Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

delivio

Příspěvek

Není to zase tak dlouho. Pamatujete?
http://archiv.ihned.cz/c1-36676540-lids ... -nakladaku

Krizí s nedostatkem řidičů bylo x. Sledujte demografii a další bude co by dup.Ta samá.Nedostatek lidských zdrojů-řidičů.Problém je vždy ve špatném odhadu vývoje.Vodítkem je stabilní diskurz vývoje populace. Je zavádějící si myslet, že se situace nebude opakovat a proto je pravdou, že uměle dotování je jen koupení si času před další krizí. U profese řidič obzvláště.Ti poletí zase první a dotační tituly se rychle zruší.
Chytří guruové managementu v literatuře tvrdí, a v praxi některých podniků je to vidět, že úspěšná firma zachází s lidmi tak, že jim dává smysl života. Vedoucí pracovníci těchto firem umějí lidem dát práci a citlivě řídit jejich výkon. Neschovávají se za popisy pracovních míst, ale řídí lidi vedením. Dokáží je nadchnout cíli. Mají zaběhnutý – funkční leadership. Vedou své lidi k rozvoji jejich potenciálu. K rozvinutí tvořivosti. Ke strategickému myšlení. Takoví zaměstnavatelé lidi nepropouštějí ani v krizi.
zdroj
http://www.managementnews.cz/manazer/ve ... id-2364301
úte úno 03, 2015 6:00 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Příspěvek

http://www.novinky.cz/ekonomika/361532- ... nancu.html Tady máte 1600 potencionálních zákazníků. :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv úno 12, 2015 3:18 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob úno 08, 2020 12:02 pm, celkem upraveno 1 x.
čtv úno 12, 2015 4:52 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

sof - Přesně! :D

Ale já to vidím jinak. Nechybí šoféři. Chybí dobří dopravci, kde by šoféři sami chodili. Místo toho, je tu (v CZ) hromada extrementů co si hrají na něco, co nejsou. Neumí to a tak to bastlí jak se dá.
Je to o firmách, pokud by tu byli dobré podmínky (což nejsou), řidiči by neměli důvod odcházet do zahraničí. A tudíž, by tady "jakože" nechyběli. Houby!
Toť můj názor na věc.
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
pát úno 13, 2015 1:16 pm

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Příspěvek

Až se budou dopravci k řidičum chovat jako k lidem a jako lidi je platit tak budou mít lidí dost :D
Zijte dlouho a blaze.
ned úno 15, 2015 7:12 pm

PETR1
Příspěvky: 442
Registrován: ned bře 21, 2010 11:46 am
Bydliště: u tří koček

Příspěvek

Bohužel to platí ale i obráceně neboť většinu věcí jsme si poje..li sami. :think:
ned úno 15, 2015 7:33 pm

delivio

Příspěvek

tak to musí napravit zase každý u sebe...a tím začít.Pak se změní i druhá strana ( bude jí to trvat ale déle,plno věcí neumí)
ned úno 15, 2015 9:23 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

Koukej já naftu nikdy nekradl, jezdil jsem rozumnyma cestama, auto v cajku, s dispečerem v pohodě a stejně jsem se na to vybodl, páč můžeš bejt pozlacenej a je to stejně málo. Opatření proti blbcům se stejně obrátí proti normálním šoférům, protože šéfici nejsou schopný rozlišovat. Vydá se příkaz, zákaz, nařízení, rozešle se to sms a poserte se. No neposrali jsme se, problém mají dopravci
ned úno 15, 2015 9:31 pm

delivio

Příspěvek

už to léta není o ropě.To je jen dlouholetý syndrom a pěstované stygma. Jejich problém s lidským zdrojem a proto někteří fungují jak fungují.
Nejsou lidi -měním způsob jak je získat
Nejsou lidi- dovezu levný zdroj
Není levný zdroj mám problém a musím měnit strategii
A lidi nejsou-nebudou.......každý rok je ročenka ČSU a tam to každý najde.Jen musí chtít to najít.
Vyhledávač google- chybí řidiči kamionu 1.strana rok 2014 2.strana...rok 2011, 3.strana rok 2007 6.strana rok 2011 a tak pořád dokola.Pořád budou mít krizi a pořád dokola.
Koukáním do fleet manažerských systémů řidiče nenajdou.Kdo bude mít stabilní tým lidí -řidičů (mimo jiné nejdůležitější článek ve firmě).
Ale to chce fakt manažerské schopnosti.Realitu znáte.Dnes neobírají řidiči firmy, ale různé nic neprodukující profese (minimální přidaná hodnota).Nejvyšší je vždy řidič (dělník). Věděl to už Baťa :wink:
ned úno 15, 2015 10:31 pm

Athari
Příspěvky: 38
Registrován: pát dub 03, 2015 7:32 pm
Bydliště: Prostějov

Příspěvek

Řidiči nejsou a ani nebudou, a můžou za to dopravci, místo toho aby se k řidičům chovali jak k lidem a platili, tak se chovají jak hovada a platí minimální mzdu, kolik dopravců ani není schopnejch platit diety jak mají, a tak je dávají podle ujetejch km. Prostě místo toho aby dělali něco pro nalákání řidičů tak dělají všechno pro to aby jich bylo eště míň. Oni ty řidiče snad ani nechcou nebo já nevím. Reklama na vratech fakt ničemu nepomůže.

Něco k tématu, nevím co je ta agentura za kravinu, ale je to obyčejná rekvalifikace přes pracák, ke které žádnou agenturu nepotřebuju.
ned lis 08, 2015 12:27 pm

morava78
Příspěvky: 11
Registrován: stř srp 26, 2015 5:00 pm
Bydliště: Bno

zácvik

Příspěvek

tohle vlákno mne tedy zaujalo, neb jsem sám uvažoval živit se jako "kamioňák". Nechci analyzovat záměry "spedose" ale jeho projekt, byť by na něm chtěl rýžovat:-), není zcela od věci.
Tedy zkušenost mám následující, s tím že jako aktivní řidič a s praxí na dodávce, něco i na 7,5 t, tedy mám C jsem nepřijel na babetě z ÚP.
Absolvoval jsem jsem pár hodin kondičních jízd v autoškole systémem, tak ať už to máme za sebou, něco po městě pak hrk dozadu dopředu ok. Než bych si zaplatil a absolvoval E, začal jsem kontaktovat potenciální zaměstnavatele.
A tady začala hrůza děs pro nováčka na truck
1. arogance - my jsme dopravci (dispečři), tak poslouchej naše moudra a arogantní řeči
2. zácvik - ty jsi jezdil, máš řidičák, tak v čom je problém? Pojezdi za plotem a uvidíš!
3. Auto - ukazuje mi na to nejhorší co je na place
4. finance -na ty už jsem se neptal, nebyl bych dobrý zaměstnanec s takovým přístupem zaměstnavatele.
Mám z čeho žít, čili jsem tento záměr zatím odsunul, ale nikdy neříkej nikdy. Věřím, že je hodně zoufalců co nic jiného nevymyslí a tak nějak přetrpěli začátek a nechají se vykořisťovat.
Shrnuto, potrženo asi tu chybí opravdové "výuční" středisko - řidič kamiónu. Rekvalifikace nic neřeší, děje se tak jenom proto, že je potřeba utratit dotace z EU.
sob dub 16, 2016 8:48 am

Uživatelský avatar
mikunited
Příspěvky: 216
Registrován: ned lis 12, 2006 9:25 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

1. arogance - my jsme dopravci (dispečři), tak poslouchej naše moudra a arogantní řeči
Jeden z hlavních důvodů proč jsem na kamionce dávno skončil, druhý důvod byl malý základ, prostě šaška nikomu za 12 tis. hrubého dělat nebudu ( nechci v 65 letech až dostanu 1. důchod bouchat hlavou do zdi jakej jsem byl debil a za tohle dělal). Pozor, důchod se Vám vypočítává z celé části prac. života, už to není za pár posledních let.
Teď se vrátím k těm dispečerům. většina dispečerů pro maximalizaci zisků je ulhaná (asi každý zná, hele rychle jeď na nakl./vykl. čekají tam na tebe, najíš se až potom, pak tam přijedete a nikdo o Vás neví a nakládáte až druhý den.) pár takový chuťovek a tu práci Vám tak otráví že Vás i přestane bavit
sob dub 16, 2016 1:54 pm

morava78
Příspěvky: 11
Registrován: stř srp 26, 2015 5:00 pm
Bydliště: Bno

arogance

Příspěvek

někdy ji již dávají najevo v inzerce na práci viz.
POŽADUJI:
-Prokazatelnou praxi minimálně 3 roky
-Věk řidiče 25+
-Adresu trvalého bydliště v místě bydliště. (nemám zájem o lidi s bydlištěm na úřadě)
-Orientaci v GPS
-Spolehlivost a časovou Flexibilitu

"nemám zájem o lidi s bydlištěm na úřadě"... to je ten člověk prašivý?
navíc dotyčný nabízí za 11,5 hod hrkání na rozvozu nápojí 18 tis hrubého!!!
čili hledá ne jen řidiče, ale i bílou opici
pon dub 18, 2016 1:25 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ne ze bych se zastaval,ale kolega mel ridice ktery mel bydliste na urade a jednoho krasneho dne ridic ukradl zbozi a od te doby ho nikdo nevidel. Ja mel ridice taky takoveho a opet to stejne, po 14 dnech v praci rano poslal sms ze uz neprijde. za dalsi tyden posle sms z jineho cisla ze chce vyplatu, ale na otazku kdo zaplati skodak co zpusobil uz nereagoval a od te doby o nem taky nevim. Nerikam ze jsou vsichni stejni dalsiho co mam ma taky bydliste na urade a zatim to funguje.
Co se tyce bodu s GPS to chapu taky :lol: do auta dam gps a ridic ji neumi pouzit a radeji nerekne nic a bloudi po meste :lol:
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
pon dub 18, 2016 7:25 pm

morava78
Příspěvky: 11
Registrován: stř srp 26, 2015 5:00 pm
Bydliště: Bno

inzerát

Příspěvek

tenhle není šikanózní, ale také stojí za to:

"Příjmu řidiče na noční rozvoz od 0:00 do 5:00, úterý až sobota - (5xtýdně). Nutný řp.sk.:C, psychotesty, digitalní karta.
Plat: 500Kč/den. cca 11000,-Kč měsíčně. Možné jako přivýdělek, nebo po domluvě doplnění jiného rozvozu a navýšení tak platu. "

práce v noci, platba 500,- za den :-), pracovat pro takového kapitalistu musí být velká životní zkušenost
stř dub 20, 2016 6:22 am

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů