Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

Odpovědět
Venca R
Příspěvky: 1976
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

Jojo, trpělivost a klid růže přináší. Před 9 lety jsme jezdili na Ukrajinu, kdo tam jezdí, zná jejich pokusy o pokuty za cokoliv. Buď že jsi pil nebo jel rychle atd. i když to samozřejmě nebyla pravda. Povídačky o soudu za týden apod. Prostě chtěli úplatek. Já na to neměl nervy, vždycky jsem jim něco málo smrknul, ale kolega vždy naprosto v klidu, že jde teda zatím spát, ať ho pak vzbuděj. Nejdéle vydrželi hodinu, pak mu vrátili doklady a hotovo
čtv lis 28, 2013 7:30 am

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ono všude je nèco. I tady v "Los bananos", vem si třeba to to.
Vezeš chlazené vytamíny a jedeš pod CMR. Ha!, tady už je ta zrada a velká. Smlouva CMR - jasně říká, že řidič nesmí sám nakládat/skládat. Nu a na Kauflandě je povinnost si to složit, pokud ti něco vrátí tak i naložit sám. Ano, sám a skladník se na tebe čumí. Pokud mu řekneš ať to jde dělat on, hned ti odpoví že mají nařízení (interní) že to nesmí. Přitom já nejsem proškolen na elektrickou "žehličku", ani na skladové prostory či nevlastním zdravotní průkaz (jsou to potraviny že). Prostě nechápeš. A něco jim řekni či se slušně, ale důrazně ohraď. A průser je na světě... :wall: :wall:
Buť tě vyženou od rampy a složí bůh ví kdy, nebo dostaneš "ban a po firmě budou chtít nějakou pokutu. Prostě a jasně tady zákony, normy či cokoli jiného nezajímá. Bohužel je to marné a postavené na hlavu.
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
čtv lis 28, 2013 3:38 pm

RADO71

Příspěvek

A jak se k tomu staví firma ? Myslím tvoje.V případě úrazu nebo vzniklé škody by to přece šlo za tebou...
čtv lis 28, 2013 3:44 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jak?? Inu buť to odvezu a složím, nebo nazdar...
Tady v los bananos je to standart, že nemáš zastání nikde.
A ve firmě..., xxxxxxxxxxxxx ...... a zastání ... :sly:
Ale nic jsem neřekl a nic nevím. Jen se pořád divím a nechápu a nechápu ...
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
čtv lis 28, 2013 4:37 pm

RADO71

Příspěvek

Rozumím a chápu...
čtv lis 28, 2013 5:11 pm

HAD
Příspěvky: 1102
Registrován: sob čer 24, 2006 9:21 pm

Příspěvek

Smlouva CMR - jasně říká, že řidič nesmí sám nakládat/skládat.
hele miláčku, já nechci bejt věčnej negovač, ale četl jsi jí? Já několikrát, a nikdy jsem to tam nikde neviděl :lol: dej mi mejlovku já ti jí klidně pošlu do mailu. Třeba to tam najdeš, mě vždycky zajímali jiný věci z CMR.
Ale máš pravdu v tom, že jsem ten argument taky někde na parkovisku nasál a rád používal :lol:

Ono to je jak říkáš o těch papírech na ještěrky atd...
čtv lis 28, 2013 5:29 pm

delivio

Příspěvek

Doslovný zákaz vykládky zboží řidičem není, ale má se za to že vykládku /nakládku zboží by měli provádět osoby, které jsou proškoleny a mají praxi v manipulaci s nákladem.
CMR článek 16 část.2,nebo článek 17 vymezuje odpovědnosti dopravce za zboží, ale CMR vymezuje odpovědnost dopravce, nebo jeho zástupce ( řidič).

něco jiného je "prise en charge sur camion" - " taken over on lorry"
Dopravce převzal zboží, až bylo naloženo soud Cour ď Appel Paris 16.5.1969 a stejného názoru je holandský soud GH s Gravenhage 15.6.1976
cituji Judr. Roubal Výklad a texty Úmluvy CMR
viz také článek.8 Povinnosti dopravce při převzetí zboží, čl.12 dispozice se zbožím atd je toho hodně.
čtv lis 28, 2013 7:09 pm

HAD
Příspěvky: 1102
Registrován: sob čer 24, 2006 9:21 pm

Příspěvek

takžes mu pomohl od toho aby se pořádně poučil a přečetl si ju...
:roll: :roll: :roll:

že by se třeba dozvěděl za co všechno kdo nese odpovědnost.
Ale CMR vůbec neřeší řidiče, jenom dopravce!
čtv lis 28, 2013 7:17 pm

delivio

Příspěvek

HAD to máš pravdu
Ale CMR vůbec neřeší řidiče, jenom dopravce!
A řadu dalších jako je odesílate, příjemce a případně toho řidiče ( zástupce dopravce ), jelikož dělá úkony, které tě můžou vyjít pěkně draho pokut to zmastím.
proto jiná Judr říká, že je potřeba, aby se řidičům dostalo maximum informací o přepravě. A ne být tajemný jak hrad v Karpatech. Řidič nemusí vědět cenu za přepravu, ale měl by vědět například, že se příjemce a dopravce dohodli, že bude zboží naloženo dopravcem.
Ono je potřeba si taky pročíst co se píše v dodatku smluv v doložce hmotná zodpovědnost. Ono totiž jedno navazuje na druhé.
jako řidič tě budu stejně zastupovat a to hned při přejímce zboží pokud ty se budeš slunit na krétě a "pacholek" od PC mě posune jen adresu :wink:

Doplnění:
Někdy se předáním zboží také rozumí jen předání dokumentů od nákladu do okýnka kanceláře
Dobrý příklad jak to vypadá když se nedaří je zde včetně právního výkladu
http://board.proridice.eu/viewtopic.php?f=61&t=1684

je také nutné zmínit, že odesílatel má být povinen zajistit přepravované zboží potřebným způsobem proti nebezpečím silniční dopravy neboť jen on má k dispozici odborné znalosti, nikoli dopravce !!!! Judr. Roubal - CMR článek.8 strana 35

jak to někdy vypadá v reálné dopravě si nemusíme psát.

Celkový závěr. Řidič nemá co manipulovat se zásilkou, protože k tomu nemá odborné znalosti ani schopnosti a v mnoha případech porušuje BOZP. Budete se opět učit na každoročním proškolování. tak tam jen nezívat a ptát se když se nechce číst beletrie. Občas kluky dostanete do pasti, ale mají i video ukázky a vždy dodávají- nemáš na to oprávnění tak to neber do ruky !
čtv lis 28, 2013 7:34 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

akolik to bylo divadlo u toho Poláka těžko říct....ale co mně vykládal jeden kolega od konkurence před cca 8 lety:
....vzhledem k tomu, že tuhle historku už jsem slyšel zhruba tak od 15 různejch lidí v různejch firmách.... tak nepředpokládám, že by se to dělo tak často :lol: :lol: ale věřim tomu, že jednou, jednou kdysi dávno, to někdo možná chtěl udělat, nikdo ho u toho neviděl... a tak to vzniklo :lol:
čtv lis 28, 2013 10:07 pm

RADO71

HAD e

Příspěvek

Dovolím se Tě zeptat,jak teda reaguješ ty (bez ohledu na to jestli to je formulováno v CMR ,tak nebo jinak),když tvého řidiče někdo nutí udělat práci na kterou de facto nemá proškolení ?Neptám se proto,abych někoho chytal za slovo,ale proto,že mně zajímá,jak se v případě ,že při manipulaci s nákladem(když k tomu řidič nebyl proškolen....nejde o to,jestli to prakticky umí ,ale jestli je oprávněný),dojde k jeho zranění,nebo poškození nákladu.U nás se tento přestupek bohužel řešil jako pochybení ze strany zaměstnance....Od této chvíle dostal termín jen do výše svého platu ...jiný význam.
čtv lis 28, 2013 10:11 pm

HAD
Příspěvky: 1102
Registrován: sob čer 24, 2006 9:21 pm

Příspěvek

Hehe :-D

1. Tak u mě je zásadní předpoklad ten, že jakmile slyším slova jako Kaufland, Ahold a Hopi tak se mi postavěj chlupy na zádech a říkám ne děkuji, no thank you, danke aber nein, dzenkujem bardzo ale nie :-D
Zde v těchto firmách to u nás hrozí nejvíce.
2. Venku neexistuje, že by si řidič skládal sám, pouze pokud teda přijedeš velkým autem. Když vezeš solem tak ti přivezou paleťák a voz to na rampu. S tím nenaděláš nic. Na paleťák, žádný školení neexistuje.
3. U nás platí viz bod 1. ale v zásadě neexistuje aby někde kde se neznáme si dělali co chtějí. I když má papíry na ještěrku.
4. třeba k jeřábu tě nikde nepustěj a jeřábník si ani netroufne abys zavazoval ty. (pokud na verku nejsou háky, voka a takový ty věci)
5. co si budem povídat, pokud je to na hovno zabalený už z výroby tak to buď padne už při nakládce, cestou, nebo při vykládce. Pak záleží na tom jakou má tvůj šéf pojistku CMR (pojištění odpovědnosti dopravce, je povinný). Co mám já tak se pojištění vztahuje na manipulaci při nakl. a vykl., ale myslim, že v jedněch podmínkách jsem to nečetl. Takže pokud mu to padne při manipulaci paleťákem je pojištěnej. A pak samozřejmě neexistuje aby neměl pojistku na blbost, že ano.

Stačí? :lol:
čtv lis 28, 2013 10:30 pm

RADO71

Příspěvek

:-) Určitě stačí.Jen bych dodal,že teda podle mého laického názoru sice CMR řeší dopravce,ale všechny jeho zaměstnance (zástupce),tedy včetně řidiče.Jak se mezi sebou dohodnou v případě problémů je věc druhá.Pokud Netopejr psal,že nesmí řidič manipulovat s tím nákladem,tak v případě,který popisuje mně připadá,že se o CMR jedná,byť ne pod klausulí.....CMR zakazuje řídíči manipulovat s nákladem při vykládání...to ne.Nerozumím tady tomuto: o Kauflandu se tedy ví,že chtějí vykládku od řidiče,ale oficiálně tím firma (dopravce) řidiče nepověří ? Proč ? To mi opravdu přijde jako past.Konkrétně.A ještě dodatek,myslím si,že by měla pojistka na blbost platit tam,kde způsobim škodu v rámci činnosti ,kterou mám pro zaměstnavatele vykonávat,nikoliv pro činnost,ke které nejsem oprávněn.Tam bych čekal i problémy s pojišťovnou (úmysl atd.)
pát lis 29, 2013 7:41 am

delivio

Příspěvek

jako pochybení ze strany zaměstnance
... se to bude řešit také z pohledu právního.A nedej bože, že se ti stane pracovní úraz. Pak jde stranou to nebo no, že jsi v nějakém skladu někde něco "mastil". Na to jsou pojišťováci velmi velmi háklivý pokud se začneš domáhat nároků za odškodnění po firmě u které se úraz stal a ( někdy taky vlastní ). Dozvíš se že jsi nebyl oprávněn. A tak tvé nároky jsou zamítnuty. Někdy se ještě musí proplatit celé soudní výlohy, protože platí prohrávající.

Aby se neřeklo tak v zahraničí taky umí hodit paleťák a nalož si. DHL- Klippan (Švédsko),DM (Německo), Norbert Detr.- ( Francie) atd
Jen v GB je to striktně dodržováno ( Nezažil jsem). Je to logistický proces, kdy se snižují náklady na zaměstnance a využívá se levnější varianty- naloží/složí řidič. V CZ Kaufland je na to vzorový- ještě si dají podmínku 5 tis za telefon a snad 100křč za klíče od vozíku nebo jak to je přesně už nevím.

Jednou jsem běhal po hektarové hale, že kdo mě naloží. Kluci v kanclu z toho byli vyjevení, jako kdyby viděli Santu. Až se jednomu podařila dohrát hra na smart mobilu tak mě předal scener a poučil mě ve stylu. Čárový znáš ne. Tak si to sejmi a nalož pěkně každou paletu. Něco cvakl a já mazal zpět přes celou halu naložit.
Blik.. první paleta a napsalo to- Tato paleta není vyskladněna. Zpět přes halu do kanclu. Potvrdili si jeden druhému, že předchozí směna měla slabší iq a přestavil scener.Došel jsem opět na druhou stranu načetl paletu a vjel s ní na auto- ruční paleťák. Druhá paleta..blik...tato paleta není vyskladněna. Opět tour de lager a znovu nastavení. Čapl jsem paletu a jedu.Začali červeně blikat nějaké boční senzory a to už kluci dofrčeli.Všechno špatně.Zjistili, že někde je zboží navíc a jinde chybí v paletě.Dojel třetí agent a velká diskuze ve stylu...kurňa co to jako je !
Už jsem přestal chápat co to mají za bordel a jen je sledoval.Strečové fólie okolo palet jen na image a bylo jasné, že to popadá.Výška palety cca 180cm. Povídám chlapci..sice tomu moc nerozumím, protože jezdím chvilku, ale to popadá.Odpověď...to je jejich problém a nemám na to už nervy.Naloženo po cca 3 hodinách a odjezd.
Dojezd na vykládku a první bylo a kde jako jste? Odpovídám v klidu, že jsem zde a nepatřím do druhu netopýrů nebo jepic, že se taky občas vyspím a když ne tak ještě platím. Opět klíče a slož to. Ok ale první tři palety si vyložte vy když zde máte elek paleťák a já pak ručním.
Jen nabral stredovou paletu a bylo zboží na zemi. To sú taký ko... druhá paleta...to samé... frajer v nervu a já jsem mu řekl, když to tak fajnově rozbil tak ať si to složí sami. Mezi tím došli kravaty a dohadovali se proč je to tak blbě zabalené, že těžké kartony se dávají dolu a ne nahoru palety. Asi se to slkadníci ve škole neučí a v dětství nestavěli malé a velké kostky.
Popadali jim ještě 4pll a složili si to celé. Asi 10 lidí to hled přeskládávalo ale všichni teda v nervu.
A to se vyplatí :wink:
pát lis 29, 2013 8:03 am

Uživatelský avatar
FR1GTX
účastník zájezdu
Příspěvky: 1272
Registrován: stř pro 29, 2010 6:50 pm
Bydliště: Brno

Globe

Příspěvek

jak říkám,je to na posouzení každýho soudruha jestli tomu věřit nebo ne...možná to bude něco jako s tím týpkem,co opilej u diskotéky strčil hlavu do kontejneru na flašky...tohle se taky "stalo" prakticky v každým okrese :wink:

jen tomu mýmu kolegovi by to možná mohl potvrdit někdo z těch padesáti lidí co vezl,nicméně je to dávno a já nikoho z nich neznám a tak bych to dál už nepitval 8)
pát lis 29, 2013 1:49 pm

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů