Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

Odpovědět
RADO71

Příspěvek

Pejre díky za tip.Ještě mám pár měsíců na výběr...takže to zvážím.Co se týká té jednoduchosti..tak mi všichni kolem říkají,jak to je jednoduché :-) ,že do toho rychle vklouznu... zatím teda kloužu...sázím na to,že je to jako v každé profesi.Fůra teorie,kterou v praxi využiješ tak z 30 %.A stejně jako u kamionu je asi nutné,umět si poradit.Stává se....jedeš po koridoru,máš postavenou vlakovou cestu.Máš jet podle předepsaného jizdního řádu ( i nákladní vlaky ho mají) a najednou Ti klekne mašina.Něco spadne....musíš to nějak vyřešit,blokuješ trať !!!Neuhneš ke krajnici :-) Hodlám do toho jít s heslem,který jsem pochytil tady...Hlavně se neposrat :-)
ned úno 15, 2015 10:59 am

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Rado držím palce.
A tu kameru ty, rozhodně využiješ i pro pozdější postprodukci - je to parametry profi kamera. Viděl jsem mnoho záběrů a všechny jsou mazec. Navíc pokud ty, je upravíš - dáš jim něco tvého.... Wau, bude to pecka a z běžným "šuntem" za sklo to neuděláš. A to ani z tou mojí, co jsem původně kupoval že to "šunt" není. Vzpoměň si na ten boj s tou mojí. :D
Tady je to jiná liga, navíc ji použiješ kdekoliv - v práci, na kole, pod vodou, na lyžích, padáku či lozíš po skalách? Tady taky... :D prostě ji využiješ kdekoli, dokonce pokud půjdeš s rodinkou do aquaparku ... tak záběry ze skluzavky jsou mega bomba. :P :D
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
ned úno 15, 2015 4:56 pm

RADO71

posun

Příspěvek

Pejre díky moc ....taky přeju ať se daří...

No tak pokračuju v zácviku...ve dne v noci .
Posun přes svážný pahrbek.Zvuk na konci trasy vagónů je zvuk brzdy,která přibrzdí posouvané vozy na přiměřenou rychlost v závislosti na váze vozu a jeho rychlosti.Někde automatizované,někde manuálně ovládané obsluhou.Vagóny se pak postupně přes výhybky sestavujou na jednotlivé koleje do vlaků.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PW1L1mENG9c[/youtube]


ObrázekObrázekObrázek
čtv úno 26, 2015 2:16 am

RADO71

Včera

Příspěvek

Včerejší první věta při zahájení Kurzu na strojvedoucího....Uvědomte si,že řídit vlak,není jako řídit auto.To není žádná legrace :D :D :D
úte bře 03, 2015 12:51 pm

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Příspěvek

Jasné dráha není žádná sranda :D
Zijte dlouho a blaze.
úte bře 03, 2015 12:54 pm

RADO71

není to sranda

Příspěvek

Takto tovypadá,když se nekontrolovaně řítí nákladní vlak 90km rychlostí bez šance ho zastavit.
Paskov 2015
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Sg6r0hQPT0A[/youtube]
pát bře 06, 2015 11:52 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Máš k tomu nějaké bližší info? Myslím proč se tak stalo,jestli strojvůdce zachrápnul,či technická závada... :wink:

Jinak doufám že sem budeš i nadále přispívat,na tvoje videa a fota rád koukám a zajímalo by mě o kolik je odlišné vedené té hromady železa po kolejích oproti vedení hromady železa na silnici :)
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
pát bře 06, 2015 11:59 pm

RADO71

JiRaY

Příspěvek

No co o tom vím,tak údajně vlak neměl zapojenou průběžnou brzdu,což znamená,že v podstatě brzdit se dalo jen lomotivou.U klesání,které tam je ...neměl šanci.Viník...pokud by tomu tak skutečně bylo,tak strojvedoucí každopádně a případně četa,která vlak sestavovala.Ale povinností je před odjezdem provést zkoušku brzdy.Snad byla spojena jen na prvním vagóně za lok. a u dalšího už byl kohout zavřený.Neručím za to,že to tak fakt bylo,ale zní to pravděpodobně.Dík moc za přízeň.A co se týká toho řízení,já nic tak moc těžkého na silnici neřídil...ale myslím si,že tohle až tak moc srovnávat nejde.Hmotnost je u toho vlaku několikanásobně větší,výkon lomotiv taky....ale zase jezdí po kolejích.V tom je to snadnější.Takže hlavní je to brždění.To už opravdu cvik chce,protože kolikrát musíš zastavit na metry před návěstím s vlakem,který brzdí na 150 a více metrech,nesmíš přejet ani o 20 cm(jinak jdeš okamžitě ze stroje a je to pak mazec),ale vlízt se na kolej,abys byl "schovaný"...Takže myslím,obě ty práce chtějí cvik a jsou asi v něčem náročné.Šofér i strojvedoucí...ber třeba,že ten vlak má předepsanou rychlost třeba 100 km/h ,pokud jde o nákladní (jezdí se i 120),ale je mlha,sněží a noc.Pokud mu někdo nezměnil příkaz...aby rychlost upravil,je povinen tu rychlost dodržet.Takže jedeš vstříc tomu co tě čeká za každým obloukem a věříš tomu,že tam není strom,auto...protijedoucí vlak.Jak říkám,těžko srovnávat.
sob bře 07, 2015 1:10 am

NakejMagoj
Příspěvky: 494
Registrován: sob zář 06, 2014 7:24 am
Bydliště: Planeta Země

Příspěvek

Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne pát dub 24, 2015 11:20 pm, celkem upraveno 1 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
sob bře 07, 2015 9:23 am

RADO71

NakejMagoj

Příspěvek

Naopak,bylo to vysoce neefektivní...hlavně pro AWT :)
sob bře 07, 2015 11:12 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne pon úno 10, 2020 2:50 pm, celkem upraveno 1 x.
sob bře 07, 2015 3:16 pm

RADO71

sof

Příspěvek

Je pravda,že lidi si často volí tento způsob.Neuvědomujou si asi,že tím dělají z fírů ty, co vykonávají v jistém smyslu tu exekuci.Mají prý u toho dokonce ten nepříjemný zvyk,dívat se jim při tom přímo do očí...asi jako poslední kontakt s člověkem.Neslyšel jsem ve svém okolí ale zatím o tom,že by zrovna kvůli toho někdo přestal jezdit,ikdyž věřím,že jich pár takových bude.Pokud se strojvedoucímu během směny něco takového stane (je pravda,že většina už to má za sebou ),tak má nárok na vystřídání.Byl nám popisován případ,kdy to fíra odmítl a ono se mu to během směny stalo podruhé....na cestě zpět.Tak to už muselo být hodně....
sob bře 07, 2015 6:50 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne pon úno 10, 2020 2:49 pm, celkem upraveno 1 x.
sob bře 07, 2015 7:02 pm

RADO71

Příspěvek

hodňe by bolo.. až keby to bol zase ten istý
:D Jo tak to máš recht...to by asi nebylo něco OK:!: :D .Problém je v tom,že když už se ta "blbá náhoda" stala,tak je třeba si dávat pozor na hubu.Pokud by si při vyšetřování toho druhého případu jen povzdychl nad tím...to víte,on už to byl ten den druhý...tak by se vystavil riziku,že by ho podezírali ze špatných reakcí...prostě měl se nechat vystřídat,byla to chyba.Zbytečná.Ale on měl důvody,proč do té Prahy dojet :-)
sob bře 07, 2015 7:36 pm

RADO71

V kurzu

Příspěvek

Tak pokračuju.Je to makačka poručit těm nehybným závitům v mozkovně,zatím si solidně pamatuju akorát co mám objednáno k obědu na příští den,ale i tady jsem se už spletl.
Holt mi není 18 a toho učení je nějak vííííííííííííc ,než jsem si myslel.Na víkendy domů a pak znova a znova.....alkohol se nedoporučuje,ale nevylučuje.
Takže dnes jen krátká vycházka na nákup nečeho "potřebného" a cestou nafoceno toto :

Obrázek

Jako pozůstatek tohoto :

http://www.klubfoticu.estranky.cz/clank ... ebove.html

Tohle tam leží ještě dnes a dá se u toho solidně vyčůrat....

A pak znovu se učit,se učit,se učit......

Obrázek

Ale bude to stačit ? První zkoušky se plíživě blíží ....pořád čekám,že se to v té hlavě nějak pohne a naskočí...
..a čekám.

Ta práce je hodně zajímává...ale když jdete přes město,kterým projížději kamiony,tak si pořád uvědomuju...že ČKD K 6 S 230 DR ikdyž má kolem 900 kW nezní jako V8 a koleje nevoní jako asfalt......Hodně zdaru všem.
pon bře 16, 2015 7:02 pm

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 6 hostů