Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

zajímavé...

...z praxe, úzké serpentýny, kamion zespodu i zeshora... já, protože jedu z kopce dolů, zastavuju před zatáčkou a pouštím naložený a pomalu se sunující kamion nahoru, protože jak se jednou zastaví, už to těžko rozjede...
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
ned zář 07, 2014 12:17 am

delivio

Příspěvek

Dělám to opačně, protože do kopce je náklad za mnou a neohrozí mě.Nepotřebuji brzdy.
Z kopce jde náklad na mě a tlačí.Brzdy potřebuji, ale nemůžu na nich viset. Horší manévrování z kopce a moc chyb si nemůžu dovolit.

Dotaz
V zimě kdo je schopen couvnout. Ten z kopce co jede nebo ten do kopce?
ned zář 07, 2014 12:28 am

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

.

Příspěvek

no vidíš to a mě starej čésádák učil že ten co jede do kopce má přednost....v zimě se rozjet do kopce no nevím nevím :shock: Delivio změn to :D co když Tě potkám v uzkým kopcovitým :twisted:
ned zář 07, 2014 8:47 am

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

až se někde potkáme, tak si na to vzpomeň a já tě několika kvalitními argumenty obrátím na mou víru :lol:
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
ned zář 07, 2014 9:29 am

Uživatelský avatar
Johnny_P
Příspěvky: 2092
Registrován: ned srp 09, 2009 12:56 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvek

JAk píše Gepas, kdo jede do kopce má přednost. Zkus se v těch serpentýnách rozjíždět do kopce když máš naloženo 24 tun.
Opačně mi to přijde jako absolutní hloupost.
Scania R streamline Topline E6 (2015) + plachta Krone(2015) lowdeck
Mými životními vzory jsou Kentán z Montargi, Bender a Homer Simpson
ned zář 07, 2014 10:52 am

delivio

Příspěvek

:D Zatím si svoji víru nechám. Ale můžete začít s těmi kvalitními argumenty :)
ned zář 07, 2014 11:04 am

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

.

Příspěvek

delivio tvá víra je v tomto případě špatná....měj rozum chlape :lol: jinak ho máš dosti.sjížděj kopec v male rychlosti a je....myslím tím na ouzké zatáčkovité :!:
ned zář 07, 2014 11:09 am

RADO71

Příspěvek

Zeptám se jako lajk...z hlediska toho jestli se rozjedu nebo nerozjedu do kopce je naprosto jasné,že přednost by měl mít ten,který jede do kopce,ale pokud se bavíte o bezpečnosti ?Má více pod kontrolou náklad a to,že udrží auto ve stopě,pruhu ( a tím větší šanci a přesnější korigaci míjení) ten,kdo jede do kopce a táhne za sebou tu váhu ?Nebo ten,kterého vlastně náklad tlačí před sebou a on brzdí ?Beru to takto ....
Naposledy upravil(a) RADO71 dne ned zář 07, 2014 11:13 am, celkem upraveno 1 x.
ned zář 07, 2014 11:12 am

mischelin
Příspěvky: 67
Registrován: stř bře 26, 2014 6:15 pm
Bydliště: Zahrádky

-

Příspěvek

V zimě si myslím, že ten do kopce má určitě přednost. Na sněhu se s 22t rozjet do kopce je nadlidskej výkon a z kopce stejně udržuje rychlost kdyby náhodou. Mě se toto stalo když já jel do kopce i když s 10 tunama, ale stejně. A o té přednosti do kopce z kopce mi kolega nic neřekl, takže díky za info :)
ned zář 07, 2014 11:12 am

delivio

Příspěvek

Mám to hozené jinak, ale pořád mě nemůže přesvědčit ten rozjezd do kopce..tak se obuj dole a vyjedeš to.Když už to fakt nejde a zastavíš se tak jsou na to speciály.
Jasně že musím opatrněji z kopce a pomalu a proto jsem v horší pozici.
tvá víra je v tomto případě špatná....měj rozum
To mě nikdy nebrzdilo a neměl jsem ho a nemám do teď :D

Připomíná mi to zážitek za ČB na Plzeň.Taky v zimě a taky špatně

A ještě jedno pravidlo mám, že pokud frčím do kopce obutý tak jej také obutý sjíždím dolu.

Rado...můj názor je že do kopce lépe ovládáš auto, držíš stopu.Doplatí na to jen ti "nízkootáčkový učitelé a jejich žáci".Mám jinou školu
ned zář 07, 2014 11:29 am

RADO71

Příspěvek

Tak tady dva odkazy..v jednom ....sorry Delivio :-)
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096 ... 230400003/

a tady druhý....
http://www.odpovedi.cz/otazky/proc-neni ... e-do-kopce

poznámka v diskuzi...V Alpách to mají obráceně...
ned zář 07, 2014 12:04 pm

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

.

Příspěvek

Rado goood snad to už uzná :lol:
ned zář 07, 2014 12:07 pm

RADO71

mmartinzjm

Příspěvek

:D No myslím,že neuzná,protože se řídí intuiicí a kdyby bylo na mně,tak bych to udělal jako on..(což mu dobré jméno rozhodně neudělá :D :D ) Ne z důvodu toho,že se rozjedu nebo ne..ale při jízdě z kopce,hlavně v zimě,vůbec nemůžu počítat s tím,že se zrovna nepotýká ten co jede z kopce s nějakým problémem,který mu nedovolí reagovat na mně.Zatímco já do kopce budu mít pravděpodobně problém "jen" s rozjedem.Jinými slovy,gentlemanství řeší snahu vyjít vstříc řidiči,který jede do kopce,aby neměl problém s rozjezdem,ale neřeší situaci,kdy už vzniká problém s rizikem kolize.Taky bych řekl,že Deliviův názor vychází z tojho,že jezdil na severu,kde je dbáno přísně na to,aby jsi měl v pořádku prostředky,které Ti na sněhu umožní rozjezd v co největší míře.Myslím,že to bude jeden z důvodů,proč to není stanoveno zákonem.A že jich máme už plno...Ale uznávám,že názorový rozdíl by v tomto případě mohl být přímo nebezpečný a měl by být jednotný.
ned zář 07, 2014 12:35 pm

delivio

Příspěvek

:lol: jak misionáři převracejí nevěřícího na svou víru. To je pěkné :D
Argumentujete sice logicky a správně, ale pořád to nezabírá. Přikláním se k Alpskému pravidlu a povím vám proč.
Vzpomínáte úseky zatáček. Ten kdo jede ve svém směru a má před sebou překážku tak nesmí ohrozit proti jedoucí vozidlo. To je tak i v zimě.Ten kdo jede z kopce většinou vždy pojede a nepředpokládá, že se za zatáčkou bude někdo snažit objíždět překážku-stojící vozidlo.
Pokud už se to stane tak kamion jedoucí z kopce jede sice velmi volně, ale to brzdění je jiné v zimě.Mockrát si na tu brzdu nestoupneš.Dobře ubrzdíš to, protože máš před sebou překážku, ale tím to končí.
Vozidlo do kopce stojící a další, co neodhadl rychlost, situaci a objížděl -zablokovaná cesta. Ten, co je z kopce nemá šanci tlačit váhu do kopce na takovém povrchu a tak je jediná možnost, že bude couvat ten, co to zmastil a kopec zablokoval směrem nahoru.

V takových případech musí být spolupráce řidičů, aby se nic nestalo. Kritické je to auto z kopce za zatáčkou.Další jedoucí auto z kopce je v ohrožení.
Nesedím v kabině, když jsem kopec nevyjel a neopaluji si nohy bufíkem...běžná praxe mimo jiné a řídím dopravu.
Mám zimní praxi a snad dobrou. Pokud si na ten kopec nevěřím tak do něj nejedu a stojím dole.Nehledě na to že všichni jsou povinní si nahodit mikulášské řetězy a zjistí, že to má i jiné účinky než jen třepání s nimi.To se dá zvládnout i v kopci,ale už to musí umět se s tím pak rozjet.Další fakt je že v kopci musíš nasadit řetězy bez nájezdů a kde jakých pomůcek..prostě na místě.Popustit mírně dolu,dotáhnout a frr do kopce :wink:
ned zář 07, 2014 12:46 pm

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

stě to nějak otočili na zimu... neodbíhejte od tématu :lol: ... modelová situace v létě, nějaká trojka silnice v naší republice, serpentýny a dva naložené kamiony na úzké cestě, kdo zastaví a nechá projet druhého? ... a druhý případ, ty samé kamiony se potkají v ostré zatáčce, kam se oba nevejdou, jak dál?
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
ned zář 07, 2014 1:21 pm

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů