Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

Láďa Scania: misto abys byl rad, ze tu Petro prozradi neco "z druhe strany barikady" a mohl ses na to pripravit, aby Ti to pak nemohl vycist na ceste, tak se tu rozcilujes a nadavas jemu, jak kdyby ty zakony vymyslel... holt nekdo ma jako pracovni napln kontrolu dodrzovani zakonu nekym, kdo ma jako pracovni napln cinnost, s kterou by to dodrzovani zakonu melo souviset.
pát led 20, 2012 11:14 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

Venco-podívej se pořádně co smíš a rozhodně nesmíš
auto ABS-vlek bez ABS
auto bez ABS-vlek s ABS
hotovo není o čem diskutovat.jinak takový to jako proč by tě nenechal dojet atd.no narovinu já být policistou a někdo podobný mi tam začít kázat o nějaký zbytečnosti just ho odstavím do kopřiv
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
pát led 20, 2012 11:57 pm

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvek

jako kdybych psal něco jiného :)
auto ABS+vlek bez ABS NE!!!
auto bez ABS+vlek s ABS ANO můžeš,protože vlek začíná brzdit jako první a drží vlastně celou soupravu ve stopě.To jsem si nevymyslel to je fakt,který se učí i v autoškole...pokud nemá tažné vozidlo(bez ABS) propojovací zásuvku ABS přípojného vozidla(s ABS),LZE tuto kombinaci používat jako soupravu bez ABS!!!
sob led 21, 2012 8:30 am

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

no vidíš a já někde měl knížku autoškoly kde tyto kombinace byly zakázány,a já když dělal autoškolu tak ABS a podobné vymoženosti byly ve stádiu Sci-fi :wink: :lol:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob led 21, 2012 9:04 am

Uživatelský avatar
Mára V8
Příspěvky: 999
Registrován: pát říj 07, 2011 3:36 pm
Bydliště: Trutnov

Příspěvek

Proč zakázaný ? Pokud budeš mít auto s ABS a vlek bez ABS, tak to ABS Ti na autě funguje a tím je to nebezpečný, pokud budeš mít T815 a za tim novýho Schwarzmüllera, tudíž nemáš kam zapojit zásuvku a tudíž to ABS nemá jak pracovat když není spojeno s počítačem na autě, takže se stává nefunkčním a ten vlek se chová jako starej Brandejsák 8)
sob led 21, 2012 9:28 am

fatal_netware

Příspěvek

Měl jsem podobný zážitek. Urval jsem blatník na návěsu ( někde jsem tady dával fotky ) a protože návěs má přesah tak jsem si říkal, že to přece nemůže na suché dálnici vadit a tak jsem to dojel k zákazníkovi ( asi hodina cesty ) a hned jsem volal na dispečink, že čekám na vykládku a po vykládce bych se rád zastavil na náš servis ( asi 20 minut jízdy od zákazníka ), protože jsem urval blatník. A dispečink hned volej servisáky ať hned za tebou vyrazí, aby Ti to spravili na místě. S urvaným blatníkem jet nemůžeš. A zakázali mi o tom mluvit, že jsem to dojel. Servisák mi pak řekl při opravování to samé. A přitom se jednalo jen o blbé dojetí. A nešlo o brzdný systém. Já s tou pokutou souhlasím.
http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php? ... &start=346

Pedro k tomu projetí, jak jsi tady dával fotku tak se dívej kudy všude projede souprava:
http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php? ... start=1504
sob led 21, 2012 10:03 am

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

tady nejde o to jestli to zapojíš,nezapojíš jde o to že brzdy s ABS jsou poněkud jiné než brzdy bez ABS a v tom je zakopaný pes.
prostě mě osobně příjde naprosto ujeté když máš brzdy s ABS,dnes i EBS a vrtá ti do toho kámoš od zelené lípy :wink:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob led 21, 2012 10:33 am

posa
Příspěvky: 504
Registrován: ned bře 21, 2010 8:40 pm
Bydliště: u KH

Příspěvek

Tažné bez ABS přípojné s ABS pouze za podmínky, že tažné vozidlo je vybaveno zařízením umožnujícím napájet a kontrolovat bezchybnou funkci ABS přípojného vozidla
sob led 21, 2012 10:40 am

Uživatelský avatar
Mára V8
Příspěvky: 999
Registrován: pát říj 07, 2011 3:36 pm
Bydliště: Trutnov

Příspěvek

Máme doma Seat Toledo 1.9 TD rv. 95 bez ABS a rv.97 už ABS má, na našem bez ABS jsou už připravený věnečky na ABS, ale nejsou tam snímače a ty brzdy jsou naprosto stejný jak s ABS tak bez ABS 8)
sob led 21, 2012 10:46 am

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

osobák versus nákladák,no stejně ypadat mohou ale chováním jsou odlišné.
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob led 21, 2012 10:58 am

Venca R
Příspěvky: 1976
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

Tady je citace přímo ze zákona. S tim šťouráním do brzd bych to tak nepřeháněl, u nás na dílně kluci brzdy normálně opravujou a žádnej problém. Pokud uděláš vše jak se má, nevidim v tom problem. Samozřejmě do čidel nezasahujou, diagnostiku nemáme, to se nacháva na aut.servisu.

(15) Zapojení vozidel do jízdních souprav (s výjimkou tažení
přívěsů kategorií O1 a O2 s nájezdovou brzdou) s ohledem na ABS je
možné v těchto kombinacích:
a) tažné vozidlo s ABS a přípojné vozidlo s ABS,
b) tažné vozidlo bez ABS a přípojné vozidlo bez ABS,
c) tažné vozidlo bez ABS a přípojné vozidlo s ABS za podmínky, že
tažné vozidlo je vybaveno zařízením umožňujícím napájet
a kontrolovat bezchybnou funkci ABS přípojného vozidla.
sob led 21, 2012 11:59 am

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

už jsi druhý,který to upozornil,a defakto kdo tam dá kábl na kontrolu ABS :lol: :lol:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob led 21, 2012 12:18 pm

Venca R
Příspěvky: 1976
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

Dají ho tam mechoši, to je jasný. Pokud je vše ok, kontrolka ABS nesvítí. Pokud svítí, servis máme kousek. Co je na tom špatně???
sob led 21, 2012 12:25 pm

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvek

Spojování vozidel do jízdních souprav z hlediska ABS

-ideálním stavem je,když tažné i přípojné vozidlo má ABS

-přijatelnou kombinací je,když přípojné vozidlo má ABS a tažné vozidlo bez ABS je vybaveno propojovací zásuvkou a panelem svítilen ABS
Nemá-li tažné vozidlo toto vybavení,nemůže být protiblokovací systém přípojného vozidla aktivován,protože nemá přívod el.proudu.
Proto tato souprava může být provozována jen jako bez ABS

-velmi nebezpečnou kombinací je,když tažné vozidlo má ABS a přípojné je bez ABS.
POZOR!
V této kombinaci nesmíme nikdy vozidla spojovat!!!

zdroj:VOGEL učebnice pro žadatele o řidič. oprávnění CDE

Tož tak :wink:
sob led 21, 2012 5:26 pm

kuba_THX
Příspěvky: 348
Registrován: ned črc 17, 2011 7:03 pm

Příspěvek

Mě na manu svítí pořád kontrolka porucha abs návěsu a skutečně to abs na návěsu nefunguje... takže je to smrtelná kombinace? Problem je v tom že ve firmě se o komerčnim servisu moc nemluví natož tam dát spravit návěs :D
sob led 21, 2012 6:45 pm

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů