Jinde neuvedené země (Srbsko, Estonsko, Lotyšsko,...apod.)
Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Lotyšsko, Estonsko

Příspěvek

Ahoj. Sice to ještě není aktuální, ale během pár dní zřejmě bude. Jestli to klapne tak mimo jiný budu jezdit i Litvu, Lotyšsko a Estonsko. O Litvě tady je už něco psaný a tak se ptám na další 2 státy. Jak je to tam s placením silnic? Asi známky. Kde se kupujou? Jsou tam potřeba nějaký spešl dokumenty nebo klasika jak v celý EU? Dá se přes Litvu a Lotyšsko tranzitovat? Dá se platit kartama nebo upřednostňujou keš? Jak je to s rychlostma? Jsou tam ještě nějaký poplatky? Pokud budete vědět něco o čem bych měl ještě vědět tak to prosím napište. Mockrát děkuji
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
sob úno 02, 2013 10:31 pm

Uživatelský avatar
pavel78
Příspěvky: 1298
Registrován: čtv led 29, 2009 2:06 pm
Bydliště: Budyně nad Ohří

Příspěvek

Ahoj, Lotyšsko Estonsko bez poplatků, bez zákazů jízd. V Lotyšsku platí Laty - kurz jako kdysi libra, v Estonsku už €. Kartou se v Lotyšsku platí hodně, peníze si můžeš vyměnit v klidu na Saločiai (hranice LT/LV), nebo můžeš platit i eurama, nebo Ti vymění i na pumpoě. Žádný spešl dokumenty určitě nee. Ještě když byli hranice tak byli Lotyši vysazený na zelené karty a protokoly od STK :-), ale dneska už hranicema projedeš plynule. Lotyšsko protranzituješe za necelé 3 hod., hlavní silnice OK (vedlejší nebývají asfaltové), nejhorší a nejvíc rozbité v Rize okolo přehrady, jinak OK. Nají nějaké nové pumpy, osprchuješ se i wifi mají. Provoz normální - akorát ty jejich řidiči jsou takový pometla no... ale na to se budeš mít čas v klidu připravit v Polsku :-) Estonko - balzám na duši ... :-) moje nejoblíběnější destinace ze všech .... minimální provoz, nádherná příroda, lidi jsou úplně jiný než v Lotyšsku nebo Litvě, tíhnou hodně k Finům, k Rusku nee. Jsou tam také různé dobré park.záleží kam budeš jezdit, nejznámější asi na Uulu když jedeš na Talin, mají tam i české pivko. V zimě se v EST nesolí, jenom pluhujou, což jsem ze začátku si říkal jezdit po sněhu... no ale jak tam je malej provoz a ten sníh je takovej jinak zmrzlej než u nás tak si zvykneš a jezdí se tam dobře. Rychlostní limity samozřejmě musíš dodržovat, v obci 50. V EST staví policajti zezadu (za Tebou se rozblikají) a ty musíš zajez třeba na zastávku, mě naměřili 70 v obci když jeli za mnou, 20 € popřáli jsme si pěkný den a jelo se dál. Jinak si tě samozřejmě nikdo nevšimne. Kdyby cokoliv zeptej se
:hand:
ned úno 03, 2013 7:51 am

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Díky moc za odpověď! Snad se potkáme na cestách :) Takže to chápu správně že v LV a EST se silnice neplatěj? Takže bez starostí. Rychlost mimo obce 80? Ale určitě bude na hranicích tabule kde, kolik. Co dopravní značení, je ucházející? To věřím že tam jezdíš rád. Nějakou chvíli jsem jezdil západ a moc mě to nebavilo, ale jak jsem čuchl k východu tak jsem okamžitě věděl že na západ už e e a moc mě to tam baví :) A tady to pobaltí bude asi podobný. Měl bych jezdit ČR, SK, H, RO, PL a pobaltí. Takže se modlím ať to klapne :)
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
ned úno 03, 2013 11:41 am

Uživatelský avatar
pavel78
Příspěvky: 1298
Registrován: čtv led 29, 2009 2:06 pm
Bydliště: Budyně nad Ohří

Příspěvek

Ano na hranicích jsou cedule vše tam je napsané, rychlosti, svícení atd. Z pobaltských zemí se platí jenom Litva, Lotyšsko Estonsko zatím free. Co se týče připojení k internetu tak Estonsko je daleko daleko před námi. chytíš se třeba v lese u jedinýho krámku s potravinama :lol: :lol: . Dopravní značení je řekl bych OK, navigace funguje taky v pohodě.
ještě co se týče těch kontrol, v Estonsku si Tě nikdo nevšimne a v Lotyšsku občas měří, jinak si Tě nikdo taky nevšimne - navíc tam mají ten zvyk (skoro všichni) blikat když někde stojí a měří - do protivky.
:hand:
ned úno 03, 2013 1:08 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

Kluci když budete mít náladu zkuste z těchto zemí nablikat pár fotek nebo video,hlavně Estonsko by mě zajímalo a určitě nejenom mě... :wink:
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
pon úno 04, 2013 12:14 am

Uživatelský avatar
pavel78
Příspěvky: 1298
Registrován: čtv led 29, 2009 2:06 pm
Bydliště: Budyně nad Ohří

Příspěvek

:hand:
pon úno 04, 2013 5:59 am

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Pěkný :) Já sem denně na googlu na mapách a projíždím aspoň virtuálně. To sou tak nádherný země :!: :!:
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
pon úno 04, 2013 12:45 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

:thumbud:
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
pon úno 04, 2013 10:21 pm

kuba_THX
Příspěvky: 348
Registrován: ned črc 17, 2011 7:03 pm

Příspěvek

Ještě jsi měl říct, že v pobaltí mají ve zvyku jezdit jak vrazi a předjíždět i když to nevyjde je normální ;)
úte úno 05, 2013 10:20 pm

Radys

foto

Příspěvek

jak to pujde tak nejaky fotky hodim udelam si poradek v pc a telefonu a nahazu je sem:)
čtv dub 11, 2013 7:46 pm

kajot007
Příspěvky: 62
Registrován: pon úno 11, 2013 4:39 am
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek

Ahoj,nějaké firmy, které t am jezdí a berou řidiče,víte a poradíte? Díky...........
čtv dub 11, 2013 8:47 pm

sob kvě 25, 2013 11:30 am

Uživatelský avatar
misiak
Příspěvky: 738
Registrován: pát dub 10, 2009 12:17 am
Bydliště: Banska Bystrica SK

Příspěvek

Serus bol som aj ja pred rokom v Estonsku v Taline nje sice s kamionom ale osobakom kupovat kamion,nadherna a hlavne pokojna krajina co sa tyka jazdnia ziadny zhon ziadny cestny pirati na hlavne tahy v pohode siroke cesty kamionisti su zvyknuty jazdit za bielou ciarov v pravo ,benzinky v pohode velke parkoviska i pre kamiony treba len davat pozor okolo lesov na losy ale je to vsade znacene.od nas co som tam stretol bola firma Martin Pakos z Trstenej.
Obrázek Obrázek Obrázek
ned čer 09, 2013 1:24 pm

misonvnz
Příspěvky: 2
Registrován: ned dub 20, 2014 8:47 pm
Bydliště: nvnz

Příspěvek

pavel78: bol som v est. cca pred mesiacom a išiel som pozrieť na tú benzínku/parkovisko v tom uulu, boli tam iba 2 poľské kamiony a dosť zanedbané okolie už to tam zrejme nefunguje vôbec.
pon dub 21, 2014 6:17 pm

Radys

Příspěvek

tam to nefunguje. Nemá cenu tam ani sjiždět... když se tama mihnu tak jak říkaš většinou už tam stojí polaci....
pon dub 21, 2014 6:46 pm

Odpovědět

Zpět na „Ostatní země“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů