla maturita. Všude tam stály z obou stran vozíky na balíky a mezi nimi ulička tak o metr širší, než bylo auto. A v těch vozíkách byla vždy nechaná mezírka na auto, aby se dalo prdelí couvnout k rampě. A co bůh nechtěl, dámy z Malešické listovní třídírny měly pauzu, takže na těch vozíkách přesně v místě, kde jsem se motal a couval, sedělo asi 50 bab a všechny na mě při mém prvním couvání koukaly.. No nervozita byla, ale byl i strach. Silnice se tam lehce svažuje přímo na ty vozíky a kdyby mi to kousek ujelo, trefil bych se přesně tam, kde ženy seděly.. Nehezká přestava. No nakonec to dobře dopadlo, za minutku jsem byl na požadovaném místě a pak už jen naložit, vyměnit karty v tachografu a hurá domů :)


Jen si nějak nemůžu zvyknout na umístění řadící páky v novější verzi Eurocarga. Na té palubce mi to nějak nesedí, má to nějak divně tuhý chod a vůbec v tom není žádná zpětná vazba, takové to mechanické "procítění". Zlatá páka co je u ruční brzdy..


A málem bych zapoměl.. Díky Davidovi za přání ;)
sob srp 03, 2013 8:57 pm

delivio

Příspěvek

Plechus
:thumbud:

Nesmíš hledat kvality českých žen v zrcátkách a soustředit se jen na couvání :smich:
sob srp 03, 2013 9:17 pm

RADO71

Příspěvek

:D :D :D Tak jsem si řekl,kdy se ozveš.Moje psaní je editováno,protože jsem omylem reagoval na text,který nebyl určen mně...jinak se na věci nic nemění...buď v pohodě....fandím ti..Čus
sob srp 03, 2013 9:29 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Plechus - super počtení a taky ti přejito hlavní - práce tě musí bavit a musí se dělat srdcem. Jinak dříve či později nebudeš ji dělat z chutí ale jen z nutnosti ...
Tak ať se ti daří.
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
čtv srp 08, 2013 12:38 am

Plechus
Příspěvky: 294
Registrován: sob lis 22, 2008 5:42 pm

Příspěvek

Koukám, že jsem svůj koutek nějak zanedbával.. Je čas to napravit a vezmu to hezky od začátku.

Na začátku bylo rozhodnutí odstěhovat se do Prahy. Hledat novou práci se mi moc nechtělo a tak jsem se sebral, zajel do poštovního depa v Praze a vyložil karty na stůl. Výsledkem bylo, že můžu nastoupit k nim- hurá, to hlavní- práci, tedy máme. Tak jsem to v Budějovicích nahlásil, Ti mne pustili a já už se těšil na stěhování. Nakonec se to kvůli mnoha odpracovaným hodinám trochu protáhlo a tak jsem měl měsíc volno před nástupem v Praze. Nicnedělání mne moc nebavilo a tak jsem nabídl své služby v jedné Českobudějovické spedici jako příležitostný záskok.
Výsledkem byly dvě cesty, jedna na jeden den a druhá třídenní. První vedla směr Rakouský Linz a posléze Passau a zpět domů. No trochu se mi klepaly ruce, přeci jen jsem s návěsem nikdy nejel. Ve 4:30 ráno jsem osedlal Volvo FH s nákladem 24t betonových pražců a hurá směr Linz, kde jsem je v areálu Voestu vyložil a jel natankovat. Při tankování k vedlejšímu stojanu přijelo auto od Šmídla a já po chvíli zjistil, proč jsou řidiči považováni často za zloděje- tankoval do plna a sotva tam dal pistoli, otevřel kabinu, vytáhl 4 kanystry a během tankování občas vyndal pistoli ven a všechny je naplnil.. Pak je spokojeně uložil na podlahu ke spolujezdci a jel do pryč.. vocas jeden. Má cesta vedla dál po dálnici směr Passau, po 70 km jsem sjel a po šoustkách dojel pro náklad- kontejner se strojem. No nic moc vézt kontík na platu.. měl naštěstí jen 6 tun ale i tak.. použil jsem 10 kurt a doufal, že cajk. Nakonec asi jo,dovezl jsem ho v pořádku domů :)
No a druhá cesta.. nedávno jsem se tu ptal na Maďarské mýto a teď zjistíte proč :) Byl mi svěřen MAN TGA 18.530 lowdeck s plachtovým návěsem, v pondělí jsem vyrazil z Budějovic pro náklad kousek od Rakouského Zwettlu, naložil tam 23750 kg brambor a hurá směr Budapešť. Cestou jsem si musel v Kremsu vyzvednout Go box, což byla taky situace.. pumpa, kde ho mají, je v centru. To by nebyl takový problém, ale zdála se mi tam nějaká nízká střecha a tak jsem tam raději nezajížděl a jel se dál otočit. Nakonec z toho byla vyhlídková jízda centrem a staženej zadek, aby tam nebyl nízkej most.. Nebyl, ale byl tam kruháč, kde jsem se otočil a dál už nic nebránilo vyzvednutí Boxu. Box máme a teď už stavíme až na Maďarských hranicích, kde s mojí naštěstí solidní němčinou v pravých dveřích objednávám mýto na 2 dny (druhý den jsem měl jet zpět do ČR.. nakonec to tak nebylo, ale to až dál) a za Euro 3 platím 188 euro..krásnej kšeft. Pak už nic, krom dálnice až do Budapešti, kde v 9 večer ulehám na Autohofu M0 ke spánku, na vykládku je to ráno krásných 10 km :) v 7 ráno se budím, v 8 vyrážím a navigace po chvíli bloudí- staré mapy.. Nicméně dám na instinkt, peru to směr který má být správný a za moment se navigace chytá. Po krátkém hledání v malé vesnici nacházím rodinný domek, kde je sídlo firmy kde se má vykládat- vylézá mladej kluk, startuje destu a tuny brambor putují do garáže :) A já si v duchu gratuluju, zvládnul jsem prvně bez předchozího návodu a pomoci odplachtovat bok shrnovačky :D Dál už celkem nuda, přejezd do Szegedu, kde tuším výměnu návěsu a cestu zpět. Jenže.. po příjezdu je návěs ještě na dílně (přijel jsem v úterý 12:30). Říkají "počkej do večera, v 6 to bude".. vytahuju knížku a čekám. V 8 to není a tak odpojuju plachtu, jedu s kozlem k restauraci, dávám si do nosu a v parku v jedné vesnici parkuji a spím. Ve středu na 9 ráno jsem před dílnou, návěs skoro hotový. Nakonec odjíždím v 16 hodin.. Mýto propadlo, majitel návěsu jede pro nové kamsi a já jedu pro naftu. Cestou zpět jedna menší vykládka součástek z bouraného návěsu, kde kvůli 5 minutám strávím 3 hodiny, ale to už mě nerozhodí. No a pak s jednou otravnou 45 pauzou hurá směr budějovice. Pauza mne stihla u Vídně. Kolem půlnoci. Naštvanej stavím, jelo se mi krásně, cesta ubíhala, únava nikde.. paráda. Nudím se celou pauzu a sotva startuji, už zívám.. Nic, vystupuju, oběhnu auto a už cajk, tak jedu dál. Kousek za Vídní sjíždím z dálnice, chci jet přes Halámky, nikoliv přes Linz. Kousek za sjezdem značka jako kráva, kde je LKW v červeném kroužku a cosi jako "tranzit směr ČR pro LKW zakázán". To si snad dělají srandu, ne, myslím si pro sebe a koukám na hodinky. 1 ráno.. kašlu na ně, jedu. Přes Linz bych to nedojel a spal někde na Dvořišti, já chci svojí postel. Cestou potkávám pouze dvě auta, obě LKW směr Rakousko, jejich řidiči se asi jako já snaží proniknout za tmy kratší trasou :) Zbytek už sranda, policie naštěstí nikde a tak jedu vesele až do Budějovic. Kdo zná, tak jedu po Lidické směr Rožnov od křižovatky s Mánesovkou, ve 3 ráno tam nikdo není a tak trochu tlačím na plyn. Chyba.. Z vedlejší vyjíždí Užovka 13 a už mě má.. Po dokladech a dýchání následuje obáváná otázka: "kolik se pane řidiči jezdí ve městě?" "50", odpovídám. Krátká diskuze o tom, že lhát se nemá a moje drzost mi vynáší kontrolu vozu. Naštěstí je auto v cajku, kabina čistá bez kravin ala plyšáci za oknem a tak to končí tím, že dle jejich slov mám tenktokrát štěstí. Nic, kašlu na ně, jedu dál pár metrů, odstavuju auto, balim věci a jdu chrnět štastnej, že moje prnví vážnější cesta za hranice dopadla dobře :)

No a minulý týden jsem tedy konečně nastoupil do Prahy na poštu. Co bůh nechtěl, jezdím největší kraviny, ale jsem tu novej, tak jsem nic jinýho nečekal. Snad budu mít kliku a časem se dostanu na nějaké lepší kurzy :)
sob lis 30, 2013 4:16 pm

Toki
Příspěvky: 33
Registrován: sob srp 10, 2013 8:08 pm
Bydliště: Košice

Příspěvek

Rad by som tu videl nejake fotky vasich aut. Mimochodom vidim ze je to s ludmi tak ako u nas. Drzim palce
Iveco EuroCargo (2014) + vlek SVAN
MAN TGS 26.440 3náprava -> uz minulost
Ex: Iveco EuroCargo 150e28, Renault Magnum 480, Scania R420 highline, Daf 105XF (bionafta), Volvo FH12, Iveco EuroStar, Mercedes Axor
stř črc 09, 2014 10:16 pm

Plechus
Příspěvky: 294
Registrován: sob lis 22, 2008 5:42 pm

Příspěvek

Auta.. no moc fotek nemám, tak alespoň to málo.


Na tomhle jsem po příchodu do Prahy začínal, jenom lokální svozy z pošt:
Obrázek

Pro nepošťáky možná bude zajímavé, podle čeho jezdíme:
Obrázek


Pak přišlo občas tohle (15-ti tuna):
Obrázek

No a nakonec jsem skončil na tomhle:
Obrázek

a s tím se jezdí třeba takhle:
Obrázek
stř črc 09, 2014 10:42 pm

Toki
Příspěvky: 33
Registrován: sob srp 10, 2013 8:08 pm
Bydliště: Košice

Příspěvek

Skoro ziadny rozdiel medzi CZ a SK postou. Mate aj navesovky?
Iveco EuroCargo (2014) + vlek SVAN
MAN TGS 26.440 3náprava -> uz minulost
Ex: Iveco EuroCargo 150e28, Renault Magnum 480, Scania R420 highline, Daf 105XF (bionafta), Volvo FH12, Iveco EuroStar, Mercedes Axor
stř črc 09, 2014 10:49 pm

Plechus
Příspěvky: 294
Registrován: sob lis 22, 2008 5:42 pm

Příspěvek

Jo, ale s těmi jezdí jen "vyvolení". Jako v každý firmě, i tady se zkrátka někteří mají líp než ostatní :)

Maj Stralise, nějaká středně vysoká bouda bez spaní. 400-420 kobyl, některý automat. Některý už přes mega najeto. Výbava jinak 00 nic. Návěsy dvouosý Schwarzmullery tušim.

EDIT: a ještě bych zapoměl.. máme i vleky za ty 190. Snad 5 jich stojí v Pardubicích a nejezdí. 1 je v Praze, 1 v Budějovicích a možná ještě další někde. Pro ty, co jezdí, platí stejný pravidlo, jako pro návěsy- skoro nikomu krom 2 lidí to nechtějí půjčit :)
stř črc 09, 2014 10:53 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Plechus,koukám,Depo Malešice,co? :) Podle čeho tě poznám? Kolem pošty se motám často,občas tam něco vezu a navíc tam za rohem bydlím,takže jsme se už určo někde potkali,jen jsem nevěděl kdo tam sedí :wink:
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
pát črc 11, 2014 12:46 am

Plechus
Příspěvky: 294
Registrován: sob lis 22, 2008 5:42 pm

Příspěvek

samozřejmě, že depo Malešice :) Jinak s tim poznáváním to bude složitější, na "vlastní" auta se tu nehraje :/
sob črc 12, 2014 1:32 am

Plechus
Příspěvky: 294
Registrován: sob lis 22, 2008 5:42 pm

Příspěvek

Tak se nám po víc jak roce schyluje ke konci mé poštovní kariéry :) příští pátek to završím odpoledním Benešovem a v neděli večer mne už čeká nová práce. Využil jsem nabídky jednoho ze zdejších členů, tak snad budu spokojen :)
sob srp 16, 2014 4:25 pm

Der Sankte
Příspěvky: 768
Registrován: pon úno 04, 2013 9:57 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Dvouosý návěs
Obrázek
a onen vlek za Iveco 19t.
Obrázek
Fotky jsou z dob mé kariéry v Malešicích, tedy rok 2010-2011
:wink:
ned srp 17, 2014 1:51 am

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů