Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

tonyy
Příspěvky: 330
Registrován: pon dub 26, 2010 6:42 pm
Bydliště: jizni morava

Příspěvek

mr65

Ahoj
Vsiml sem si ze jezdis sam pan sef..

co se tyce zmeny prace..njn tam ta logistika jaksi vubec nefunguje a odsravaji to akorat ridici a skladnici..
na te prepravce nikdo nevi co slovo Logistika je..

jinak ti preju at se dari a treba zase nekdy..
ja sem v patek jel posledni jizdu..ukoncil jsem spolupraci pro tuto prepravku..
ridic profesional osvč
iveco eurocargo 75e15 -
daf lf 45
man 8.163
iveco eurocargo

daf xf euro6 510 - navěs + vlek panav 25.25m - bývavalo
ned črc 12, 2015 10:59 pm

Uživatelský avatar
Nemeziss
Příspěvky: 899
Registrován: sob lis 29, 2008 11:21 pm
Bydliště: Východní Čechy

Příspěvek

Wizard, rezerva u "velkýho" auta není povinná. Musíš mít ale asistenční smlouvu se servisem, nebo prostě doklad.
"KDYŽ SE VÁM NĚCO NEPOVEDE, ZMĚŇTE DEFINICI ÚSPĚCHU ;-)"
Je lepší shořet, než vyhasnout..
úte srp 25, 2015 9:23 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

V aute nemám smlouvu ani doklad a ani rezervu. Ale servis prišiel za hodinu. Chlapík odomňa nič nechcel, len jeden podpis. Dal nový plášť, potriasol rukou a zmizol zachraňovať niekoho iného.
Obrázek
úte srp 25, 2015 10:32 pm

Uživatelský avatar
Nemeziss
Příspěvky: 899
Registrován: sob lis 29, 2008 11:21 pm
Bydliště: Východní Čechy

Příspěvek

sof, však já jsem jen napsala jak to má být, ne že to tak všichni mají :-D taky jsem nic neměla a servis přijel.. to je asi spíš pro policajty, nebo nevím, nikdy se o rezervy nezajímali :-)
"KDYŽ SE VÁM NĚCO NEPOVEDE, ZMĚŇTE DEFINICI ÚSPĚCHU ;-)"
Je lepší shořet, než vyhasnout..
stř srp 26, 2015 12:12 am

mr65
Příspěvky: 166
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Autokamery..

Příspěvek

Zdravím kolegy řidiče, řidičky a všechny ostatní, kdo čte tyto debaty. Léto skončilo, snad jste ho prožili v pohodě, u mně nic nového, jen do práce chodím opět později večer, okolo půl osmé, občas mi dají vědět, že se zdrží nakládka, tak jdu třeba až na devátou, auto šlape jak hodinky, spotřeba se drží trvale na třiadvaceti, prostě vše v pořádku. No, tak úplně vše ne, momentálně mi jedna věc docela otravuje pracovní život, příště o ní napíšu, fakt by mně zajímaly vaše názory a jak by jste to řešili vy. Dnes chci dát téma autokamery, jistě s nimi máte mnozí zkušenosti, já jsem hledal takovou, která dobře zaznamenává v noci. Během dne, nebo pod veřejným osvětlením, udělá slušný záznam i ta nejlevnější, nedávno jsem investoval necelé čtyři tisíce do TrueCam A7, o které tvrdili, že má díky funkcím HDR a WDR skvělé záběry i potmě. No, musím uznat, že nekecali, samotného mě překvapilo, jak natáčí i na neosvětlené silnici, v mém případě na D1. Dal jsem ukázku na YouTube, kdo má zájem, může kliknout na odkaz, vybral jsem video s předjížděním, pokud by někdo udělal kiks a došlo k nehodě, tato kamera to zřetelně zaznamená. V dnešní době vyčůraných právníků se takový důkaz může hodit. Jen jsem v nastavení vypnul záznam rychlosti z GPS, někdo by mohl tvrdit, že kdybych jel např 80, nestalo by se to, takže minimálně spoluvina... No a taky rychlost snímána ze satelitu je o 2-3 km/h vyšší, než kolik ukazuje tachograf. Jinak zobrazuje polohu, čas a datum, to je v pořádku. Měl jsem levnou kameru bez GPS, zabudovaná baterie byla mizerná, když jsem ji pár dní nepoužil, čas a datum se vymazal a musel jsem to nastavit nanovo, GPS modul to dělá automaticky. Pokud se vám bude chtít, napište, co si o tom myslíte, případně jaké zkušenosti máte s kamerami v autě vy.
Hezký den a pohodu za volantem, Míra.
Naposledy upravil(a) mr65 dne pát čer 21, 2019 3:16 pm, celkem upraveno 1 x.
stř říj 07, 2015 1:42 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

Na tých gps čo mám rýchlosť ukazuje plus mínus jeden kilometer oproti tachografU. A nie na jednom aute, ale na všetkých. Ja striedam auta. Celkovo ukazovatelu rýchlosti v gps verim. Ani tachograf, aj keď je ciachovany nemusí ukazovať presne. Tie dva km to môže robiť. Napriklad ojazdene gumi na mege my robili cca 1-1,5km.

Ukazovateľ rýchlosti a polohy v kamerovom zázname je super vec. Skúsil by som porovnať rýchlosť tachografu tvojho auta a iných gps. Ale, rozdiel 2km nieje dôvod na vypnutie záznamu rýchlosti. Aspoň podľa mňa. Ale hlavne dúfam, že to nikdy nebudeš potrebovať.
stř říj 07, 2015 8:24 am

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

mr65: dnes sme se mohly potkat, chteli me poslat takydo jihlavy aby se co nejvic odvezlo na budejky. zacalo byt moc zbozi a tak to de pres jihlavu
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
stř říj 07, 2015 7:43 pm

mr65
Příspěvky: 166
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Sof

Příspěvek

Áno, sof, já taky doufám, že nebudu nikdy potřebovat záznam kamery jako důkaz. A stejně tak každou šichtu doufám, že nebudu muset použít, nebo ukazovat lékárničku ( je sice originál zabalená, ale prošlá..), že nebudu muset vytahovat kartu z tachografu ( 561 mám naprosto vzorný, ale přeci jen..), že nebudu muset vytahovat z tašky doklady a peněženku ( v ní mívám stejně jen okolo stovky..)
No a k tomu záznamu rychlosti, mám obavy, že by to mohlo být použito proti mně, například : z kopce mně tempomat pustí na 90, kamera zaznamená 92, v tu chvíli se něco stane a hodí mi to na triko, protože jsem překročil max. povolenou o 15 %. Ale zřejmě to je úplně jedno, nemám s tím sice žádnou zkušenost, ale předpokládám, že když dojde k průšvihu, policajti si stáhnou údaje z tachografu a podle toho rozhodují.
Udělal jsem test, před Brnem je ve zůžení radar a kousek za ním cedule, která se rozsvítí s registračkou a rychlostí tomu, kdo jel přes 80. Krom kamery jsem zapnul i klasickou navigaci. Radar mi změřil 85, tachograf 87, navigace 88 a kamera 89. Čert aby se v tom vyznal... Ale ve finále to je fuk a prkotina, spíše se tím bavím, podstatné je, aby se skutečně nic nestalo. Nikomu z nás.
čtv říj 08, 2015 8:46 am

mr65
Příspěvky: 166
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Příspěvek

Tak jsem si trochu zahrál na Sherlocka a dopátral se toho, že to zřejmě bude v duchu hesla " čím více pruhů, tím více Adidas", v tomto případě čím více satelitů, tím přesnější měření rychlosti. Jde o to, že všechny ty krámy, co jsou schopny přijímat signál z družice ( navigace, mobily, tablety, kamery atd), mají různě kvalitní modul GPS a čím kvalitnější, s tím více satelitů přijímá a tím pádem přesněji měří i rychlost. Jak prosté, milý Watsone...
No a jinak : dostal jsem nabídku na noční směny v režimu neděle večer - pátek ráno, což mi vyhovuje více, než můj současný režim pondělí večer - sobota ráno , protože v sobotu jezdíme na chalupu, nebo někam na výlet a když se po noční nevyspím, celý den stojí za... no však víte za co..., takže jsem dal výpověď a ten můj nynější flek je k dispozici, šéf mně pustí, jakmile na tu práci sežene jiného řidiče, tudíž pokud by jste někdo měl zájem, napište SZ.
A jestli nevíte o jakou práci jde, čtěte toto téma od prvního příspěvku...
čtv lis 05, 2015 3:45 am

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

v kolik prijizdis do brna? ze by sme se potkali konecne :-) ja ted budu jezdit ut a ct vecer kolem 7 z brna
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
pát lis 06, 2015 6:01 pm

mr65
Příspěvky: 166
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Příspěvek

Budeš jezdit v sedm z Brna ? Já v té době ležím doma na gauči a koukám na zprávy... :D
Přijíždím různě, z Prahy vyrážím mezi 21.30 - 23.00, plus 2.30 jízda, tož si to, Tomáši, spočítej...
pát lis 06, 2015 9:05 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ja myslel ze prave z praglu vyrazis driv. vlacek od nas jezdi tak nejak kolem 18. no ale kolikrat jedu na pulnoc nakladat a vyrazim cca pul 2 nekam. vsak se urcite potkame :wink:
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
ned lis 08, 2015 9:59 am

KULDA9
Příspěvky: 8
Registrován: sob čer 13, 2015 1:39 pm
Bydliště: Dolní Libchavy

Příspěvek

Já ten vláček potkávám v Brně na D1...dost jsem zíral na to , že jezdí už i tady...jinak jsem jezdil do Bautzenu a tam o takový podivnosti nebyla nouze...hlavně tam s tím jezdili Finové.... :wink:
ned lis 08, 2015 6:46 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

tak u nas uz jezdi dva z brna,ale celkove jich prej ma H.A.S. uz hodne
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
ned lis 08, 2015 7:19 pm

mr65
Příspěvky: 166
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Příspěvek

Hezké Vánoce a vše nejlepší do Nového roku přeju všem řidičům, řidičkám, lidem, pracujícím v dopravě, těm, kteří si tady jen tak čtou a vlastně úplně všem...
Naposledy upravil(a) mr65 dne ned dub 16, 2017 9:59 pm, celkem upraveno 1 x.
čtv pro 24, 2015 3:29 pm

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů