Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

Uživatelský avatar
TomyJunior
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 04, 2013 6:51 pm

Tom

Příspěvek

Zdravím, tak po nějaké delší tobě tady okukování jsem se rozhodl taky registrovat. Tak mě dovolte se představit, jakožto nový člen fóra. Jmenuji se Tomáš je mi 19 let a jsem vyučený zámečník. Momentálně se snažím ještě o maturu na SŠ Automobilní, ale nevím jestli to není zbytečný když bych chtěl jezdit. Ne že by mne auta táhly nějak od mala, ale poslední roky když se člověk rozhoduje co jednou dělat mě to přijde jako varianta , která by se mě líbila a nemuselo by to být špatné. Táta jezdí prakticky od vojny (30let) to mu děsně závidím, že tam se vlastně naučil řídit :D. Momentálně teda jezdí u pošty asi 10 let. Takže určité předpoklady tam jsou. Horší to je s tím, že kdybych chtěl jezdit, tak většinou to chce minimálně C a já vlastním zatím jen B. Nejradši bych začal na nějaké dodávce, která by se vešla ještě do "Bečka". Něco jsem četl o tom, že úřady práce nabízejí jakési rekvalifikační kurzy, kde se dá takhle třeba řidičák udělat, ale asi to není žádná jistota na kterou se dá spoléhat. Každopádně budu rád za vaše názory a rady co a jak, jestli to je dobré rozhodnutí jezdit, nebo ne. Táta mě od toho furt odrazuje, že je lepší bejt někde v kanclu, ale já si furt myslím že nejhezčí pohled na svět je z kabiny kamionu jak tady někdo psal. Strašně obdivuji takovéto lidi ať už od "kulaté lopaty" :D, nebo staré řemeslníky. Tak ať se vám daří :wink:
ned pro 08, 2013 4:31 pm

jk
BAN
Příspěvky: 187
Registrován: sob srp 31, 2013 9:45 pm
Bydliště: kaplice

Příspěvek

Tvůj táta ví o čem mluví a má pravdu, mě když dcera řekla, že by taky chtěla jezdit, tak jsem ji na to odpověděl, že bych jí musel ruce urazit. bejt tebou, tak poslechnu tátu.
Pokud jde o ten pracák, tak musíš bejt nezaměstnanej a od nějaký firmy si musíš přinést příslib, že tě zaměstná pokud budeš vlastnit řidičák sk. C případně CE, poté ti pracák určí autoškolu a ty tam musíš nastoupit do kurzu.
ned pro 08, 2013 4:46 pm

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1567
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Příspěvek

koukej si dodelat aspon maturitu a za volant se netlac je to cim dal vetsi bida :cry:
Zijte dlouho a blaze.
ned pro 08, 2013 4:58 pm

Masi
Příspěvky: 1281
Registrován: pát črc 16, 2010 9:08 pm
Bydliště: Svinčany

TomyJunior

Příspěvek

Čau, pokud můžu mluvit za sebe, měl jsem to úplně stejné... Všichni mi to doma rozmlouvaly a co... po škole jsem šel jezdit na dodávku, abych si vidělal na rozšíření papírů... Pak už se stačilo jen dohodnout se zaměstnavatelem, že si chci rozšířit řidičák o Céčko a Céčko aby s tím nějak sladil práci a bylo... Na jednu stranu je pravda, že v dnešní době není zrovna o co stát v dopravě, ale na druhou stranu je to Tvůj život... Ale jak píše JK... s tím pracákem musíš být nezaměstnaný a požádat o tuto danou rekvalifikaci... K tomu musíš opravdu doložit příslib od budoucího zaměstnavatele a pak pokud žádost vyřídí kladně, pošlou Tě do předem dané autoškoly... Ale i tak přeji hodně zdaru a síly jít si za svým snem!!!
hanácké borec
ned pro 08, 2013 5:05 pm

N4PST3R
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 21, 2012 8:47 pm
Bydliště: Kousek od Vilémova, Vysočina

Příspěvek

Každý pracák ma jiná pravidla, mě se povedlo C + profesák bez příslibu, v kurzu byl taky jeden, co dělal C + profesák a byl přitom legálně zaměstnaný (oboje mu platil pracák).
A autoškolu jsme si taky vybíraly sami, ALE moc autoškol tohle dělat nechce, stává se často, že tam někdo nastoupí, odjezdí si to a se*e na zkoušky. Pak nedostane AŠ peníze.

Nejlepší máš zajet na pracák kam spadáš, a vše ti řeknou, ale bež tam až po březnu, to to dávají asi všem, protože na to dostanou od státu dotace, ke konci roku a začátkem jich už moc nemají. (Tak mi to na Ú.P. bylo řečeno)
ned pro 08, 2013 6:27 pm

delivio

Příspěvek

zdenekjihlava to popsal jasně.

točit "kulatou lopatou" je jen část toho co musíš umět a znát.
Táta to myslí dobře.A ví o čem mluví.Diskutuj o tom s ním více.Ptej se ho. Pokud si budeš chtít jít za svým tak to zde a jinde pročítej,diskutuj a uč se.
Jinak by jsi mohl dopadnout velmi špatně.
ned pro 08, 2013 7:53 pm

trucker rob
Příspěvky: 306
Registrován: čtv čer 23, 2011 9:53 am
Bydliště: Ostrava

TomyJunior

Příspěvek

Nejsem si až tak jistý,ale mám pocit,že stejně máš do 21 let ještě čas.Myslím,že 21 let je minimální věk pro získání skupiny C.Takže ještě je čas si to nechat projít hlavou,ale nedej na druhé a pokud to chceš dělat,jdi si za tím.Samozřejmě matura není na škodu.Nevíš co Tě v životě potká :?
řidičem se nestaneš,tím se musíš narodit
Scania R 420 Topline r.v.2011 minulost
Volvo FH 420 r.v.2015
ned pro 08, 2013 8:08 pm

jk
BAN
Příspěvky: 187
Registrován: sob srp 31, 2013 9:45 pm
Bydliště: kaplice

Příspěvek

ŘIDIČÁK MŮŽEŠ MÍT UŽ OD 18-TI
ned pro 08, 2013 8:10 pm

trucker rob
Příspěvky: 306
Registrován: čtv čer 23, 2011 9:53 am
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

jk má pravdu.

21 let (18 let s omezením nebo v kombinaci s průkazem profesní způsobilosti s rozšířeným školením)
řidičem se nestaneš,tím se musíš narodit
Scania R 420 Topline r.v.2011 minulost
Volvo FH 420 r.v.2015
ned pro 08, 2013 8:18 pm

Uživatelský avatar
TomyJunior
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 04, 2013 6:51 pm

Příspěvek

Zdravím, po delší době sem přispěji troškou do mlýna. Jak to tady tak pročítám atd, tak mě napadla myšlenka jestli by se tady našel někdo s kým bych se mohl svést a třeba i pomoci kdyby byl zájem o prázdninách (červenec,srpen). Hrozně mě to láká se někam podívat do zahraničí a kamionem to je sen :) Když tady vidím ty videa z těch přístavů a Anglie aj tak se mě o tom jen zdá :)
Dík za reakce
pát bře 14, 2014 9:50 pm

ksicht
Příspěvky: 119
Registrován: ned lis 20, 2011 4:59 pm
Bydliště: Prague

Příspěvek

muzes klidne se mnou ale preventivne si udelej pas protoze mozna uz zase budu jezdit albanii tak jestli budes chtit napis neni problem
CB 10 ksichtaaak Praha :D jedinej original :D
pát bře 14, 2014 10:59 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ahoj chlape, já ti rozumím - jít za svým "snem". Opravdu je to tvůj sen? :shock:
Ano, vidíš mnoho krajů a pohledů v různou denní a noční dobu. Hmmm, ale!! Né vždy máš čas abys mohl asoň se kochat, jindy čas máš - ale zase není ten správný čas. Pak další věc - hygiena. Je to krapítek problém. Pokud chceš aspoň trochu být čistý - chodíš po pumpách na sprchu, toalety atd.
Jídlo - další "vychytávka". Jíš pokud to jde jen když máš čas a i to šidíš. Jogurty, tyčinky müsli a polívky ze sáčku (ty bytostně nenávidím). Nebo jako já, vozíš zavařené jídlo a jen ho ohříváš. Ale jen, pokud máš čas. Jinak pořád je to studené do žaludku.
A je to ho daleko, daleko více.

Ne, neodrazuji tě od "tvého snu" - ale! Opravdu je to tvůj sen?
Má rada zní - dodělej si školu! Ta matura se hodí vždy. A otevře se ti další svět. Můžeš jít tam, kde bez maturity ne. Já vím o čem mluvím.
Rád ti odpovím na spoustu věcí. Ptej se, čti a studuj předpisy - nejen naše, ale i jiných krajin EU.
To "točení" volantem je cca.40% toho co musíš umět a vědět.

Já, mněl taky takový pohled na to. A dnes se chytám za hlavu co jsem to zpáchal. A to mi věř - já miloval řízení auta jak málo kdo - uvažoval jsem o tom že si udělám i závodní licenci na rally. Ale dnes se mne zeptej na řízení? Pokud je to možné, rodinné auto řídí žena - kdysi nemyslitelné (z mého pohledu).
Prostě pak najednou máš málo času na sebe, kamarády a vše co tě kdy bavilo a zajímalo. A koníčky? Zapomeň na ně ... Nemáš čas.

Na nic nemáš čas - čas ti najednou ukaže ten pravý pojem. A začneš si vážit všeho - každá minuta z blýzkými a přáteli či rodinou ti bude vzácná.

Uvažuj a rozvažuj. Neodrazuji tě - je dobré jít za svým. Ale jeden moudrý kdysi napsal:
" ... střeš se člověče toho, aby se tvé sny splnily ... " A tady to platí na 1000% Opravdu je to tak.

Přečti si moje doupě a čti i "mezi řádky" a dojdeš k jedinému závěru ...

Držím ti palce do dalšího života. Drž se. :)
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
ned bře 16, 2014 1:07 pm

gugýto
Příspěvky: 3642
Registrován: pon pro 18, 2006 7:14 pm
Bydliště: Okres HODONÍN

Příspěvek

hej nováčku pročti si celý chlívek Netopýra a studuj. Maturita určitě a nejlépe zkusit i vysokou :!:
Rozvážet a Loupat
Cibka Express.
ned bře 16, 2014 1:26 pm

manmaniak
Příspěvky: 208
Registrován: sob led 20, 2007 8:59 pm
Bydliště: Chrudim

Příspěvek

Taky jsme chtěl strašně moc řidit kamion, teď mi je 25 a lituju, že jsem na tu vejšku nešel, sice si teď moc nestěžuju, ale za ten stres to nestojí. Kromě nadšení to chce mít i kliku na dobrý místo. Předpokládám, že táta jezdí v na depu v Pardubicích, škoda, že tam teď nenabíraj, tam by jsi to měl dobrý. Můj táta tam taky jezdí. Za hranice sice nejezdim, ale když budeš chtít, stačí napsat SZ a někdy te mužu vzít sebou.
p.s. pokud chodíš na automobilku do Holic, pozdravuj p. Smitkovou :-D
ned bře 16, 2014 4:28 pm

Uživatelský avatar
TomyJunior
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 04, 2013 6:51 pm

Příspěvek

Shrnu teď moji odpověď na všechny příspěvky dohromady. Co se týče té maturity, tak se budu snažit abych ji měl, protože je to tak jak říkáte. Dneska se to považuje za takový standard, skoro základní vzdělání dalo by se říci. Ale o VŠ jsem nepřemýšlel a ani přemýšlet nehodlám. Učení mě nejde, nebo spíš nebaví. Ale to zase vyplývá z jiných věcech, to se musí podchytit hned ze začátku a naučit se člověk učit a udělat si v tom systém. Jinak se rád učím novým věcem, aby to z toho nevyplynulo blbě. Zkrátka školu moc nemusím. Furt si tam něco dokazovat před ostatníma a mezi sebou nevím přijde mě ten systém takový "čudný".
Netopejre tvé reakce si obzvlášť cením. Už jsem si něco přečetl z tvého doupěte a je to někdy teda fakt síla. Hold taková je ale realita, byť je to smutné. Já osobně, ale nemám ambice hned jít na kamion to je takový "sen" do budoucna třeba jednou na pár let až mě bude zbývat do důchodu :D tak si pojezdit po tý naší zemi :). Jinak v nejbližší době co je takové reálnější je dostat se postupně na C jezdit nějaký rozvoz to by mě bavilo a nemusí to být ani mezinárodka. Nejlépe pěkně kolem komína jak se říká, protože být každý den doma to je fakt k nezaplacení to si dokážu představit. Takže teď začít někde jezdit s B na osobáku to ale nevím vůbec jak, protože tady jsou podle mě možnosti dost omezené. Sem tam vidím třeba auto jako roomster chlaďáky co vozej třeba maso, nebo tak to bych šel taky a hned. Nebo nějaká dodávka ideálně u tý pošty jak si psal manmaniak.
Jinak manmaniaku k tobě. Já chodím na automobilku do Ústí/n/O. Já jsem z Český, takže táta jezdí tady.
Toť vše, tak ať se vám daří, pohodu a klídek ;)
ned bře 16, 2014 9:46 pm

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Venca R a 39 hostů