Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

Odpovědět
Uživatelský avatar
alpenbiker
Příspěvky: 266
Registrován: pon bře 04, 2013 11:56 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: JakubS

Příspěvek

Gallič .... nebavím se o log-bookách, tam je jasný že se kde co přepisuje, ale ted zavádí elektronické a to už taková sranda asi nebude... Jinak jsem měl na mysli dodržování dopravních předpisů (rychlosti, jízdy na červenou apod.) Tam se pravidla fakt dodržujou. Jsem tam každý rok, tak něco trošku vím)))
sob dub 08, 2017 1:07 am

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: JakubS

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 11:38 am, celkem upraveno 1 x.
sob dub 08, 2017 11:28 am

Uživatelský avatar
alpenbiker
Příspěvky: 266
Registrován: pon bře 04, 2013 11:56 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: JakubS

Příspěvek

sof.... ano, elektronické logy v nových kamionech už jsou. A to předjíždění jako co....Tři pruhy a budeme stavět dalši? A ten kdo jede devadesát tak předjíždět smí i v zákazu? To je trošku demagogie, ne))) Vše je o tolerantnosti řidičů mezi sebou a sledování provozu za sebou. Ale jednou je tam zákaz a pochybuju, že německý policajt bude řešit, že někdo předjel proto, že ´mu to jede´...
sob dub 08, 2017 2:11 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: JakubS

Příspěvek

.
.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 11:38 am, celkem upraveno 2 x.
sob dub 08, 2017 6:59 pm

Uživatelský avatar
alpenbiker
Příspěvky: 266
Registrován: pon bře 04, 2013 11:56 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: JakubS

Příspěvek

Vím o jaký kopec jde moc dobře. Ale to že je to neekonomické snad řidiče neopravnuje k předjetí přes zákaz.... Nebo máš nějaké nové info? A zjisti si o té Americe něco, pak se nebudeš tak divit.... Ano, dřív se papírové listy z Log-ů trhaly a přepisovaly a hodně dopravců si schválně drží stará auta, aby tam neměli elektroniku...
sob dub 08, 2017 9:23 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: JakubS

Příspěvek

Asi jsem uplne trotl.Pokud ma svah 5 pruhu nahoru,a chce nekdo aby prazdne 500 jelo za 40t 400ps,je to uplne spatne.To prvni to vyjede jak osobak a ten druhy to jede 5minut.Prave proto tam vznikaji ty krizove situace,brzdi se doslova doplna.Vubec nicemu to neprospive,ekologii uz vubec,asfalt se nici tim tuplem.Tak jak nemce uznavam,toto je nesmysl holy co vymysleli.
Neřeším...
sob dub 08, 2017 11:15 pm

Uživatelský avatar
alpenbiker
Příspěvky: 266
Registrován: pon bře 04, 2013 11:56 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: JakubS

Příspěvek

Jožine, plnej souhlas, je to stupidní, ale ten zakaz tam ty kokoti dali. To je tak, když o těchto věcech rozhodují lidi, kteří v tom nikdy neseděli. Ale prostě je to jednou zákaz, tak je.... Bodů je vNěmecku jen osm a to je třeba si uvědomit...
sob dub 08, 2017 11:36 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: JakubS

Příspěvek

Taky si myslím, že kde je víc než dva pruhy, nemá zákaz předjíždění co dělat. Jedinou vyjímku bych dal jen při ranních a odpoledních špičkách, kdy se udělá v okolích velkých měst dost husto. Vždy nastane nějaký problem, když je víc aut u sebe, což přesně vytváří ty zákazy předjíždění kdy se za sebe nažduchají kamiony v nekonečných kolonách.
A jak je známo, ve východní evropě je ABSTAND sprosté slovo takže není týden, kdy bych na A6 neviděl nedobržděného Čecha ve vratech toho před ním. Už je mi fakt trapně, když se mě furt moji němečtí kolegové ptají, proč ti češi jezdí tak debilně nalepení za sebou...
Kolikrát když tama jedu mám nastavený rozestupový tempomat na v německu povinných 50m a zezadu mě předjede český trucker jen proto, že se mu zdá že mám před sebou zbytečně moc místa. Ještě si klepe na čelo, když míjí kabinu :lol:
Ale to už se to řešilo milionkrát. Škoda mluvit. hanba pluť.
ned dub 09, 2017 9:32 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: JakubS

Příspěvek

JakubS píše:
ned dub 09, 2017 9:32 am
Taky si myslím, že kde je víc než dva pruhy, nemá zákaz předjíždění co dělat. Škoda mluvit. hanba pluť.
:thumbud: :clap: :mrgreen:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned dub 09, 2017 11:08 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: JakubS

Příspěvek

90% cz ridicu nevi co slovo ABSTAND v nemcine znamena.A jak to vypada v praxi vime vsichni,pokud jedu po A6 kde je zakaz sto km predjizdeni a vidim stin ve spiglu cca5metru,nemusim se ani divat na spz kdo to tak jede za mnou,stejne to vsak udelam stahnu se vice na kraji abych koukl na spz,CZ,SK,RO.A to ze neumime nemecky ani beee vyresily nemci na A2 berlin-hnw po svem,napsali to po polsky a rusky.
Neřeším...
ned dub 09, 2017 11:52 am

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: JakubS

Příspěvek

Přesně. Kdysi jsem do vysílačky čechoslovákům hlásil, pozor km ten a ten je abstand na mostě. Většinou ticho jak v kapli, akorát jednou se ozvalo že "no a co?" :lol:
Takže buď nerozumí, nebo je jim to fuk...
ned dub 09, 2017 1:18 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: JakubS

Příspěvek

Nerozumi ani zakladnim pojmum jako lkw einfahrt treba.Stal jsem v v industriale ve Stutgart,delam pauzu,dojel Icom,chlap v letech a rika,navigace me tu dotahla tak to tu musi byt,ale ta brana ja nejaka uzka.Mu rikam,vsak to tu mas napsane,nach 200m rechts lkw... cumi na me a rika,vsak to je jina ulice....GPS fahrer. :wall:
Neřeším...
ned dub 09, 2017 1:33 pm

mr65
Příspěvky: 168
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: JakubS

Příspěvek

Já jezdím přes Německo jen osobákem a málokdy se mi stalo, že by mi to kamioňák strčil do levého, případně prostředního, když jsem kousek za ním. A když už, tak měl polskou, nebo jinou východní spz... U nás zcela běžný jev, obzvláště na D1. Nicméně mně se to už pracovně netýká, sice jezdím každou šichtu po D1 Praha - Domašov a zpět, ovšem Actrosem 420 koní a naložený na cca 12-14 tun, navíc s omezovačem na 85, takže jsem do kopce jako ten Sof, předjede mně i Avie a na rovině mně předjíždí taky úplně každý, pro mně to je opruz a občas i krizovka. Nějak nechápu tyto auta, nejede to, žere v průměru 33 litrů, k čemu to je? Pětistovka by ten kopec vylítla jako nic a s nižší spotřebou.
ned dub 09, 2017 2:03 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: JakubS

Příspěvek

Mr-to bude tim ze tam je zakaz predjizdeni,proto ti tam nikdo nevjede.Ne tim ze ty jedes po nemecku s osobakem.Jinak dalnice je pro vsechny,ne jen pro rychle TDI,me nedela zadny problem s bavorem ubrat v levem za kamionem,pokud teda umi predjizdet a netrva mu to 6minut.
Neřeším...
ned dub 09, 2017 8:30 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Re: JakubS

Příspěvek

Co já bych dal za 420 koní a vozit 12 tun ,to bych byl raketa :D Ve svém přiděleném vozidle vůbec nikoho nepředjíždím,leda odstavená auta u krajnice a nebo někoho kdo zrovna odbočuje

Mám 410 koní ve starém Actrosu,a vozím 20-24 tun,plus mám omezovač na 83km/h,to je teprve jízda králů,holt plním úlohu novější Avie na našich cestách...
Smysl toho jsem taky nepochopil,údajně auta s málo koňmi při malém nákladu méně žerou,nebo aspoň to mi bylo řečeno,jenže já malé náklady prakticky vůbec nevozím,takže jak říkáš,spotřeba věčný problém :wall:

Koneckonců ono těch 410 koní není zas tak málo pro jiná auta,ale v Mercedesu to patrně nepočítají na koně,ale na tažné psy či křečky :D
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
ned dub 09, 2017 11:58 pm

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů