Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

Odpovědět
RADO71

RADO 71

Příspěvek

Ahoj.Nejsem dosud profi řidič,přestože po tom toužím.Proto se na tuto profesi chci připravit v případě,že ztratím zaměstnání.Což začíná být reálná vize.

Obrázek


Obrázek

Tak tohle je moje práce...jsem mechanik.A tyhle stroje by měly jezdit a živit nás....nejezdí.
Můj zaměstnavatel je pro zaměstnance (alespoň podle mého názoru a na mé pozici) ten nejsolidnější,kterého si můžete přát.Přesto je situace v dopravě tak složitá,že neexistujou ,podle mne snadná řešení.A to ani pro koleje ani pro asfalt.Naše firma investuje do zastaralého technického parku,ale není jisté,jestli se takové obrovské investice vrátí,nebo nás naopak potopí.
Tohle je video o jedné z investic,které ČD Cargo dělá ( omlouvám se za kvalitu videa,je natočeno mobilem a třes je způsoben tím,že vzniká během pracovní doby :-) )

www.youtube.com/watch?v=e10fvFG_NFE


Mám rád techniku,silné stroje,dopravu a cest(Y)ování.Věřím,že doprava je obor,který patří k nejperspektivnějším oborům a je jen podstatné,jak velký koláč z téhle devízy si ukousnou firmy a jak velký jejich zaměstnanci. Postupuju pomalu.Budu dělat od září všechny papíry,postupně a učit se předpisy...s některými jsem už začal.A hlavně čtu TF.Témata jsou pro každého,kdo je ve stejné situaci hodně poučná a dozvím se mnohem více o téhle práci,než jakoukoliv jinou formou.Líbí se mi jednoznačně způsob jakou prosazuje Delivio..tzn. slušnost,odbornost a pravidla.Myslím si,že důsledné dodržování těchto zásad může jako jediné vrátit profesi řidiče prestiž,kterou si rozhodně zasluhuje a řidičům kvalitnější život.Jiným způsobem to prostě nejde.Jsem si ale taky vědom toho,že každý je tady v jiné pozici a musí hrát s kartama,které má v ruce,což mnohdy vysvětluje jeho názor.Prostě musí přežít.Přístup firem,finanční závazky..atd.Takže chápu možná některé momentální názory ,ale je jisté,že této profesi nepomůžou a tihle lidi sami sobě uškodí a neměli by ,podle mně nadávat těm,kteří za ně bojují.Sám bych rád jednou nastoupil k firmě,která tyhle pravidla bude ctít na oplátku já můžu slíbit respekt k svému zaměstnavateli.Je to vize jako z časopisu ,ale rozhodně to všem přeju.

Tento chlívek zřizuju na doporučení a taky proto,aby každý,kdo někde uvidí můj názor,pokud se k němu odhodlám,pochopil,proč je zrovna takový a rovnou ho neodsuzoval.
Naposledy upravil(a) RADO71 dne pon srp 26, 2013 10:54 pm, celkem upraveno 3 x.
úte črc 30, 2013 1:13 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ahoj chlape, koukám žes pomalu mašinfíra... jo vláčky se mi líbí.
Jinak máš velkou výhodu, třeba oproti mně ( jednak jsme stejně staří....) jsi mechanik. Já sice jsem udělal strojárnu, svařečák je už hodně dávno propadlý (jak na plyn, elektriku či CO).
Dr6ìm ti palce ať ti vyjde to, co plánuješ - jak doma, tak profesně.
Fandím ti.
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
úte črc 30, 2013 2:48 pm

delivio

Příspěvek

RADO71

Nemůžu si odpustit, ale musím to napsat :D
A nedá si říct.Nevadí.
Přípravu máš dobrou a je to lepší, jak na to jít opačně.To zas uznám.
Zaplať bohu,nebo komu chceš, že pravidla nějaké jsou i když některé špatné a o těch jde polemizovat a snažit se je změnit.Že je jako řidiči nectíme a nebo se nechceme podílet na jejich tvorbě a úpravě je "naše" malost.
Pro jiné je to výhoda při tom rozdávání karet.Můj názor.
Tak tedy bojuj a na začátek ti sem dávám jeden úlovek z tvého oboru.
Obrázek
úte črc 30, 2013 3:04 pm

RADO71

Příspěvek

Díky oběma pánové.Netopejre...tak mašinfíra jsem kdysi chtěl být a málem jsem i byl....jen díky svoji pohodlnosti jsem nakonec nebyl.Kdysi,dávno..předávno,za mých mladých let...prostě obor strojvůdce nebyl.Prostě jsi se stal mechanikem,elektromechanikem a pravidelně pak probíhal nábor.....Já jsem zpohodlněl a když jsem se jím pak mohl stát,tak jsem zůstal u té mechaničiny.Znáš to,uděláš občas chyby.V podstatě bych se jím mohl stát i teď,ale to by jaksi neřešilo problém..že jo :-).Jinak díky moc za podporu a taky Ti přeju ať se ti daří a jak se zdá..tak daří.Tak ať Ti to vydrží i tvé názory.Díky,měj se fajn.
Delivio,svůj postoj a situaci jsem už tady vysvětlil a taky ten,že pokud budu řidič,tak bych rád profík,protože to prostě v každém oboru poznáš.Dost možná budu ten trotl,který se na to nebude hodit...ale dokud nezkusím,nemůžu soudit.Nemůžu nevzpomenout na jeden článek o začínajícím řidiči na Doprava plus :-)
Ta metafora s rozdanými kartami je přesná...každá hra má svoje pravidla,ale někdo umí fixlovat.Když přistoupíš na tu hru,tak je celá hra špatná.Jen bych nerad rozdával moudra,když jsem prostě něco jako embryo :-).
Jinak díky za tu Perlu...čekám ještě na Pink Panter a Flash Fire :-) tak se snaž :-)
úte črc 30, 2013 6:26 pm

delivio

Příspěvek

Jasný
Ty teda nejsi moc náročný :)
To je svátek je potkat a nejsem tam furt, ale ten jeden den jsem tam stál u tratě 9 h a něco se pochytalo.Kluci na vzv mě vozili kafčo z firmy a jen se smáli, byla to paráda.
Pohled a názor doposud nezaujatých má svoji váhu.Tomu věř.Tak se nebojte rozdávat moudra.

Obrázek

A Flash Fire si chytneš sám :wink:
úte črc 30, 2013 6:54 pm

Plechus
Příspěvky: 294
Registrován: sob lis 22, 2008 5:42 pm

Příspěvek

No vidíš, já chtěj být taky strojvedoucí a neprolezl jsem vstupní zdravotní kontrolou.. :/ dodnes mne to sere.
úte črc 30, 2013 8:35 pm

RADO71

Příspěvek

Delivio..už jsem to tady psal...jsi ďábel :D :D :D Co máš ještě v rukávu ? :D
úte črc 30, 2013 9:31 pm

RADO71

Plechus

Příspěvek

Tak to mně mrzí chlape.Věř mi,že dnes tam jsou občas kluci,kteří prostě jen nevěděli,co dělat a dráhy zrovna měly nábor....protože odcházelo hodně lidí do důchodu.Já vím,tím to vylepším :-(. Vlaky Ti vlezou pod kůži,stejně jako auta.....bohužel,ty zdravotní kritéria tady jsou...a jsou náročné.Jen je problém v tom,že je to strašně závislé na tom,jakou politiku vede stát...a to je stejné i s dopravou po silnici.I jako "mechoš" budu od mašinek třeba odcházet s brekem....a jsem rád a vděčím za to tady těm klukům na TF,že jsem neudělal zásadní rozhodnutí bezmyšlenkovitě hned.Jsi na tom stejně,jen obráceně...Teda myslím si to....Většina lidí mi to potvrdila...nenávidí občas tu šoféřinu,ale nikdy by se jí už nevzdala......
úte črc 30, 2013 9:43 pm

delivio

Příspěvek

V rukávu.Už nic tak veřejného Jen nějakého Stadlera, ale zajímalo mně primárně co přetahuje jejich Cargo. Proto se podařilo chytit ty dvě mašiny.
Podnikám přípravu na určité změny a akvizice ( v soukromí )
sob srp 03, 2013 9:44 pm

fatal_netware

Příspěvek

Když nostalgie tak už pořádná. Kdybych chytal vlaky tak chytnu daleko lepší ;)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=P6BjfP6Imk0[/youtube]
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
ned srp 04, 2013 4:13 am

RADO71

Delivio

Příspěvek

Tak ty změny mně zajímají,co se týká těch lokomotiv,tak tahle limited edition :-),je určitě dobrý úlovek.
ned srp 04, 2013 6:54 am

RADO71

fatal_netware

Příspěvek

Díky člověče,je to taky paráda....někde mám něco podobného ze Švýcar....musím to pohledat.Tohle není už jen o mašinkách,ale i o té krajině.Ty tři stroje z nichž dvě Delivio blejsknul mají jinou formu hodnoty...Jinak je paradox,že jako železničář jsem viděl míň zajímavých lok. než vy za volantem :-)
ned srp 04, 2013 7:02 am

RADO71

Domestikovaný Korejec

Příspěvek

Taky jeden úlovek...z práce :-)

Obrázek
pon srp 05, 2013 2:04 pm

RADO71

Škoda

Příspěvek

Tak mně dost dostalo,že TF opustili lidi jako DELIVIO,FATAL_NETWARE a JIRKA382.Když se zadívám na jejich historii příspěvků,tak vždy měli co říct k tématu a posouvali diskuzi dál.Nemá totiž smysl přešlapovat na místě a omílat stále některé otázky dokola.K tomu stačí odkaz na už zavedené téma.Že tyto témata byly už dost podrobně zodpovězeny je právě zásluha těchto.No co se dá dělat.Mějte se pánové. :?
ned srp 11, 2013 9:59 am

RADO71

Testy na AETR ,ES561/2006 a vyhlášku 478/2000

Příspěvek

Pokud si chcete vyzkoušet jak dáváte AETR a ty další.... tak mi pošlete svůj e-mail,našel jsem na internetu docela fajn test,kde si můžete ověřit,jak jsou na tom Vaše základní znalosti.Není tam nic psáno o autorských právech,tak snad tím nic neporušuji :) Je to ale rok 2009,takže novelizace je třeba si vyhledat.A nebo přímo tady...

http://www.uloz.to/xA3Ar5f/561-aetr-priklady-pdf
ned srp 11, 2013 10:08 am

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů