Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

Odpovědět
jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Prouza88

Příspěvek

500m chodim po rukach.ja mam v sobotu 22km zu fus,nach berg 15%stoupani po stare c.7 z chomutov smer sebik.a zpet jeste nalozenej:-)
pon srp 03, 2020 8:20 pm

jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Prouza88

Příspěvek

Helebranda jsem nenasel.asi to ukoncil.ale nejaky Martin transporte z berlina tapetuje,samy kazach uzbek.se tam musim stavit,sidly v pristavu
úte srp 04, 2020 12:16 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

Jožo nech bejt exotický firmy a hledej něco doma.. doba už mezinárodce nepřeje :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte srp 04, 2020 12:49 pm

jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Prouza88

Příspěvek

Nemyslim si.sajuz je otevreny prace plno.know how je,rec taky,tak neni o cem.me tady ty Essen atp ubiji,o anglii nemluvim vubec to je vyplach mozku,logika O,slovy nula.
úte srp 04, 2020 2:55 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

A tam bys brblal za chvilu taky :D Tak zkus jih, anebo šachtu na sklopce :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte srp 04, 2020 2:57 pm

jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Prouza88

Příspěvek

Ale no tak..
úte srp 04, 2020 5:42 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Prouza88

Příspěvek

Jožo nech bejt exotický firmy a hledej něco doma.. doba už mezinárodce nepřeje
Práve naopak. Ak sa šofér neženie za peniazmi, tak medzinárodná doprava v nových podmienkach a firmách takých ako robím ja môže byť ideál práca. Turnus dva týždne v práci a dva týždne doma je super. Peniaze mám také isté, ako keby som jazdil mesiac na vnútre, alebo príhraničnú dopravu. A mám o dosť viac, ako keby som robil mesiac vo fabrike. Ajter dodržujem, preťažený nejazdím, robím len cez pracovnú dobu, cez pauzu pauzujem, nič navyše nerobím, nič opravovať nemusím, vlastne nemám v práci žiadne starosti.... peniaze mám menšie, než keď som robieval dlhšie turnusy, ale za to voľno to stojí.

Pre mňa to nieje zlé, je to lepšie než na vnútre. Minulý rok som si hľadal na vnútre robotu, aj vo firmách kde sa jazdilo od pondelka do piatku a cez víkend bolo voľno. Ale nenašiel som nič zaujímavé.
úte srp 04, 2020 6:41 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

A už je to tady :doh: Měsíc, a už sem povýšil, už ze mě dělá tažnýho koně, dostanu stabilku přes barák, 5fur tejdně, 5x v tejdnu doma, a prej to bude hodně "těžký" 8) No já za to nemůžu, asi můj trakerskej šarm :D

Sof, v lecčem, máš samozřejmě pravdu.. jaká je situace víš, a jaké sou plusy a minusy víš také, jen si to správně "seřadit" na své kalkulačce :wink: Šak si tu křičel první jak budeš dělat 3 týdny nonstop jen s 24h pauzou někde mezi sobotou odpoledne a nedělí.. Ne ne, už to není ono, ale kroky pro nás do plusu :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte srp 04, 2020 8:17 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Prouza88

Příspěvek

Co si máme představit pod pojmem hodně těžký.? 🤔
úte srp 04, 2020 8:52 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Prouza88

Příspěvek

prouza:
áno, táto možnosť tu je stále... zatiaľ nikto nevie ako sa to vyvinie..

U nás sa stále robia dvojtýždenné turnusy- to je max čo šoférovi povolia, ale.. občas sa dá spraviť aj tri týždne... občas to dispečerom tak vychádza.. ale, vždy sa šoféra spýtajú, či chce zostať v práci aj tretí týždeň- šoféri väčšinou súhlasia a sú aj radi- lebo majú za to peniaze navyše..

Ja som s prechodom na dvojtýždňové turnusy nesúhlasil a nepáčilo sa my to, lebo mám teraz menej peňazí, ale.. dal som si to do "kalkulačky" a vysral som sa na peniaze a začal som robiť dva + dva--- To je menej peňazí-- viac volna.

Keby sa tu u nás zmenilo a vzhľadom na to, že sa už môžu robiť dva skrátené víkendy po sebe je to možno reálne, tak by my to zase nebolo proti vôli... To by som zase prešiel na turnus 3+1. A v takom prípade by som mal veľmi slušný plat. Ja stále ako šofér vravím, že zarábam málo, ale pri turnuse 3+1 by som si prvý krát mohol povedať, že som ako šofér slušne platený... A keby som mohol robiť turnus 4+1-- idem do toho. Ale, musel by som si kúpiť vidly aby som mal s čím prehadzovať peniaze, lebo by som za taký turnus tak dobre zarobil, že by som prvý krát v živote nevedel čo s výplatou. :D

Inak v tej firme kde robím, je to z turnusmi veľmi zaujímavé a ja tomu celkom dobre nerozumiem. U nás, taký šoféri ako ja môžu robiť na tri zmluvy. Slovenskú, poľskú a dánsku. Na slovenskú zmluvu môžem robiť 3+1 (3+2), na poľskú 2+1 (2+2) a na dánsku môžem robiť nonstop.... vkuse... bez prestávky.... U nás robia na dánsku zmluvu šoféri čo robia dva týždne v kuse a potom majú jeden víkend voľný... Oni do roka u nás odpracujú najviac dní, hodín, v podstate sú stále v robote... To je paradox, že? Tomu by ste ani neverili. U nás šofér otročí na dánskej zmluve, na poľskej má celkom pohodičku. A platovo? Keby šofér na poľskej zmluve robil tak ako robí šofér na dánskej zmluve, tak majú približne rovnaký plat. (V čistom..) Zaujímavé je to s dánskymi policanými kontrolami. Už my to vravelo viac šoférov, čo sú na dánskej zmluve. Skontroloval ich dánsky policajt a hneď začal riešiť, že šofér (východoeurópan) je stále v práci, ako to je možné?!! No a šofér sa preukázal dánskou pracovnou zmluvou a dánsky policajt ho pustil- že je to OK. Keby šofér nemal dánsku zmluvu, tak by mu dánsky policajt dal asi pokutu za to, že veľa robí. Neuveriteľné... ale je to pravda...


Ak sa vám bude niekto chváliť, že je šofér, robí v dánsku, má dánsku zmluvu a zarába dánsky plat- tak mu môžte závidieť, ale kľudne ho môžte aj ľutovať, že je to chudák. Záleží od toho ako to má nastavené. V prvom prípade môže zarobiť veľmi slušne a v tom druhom môže robiť v Dánsku len somára a Dán s ním bude pekne vyjebávať. Čo ja poznám šoférov jazdiacich pre Dánov, tak väčšinou patria do tej druhej kategórie. Robia viac ako naozajstní Dáni a zarábajú o dosť menej..
úte srp 04, 2020 9:12 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

Kurňa didi, nerej :D Já taky vím jak se jezdí na cisternách :wink: Prostě náročný :wink: Tady není dne kdy by šlo vše parádně, tady prostě zaprší, a dva dny cedíš blato přes kšiltovku.. Dnes 710km, 2x naložíno, jedou složeno, zítra to jen pustím z kopce na kvalt a su na D1 směr vykládka :D Všecko na minuty.. Já to asi jinak než pod tlakem neumím :think: Ale už sou mý, už znám rajón, lidi, pily a fígle :wink:

Sof, každý to máme jinak, dělej jak potřebuješ, ale vydrbávaj nás všecky.. jedno jaká smlouva, ba naopak je sprosté v jedné firmě platit šoféry podle "národnosti" či SPZ, je to křivé..
úte srp 04, 2020 9:22 pm

jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Prouza88

Příspěvek

Raku.tesi me ze ses naucil jezdit do plna..tak to ma byt.dam ti priklad.vcera jsem se na to poprve letos vymrdal,a po 7h jizdy sel lezet.ja nikdy nevim co bude dal.stabilky nemame,nejsem Coperfield.ted dosla zpetka a uz vim ze ty dve h mi chybi jak sul.vyspim se nekde v olomoucu.a ne doma uz...to tak je a cas nevratim.SOF-ja o voze ty o koze...rusko se nejezdi na turnusi,plany,grafy.tabulky atd.vyjedes a jedes.na Brestu 2h nebo 2dny...tak to je.
úte srp 04, 2020 9:39 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

Jó na doraz(a kdysi i přes), jen občas je to loterie, udělat 15ku a jet 10h, nebo ne a schovat 9ku pauzu na další den :wink: Jo a mejt pořádný koně tak mám o 20km víc 8)
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte srp 04, 2020 9:55 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Prouza88

Příspěvek

Nereju jen trošku 😀, vím nemáte to lehké, ale nedělej skopičiny. Ono se to časem projeví. No stres.👍 Jožine my máme fajn že nám dispo posílají tak na 2-3 dny dopředu. V pondělí mi poslali práci až do pátku, konečně se to za ty roky naučili. Takže pokud se u práce trochu přemýšlí a není někde na vykládce nakládce problém krásně si to člověk rozplánuje. (Když je problém, třeba plný tank nahlasím a oni už to nějak převeksluji), no problemo. Nejhorší jsou takoví ti stachanovci, co zevlujou už o půl šesté před vykládkou, aby byl nejlepší a první, pak má nakládku na 15h a stojí tam jak péro a nadává, že dispo na hovno, že mu chybí výkon. A přitom mu stačilo v klidu začít v 8h, no prostě někdy nepochopíš.🤔
úte srp 04, 2020 10:16 pm

jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Prouza88

Příspěvek

Ja se je neptam 2 dny vpred.protoze vim zeto 4krat zmeni.tak to nemam zapotrebi.mluvim s nema jak s Rakem,tzn co mas od kud kam cus.napisu to asi po sto osme,nehraji na terminy patek na place ve 2 a tak podobne.az dojedu dojedu.priorita je karta ok.dojedu pul dne pozdeji ale dojedu.neni frajerina jezdit na magnet,druhou kartu.a byt patek doma.je frajerina dojet legalne v sobotu a odjet v utery.
úte srp 04, 2020 10:23 pm

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů